View Poll Results: Cat mai rezista forumul?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • 1 an

    1 11.11%
  • 3 ani

    0 0%
  • pana pierde delaparis razboiul

    0 0%
  • pana la sfarsitul lumii

    4 44.44%
  • pana joaca Dinamo in CL

    2 22.22%
  • pana se desfiinteaza FCSB

    2 22.22%
Page 2 of 41 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 848

Thread: De ce s-a dus forumul pe...apa?

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    cica hinghi e operator de imagine pe carul tv a lui malin bot!

  2. #23
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Ce va mai place sub guvernarea Vasilicai...
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #24
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Forumul se duce pentru ca lumea se schimba si moda trece.
    Lumea de azi nu mai are nevoie de dezbatere precum lumea de ieri, iar forumul s-a hranit din dialog si schimb de opinii si idei.
    Acum masele sunt atrase de alte chestii la moda...relele sociale, bloguri samd.
    Foarte putini mai sunt dispusi sa discute cu altii, mai toti postuleaza, vor sa comunice unilateral cu restul lumii, replica nu e necesara.
    Cu vreo 10-15 ani in urma erau sumedenie de forumuri, acum au mai ramas foarte putine si depo****te. Mi-e lene sa verific cand am intrat pe OLS, cred ca prin 2002. Apogeul a fost atins prin 2007-2008. Au fost schisme, erau alte forumuri frecventate masiv. A fost super, am cunoscut pe aici foarte multi forumisti interesanti si destepti si parteneri extraordinari de dialog chiar daca eram pe pozitii total opuse. De fapt asa am fost atras de ols, argumentand cu timisorenii.
    Asta este, a fost misto, e inca ok desi mai suntem doar cativa.

    Singura veste buna e ca moda se schimba iar istoria este ciclica.
    Daca OLS va mai rezista ceva ani s-ar putea sa devina iar mainstream. E de asteptat ca la un moment dat, duce ce oamenii se for satura sa-si verse egoul si nimicurile vietii pe net, sa revina nevoia de a discuta, de a intra pe un forum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #25
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Uti ca de obicei,pacifist si ontopic
    Vezi tu Uti...tu nu te-ai intersectat probabil cu gasca nebuna ,ca altfel cat esti tu de calm si linistit il lasai la juniori pe Sevilla
    Cum dracu sa nu-ti vina dracii cand tu ii intreabi cum ii cheama si ei iti spun unde stau ????
    Free Sevilla!!!!

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Singura veste buna e ca moda se schimba iar istoria este ciclica.
    Daca OLS va mai rezista ceva ani s-ar putea sa devina iar mainstream. E de asteptat ca la un moment dat, duce ce oamenii se for satura sa-si verse egoul si nimicurile vietii pe net, sa revina nevoia de a discuta, de a intra pe un forum.
    Cam asa.
    Adaug ca forumul si in general discutia sau dezbaterea contradictorie este esenta comunicatiei umane. Animalele se supun la o ierarhie bine stabilita din instinct sau prin violenta. Oamenii in majoritate dezbat civilizat cel putin in ultimele decenii ...
    Forumul este locul pt asa ceva deci necesar poate chiar indispensabil deci nu o sa dispara. Sa nu uitam ca inainte de internet existau si chiar in zilele noastre exista forumuri reale. Oameni care se intalnesc pt a dezbate probleme diverse etc ... Deci nu "blogosfera" e viitorul si nici macar prezentul. Este o iluzie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Acum intelegi, Andrei, de ce specimenul ala analfabet nu are ce cauta pe un forum cu copy/paste-urile lui?
    E FORUM, ceea ce prin definitie inseamna dezbatere, schimb de idei. Nu e agentie de stiri sau arhiva cum are impresia descreieratul
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #28
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian View Post
    Uti ca de obicei,pacifist si ontopic
    Vezi tu Uti...tu nu te-ai intersectat probabil cu gasca nebuna ,ca altfel cat esti tu de calm si linistit il lasai la juniori pe Sevilla
    Cum dracu sa nu-ti vina dracii cand tu ii intreabi cum ii cheama si ei iti spun unde stau ????
    Iuli, ne cunoastem de atata vreme incat cred ca stii raspunsul.
    Nu pot sa ma supar ca imi vine mingea inapoi cand se izbeste de un perete si nici nu ma surprinde ca peretele ramane intact cand e lovit de minge.
    Si asta nu e numai pe forum ci si in viata reala. Sa nu spui ca nu ai avut niciodata sentimentul ca vorbesti la pereti sau urli la Luna? De ce sa-ti faci sange rau din asta cand poti sa-ti reorientezi efortul catre zone unde poti fi intr-adevar util? Si de ce sa nu accepti ca poate nu te afli in elementul tau si deranjezi?
    Raspunde cinstit ca ne cunoastem de amar de ani, cred ca exceptandu-l pe Vadim suntem cei mai vechi pe aici.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Acum intelegi, Andrei, de ce specimenul ala analfabet nu are ce cauta pe un forum cu copy/paste-urile lui?
    E FORUM, ceea ce prin definitie inseamna dezbatere, schimb de idei. Nu e agentie de stiri sau arhiva cum are impresia descreieratul
    Aici punctez opinia mea in esenta. De fapt singurul mesaj cu adevarat important al meu pe acest forum si anume ca un forum nu este elitist. TOTI au locul lor in dezbatere indiferent de opinia celorlalti.

    Evident trebuie moderare si de asta exista moderatori . Dar moderare nu inseamna excludere. De fapt performanta moderatorilor se masoara in numarul de useri prezenti in discutie, cei care la prima vedere ar fi destinati excluderii.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #30
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Si cand mutu refuza sa comunice ce faci?
    Il lasi in continuare sa iti bage mainile in ochi?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1

    Interesanta imagine ...
    Nu e mut ci diferit de noi in exprimare forumistica.

    Nu il sanctionez pt asta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Si cand mutu refuza sa comunice ce faci?
    Il lasi in continuare sa iti bage mainile in ochi?
    Pe scurt: da. Pana la urma nu poti sa mergi cot la cot cu toata lumea, trebuie sa accepti realitatea.
    Admitand ca intrebarea e pentru mine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #33
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Intrebarea e pentru toata lumea.
    Oricum e la o sanctiune de definitiv
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Cred ca am deranjat pe "bosorogii" astia Iuli si Uti
    Ei discuta in Cismigiu pe banca de obicei si noi tot facem galagie aici aiurea. De aici si confunda postari adresate

    Trebuie ca Iuli mai ales sa inteleaga ca parasutarea zece ani dupa se lasa cu sechele iremediabile pe un forum modern
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Intrebarea e pentru toata lumea.
    Oricum e la o sanctiune de definitiv
    Aha, inteleg unde bati, vorbesti despre banarea unuia dintre cei 5 simpli useri ramasi pe ols.
    Sincer vorbind asta ar insemna sa reduci numarul userilor frecventi cu vreo 5-7% daca nu mai mult.
    Pe mine ma sperie decizii asa de radicale, greu de spus ceva in asemenea conditii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cred ca am deranjat pe "bosorogii" astia Iuli si Uti
    Ei discuta in Cismigiu pe banca de obicei si noi tot facem galagie aici aiurea. De aici si confunda postari adresate

    Trebuie ca Iuli mai ales sa inteleaga ca parasutarea zece ani dupa se lasa cu sechele iremediabile pe un forum modern
    Vine si vremea ta, mai repede decat crezi. Ai uitat cand bateai la portile afirmarii si te-am primit in duelul mileniului in arena ols. Acum esti sef, faci misto de cei ce au ridicat ols-ul.
    Ca sa explic: nu confundam, e un mod subtil sa ne facem inca bagati in seama.
    Vorbesc la plural din inertie, daca Iuli nu e de acord imi asum la singular afirmatia de mai sus.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1

    Uti stai linistit ca nu sunt eu ala care nu respecta cine merita
    Glume peste glume ... asa pt tineri

    Eu acum ma ocup de "mostenire". Caut SM capabil intre astia noi ... nu de alta dar chiar am obosit de cativa ani. Apoi noi doi cam avem aceeasi varsta deci nu cred ca doresti sa fii SM din nou. Ai mai fost, asta Vadim mi-a spus si Desdemona parca
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Iuli, ne cunoastem de atata vreme incat cred ca stii raspunsul.
    Nu pot sa ma supar ca imi vine mingea inapoi cand se izbeste de un perete si nici nu ma surprinde ca peretele ramane intact cand e lovit de minge.
    Si asta nu e numai pe forum ci si in viata reala. Sa nu spui ca nu ai avut niciodata sentimentul ca vorbesti la pereti sau urli la Luna? De ce sa-ti faci sange rau din asta cand poti sa-ti reorientezi efortul catre zone unde poti fi intr-adevar util? Si de ce sa nu accepti ca poate nu te afli in elementul tau si deranjezi?
    Raspunde cinstit ca ne cunoastem de amar de ani, cred ca exceptandu-l pe Vadim suntem cei mai vechi pe aici.

    Sigur ca stiu raspunsul...exact cum zicei si tu ma mai bag si eu in seama pe aici

    Am reintrat oarecum intamplator avand o problema medicala si mult timp liber...totdeauna imi mai aruncam un ochii pe aici insa.

    Acum sincer...discutii despre fotbal nu prea mai ai cu cine...ca nu te ajuta echipa...care mai de care s-a dus la vale...except Steaua off course

    Asa ca a ramas caterinca Normal in limitele bunului simt ! sau asa ar trebui.

    Si acum:

    Legat de Paul.
    Am incercat de cateva ori inante sa incep sa ma iau de el sa ii explic ca nu e corect ce face cum si unde posteaza doar de dragul de a posta.
    Nu stiu daca stii dar de ex. Paul intervine brutal in anumite threaduri , indiferent ca e de fotbal sau gimnastica sau politica sau...etc la modul :
    Quote Originally Posted by Paul Atreides
    Intr-un copac din vremuri imemoriale statea o cioara pe o craca,si gandea....sau nu stiu daca gandea, doar ea stie ce facea!
    Ii zici odata ca nu e frumos...de 2 ori...de 3 ori....dar pana cand ?

    Mai are mania postarilor succesive si si ca si timp si multe si ca si continut..a.celasi post pe 5 threaduri !
    Asta a fost un exemplu.

    Repet, am incercat sa vorbesc cu el sa fie ceva mai atent ... si am dat de zid

    Legat de Ionete

    Initial am crezut ca si-a facut un scop in al apara pe Paul din singurul motiv ca are ceva de impartit cu Hingherul ...neeeaaaa omu` e cam la acelasi nivel cu prietenu` Paul. Si asta m-a pus la punct imediat ca cum imi permit eu sa il invat pe nebun cum sa uziteze forumul.

    Asa ca ce mai...vorba unei fete de pe aici...2 ciudati

    Si acum intra in scena cel de-al 3 lea ciudatel....problema e ca asta are si putere !!! Dar tot ciudat ramane
    pai cum sa tragi un galos dupa tine pe strazi si sa zici ca e portavion ?? Se uita lumea la el ca la urs si el credea ca sunt acolo sa-l aplaude ...auzi
    Permite multe si numai la o anumita parte a userilor...nu se face asa ceva!
    Free Sevilla!!!!

  18. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian View Post

    Si acum intra in scena cel de-al 3 lea ciudatel....problema e ca asta are si putere !!! Dar tot ciudat ramane
    pai cum sa tragi un galos dupa tine pe strazi si sa zici ca e portavion ?? Se uita lumea la el ca la urs si el credea ca sunt acolo sa-l aplaude ...auzi
    Permite multe si numai la o anumita parte a userilor...nu se face asa ceva!

    Deci e randul meu sa raspund la inginer acilea ...

    Mai Iuli,
    Esti trist pe cuvant. Alt argument nu ai deoarece il postai cu foame in caz ca ...
    Urat esti, stelist esti, fost esti ... tu chiar nu ai ceva potential? Cum drac' ai fost SM pe forum ca nu inteleg pe Tudose! Inteleg cum a dat faliment cand a inceput sa alerge pe bulevard cu echipa ta ... da' ca ai fost pe aici mare smecher chiar nu vad
    Esti dopat?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #40
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Deci...mai bine taceai...ciudatule!
    Free Sevilla!!!!

  20. #41
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    De fapt asa am fost atras de ols, argumentand cu timisorenii.
    Ja Ja,pot sa confirm aici,discutiile intre dinamovisti si timisoreni au fost mereu spumoase,constructive si civilizate...
    granita la Orsova!

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian View Post
    Deci...mai bine taceai...ciudatule!
    Leo, tu esti?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •