View Poll Results: Cine va fi noul presedinte al FRF?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Burleanu

    6 85.71%
  • Lupescu

    1 14.29%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 63

Thread: Alegeri FRF

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Alegeri FRF

    Alegerile pentru presedintia FRF vor avea loc pe 18 aprilie.

    ''Un alt subiect care s-a discutat si nu se afla pe ordinea de zi e legat de data alegerilor. Acestea vor avea loc pe 18 aprilie 2018. În 2005, în 2010 si 2014, alegerile au fost permanent anuntate cu 30 de zile înainte. Astăzi sunt primele alegeri în care se face un anunt cu mai bine de 90 de zile înainte, ca orice posibil candidat să-si poată face campania si să vină în data de 18 aprilie în fata membrilor FRF. Propunerea a venit la solicitarea membrilor din Comitetul Executiv, pentru a pune capăt minciunilor care au apărut în presă, dar di pentru a avea alegeri cât mai repede'', a declarat Burleanu, în cadrul unei conferinte de presă.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Se pare ca ei se vor lupta pt sefia federatiei: Razvan Burleanu, Ionut Lupescu, Cristi Balaj, Victoras Iacob, Marcel Puscas, Sorin Raducanu, Stefan Craciunescu.

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Prunea nu mai candideaza ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Cristian Balaj, fost arbitru de fotbal, e convins ca Burleanu nu va mai ramane in functie.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ionut Lupescu isi va depune candidatura pentru alegerile prezidențiale de la FRF in maximum trei zile.

    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/a...ei-532466.html

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pe el e de mizat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pe el e de mizat.
    Daca se va inconjura de derbedeii care roiau in trecut pe langa Nasu' n-am facut nimic. Macar Burleanu i-a ejaculat pe fratii Becali, de exemplu, sau pe oricare alt impresar. Eu nu sunt atat de sigur ca Lupesscu nu va reinstaura vechea gasca la conducerea FRF.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #8
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Lupescu e supraestimat ca dinamovist, nu e genul care va vopsi organigrama federatiei in alb-rosu. Cel putin de cand s-a lasat de fotbal, a demonstrat ca e rupt de realitatile din țară -la fel ca Lucescu, putinele luari de pozitie fiind goale de continut si cosmetizate sa nu supere pe nimeni de acasa, inclusiv pe borfasul de Jegoiță (pt mine, dezamagire maxima din partea kaiserului). El isi va face treaba, va avea un proiect pe 25-50 de ani, nemtesc, stilul Hornbach, cred ca va fi un pas inainte. Daca ar fi de buna credintă, ar trebui sa dea jet trepadusilor de genul Mutu si Contra de la nationala, pt ca nu poti sa faci performanta cu indivizi a caror realizare maxima a fost aceea ca a f.utut-o pe Laura Andresan.

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pe el e de mizat.
    nu stiu ce sa zic , Burleanu e un tip foarte abil si uns cu toate alifiile si va fi greu de dat jos , ai sa vezi
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Florin Prunea si Cristi Balaj, au facut un pas in spate pentru a-l sustine pe Lupescu.

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am pus poll.

  12. #12
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Lupescu si-a inceput campania prin tara, fiind prezent la Calarasi si la Slobozia.

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Motto-ul campaniei lui Lupescu: ''Din nou pentru Romania''

  14. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Lupescu OUT din cursa pentru sefia FRF?

    ''La Adunarea Generală de anul trecut, actuala conducere a Federatiei a schimbat un punct din regulament astfel: "Un candidat poate participa la alegeri doar dacă a îndeplinit un rol activ în cadrul fotbalului asociatie (ca jucător sau ca oficial în cadrul FRF/LPF/AJF/AMFB sau structuri sportive) pentru cel puČ›in 2 ani în ultimii 5 ani anteriori datei la care este propus ca si candidat".

    Burleanu a confirmat încă de atunci: "UEFA nu intră în categoriile acoperite de acest articol". Asadar, Lupescu n-ar avea dreptul de a candida.''



    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/l...ra-534063.html

  15. #15
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Va iesi un scandal cat casa poporului!
    Lupescu era singurul care putea aduna voturile sa il dea jos pe Burleanu.Avea sustinere, bine vazut prin Europa...
    Daca i se interzice sa candideze, Burlica va fi greu de dat jos.
    "INTERZIS"!

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Burleanu s-a asigurat de anul trecut.

  17. #17
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Directia Natională Anticoruptie a descins astazi la sediul FRF, in urma dezvalurilor facute de Razvan Burleanu despre presupusele contracte cu dedicatie din perioada Mircea Sandu.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mie tot Burleanu imi place mai mult, uitati-l acum la Digi Sport 1, spune mai multe lucruri intr-o seara decat spune Lupescu in 3 ani!
    Nu stiu daca Lupescu va fi un presedinte mai bun, dar sigur mai putin capabil, diferentele de intelect si viteza in efort mi se par ca de la cer la pamant intre cei 2. Eu unul nu sunt inca convins de faptul ca Burleanu a furat nu stiu ce cum zic multi. Sau ca e incapabil, daca el e incapabil, restu mi se par aspiranti la a fi incapabili la cat de inceti sunt comparativ cu el, inlcusiv Lupescu. Dar e doar o impresie, pana la urma capacitatile omului nu poti mereu sa le judeci dupa modul in care se prezinta pe termen scurt.
    Last edited by Johnny D; 22nd March 2018 at 21:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Pai te-ai uitat de la inceput? Spunea de Lupescu si niste contracte fara licitatie.
    Dupa care a fost intrebat :
    - dar dumneavoastra ati facut licitatie la contractul x" - nu am fost atent pe moment
    - pai a fost sub 50,000 de euro
    - si sub 50,000 nu trebuie facuta licitatie?
    - ba da...

    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-am inteles. Si eu de exemplu am dat o lucrare prin atribuire directa acu o luna, ca nu stiam sa dau datele tehnice pentru 6 filete ca sa fac o licitatie. N-a vrut sa le faca nimeni altcineva si am facut-o eu. Iar eu am zis ca nu stiu sa masor pas de filet ca nu-s mecanic, nici grosimi de suruburi. Ca sa fac licitatie le trebuiau date d-astea, iar eu nu stiu sa le dau ca sunt inginer instalator dar macar daca as avea scule sa le masor, n-am nici d-alea. Asadar am zis sa se faca licitatie directa, am auzit ca e un om care face filete, m-am dus, i le-am cerut, mi le-a facut. Gata. Bine, 3000 de lei au costat nu zeci de mii de euro dar trebuiau facute si le-am facut. Ala nu mi-a dat nici un leu ca am auzit de el fix cand imi trebuiau filetele. M-am descurcat cum am putut sa fac o lucrare care trebuia s-o fac, o treaba la care nu ma pricep dar in final a iesit bine indiferent de cati bani au fost consumati, nici la bani nu ma pricep ca nu-s economist. Poate era o lucrare de 1500 si el mi-a luat 3000 pe ea, habar n-am. Important e sa am 6 filete bune si au iesit bune. Punct. Eu atat inteleg.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cum pana mea ai ajuns la sublere si suruburi numai tu stii
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •