Results 1 to 3 of 3

Thread: 4cc 2018

  1. #1
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1

    4cc 2018

    Campionatul celor 4 continente 2018
    (America, Asia, Africa, Oceania)
    Taipei City / Chinese Taipei
    22.01.2018 - 27.01.2018
    website
    Pagina ISU


    Participanti & rezultate: link

    Program la ora locala (pentru Romania se scad 6 ore)

    Miercuri, 24 Ianuarie
    9:30 Ice Dance SD
    12:40 Pairs SP
    16:00 Opening Ceremony
    16:45 Ladies SP

    Joi, 25 Ianuarie
    11:50 Ice Dance FD
    16:40 Men SP

    Vineri, 26 Ianuarie
    12:00 Pairs FS
    16:35 Ladies FS

    Sambata, 27 Ianuarie
    12:30 Men SP
    18:00 Gala
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #2
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Livestreams pentru 4CC

    Official ISU stream: http://www.eurovisionsports.tv/isu/s...live.html?id=7

    Fan streams:
    FS LIVE
    QQ live
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #3
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    La 4CC 2018 .......

    Intr-adevar au lipsit marea majoritate a vedetelor, fie ca se concentreaza pe Olimpiada, fie au usoare accidentari (Sui/Han, Peng/Jin), fie au considerat ca e sub demnitatea lor daca tot n-au fost selectionati pt Olimpiada (Ashley Wagner, Ross Minner ). Numai japonezii si o parte dintre chinezi care sunt si in echipa olimpica au fost disciplinati si au onorat competitia.

    Baietii prezenti si-au facut treaba pana la capat, n-au concurat de mantuiala. Cum am mai spus, dupa parerea mea Shoma trebuia sa stea acasa si sa se odihneasca. Se vede clar ca e foarte obosit dupa ce a participat la toata agenda sezonului dar mai ales la toate showurile din vara. (Yuzuru in schimb sper ca s-a vindecat si dar in acelasi timp e si foarte odihnit, numai bun sa urce pe podiumul la Olimpiada.) Boyang Jin, proaspat ca o viorea, a facut peste 300 puncte si are locul 1 si devine periculos in lupta olimpica. Inafara de vedete, au fost cateva programe care mi-au placut.
    • Kevin Reynold (video) care atunci cand patineaza bine devine interesant; i-a reusit tot, nu l-am mai vazut de muld zambind si nici pe antrenoarea lui lacrimand.
    • Misha Ge (video), cu o coregrafie superba.
    • Boyang Jin (video) sa-i dam ce-i al cezarului. In sfarsit l-am vazut pe antrenorul lui multumit ca PCS nu l-au mai tras foarte in jos.

    La fete, japonezele s-au reasezat pe podium fata de nationale . Kaori e in plina ascensiune, dar mie personal imi place Mai Mihara (video), care din pacate nu merge la Olimpiada:

    La dansuri trebuie felicitati Kana MURAMOTO & Chris REED pentru primul podium la un campionat ISU.

    La perechi Tae Ok Ryom /Ju Sik Kim din North Korea au facut istorie cu prima medalie castigata de patinatori nord-coreeni vreodata la un campionat ISU.
    Am fost foarte dezamagita de Lubov & Dylan nu neaparat de cum au patinat, ci de lipsa clara de motivare si determinare. E normal intr-un fel cand te pregatesti de retragere, dar totusi.... Liuba mi s-a parut trista. Cand Kirsten Moore-Towers s-a despartit de Dylan Moskovitch lumea a criticat-o pe Kirsten, care la un moment dat a spus ca n-a fost ideea ei. Timpul a aratat ca ideea a fost buna: Dylan trebuie sa se retraga (se grabeste si cu insuratoarea) si Kirsten/Michael Marinaro isi incep ascensiunea. De fapt in urmatorul sezon raman pentru Canada ei si Julianne Seguin/Charlie Bilaudeau.
    Last edited by Tracoromana; 31st January 2018 at 11:07.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •