Results 1 to 6 of 6

Thread: Valerica Gaman

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

    Valerica Gaman

    Marius Valerica Gaman este un fundas central nascut pe 25 februarie 1989, la Bailesti, care a inceput activitatea fotbalistica la Universitatea Craiova. A evoluat pentru Universitatea timp de cinci ani, iar in primavara lui 2011 a semnat cu Dinamo, echipa la care a ramas doar pentru cateva luni. In august 2011 a semnat cu Astra Giurgiu, echipa alaturi de care a castigat titlul de campion, Cupa Romaniei si Super Cupa Romaniei. In iulie 2016 a trecut la Karabukspor, din Turcia, pentru care a jucat pana in ianuarie 2018. Are 14 prezente la echipa nationala a Romaniei, pentru care a inscris un gol.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Sunt foarte bucuros pentru faptul ca am ajuns la cea mai buna echipa din Romania, care an de an joaca in cupele europene si este singura calificata in primavara europeana. Imi doresc sa fiu sanatos si sa ajut echipa sa-si indeplineasca obiectivele.
    Bine ai venit, Valerica Gaman!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Sau "Du-te invartindu-te, tradatorule!" Cum ar zice olteanu!
    Oricum la FCSB e nasolie cu presiunea si vorbele grele ale patronului, Valerica nu pare exact cel mai bine cladit psihic jucator!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Valerica Gaman!

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,787
    Reputatie
    0
    Probabil majoritatea oltenilor care cred ca se bat la titlu ar spune "Sugi pwla, tradatorule!"
    Eu nu m-as opune!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,053
    Reputatie
    0
    La multi ani.

    Protejatul lui Piturca inca de cand era la Craiova,era programat sa fie fundasul nationalei,un jucator mediu pe postul lui si atat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •