Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 241

Thread: WTA Australian Open

  1. #43
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Meci epic al Simonei cu Davis. Go Simona!

    Si GSM Simona! Incredibil! 4-6/6-4/15-13!
    Last edited by JJ; 20th January 2018 at 07:03.

  2. #44
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Insane!

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mda, e posibil sa fie meci greu. Dar daca joaca asa ca si cu Buciard, ar trebui sa-l termine in 85 de minute aproximativ.
    Am anticipat pe undeva ca va fi meci greu, dar nu ma asteptam la asa ceva!
    Primul meci a lu Halep pe care-l ratez, intoarce de la set pierdut, intoarce de la 3 mp in decisiv si bate 15-13!
    Cel mai lung meci din viata ei! O lupta pe viata si pe moarte de aproape 4 ore pe o caldura insuportabila! Aiaiaiii! Si fix acuma trebuia sa fie meciu la 2 noaptea, restu toate le-au dat dupa 7!!!


    Trebuie undeva in cursul zilei sa-l dea in reluare, sa-i frec de Eurosportisti cu Dakaru vietii si cu skiurile ma-sii! Cine dracu se uita la kkturile alea!? As vrea sa-l vad chiar de 2 ori, si cu comentariu in engleza si cu comentariu in romana, dar romanii nostrii sunt repetitivi daca sunt aia la care ma gandesc eu, mai putin interesant, insa totusi de vazut.
    Last edited by Johnny D; 20th January 2018 at 08:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Avem nr. egal de pagini in ATP si WTA intr-un GS dupa aproape 5 zile de competitie! Nu s-a mai intamplat niciodata asa ceva! ATP-ul trecea cu mult in fata inca dinainte sa-nceapa orice GS pe forumul nostru! Asta e ceea ce se numeste "EFECTUL HALEP"!


    Simonica ne arata ceea ce eu stiam de mult insa altii habar n-au si trebuie sa ia lectii: unii oameni trebuie sa lase sange pe teren sa-si dea inca o sansa la a lua un GS, cand altii ca Bartoli, Peneea ta, Schiavoanca sau Stephens il iau aproape cadou. Ce e corect in lumea asta??
    Last edited by Johnny D; 20th January 2018 at 09:21.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    M-am trezit sa ma pis pe la 4:30,am intrat pe mobil am vazut ca era 3-3 in setul 3.
    Zic eu hai sa aprind televizorul sa vad finalul partidei daca tot m-am trezit.
    La 6:30 m-am bagat inapoi la somn...
    Oricum s-a complicat inutil, nu prea ai voie sa servesti de 3 ori pentru set si pauza.
    La 5-4,6-5 si 8-7, asa a mai stat inca o ora in plus pe teren.
    De multe ori a fost pasiva, mai agresiva a fost americanca.
    Macar a avut cojones la cele 3 mingi consecutive de meci pentru Davis, a riscat si a scapat cumva.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Mda, imbatranim Sannicolule! Eu m-am culcat tarziu, de aia nu a trebuit sa ma trezesc pt baie!
    Poate mai bine, acolo la 10-11 0-40 dupa ce-a servit de 3 ori pt meci si-a ratat, cred ca faceam cu nervii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Fara istoric primul set.
    6-1 pentru Kerber, bate ca la fasole pe rusoaica.
    Imi place .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #50
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    In primul rand nu a fost chiar asa cald la meciul Simonei; a inceput la 23 de grade si temperaturile au mai scazut la Melbourne. S-or fi facut 30 pe final dar probabil nu 40.

    Am vazut meciul pana la 5-5 in decisiv parca (sau 6-6?). Imi facusem destui nervi si meciul era pe muchie cu sanse 50-50, mai ales ca americanca servea prima in decisiv. Oricum deja nu mai era nimic nou, se intampla cam acelasi lucru de vreo ora.

    Felicitari Simonei pentru cum a gestionat fizic si psihic partida, insa din punct de vedere tehnico-tactic nu a aratat deloc ca o potentiala castigatoare a AO. In special la retur s-a facut de ras, nereusind sa trimita inapoi in teren servicii de 130km/h, practic lovituri de amatoare sau junioare! Apoi a tot insistat cu mingi in colturi dar abordabile desi americanca ii tot facea lovituri castigatoare din pozitiile alea. La fel, nu punea destul top-spin ca sa o deranjeze pe micuta oponenta. Una peste alta, dupa parerea mea, in loc sa profite de slabiciunile adversarei i-a pus in evidenta punctele forte.

    Daca nu isi ridica nivelul, Simona nu are
    nicio sansa la un rezultat bun aici.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Tocmai asta e Cristi, ea pana acum a facut un meci foarte bun urmat de un meci mediocru, si a trecut mai departe. Teoretic urmeaza un meci foarte bun cu Osaka, si o sa aiba nevoie ca aia da cu ciocanu. Ca sa iei un GS tre sa ai noroc ca-n 2-3 ocazii in care nu reusesti cel mai bun tenis al tau sa dai peste adversare accesibile, de data asta a avut si ea noroc. Sa vedem cat mai tine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Greu fara sa triseze pentru Sharapova, isi ia o bataie fara drept de apel de la Kerber. Nu prinde a doua saptamana la AO ceea ce nu poate decat sa ma bucure. Sper ca retragerea nu e departe, cu orgoliul ei ii va fi probabil greu sa continue ca jucatoare de pluton.

    Am omis-o pe Garcia ca potentiala candidata la titlu. Deocamdata isi vede de treaba nebagata prea mult in seama.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    When going gets tough, the tough get going!
    Garcia hasn't had anything though yet, she isn't tough enough to handle it when she will.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Kerber arata cel mai bine ca si joc plus forma.
    Era si cazul dupa ce in anul 2017 a luat pauza de odihna .
    Mai rar sa inceapa anul nr 1 WTA si sa nu termine in top 20.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #55
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Bleah. Suwei le-a scos pe Muguruza si Radwanska. O scoate si pe Kerber.

    Si, cum scriam din prima zi, watch out for Keys pe cealalta jumatate!

  14. #56
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Hsieh joaca foarte bine. Dar Kerber a cam favorita turneului pana acum. Halep a jucat prost, pasiv, a servit slab, s-a chinuit inutil atâta, cand asta era meci ușor. Singurul lucru bun e ca a rămas concentrata și nu a cedat ca în alte meciuri mental.

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Un astfel de meci contribuie la mental, acum are mai putine de pierdut. Kerber va fi si ea sub presiune, sa vedem cum ii va face fata. Insa nu cred ca cu Hsieh. Pacat ca Aga nu s-a dus mai departe, avea Kerber o cota buna de scos bani la sigur!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    mereu e frumos sa o vezi pe "Masha" cand isi ia o bataie crunta

    respect Angie..pacat ca nu vedem Angie - Aga
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #59
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu cred că la ce problema fizica are Halep acum, e un bonus că e in ultimele 16 ! Potențial redus.. tind sa visez că dacă era 100%, lua turneul.
    Așa, totul este ambiguu, vedem pe parcurs.

    Kerber principala favorită, Svitolina și ea...dar din cele două, as prefera kerber.

  18. #60
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Nu e stres, cu druga aia nipono-africanca va fi meci scurt, aia nu duce schimburi lungi.
    Toata shmecheria e sa reuseasca Simonica s-o faca sa nu le duca in teren, probabil cu retururi si atacuri pe centru.



    Intre timp, cum ma asteptam pe Caro a ajutat-o foarte mult acea buza a prapastiei pe care s-a situat, a spart-o azi pe jucatoarea aia de iarba! Sa speram ca si pe Simonica o va ajuta la fel, Osaka e cu 2 clase peste ierbista batuta azi de Caro.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #61
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu nu prea am incredere in sansele lui Simona cu Osaka. Cum s-a spus si mai sus, la forma ei fizica e bine ca a ajuns pana aici
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #62
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    E de pus pe Osaka mâine. Svitolina a rupt azi și e favorita sa facă finala pe partea asta.

  21. #63
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sper la semifinale:
    kerber - halep
    svitolina - wozniacki

    ptr mine ar fi un turneu perfect daca avem aceste semifinaliste.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •