Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 189 of 189

Thread: ATP Australian Open

  1. #169
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si Sillyci face rebreak-ul, primul break din meci! Asa patesti daca nu-l ingropi cand trebuie!
    Trebuie fortat un break neaparat, fix acum in acest game dupa serva pierduta! Altfel meciu e iar greu!


    S-a scos iara spurcaciunea de croat de la bp cu serva!
    Last edited by Johnny D; 28th January 2018 at 13:54.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #170
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Vai slab e și Federer. Norocul lui e ca nu a avut un adversar serios la acest turneu.

  3. #171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Anu trecut a fost bun, anu asta a avut meciuri bune insa mai multe slabe, asta e unu din ele.




    Si Cilicu pwlii are 4-3 40-15 de unde trebuia ingropat la minge de dublu break!




    S-a scos Fedex insa mai degraba l-a scos Cilic, un rever iar ratat de data asta in lateral la BP! Phiew, escape!




    Escape pe dracu, a dat as la GP dar arbitrul a strigat NET! Sa-l frec de spurcat!
    Si croatul scoate niste reveruri extraterestre de acolo si face break!
    Last edited by Johnny D; 28th January 2018 at 14:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #172
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    L-a rupt Cilic setul asta. Formidabil a jucat.

  5. #173
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si continua sa joace tot asa! Federer a reusit sa se salveze cu 1p grozav sa-si faca serva in debut de decisiv, dupa ce-a salvat 2bp! Pana acu, cine-a servit primu in set, l-a si luat, sper sa fie tot asa!



    Break Fedex intr-un game in care croatul a facut 2 duble, hai cu serva si cu 3-0 si situatia se remediaza!



    3-0 dupa niste egalitati! Excelent, nici nu visai la asa ceva dupa setu 4 si mingile de break din primul game! Juma de set e castigat, 3 game-uri cu 3 ramase! E bun asa, insa meciul e inca departe! Trebuie atacat pe serviciul croatului in continuare, incercata o sansa de dublu break si luata!



    Mda, ti-ai gasit, game rapid Shillyci si 3-1.
    4-1 scurt, nici Shillyci nu mai joaca SF ca si setul trecut si primul game din decisiv, bun, inca doua!
    Last edited by Johnny D; 28th January 2018 at 14:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #174
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    0-30, hai cu dublu break-ul ala sa-l ingropam o data de croat dat dracului!
    15-40, 2 mingi de groapa! Suntem iar cu lopata-n mana!


    5-1 L-AM INGROPAT! GOAT GETS HIS 20s!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #175
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si cine serveste primul, castiga meciul. Toate seturile luate de cel care a intrat cu serviciul in set!
    De aia am zis ieri ca daca Halep reusea sa intre cu serva in meci, il castiga probabil 2-0.
    Dar fata asta saraca numa nu are noroc. Nici macar la o nenorocita de moneda.


    Ba nu, primu set fu exceptie, dar putem face rabat de la el, Cilic a intrat greu in meci nefiind obisnuit cu jocul lui Federer si e ca si cum ar fi servit Federer primu.
    Last edited by Johnny D; 28th January 2018 at 14:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #176
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce frumos s-a adresat spectatorilor si telespectatorilor zic eu "You guys make me go practice! Thank You!"
    No, THANK YOU MF-er! Maestro Federer!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #177
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    #rogerfederer20 si 21-1 la seturi
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #178
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    E misto sa iei un GS dupa 5-6 ani jucand excelent, in forma vietii ca AO 2017! Dar sa-l iei jucand prost si aparandu-ti titlul intr-un GS ceea ce e foarte greu de facut e cu totul altceva, nu Yonutze?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #179
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Cum o sa arate clasamentul de maine? Ramane la fel? (locurile 1 si 2)
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  12. #180
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Sigur. Si inca multa vreme de acum incolo, cum Roger a castigat la Miami si Indian Wells anul trecut. Fed ar trebui sa joace tot sezonul pe zgura sa aiba o sansa la locul 1.

  13. #181
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Aberatii draga JJ, Nadal are si el finale de aparat. In plus diferenta e minima, de 155 de puncte! Federer ar putea ajunge pe locul 1 la primul turneu jucat de ambii daca apara in plus fata de Nadal acele puncte! Este aproape sigur ca Federer va ajunge pe 1 inaintea sezonului de zgura.


    De fapt este aproape sigur ca Federer va fi locu 1 in aproximativ de o luna. Nadal a jucat in Mexico Open/Acapulco si are de aparat finala! Pe cand Federer a jucat la Dubai si a pierdut in primul tur! Daca Nadal va putea evolua la Acapulco, el trebuie sa castige turneul sa-si adauge cateva sute de puncte si chiar daca o va face, cele 155 de puncte adunate la diferenta dintre finala si turneu castigat vreo 240-280 de puncte astfel totalizand un 395-435 in plus, tot nu-i sunt suficiente sa-si apere locu 1 mondial in caz ca Federer castiga in Dubai, el avand de aparat doar 45 asadar un total de 455 trecand peste Nadal. Iar daca Nadal nu va juca in Mexic, lucru destul de plauzibil in starea lui actuala de sanatate, Federer este deja locu 1 mondial fara sa ridice racheta macar, deoarece lu Nadal i se scad echivalentul de puncte pentru finala, alea 240-280 sau cate or fi, iar lu Federer doar 45 acoperind diferenta de 155 dintre ei. Asadar, asa cum am zis acu 2-3 zile, daca Federer ia AO si l-a luat, va fi locu 1 mondial in scurt timp, e doar o problema de saptamani.


    Ca Nadal are dupa aia sansa in Masters-uri sa-si reia locu 1 e iar o treaba adevarata, dar si acolo are de aparat finale iar Federer titluri. Insa chiar daca-si va relua locu 1 mondial, ceea ce iar e greu avand in vedere starea lui de sanatate, deja si-l va fi pierdut in prealabil in favoarea lui Federer minim o data! Asadar Federer va reveni pe locu 1 mondial! Doar un miracol l-ar putea opri sa atinga aceasta incredibila pozitie iar, la aproape 37 de ani! Si sarind sezonul de zgura din clasament! GOAT indeed!


    Ce e frumos e ca vom avea o lupta halucinanta intre locu 1 si 2 mondial pentru prima pozitie, intre veteranii circuitului. Absolut incredibil!
    Nu e de mirare ca Eddy a spus pa acestei perioade fabuloase a tenisului masculin, ultima batalie intre titanii Federer si Nadal!


    LE: De fapt m-am uitat mai atent si-am facut calculele la sange, finalistul la Acapulco si Dubai ia 300 de puncte!

    Calcul daca ambii castiga:
    Nadal 155 diferenta in clasament - 300 diferenta pentru finala de anu trecut + 500 turneu castigat = 355.
    Federer -155 diferenta in clasament - 45 diferenta pentru primul tur de anu trecut + 500 turneu castigat = 300.
    Nadal ramane cu 55 de puncte in fata!

    Daca nu joaca nici unul:
    Nadal 155 diferenta in clasament - 300 diferenta pt finala de anu trecut = - 145
    Federer - 155 diferenta in clasament - 45 diferenta pt finala de anu trecut = - 200
    Nadal ramane tot cu 55 de puncte in fata!

    Nadal ramane pe locu 1 si daca atat el cat si Federer isi castiga turneele, si daca ambii nu joaca deloc. Deci ori am calculat eu gresit ori aia de-au zis in ceva articole ca Federer poate lua locu 1 mondial chiar daca nu ridica racheta la Dubai au gresit. Ma rog, asta inseamna ca daca vrea locu 1 Federer e obligat sa joace la Dubai si sa castige minim doua meciuri, iar Nadal pentru a-si mentine locul 1 e obligat sa ia turneul ca sa nu depinda de Federer.
    Last edited by Johnny D; 29th January 2018 at 09:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #182
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Dar ceva-mi spune ca Nadal nu va juca in Acapulco intrucat e pe hard, si astfel Federer cu 2 meciuri castigate in Dubai poate (re)lua locu 1 mondial.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #183
    junior
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    bree... gresesti

    in saptamana Acapulco/Dubai fara punctele de aparat :
    Rafa 9760-300 = 9460
    Roger 9605-45 = 9560.....

    la care vedem ce adunam....

    la performante similare Roger urca pe 1

  16. #184
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Corect. Nici eu n-am fost sigur pe calulele mele, ceva nu se lega, le-am tot modificat pana m-am tampit. Stiu unde-am gresit, am scazut de 2 ori alea 155 de puncte, i le-am si adunat lu Nadal, i le-am si scazut lu Federer, de aia mi-a dat asa prost. Trebuiau doar adunate lu Nadal si gata fara sa i le scad lu Federer si-atunci in loc de 55 de puncte pt Nadal, da ca tie 100 de puncte pt Federer in plus la performante identice.

    55+100=155, eroarea mea.

    Mersi pt atentionare.



    Si cu aceasta rectificare putem spune ca Federer e ca si lider mondial!
    Last edited by Johnny D; 29th January 2018 at 13:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #185
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    ... nu cred. Pentru ca Federer a declarat ca participa doar la Match for Africa pana la Indian Wells.

  18. #186
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai atunci daca nici Nadal nu participa la nimic pana la IW = Federer lider mondial in 5 saptamani!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #187
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Din cate am citit Nadal merge la Acapulco.

  20. #188
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru informatii. Interesanta lupta pentru 1, reloaded asa ca sa zic, ca nu mai sunt la prima tinerete.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  21. #189
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Din cate am citit Nadal merge la Acapulco.
    E obligat!

    Poate merge si Federer, sa-l bage-n sperieti un pic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •