Results 1 to 5 of 5

Thread: Golden Globes 2018

  1. #1
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1

    Golden Globes 2018

    Cine credeti ca va castiga la noapte?

    Best Motion Picture (Drama): Shape of Water
    Best Motion Picture (Musical/Comedy): Lady Bird
    Best Actor (Drama): Daniel Day Lews
    Best Actress (Drama): Frances McDormond
    Best Actor (Musical/Comedy): James Franco
    Best Actress (Musical/Comedy): Saoirse Ronan
    Best Director: Guillermo Del Toro
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-am auzit de nici unul din filmele alea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Ca off-topic, toti ipocritii au fost usor de recunoscut la Golden Globes: au fost imbracati in negru.
    Iar cel mai mare ipocrit a fost complet in negru: Oprah.
    Toate actritele care au sarit ca "si eu" au fost hartuite de acel individ pana s-au vazut mari staruri au acceptat hartuirea pentru a fi facute actrite. Deci au fost curve.
    Acum, ca s-au vazut realizate si ca alta a avut curajul sa-l denunte inainte de a deveni multimilionara, s-au bagat si ele in seama pentru inca un pic de faima. Si astfel au demonstrat ca-s ipocrite.
    Deci toate participantele la "me too" in afara de denuntoare sunt niste curve ipocrite.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  4. #4
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si au fost si Globurile de aur 2019.

    nominalizarile si castigatorii aici: https://adevarul.ro/entertainment/fi...9c6/index.html


    Bohemians Rhapsody a castigat la cel mai bun film dramatic si Green Book la cel mai bun film de comedie.
    Daca BR a castigat inseamna ca anul a fost iarasi unul slab la recolta de filme americane. Sau ca juriul a inceput sa voteze emotional.
    Pe al doilea nu l-am vazut.

    Un film de vazut cred ca este Vice, facut de aceeasi echipa care a facut the Big Short si pentru care Christian Bale a luat globul pentru cel mai bun actor (jucandu-l pe Dick Cheney).
    In cast mai sunt Amy Adams, Steve Carrell, Sam Rockwell.
    Pare funny.

    Cea mai mare supriza este numarul mare de filme Netflix din concurs. Unele merita, altele nu prea.
    As spune ca per total ei sunt marii castigatori la Globurile de aur 2019.
    Cel mai consistent premiu luat de un film Nataflix este cel pentru Roma, cel mai bun film strain si cel mai bun regizor (Cuaron).
    The Kominsky method a castigat la cel mai bun serial de comedie si cu cel mai bun actor in categorie, respectiv Michael Douglas.
    The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story a castigat la cea mai buna miniserie si cel mai bun actor in miniserii (Darren Criss). The Alienist a fost si el nominalizat.
    Nu le-am vazut inca.
    Este suprinzator sa vezi consideratia acordata filmului Bodyguard care a fost nominalizat la cel mai bun serial TV dramatic si a castigat la cel mai bun rol masculin la aceeasi categorie (prin Richard Madden care i-a luat fata lui Bateman din Ozark). Mi se pare cam mult, actorul principal nu a jucat rau dar filmul nu prea merita nominalizarea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #5
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Daca prezenta Ricky Gervais, stateam treaz si ma uitam.
    Asa, poate ma uit pe internet, poate nu...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •