Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 64

Thread: FA Cup 2017-2018

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1

    FA Cup 2017-2018

    Turul 3 a inceput azi

    Se joaca Liverpool - Everton si Manchester U - Derby County
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Vai si amar...am dominat partida dar greu cu finalizarea..3 bare..enspe mii de ocazii...si 2 goluri pe final...

    ggmu !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Liverpool - Everton 2-1
    ManU - Derby 2-0

    Maine avem:
    City - Burnley
    Norwich - Chelsea

    Duminica:
    Tottenham - Wimbledon
    Nottingham Forest - Arsenal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Avem di tate ca Planeta Moldova
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    City - Burnley 4-1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Se va rejuca meciul Norwich - Chelsea? E 0-0
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    cea mai proasta idee, aceasta cu rejucarea...mare lucru...prelungiri si penalty-uri...unde draq mai pui rejucarile, cu Premier League, League Cup, FA Cup, Champions League si trebuie sa se termine totul rapid ca urmeaza World Cup.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Mie-mi place, pedepseste echipe ca Celosc pentru ca nu-s instare sa dea un gol unor echipe de ligi inferioare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Johnny...spune-ne parerea...spune-ne parerea te rugam vizavi de Nott. Forest - FARSEnal
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  10. #10
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    e bine ca ei nu rejoaca, ca celsocul. ei au fost in stare sa dea doua goluri

  11. #11
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    urat de tot ptr arsenal...le mai ramane europa league sez asta si lupta ptr locul 4...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Johnny...spune-ne parerea...spune-ne parerea te rugam vizavi de Nott. Forest - FARSEnal
    Mai lasam si pe altii, am castigat-o de 3 ori in ultimii 4 ani.

    In viata mea n-am vazut o aparare mai slaba decat cea de ieri, daca-i numesti cascadorii rasului pe glumele alea de prieteni cu fotbalistii ce se numesc fundasi de Arsenal (Mortdinzahar, Holding si Debuchy), inseamna ca-i ridici in slavi, vai de capu lor de aspiranti la a fi amatori, asa ceva nici in Liga a 5-a nu vezi ca acolo nu sunt terenuri atat de bune sa-i vezi cum sunt depasiti nu ca jaloanele, ca alea stau pe loc, ci parca alearga in spate in timp ce atacantii fug pe langa ei! Si-am pierdut si 20 de milioane pe X2 pe meciul asta!
    Forrest Gump nu daduse nici un gol in ultimele 3 meciuri si noua ne-au dat 2 de repriza, a iesit si victorie dubla pe padurari cota de vreo 70 cred!

    Si ce fain au iesit toate meciurile ieri numa curva asta de Wenger care n-are treaba cu fotbalul n-a vrut. Iar a jucat cu mijlocasi defensivi care n-au nici o treaba ca el. Faptul c-a luat titluri si cupe se datoreaza jucatorilor, a avut o generatie fabuloasa aceea a invincibililor, el e o nulitate ca antrenor.

    Asa se explica treaba, draga Lucica.
    Noroc ca am reusit sa-mi recuperez banii pariati din saracia de meciuri ce-au mai fost dupa Arsenal(mai am Agut, nici nu ma gandesc sa faca ala ceva), si daca bate Kerber pe biletu mic de 300 de lei, si cu un usor profit.
    Last edited by Johnny D; 8th January 2018 at 08:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    FA Cup fourth round draw

    Liverpool v West Brom,
    Peterborough v Fleetwood or Leicester,
    Huddersfield v Birmingham,
    Notts County v Wolves or Swansea,
    Yeovil v Manchester United,
    Carlisle or Sheffield Weds v Stevenage or Reading,
    Cardiff or Mansfield v Manchester City,
    MK Dons v Coventry,
    Millwall v Rochdale,
    Southampton v Watford,
    Middlesbrough v Brighton,
    Bournemouth or Wigan v Shrewsbury or West Ham,
    Hull v Nottingham Forest,
    Newport County v Tottenham,
    Norwich or Chelsea v Newcastle,
    Sheffield United v Preston.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Noi cu cine am picat?
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si-am pierdut si 20 de milioane pe X2 pe meciul asta!
    N-am pierdut decat 12 din 20. Aveam 3 bilete, unu cu 4 mil, si doua cu 8, insa unu cu 8 din alea a fost castigator, doar ieri am observat, tzucu-i manutza fetei aleia si ochii mei prosti ca nu stiu cum am ratat meciul lu Arsenal de l-am scos de pe bilet! Bulan total! Plus recuperarea de dupa ca crezui ca pierdui tot, a fost o zi buna, bani de Australian Open in toata regula! Mai tre si putin bulan in vata, ca ghinion e destul.
    Last edited by Johnny D; 9th January 2018 at 08:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Noi cu cine am picat?

    N-am pierdut decat 12 din 20. Aveam 3 bilete, unu cu 4 mil, si doua cu 8, insa unu cu 8 din alea a fost castigator, doar ieri am observat, tzucu-i manutza fetei aleia si ochii mei prosti ca nu stiu cum am ratat meciul lu Arsenal de l-am scos de pe bilet! Bulan total! Plus recuperarea de dupa ca crezui ca pierdui tot, a fost o zi buna, bani de Australian Open in toata regula! Mai tre si putin bulan in vata, ca ghinion e destul.
    Da-mi si mie meciuri sigure la pariuri,te rog.Eu ma oftic mereu cand pierd la limita..la 2 meciuri pierd foarte des si 9 le prind.Am pierdut in vara din 29 de meciuri doar 3 (la Winner)...aveam 500 de milioane...am pierdut acum 2 saptamani din 30 de meciuri doar 5 le Superbet...aveam un miliard jumatate (suma maxima)
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Uita-te la bilete pierdute si castigatoare pe sectiunea de pariuri sa vezi cum pariez eu, si daca-ti convine, iti dau.
    Azi de exemplu astept seara sa vad ce meciuri de tenis sunt la noapte, diseara sigure sunt 3 meciuri: 1. Valencia se califica cota 1,25, 2. City bate pe Bristol cota 1,13 si 3. Slovenia bate pe Serbia la handbal cota 1,27, chiar daca e amical, e diferenta prea mare de valoare. Sa vedem ce mai vad si pe tenis pe la noapte, dar intra acolo cu intrebari. Aici suntem off topic. Eu tot timpul ma mir cum baga altii banii in kkturi cum ar fi bursa cand ai in fiecare zi minim 3 meciuri sigure si o cota aproape de 2, practic ti-i dublezi. Singura smecherie e sa nu te-ntinzi, sa joci doar meciurile sigure pe bani multi. De-ntins te-ntinzi pe bani amicali, nimic serios. Chiar si meciurile sigure mai dau rateuri (cum ar fi Padurarii care 3 meciuri la rand nu dau gol la echipe de kkt si dau 4 lu Arsenal X2), insa in proportie mare de tot ies.

    PS: Daca pui 29 de meciuri, pune cu 2-3-4 pierzari. Esti si tu culmea, te asteptai sa-ti iasa toate? Eu de vreo 3 ori am pierdut bilet de 30 de meciuri pe un meci, dar doar la GS-uri in tenis joc asa in primul tur, acolo ai meciuri sigure cu gramada, insa o surpriza tot se gaseste sa-ti faca, aici e figura. Si cand pui biletu de 10-15 meciuri cu multi bani, trebuie sa prevezi stupiza aia, si s-o scoti afara! Cu alte cuvinte selectezi din cele 30 de meciuri sigure, cele 10-15 SUPERSIGURE, WATERTHIGHT and FAILPROOF si te arunci cu minim un sfert din suma care o ai pentru tot turneul pe ele! Altfel nu faci bani.
    Last edited by Johnny D; 9th January 2018 at 12:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Pe cele 10-15 meciuri supersigure o sa ai o cota intre 3 si 5, daca nu pui multi bani, n-are sens sa te mai apuci. Si chiar si acolo e un risc, la sporturile individuale, mai ales la GS daca se accidentateza prostu pe care ai pus, n-o sa vrea nici in ruptu capului sa-ti abandoneze ca e meciu prea important si tre sa se cace pe el si pe tine acolo pe teren. Si atunci casele de pariuri nu-ti dau banii inapoi chiar daca orice prost a vazut c-a fost accidentat, doar daca se retrage indiferent de motiv, altfel te fute si-i tragi cativa dumnezai seriosi, iti blestemi destinul si mergi mai departe, altceva n-ai ce sa faci. Asta e viata de om ce se joaca cu banii si vrea sa-i faca rapid. Riscul meseriei, insa e mult mai sigura investitia asta, daca chiar cunosti jucatorii si echipele decat orice alta investitie unde vrei sa faci bani relativ rapid, in cateva saptamani sau luni, deoarece tu stii ca oamenii aia nu te fut, vor sa castige, trebuie doar sa anticipezi cum si in ce mod or s-o faca, si asta-ti da gradul de certetze al meciului, daca e probabil 50-70% iesit, sigur 90-95% iesit sau supersigur 95-99%. Iar eu sunt de parearea ca decat sa joci 3 meciuri probabile, mai bine joci 9 sigure sau 20 supersigure. Fiecare meci ti-e aproape iesit inca dinainte sa-nceapa, mult mai bine sa joci asa decat pe meciuri doar probabile, din 3 aproape sigur 1 pierzi, daca nu doua, iar asa nu faci bani oricum le-ai combina. De exemplu ieri am jucat pe un meci probabil, Kerber - Safarova, cota 1.6 la Kerber, numa io stiu cat m-am stresat la meciu ala pana a iesit, a salvat si mingi de meci pe care tot ea le-a cedat cu duble idioate, desi erau doar 300 de lei in joc, dar sunt buni si aia cand nu stiam ca am bilet de 800 castigator unde ca norocu ratasem sa pun pe Arsenal, prostii prostilor. Cand am vrut sa-l arunc ieri pe la 3 si un sfert il citesc de vreo 5 ori si il intorc si pe fata si pe dos si ce sa vezi, din cele 11 meciuri nici unu nu era Arsenal, nu mi-a venit sa cred! Logic restu au iesit lejer.
    Last edited by Johnny D; 9th January 2018 at 12:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Shitty leaves it late again! Dar cele 3 meciuri sigure de 90-95% au iesit si azi.
    Ba chiar la Slovenia a crescut cota la 1.45 daca ai pus inainte de meci, ca mine!
    1.45*1.13*1.25=2.04 si ti-ai dublat banii fratemeleu! La ce-ti tre bursa? O prostie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    penibila a fost chelsea in "dubla" cu norwich...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Si nu numai!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Sanchez e deja titular azi in cupa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •