Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 467

Thread: Diverse 2017

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Diverse 2017

    La multi ani, tuturor!
    Sa aveti parte de un nou an cu multe bucurii si realizari. Pe partea de gimnastica, sper doar sa fie mai bun ca 2016.

    Ce ne asteapta in 2017?

    - Campionatul European de gimnastica artistica de la Cluj (19 - 23 aprilie 2017)
    - Festivalul Olimpic al Tineretului European de la Gyor (22 - 30 iulie 2017)
    - Campionatele Nationale ale seniorilor de la Ploiesti (01 - 03 septembrie 2017)
    - Campionatul Mondial de gimnastica artistica de la Monteal (01 - 10 octombrie 2017)
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Felicitari pt. articolul asta !

    http://fangymnastics.com/2016/12/30/...easca-incotro/

    Uite, eu nu stiam ca Ponor a revenit la primul antrenor si 4 fete sunt la Bucuresti cu sotii Moldovan. Ma intreb cu cine mergem la Europene? Din cate am citit sunt 4 fete pt noi. Imi lipsesc comentariile pertinente de aici

  3. #3
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumesc frumos, Adeline!

    Cu privire la Europene, ma astept sa mergem cu 2 veterane + 2 noi senioare sau 3 + 1, in functie de cum merge pregatirea pana atunci.
    www.fangymnastics.com

  4. #4
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu ma astept sa vedem 2-3 veterane si 1-2 senioare noi. Am sentimentul ca Olivia si Ioana se bat pt acest loc, cand dincolo cred ca vorbim despre Catalina, Larisa, Diana (daaca s-a recuperat) si cateva fete de la Deva..Ce ma intreb eu.. e cum se face alegerea si cine o va face?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Si eu ma astept sa vedem 2-3 veterane si 1-2 senioare noi. Am sentimentul ca Olivia si Ioana se bat pt acest loc, cand dincolo cred ca vorbim despre Catalina, Larisa, Diana (daaca s-a recuperat) si cateva fete de la Deva..Ce ma intreb eu.. e cum se face alegerea si cine o va face?


    La Multi Ani tuturor frumos ar fi ca selectia sa se fie rezultatul unui concurs intern in urma caruia primele clasate indiferent de nume sa fie selectionate. Vom vedea daca federalii au invatat ceva din experienta 2016. Lumea uita repede din pacate. Sa mearga cele mai in forma gimnaste ale momentului.

  6. #6
    sport legend cristina.t's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    751
    Reputatie
    1
    La Multi Ani tuturor!
    Ar fi mult prea frumos ca gimnastica sa fi intrat intr-o zona a normalitatii si participantele la concursuri sa fie declarate in urma unor concursuri interne transparente si corecte in care performanta si forma sportiva de moment sa fie prioritare. Din nefericire la noi selectiile se fac in mod obscur si dubios si din acest motiv nu cred ca vreo gimnasta care a "fost exclusa" din lotul national de catre capetele mai putin ganditoare si binevoitoare ale federatiei sa aiba vreo sansa de a participa la europenele de la Cluj. Imi doresc mult ca ei sa ma contrazica si sa produca surpriza, dar cred ca imi doresc prea mult de la ei.

  7. #7
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu sper din suflet sa se intample asta. Avem 4 senioare noi: Olivia, Ioana, Alisia si Carmen. Pe langa acestea sunt multe gimnaste senioare care se antreneaza fie la Deva, fie la cluburi.
    Diana, Larisa, Catalina, Ana Ocolisan, Anda Butuc, Paula Tudorache, Laura Jurca, Maria Holbura si alte fete talentate sunt inca in pregatire.

    Voi pe cine vedeti cu sanse?
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  8. #8
    junior
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Eu sper din suflet sa se intample asta. Avem 4 senioare noi: Olivia, Ioana, Alisia si Carmen.
    Calendarul federatiei in momentul asta nu cuprinde nicio competitie care sa aiba rol de selectie. Poate vor incropi si ei un amical, un international ceva. Ar fi inadmisibil sa nu fim in stare tocmai inainte de europenele organizate la noi acasa. O singura observatie la ce ai spus tu, sunt mai multe fete care devin senioare anul asta. Nu le stiu pe toate dar cert este ca in total, daca punem la un loc fetele din vechea garda si cele noi sunt foarte multe fete eligibile pentru acele locuri si cred ca merita un concurs civilizat

  9. #9
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    buna si la multi ani eu cred ca cele care deocamndata nu mai fac parte din lot si se antreneaza la cluburi [esclus Ponor si Iordache]nu prea are sansa sa concureze la Cluj desi poate unele sint cu mult mai pregatite ca cele de la lo.Eu zic ca o sa fiie Ponor Iordache ocolisan si una dintre Cimpean si Crisan

  10. #10
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Informatii si aici : http://www.clujeurogym2017.ro/o-scur...ezonului-2017/

    Nu stiam ca Steingruber e accidentata. Gata, Larisa are culoar liber sa fie campioana la AA si la CE si CM. Trebuie sa fie anul ei! De data asta are si ea ceva de partea ei in fata adversarelor : experienta si propriul teren. Nu mai e o pustoaica. E timpul sa puna capat ghinioanelor....ba nu s-a tinut concurs in anii in care era in forma, ba a fost accidentata....ba a luat argint. Succes Lari!

    Si probabil pe fondul lipsei lui Steingruber isi incearca norocul si Ponor cu a doua saritura : http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...at-498404.html Oare o reusi?

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    oare daca romanii nu iau nici o medalie suporterii isi redescopera traditia si-si scot concetatenii din sala in huiduieli? sau dau vina pe arbitraj?

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1

  13. #13
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Pff da, super. Nici Hambuchen, nici Steingruber.... As fi vrut mult sa-i vad.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Pentru CM de anul acesta ar mai fi Ragan Smith,Jordan Chiles din SUA sau vreo gimnasta surpriza din China, dar Larisa la nivelul din 2014 de la mondiale eu zic ca are mari sanse sa castige aurul la AA si la barna.

  15. #15
    junior
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    la nivelul la care fetele sint la ora actuala nu prea le vad cu medali

  16. #16
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Nu stiu la ce va asteptati voi, pe Larisa nu am mai vazut-o intr-un concurs oficial de foarte, foarte mult timp. Nu putem sa presupunem ca au ajuns la o anumita forma. Nu am vazut niciun integral de la nimeni dupa marea imparteala a loturilor... ceea ce e foarte trist si in dezavantajul nostru, evident.

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Nu stiu la ce va asteptati voi, pe Larisa nu am mai vazut-o intr-un concurs oficial de foarte, foarte mult timp. Nu putem sa presupunem ca au ajuns la o anumita forma. Nu am vazut niciun integral de la nimeni dupa marea imparteala a loturilor... ceea ce e foarte trist si in dezavantajul nostru, evident.
    Ei si tu. Ei se asteapta la aururi ca doar vine gimnastica la Nadia acasă. Oare Nadia o veni sau se fereČ™te sa se faca de ruČ™ine?

  18. #18
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Si probabil pe fondul lipsei lui Steingruber isi incearca norocul si Ponor cu a doua saritura : http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastic...at-498404.html Oare o reusi?
    De ce nu, chiar am incredere.

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Buna seara!

    Se stiu subdiviziunile in care echipele noastre se vor afla, in cadrul calificarilor pentru europeanul de la Cluj? De obicei, aceste informatii se aflau din timp, iar acum nu gasesc nimic, sau nu caut eu unde trebuie...
    Am nevoie de acest detaliu pt a-mi stabili programul din saptamana respectiva...

  20. #20
    junior
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    https://www.youtube.com/watch?v=7mI7ZatsFZ
    https://www.youtube.com/watch?v=g08Rx43qwIo
    Sabrina Voinea antrenata de mama sa campioana mondiala Camelia Voinea

  21. #21
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Forteza cam devreme . Avem sanse sa o vedem burn out .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •