Results 1 to 12 of 12

Thread: Negoita trimis in judecata; Dinamo, ca si decedata

  1. #1
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1

    Negoita trimis in judecata; Dinamo, ca si decedata

    Asa cum era de asteptat, patronul lui dinamo a fost trimis in judecata. Asadar, fosta echipa a securitatii comuniste, pe numele de scena SPURCATII, mai are putin si da ortul popii, asa cum s-a intamplat cu magraonii din Julesti, clubul infiintat in inima bolsevismului romanesc, cartierul Grivita Rosie. Mai jos puteti citi un articol din GSP pe aceasta tema.


    Ionut Negoită, actionarul majoritar al lui Dinamo, a fost trimis în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bucuresti pentru complicitate la bancruta frauduloasă, anuntă Agerpres.

    Dosarul e legat de insolventa clubului de fotbal, iar printre cei trimisi în judecată se numără avocatul Valentin Cristian Gheorghită, administratorul judiciar Cătălin Dascăl si Elena Cosma.

    Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Bucuresti sustine că la data de 22 octombrie 2014, când s-a semnat planul de reorganizare si s-a făcut evaluarea activelor clubului Dinamo, Valentin Gheorghită a omis o parte din activele societătii în valoare netă de 16.863.011 lei si valoare reală de 5.179.032 lei.

    Conform sursei citate, procurorii mai susțin că Ionut Negoită l-a ajutat pe Valentin Gheorghită pentru a întocmi în fals planul de reorganizare.

    Agerpres sustine că în cadrul procesului s-au constituit părți civile ANAF, Primăria sectorului 2, Institutul National de Medicină Sportivă si ITM.
    Last edited by Duba; 29th December 2017 at 19:47.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Atentie la limbaj. Fara injuraturi si jigniri, altfel va avea soarta celuilalt thread.

  3. #3
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Atentie la limbaj. Fara injuraturi si jigniri, altfel va avea soarta celuilalt thread.
    Chiar ai tupeu, pe cuvant. Tupeu de s.ecurista perversa. Te prefaci ca n-ai vazut cine a inceput pe celalalt thread? Sau ai vreo bucurie la beleliu?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Putin imi pasa cine a inceput. Dialogurile voastre spumoase pot continua in privat. Putina decenta nu strica, mai ales in perioada sarbatorilor.

  5. #5
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Hai ca poate faceti o prajiturica impreuna, acum de sarbatori.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. 29th December 2017, 19:59

  7. #6
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    *.
    Multumesc pt intelegere! )
    Last edited by Leo; 29th December 2017 at 20:03. Reason: Inceteaza
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Negoita risca inchisoarea. Clubul Dinamo nu cred ca poate pati ceva.

  9. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Negoita risca inchisoarea. Clubul Dinamo nu cred ca poate pati ceva.
    Ce naivuta! Ha, ha, ha! Auzi la ea clubul dinamo nu poate pati ceva? Clubul dinamo, nu, dar echipa de fotbal, cu siguranta. Falimentul va scrie pe echipa de fotbal si va avea soarta verisorilor decedati la de la rapid. Sau crezi ca sistemul comunist, in care v-ati simit cel mai bine, va reinvia? Hai fii serioasa! Sunteti gata! Dupa prima echipa comunista, rapid, urmeaza echipa fostei securitati comuniste, bratul de fier al regimului bolsevic - dinamo - sa dispara.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. 30th December 2017, 13:55

  11. #9
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

  12. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Informatie marca prostsport ... "dragi cititori va informam ca nu se stie ce se intampla"
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #11
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    e gata? bai dar asa mos generos.... zici ca e Craciunul in fiecare zi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Nu e niciun gata. Vorbim peste un an juma'te
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •