View Poll Results: cine se califica?

Voters
10. You may not vote on this poll
  • PSG

    6 60.00%
  • Real

    4 40.00%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 169

Thread: Optimi UCL 17-18: Real Madrid - Paris Saint-Germain

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Optimi UCL 17-18: Real Madrid - Paris Saint-Germain

    13/14 si 20/21 februarie turul

    6/7 si 13/14 martie returul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Parizianul mut dupa asa kinder cu surprize! Ce sa mai si zici?


    Sa zici ca PSG se califica lejer, asta sa zici! Bate djok Neymar de ciumetii astia!
    Cu Barca fu mult mai greu anu trecut.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    PSG - REAL s-au intalnit de 6 ori. Doua victorii fiecare si doua meciuri terminate la egalitate. Cine a spus ca PSG e clar favorita?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Sa te clasezi pe primul loc si sa dai de Real Madrid.
    Depinde cine are defensiva mai buna la acel moment.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Indraznesti sa postezi pe thd meu?

    Da, PSG are mari probleme la fundasi laterali. Bayern a castigat ultimul meci cu atacuri pe dreapta unde era Alves. Alves a fost, nu mai e. Pe stanga Kurzawa nu a fost niciodata.
    Relativ noroc ca Real nu insista pe extreme ci ataca sistematic pe centru acolo unde avem material. Dar e pericol totusi ca Zidane sa-si dea seama unde e problema la PSG deci ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Oui,indraznesc

    ...normal ar fi sa treaca de Real,la investitiile realizate ar trebui sa castige anul asta Ch.Leag.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu sper sa piarda amandoua .
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    asta e meciul meciurilor , sa vedeti cata vorbarie in jurul lui

    Acum vom vedea daca qatarezii au inestit destul cat sa scoata pe Real
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    sport legend polat's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    world
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    de departe este capul de afis al acestei runde din ucl.o intalnire care totusi a venit chiar foarte devreme.aceasta disputa dintre cei doi colosi o asteptam intr-o semifinala sau de ce nu chiar intr-o finala de ucl. insa cum se intampla la fotbal pana la urma cine-i mai puternic in cele doua runde va invinge si va merge mai departe.cred ca vor fi doua meciuri foarte spectaculoase care vor incanta publicul si telespectatorii.

  10. #10
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Mbappe e out doua luni
    Lopes i-a fracturat doua cervicale la intrarea aia demna de fotbal american
    AAv2nVi.jpg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #11
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Fara niciun dubiu PSG va merge mai departe. Repet, fara dubiu!
    MEREU SUPERIORI !!!

  12. #12
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Fara niciun dubiu PSG va merge mai departe. Repet, fara dubiu!
    ramane de vazut , Realul va da totul in Cupe dupa ratarea din campionat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    In orice caz se pare ca daca PSG nu se califica de data asta va fi jale la club.
    Unai mazilit imediat dupa meciul retur, Neymar va presa sa plece in vara, Mbappe la fel, sponsorii se vor dezista incepand din vara iar presedintele Nasser va fi mazilit si el de seicul din Qatar.
    Probabil restul jucatorilor se vor prezerva pt CM in vara deci chiar pericol ca PSG sa piarda campionatul.

    La capitolul intariri de iarna nu vrea nimeni sa vina la echipa. Se pare ca toti pariaza pe eliminarea Parisului. Singurul care a semnat e Lass Diarra ... dar ala e liber si iesit din forma se pare.
    Probabil vor pleca peste o saptamana Pastore, Lucas si Di Maria deci ramanem cu Nkunku si Lo Celso la mijloc langa Rabiot, Verratti si Motta.
    Desi azi PSG a castigat la pas contra Guingamp in cupa chiar sunt ingrijorat de nivelul produs in fata echipelor cu pretentii. Acum trei zile contra Lyon a fost jalnic desi si arbitrul a contribuit chiar bine la deziluzie.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    M-am uitat din curiozitate pe wikipedia despre PSG...istoria ei si palmaresul si nu inteleg de unde numele de colos care i se atribuie cum zicea unul mai sus ?

    Colosul PSG a fost fondat in 1970 din unirea a 2 echipe (are 48 de ani...echipa relativ medie ca varsta).Are vreo 6 titluri de campioana,11 cupe ale Frantei (record zice acolo),cupa ligii Frantei 7 (tot record),supercupe tot 7,cupa cupelor Uefa si o cupa Intertoto.St. Ettinene si Marseille au 10 titluri,Monaco 8,NANTES 8,Lyon 7 ,Bordeaux si PSG 6.

    Cineva care nu cunoaste ar zice ca are 30 de titluri,nu stiu cate ligi ale campionilor s.a.m.d. dar e fix ca o femeie urata care a fost luata de un barbat cu bani si i-a pus silicoane,botox in bot ,i-a bagat platilina in fund si alte zeci de operatii estetice.Asa e PSG-ul.Si campionatul Frantei e jalnic din punct de vedere al titlurilor...cum plm sa ai 10 titluri ...s-au impartiti ierarhiile de-a lungul anilor si nimeni nu a dominat foarte mult timp..Lyon a castigat cele 7 titluri la rand si cu atat a ramas.In Anglia,United are 20 de titluri (cele mai multe) si in 100 si ceva de ani de campionat consider ca sunt putine...trebuia minim 30-40 sa aiba .Real are vreo 30 si ceva....iar in Scotia ramai cu gura cascata Celtic are 48 si Rangers 54 (cred ca cele mai multe din lume sau din Europa 100%)

    Eu PSG-ul o vad ca o echipa care isi incepe parcursul de putin timp....o echipa incepatoare spre mediu ptr. a deveni un club mare.

    ggmu !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  15. #15
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Va pacaliti daca credeti ca PSG-ul va trece de Real. Echipa lui Zidane a castigat nu demult UCL-ul jucand la un nivel cam la fel de prost, dar cu mult bulan. PSG-ul ramane o echipa mica, care se pierde cu echipe de top precum Real sau Barca.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Da-ti-le de sa behaie! Nu Zidane, el saracu e ca si parcurs la kilometraj, ci kktu ala cu ochi de Perez!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da-ti-le de sa behaie! Nu Zidane, el saracu e ca si parcurs la kilometraj, ci kktu ala cu ochi de Perez!
    Vreau sa bata PSG-ul fiindca am interese.O vreau pe Real slabita ...sunt 3-4 jucatori de acolo care ii vreau la United
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  18. #18
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Sper să se califice PSG, după care să elimine Č™i pe Barcelona (dacă cumva trece de Chelsea).. Č™i PSG să ia cupa UCL.
    Eu nu prea "diferenČ›iam" Real de Barcelona la capitolul "preferinČ›e", dar m-am cam săturat de prezenČ›a lor pe site-uri Č™i în plus prefer Valencia Č™i Atletico. Din Ligue 1 prefer pe O.M. Č™i PSG - aČ™a că am o favorită clară la cupa UCL. Allez PSG!!!

    PS. Din Serie A preferând pe Milan Č™i Juventus sper ca PSG să joace finala cu Juventus iar Milan să ia cupa EL.
    Revenind la trio-ul PSG, Real, Barcelona, cred că PSG este în mod clar cea mai bună.
    (Bun... Sper ca mesajul ăsta să nu atragă totuČ™i foarte multe înjurături...)
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  19. #19
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Nu am Č™tiut că forumul nu acceptă sh si tz.
    Scuze...
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  20. 13th February 2018, 20:17
    Reason
    inutil

  21. #20
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Ai caracter cu curva.Numai c.u.r.vele prefera multe optiuni.O echipa e suficient in plm.M-as simti ca naiba sa sustin 2 echipe din acelasi campionat.
    In cartea "Argentina '78", Ioan Chirila scria ca nu face nici un secret ca are 3 favoriti: Italia, Olanda, Austria.
    Olanda bate Austria cu 5-1. Chirila scrie: a pierdut Austria?.. Castiga Olanda!...
    (Si pe atunci erau doar 16 echipe la un Mondial)

    Culmea e ca favoritele de dinaintea CM 1978 de care vorbea Ioan Chirila au cazut toate 3 in grupa semifinala A.

    Revenind, eu cred ca e ceva firesc sa ai doua (nu mai multe) echipe favorite dintr-un acelasi campionat. Una "principala" si una "de rezerva". Asa am eu de exemplu cu MILAN (principala) si Juventus (care merge foarte bine de 7 ani...). Chestia e ca eu am avut mai intai pe Juve ca principala (din 1977) dar MILAN a detronat-o in 1987 cand au venit van Basten si Gullit la MILAN.

    Mi-am schimbat chiar acum semnatura (vreau sa vad daca ma si acomodez cu o semnatura asa lunga - daca nu-mi place revin la "NEDERLAND, Milan", fiindca cel mai mult am tinut cu nationala olandeza, mai mult decat cu Milan...) si am pus acolo la semnatura si pe Rapid Bucuresti chiar daca echipa asta nu mai exista. (Poate se va reinfiinta intr-o zi. Am pus-o in semnatura fiindca din campionatul romanesc - care nu ma mai intereseaza din 2006 - am tinut cu Rapid inca din 1974. Nu cine stie ce, Rapid nu a avut performante, dar echipa asta a fost favorita mea din campionatul "intern"...)
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  22. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,175
    Reputatie
    0
    stiti cumva daca se transmite in reteaua UPC ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •