View Poll Results: cine se califica?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Juventus

    5 55.56%
  • Tottenham

    4 44.44%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 73 of 73

Thread: Optimi UCL 17-18: Juventus Torino - Tottenham

  1. #64
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Imi pare rau.Tottenham a pierdut pe mana ei.Nu ma asteptam.Daca in prima repriza reuseau sa mai dea 1-2 goluri la cate ocazii au avut acum era alta situatia.Sunt ofticat de parca as fi fost suporter Spurs ca au pierdut calificarea.Juventus,din putinele sanse la poarta a fructificat aproape tot,englezii au ratat in prostie.Chiar am frustrari fiindca Tottenham a fost echipa mai buna.A 2-a repriza mult mai slaba fata de prima si i-a costat.Asta e....nu vroiam ,,batrana blatista,, sa se califice mai departe. Imi doream ca toate echipele engleza sa mearga mai departe si eram sigur ca Tottenham acasa va scoate macar un egal cu Juve,la ce parcurs au avut cu Real si Dortmund si la cat de bine pot juca pe Wembley.

    ggmu !!!
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  2. #65
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    A iesit favorita mea Tottenham,nu a vrut sa intre in poarta
    Juve nu poate emite pretentii anul acesta in Ch.Leag.la ce au jucat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #66
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    chiar imi pare rau ptr tottenham...spre deosebire de PSG, ei chiar au jucat si meritau...

    dar e greu cu echipele mari, cu traditie si mentalitate puternica...

    facand o mica paralele spurs/psg...ambele au castigat grupa...si degeaba...
    acelasi lucru cu echipe precum croatia sau belgia la turnee finale...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #67
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Anul asta sunt multe echipe in forma,ca joc am fost impresionat de Tottenham.Nu vad Juve repetand performanta de anul trecut.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #68
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Si mie-mi pare rau pt Miril. Au avut ghinion la tragerea la sorti, Juve e totusi una din puterile fotbalului actual imediat dupa Barca, Real si Bayern.
    City si PSG care pareau peste Juve, doar asta si e, PAREAU! Juve are CL-uri la activ si finale multiple, e alt gen de peste cu totul.
    N-o fi vreo balena ca alea 3, dar e macar rechin!
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    ... Adica dupa ce in ultimele doua saptamani in Europa:
    - Arsenal cu victorie la scor in deplasare pierde acasa
    - Liverpool cu victorie la scor in deplasare face egal acasa
    ... tu ai mai pus banii pe City?
    Pai am zis ca aia au echipa a 2-a buna, nu ca noi sau Liverpool!
    Tot raul inspre bine, as fi pierdut doar pe Sharapova la ultimu meci cu nervi, stres si peri albi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #69
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,918
    Reputatie
    0
    Cand nu avem explicatii in cazul meciului de genul asta o dam cu Juve este o mare putere a fotbalului,palmares etc
    In prima repriza Tottenham putea inchide meciul,Juve nu a tras un sut pe poarta asta este realitatea ceea ce este elocvent.
    In a doua repriza Dyabala a avut plecarea aceea care a facut 1:2.

    Nu cred ca te poti prezenta asa in fata: Barça,Bayen,City din fericire sunt echipe gen AS Roma,Sahtior,Man United,Sevilla, Real Madrid,Liverpool cu care nu impun un ritm foarte alert,poti temporiza etc
    Last edited by iulian_1976; 9th March 2018 at 16:00.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu cred ca te poti prezenta asa in fata Barça,Bayen,City din fericire sunt echipe gen AS Roma,Sahtior,Man United,Sevilla, Real Madrid,Liverpool cu care nu impun un ritm foarte alert,poti temporiza etc
    This!
    Last edited by iulian_1976; 9th March 2018 at 16:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Jocul a fost in mana lui Spurs, restul cu miscarea de geniu a lui Allegri, valoarea lui Chellini, Dybala, etc, sunt reconstructii. Spurs a cazut la a si fructifica sansele, caci putea avea vreo doi-trei zero in momentul cand Allegri a facut schimbarile. Aici a fost slabiciunea lui Spurs care se observa si in campionat. N-a facut asta, o echipa cu experienta lui Juventus a profitat maxim de micile greseli de plasament din apararea lui Spurs.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #72
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    oricum fata de sez trecut cand nu a trecut dintr-o grupa cu monaco si leverkusen parca, anul asta spurs chiar a impresionat in europa...
    asa da, si la mai bine.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #73
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Meciul asta a fost un pic ciudat. Am adormit vreo 15 minute la 1-0 si cand m-am trezit, Juventus avea scor de calificare.
    Si sa mai zici ca visele nu devin realitate.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •