View Poll Results: Pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Steaua

    2 18.18%
  • Lazio

    9 81.82%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 359

Thread: EL 16-imi: STEAUA BUCURESTI - Lazio

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    EL 16-imi: STEAUA BUCURESTI - Lazio

    Partida tur se joaca pe data de 15 februarie, returul programat pentru data 22 februarie.
    Last edited by delaoltenia; 11th December 2017 at 17:59.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    E clar ca avem f. putine sanse. Totusi, suntem intr-o faza in care altii nici macar nu viseaza sa ajunga.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    1-5 la Bucuresti sa jucam cu rezervele in deplasare.

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Trantiti si voi meciul de la Bucuresti ca Dinamo?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Se califica Steaua la 11 metri!


    "INTERZIS"!

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cam asta fu. Steaua nu a castigat niciodata contra unor italieni si nu a marcat niciodata in Italia.

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    daca mai da si Radu Stefan 1 gol ... e de ...
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    JJ -- > Contra lui Lazio ,Steaua are palmares favorabil !

    Salut Intericaaaaaaaaaa

  9. #9
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Huh? mie imi da zero meciuri.
    Pe de alta parte, Ludogoretzii i-au eliminat in februarie acum trei ani, de ce-ati fi voi mai prejos?

  10. #10
    junior CaptainClaw's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Arad
    Posts
    105
    Reputatie
    1
    E ce si-au dorit baietii dupa meciurile cu anonimii astia de la Plzen, Sheva sau Lugano; macar una e sa fii eliminat de Partizan, alta e de Lazio. O sa avem parte si de un public numeros, voie buna sigur va fi, cel putin pana la 0-2, cand incep huiduielile.

  11. #11
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Huh? mie imi da zero meciuri.
    Lazio a jucat in iunie 1960 cu Steaua la Roma si a pierdut cu 1-4. Deasemenea Lazio a mai jucat inca 5 partide cu echipe romanesti si a pierdut de 3 ori, o remiza si o victorie ,contra Clujului in august 2011 ...tot 4-1

    Amicale toate...adevarat

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Amicalele nu se pun. Mai ales ca asta e unul de cand era Jenei junior.
    Parca singurele oficiale au fost intr-un tur preliminar cu Dinamo... cand o gramada au urlat ca Borcea a vandut meciul retur dupa 1-1 la Roma.

  13. #13
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O gramada de cretini, fara indoiala.

  14. #14
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Tu stii extrem de clar cine sunt cei care il acuzau pe Borcea ca a vandut meciul da ?

  15. #15
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, nu am sustinut niciodata ca dinamovistii sunt trimisii Domnului pe pamant

  16. #16
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Trantiti si voi meciul de la Bucuresti ca Dinamo?
    Nici o echipa romaneasca nu a reusit sa se califice in fata vre unei echipe italiene in cupele europene.
    Diferenta este in primul rand tactica :intre antrenorii italieni vs romani,apoi restul....

    Lucescu senior a fost la limita cu Sampdoria,ce echipa avea si tot nu a reusit ...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #17
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    iulian_1976 tata, nu esti bine informat, au existat cazuri in care echipe romanesti s-au calificat in confruntarile cu cele italiene: adevarata Universitatea Craiova de 2 ori - '73 si '82, cu aceeasi echipa Fiorentina, este adevarat cu foarte, foarte mult noroc, cel putin in cea de-a doua confruntare, pe prima n-am vazut-o, si dinamo cu Inter, in '81.

    Diferenta o face in primul rand bugetul. Lazio comparativ cu Steaua are un buget de vreo 10 ori mai mare, ceea ce inseamna jucatori si antrenor de calitate. Doar printr-o minune Steaua ar putea reusi eliminarea italienilor, vorba vine intalieni, vreo 9 jucatori de obicei titulari sunt de prin alte zari.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #18
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Bun ai dreptate,eram prea mic pentru vremea ceeaa Sa reformulez in ultimii 30 de ani nici o echipa romaneasca nu a trecut de o echipa italiana in competitiile europene
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #19
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Spui ca atunci erai prea mic si te inteleg. Nu te inteleg insa acum cand a trecut atata amar de vreme de cand fotbalul este profesionist si nu-ti dai seama ca bugetul inseamna totul. De altfel, exista o sintagma - spune-mi ce buget ai, ca sa-ti spun ce valoare ai.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #20
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,945
    Reputatie
    0
    Daca ar fi contat bugetul Chealse,City si PSG trebuiau sa castige Ch.Leag. de 5-10 ani si campionatele lor;mult prea simplist
    vezi lucrurile.

    Ajunge Juve,Bayern,Atletico in finala de Ch.Leag.-spune-mi ce oameni lucreaza in club si iti spun ce valoare ai.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #21
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daca ar fi contat bugetul Chealse,City si PSG trebuiau sa castige Ch.Leag. de 5-10 ani si campionatele lor;mult prea simplist
    vezi lucrurile.

    Ajunge Juve,Bayern,Atletico in finala de Ch.Leag.-spune-mi ce oameni lucreaza in club si iti spun ce valoare ai.

    Chelsea a castigat deja CL si campionatul intern, City si PSG doar campionatele Angliei si Frantei si au facut-o la pas. Ceea ce tu nu pui in ecuatie este faptul ca cele 3 mentionate de tine se bat in CL si in campionatele interne, poate mai putin PGS, cu echipe ale caror bugete sunt egale sau pe acolo, ceea ce inseamna ca au jucatori si antrenori de o valoare aproximativ egala si doar forma, accidentarile, stiu eu, 2-3 arbitraje in favoarea uneia sau alteia fac diferenta. Cand ai buget de 10, maxim 15 milioane, cazul Stelei, n-ai cum sa faci fata unei formatii cu un buget de 10 ori mai mare, cazul lui Lazio. Doar printr-o minune, care evident mi-o doresc si eu, ar putea Steaua sa se califice, altfel ...

    Juve, Bayern, Atletico au bugete aproape egale cu cele mentionate prima data de tine, Bayern chiar are acum buget de aproape 300 de milioane sau chiar peste, Atletico, e adevarat, ceva mai mic, insa unul cu care poate aduce jucatori de super valoare cu ajutorul carora sa faca fata echipelor super bogate.

    Steaua poate trece de echipe cu un buget, hai sa spunem dublu, poate triplu, comparativ cu al ei. Asa cum s-a intamplat anul acesta cu israelienii de la Beer Seva, care au buget peste 30 de milioane, sau chiar cu Viktoria Plzea, si ea cu un buget de vreo 20 de milioane. Cu formatii ale caror bugete depasesc 100 de milioane, asa cum a fost Sporting, de exemplu, ai vazut ce se intampla. Cand Steaua va avea un buget macar la nivelul majoritatii echipelor turcesti, in jur de 35-40 de milioane, abia atunci putem spera la mai mult in Europa. Pana atunci, faza grupelor si in cel mai fericit caz iesirea din grupe e maximum posibil. O sa-mi spui ca am reusit acum 4 ani cu Reghe mai mult. Da, este adevarat, insa atunci aveam un lot mai bun, in opinia mea, ceea ce acum nu-i cazul.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •