View Poll Results: Pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Steaua

    2 18.18%
  • Lazio

    9 81.82%
Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 359

Thread: EL 16-imi: STEAUA BUCURESTI - Lazio

  1. #22
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Minuni din astea se mai intampla. Anul trecut au fost doua doar in faza asta a EL: Apoel a eliminat-o pe Bilbao si Gent pe Tottenham. Anul asta Ostersunds a scris deja istorie, desi misiunea lor in februarie e si mai imposibila ca a Stelei.

  2. #23
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Juve, Bayern, Atletico n-au avut niciodata bugetele lui Chelsea,PSG si City.

    Despre Leicester ce sa mai spui, raman la parerea ca depinde de managementul clubului.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #24
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Juve, Bayern, Atletico n-au avut niciodata bugetele lui Chelsea,PSG si City.

    Despre Leicester ce sa mai spui, raman la parerea ca depinde de managementul clubului.
    City, pana acum 7-8 ani, n-a avut niciodata bugetul lui Bayern sau Juve, iar acum sunt pe acolo. City n-are un buget de 10 ori mai mare, asa cum este al lui Lazio comparativ cu al Stelei. Ce-i asa de greu de priceput. Managementul la Steaua a fost bine facut, dovada fiind banii incasati in ultimii ani din transferuri sau UEFA. In acest moment, Gigi nu poate aloca mai multi bani. Daca ar face-o si am avea un buget de, sa spunem, 30 de milioane de euro, ce ar presupune, bineinteles, jucatori mai valorosi, platiti cu 30-40 de mii de euro pe luna, am risca, daca nu nu ne-am califica in primavara europeana, ca in urmatorul an sa nu avem nici macar bugetul de acum. Dupa care ar insemna sa renuntam la jucatori cu salarii de 15.000-20.000 de euro pe luna si s-o luam de la capat, asa cum s-a intamplat in perioada Bergodi, spre exemplu, cand aveam un lot destul de modest, platit pe masura valorii.

    Titlul castigat de Leicester a fost o minune, care se intampla o data la 25-30 de ani. Imi amintesc ca si in Italia acum vreo 30 de ani s-a intamplat un lucru asemanator, Verona castigand un scudetto in dauna granzilor Juve, Milan, Inter. Se intampla, insa astea sunt minuni, asa cum a fost si Leicester, asa cum ar fi si Steaua daca s-ar califica in dauna lui Lazio. Sper ca acum ai priceput.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  4. #25
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,947
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Titlul castigat de Leicester a fost o minune
    Minunati sunt oamenii care au lucrat acolo binenteles Claudio Ranieri si cei care au fost cu el.

    Sa retii un lucru o minune se intampla intr-un meci,doua,trei insa un campionat intreg nu poate fi minune,este munca oamenilor care au fost acolo,si nu
    bugetul asa cum il tot scoti in evidenta.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #26
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Aberezi incontinuu. Problema ta. Doar atat iti spun, daca nu era intamplare/minune, cum vrei sa-i spui, Leicester n-ar fi avut emotii la retrogradare imediat dupa ce a luat titlul. Si inca ceva, bugetul granzilor din Anglia este de maximum 3 ori mai mare decat al lui Leicester, ceea ce inseamna ca si fosta echipa a lui Ranieri avea si are ceva jucatori de valoare. Bugetul lui Lazio este de cel putin 10 ori mai mare ca al Stelei, deci diferenta este spun eu chiar mai mare. Sa de-a Dumnezeu sa se intample minunea, insa jucatorii (banii) lui Lazio vor face diferenta.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Lazio, insa sper sa nu le dea cu terenu-n cap cum s-a intamplat in multe cazuri, ci in minutu 90 din retur!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    bate Lazio ca la fasole ! va da totusi si FCSB un gol de onoare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Lazio merge mai departe.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  9. #30
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Steaua, in formatie completa, adica cu Budescu, Texeira, Pinitilii, Balasa, Gnoere - apti 100% - ii poate scoate pe Lazio. Experimentele lui Gici Becali trebuie sa dispara.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    bate Lazio ca la fasole ! va da totusi si FCSB un gol de onoare
    Parca erai medic rezident. Ai renuntat si acum esti comentator de fotbal? FCSB se numeste STEAUA. In caz ca nu stiai.
    La multi ani Lordule.

  11. #32
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    cu a1 GgB ne trantesc macaronarii terenul in cap. 1-5 si 0-2, fmm GgB!

  12. #33
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nici o echipa romaneasca nu a reusit sa se califice in fata vre unei echipe italiene in cupele europene.
    Diferenta este in primul rand tactica :intre antrenorii italieni vs romani,apoi restul....

    Lucescu senior a fost la limita cu Sampdoria,ce echipa avea si tot nu a reusit ...
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Bun ai dreptate,eram prea mic pentru vremea ceeaa Sa reformulez in ultimii 30 de ani nici o echipa romaneasca nu a trecut de o echipa italiana in competitiile europene
    Steaua a trecut de Sampdoria in 2005 in grupe. Steaua a castigat grupa neinvinsa iar Sampdoria a fost eliminata.
    Este adevarat totusi ca Steaua nu a eliminat-o de una singura, au contat si restul meciurilor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #34
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    De azi se pot cumpara online tichetele pentru partida cu Lazio

    Accesati siteul www.bilete-fcsb.ro . Pretul fiind cuprins intre 40 si 400 de lei:

    VIP 1 - 400 LEI
    VIP 3 - 300 LEI
    TRIBUNA 2 - INEL 1 - CENTRAL - 100 LEI
    TRIBUNA 2 - INEL 1 - PERIFERIC - 60 LEI
    PELUZA - INEL 1 - 40 LEI
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Parca erai medic rezident. Ai renuntat si acum esti comentator de fotbal? FCSB se numeste STEAUA. In caz ca nu stiai.
    La multi ani Lordule.
    apropo mi-am pus garda la retur ca sa nu fiu partas la umilinta din Italia
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    Vezi ca ai uitat un Z
    Free Sevilla!!!!

  16. #37
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian View Post
    Vezi ca ai uitat un Z
    buna gluma dar nu prea merge , o sa vedeti voi de ce
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #38
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Alaturi de Radu Stefan.

  18. #39
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    SS-ist de mic...
    granita la Orsova!

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Mossad e sefu'?

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    UEFA a anuntat oficial arbitri de la partida de joi dintre Steaua si Lazio.
    Deniz Aytekin va fi la centru, asistenti urmand sa fie Eduard Beitinger si Rafael Foltyn.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    UEFA a anuntat oficial arbitri de la partida de joi dintre Steaua si Lazio.
    Deniz Aytekin va fi la centru, asistenti urmand sa fie Eduard Beitinger si Rafael Foltyn.
    un fel de turcul si romanii
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •