View Poll Results: Pronostic

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Steaua

    2 18.18%
  • Lazio

    9 81.82%
Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 337 to 357 of 359

Thread: EL 16-imi: STEAUA BUCURESTI - Lazio

  1. #337
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by chinna tm View Post
    Umilinta cea mare nu au fost cele 5 goluri, ci jumatatea aia de ora cand intalienii pur si simplu cand ajungeau in preajma careului stelist, intorceau mingea.Nu mai voiau sa continue o umilinta si asa destul de ravasitoare.
    Nu scorul a fost problema.Ci modul in care au jucat.Pardon, imitat fotbalul.Pai daca eu la kilele mele dadeam pe gat vreo 5 beri si intram pe teren, Gaman se inscria primul in fan club-ul meu!
    Budescu?Texteira?Pe Olimpico se joaca fotbal, nu e teatru.Nu stiu cine le-am explicat stelistilor ca e frumos sa fii civilizat intr-o tara straina si sa iti belesti ochii dupa o minge care e la adversar.Ca asta au facut tot meciul.
    In fine....Lazio si-a respectat blazonul.Lazio nu e Dinamo.Lazio e Lazio!
    Punctul pe I
    Pai ei au iesit in Piata Universitatii pentru un 2-2 scos in ultimul minut cu Dinamo, ce sa le mai ceri?
    Gaman a fost intors pe toate fetele de un Torje la 85 de kg , e la mintea cocosului ca Anderson de la Lazio e "putin" mai bun
    Nu e nimic, vor castiga cu 4-0 cu Sepsi si vor spune ca meciul de la Roma a fost doar un accident

  2. #338
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    A zis Panduru la pauza meciului un lucru mare: sa ne gandim ca FCSB da la nationala vreo 6-7 jucatori.
    Si noi vrem performante?Nu ai cu cine.Nu ca restul caremerg de la alte echipe ar fi mai buni sau ceva...
    Am impresia ca aceasta Cupa sau Liga a Natiunilor e facuta sa isi mai bata joc Albania, Muntenegru, etc de situatia fotbalului romanesc.

    Vedeti cum e?Iancu, Borcea, Copos...injurati...pe merit, evident.Dar fara ei unde s-a ajuns cu fotbalul?Acum zece ani aveam ceva.Nu mult, dar aveam!
    Unde s-a dus totul?Aici e marele semnd e intrebare.Unde sunt echipele noastre de juniori?Englezii de prosti au campionat de tineret?
    "INTERZIS"!

  3. #339
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu avem meciuri tari in picioare si cand dam peste o echipa cat de cat mai rasarita, ne izbim de un zid.
    As spune ca asta este si problema cu PSG, nu are meciuri tari in Franta ca sa-si calibreze jocul pentru Real sau Barcelona.

    Chelsea are cel putin 10 meciuri tari in campionat pe sezon. Doua cu City, doua cu United, Liverpool, Arsenal, Tottenham. Cand se duce in CL si da peste Barcelona, este o zi ca oricare alta. Este greu sa joci cu Sepsi sambata si cu City marti. Cred ca Steaua a realizat lucruri importante in conditiile astea. Bine, parca vad acum ca vine unu' si-mi scoate ochii cu United 0-1 CFR, cu rezervele lui United in ultimul meci al grupelor cand englezii erau deja calificati. Adevarul este ca Steaua este singura care a scos rezultate pozitive cu echipele mari din Vest. Nu poate nimeni sa-mi spuna ca Chelsea nu a luat in serios competitia cand Chelsea a castigat Europa League in sezonul respectiv si era detinatoarea Champions League. Steaua a batut-o pe drept incercand sa joace fotbal, nu cu rezervele englezilor si nu cu jumatate de masura.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #340
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,458
    Reputatie
    0
    GgB: "Nu mai vreau sa aud de fotbal!"

    fmm! fara alte comentarii!

  5. #341
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    Sevilla...totusi PSG mai se izbeste de un Lyon, Marseille, Monaco....echipe care pot face cu orice echipa romaneasca scorul de aseara facut de lazio!

    Problema e la nivelu de investitii...atat timp cat echipele de mijloc din campionatele p[uternice isi permit transferuri de milioane de euro....si tu, cea mai tittrata echipa din fotbalul romanesc aduci si pe cateva sute de mii...pai mai tata, asta e valoarea!Un Logan poate lua la viteza un mercedes...dar poate doar pe primul km, si aia din neatentia soferului!Dupa...
    "INTERZIS"!

  6. #342
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,074
    Reputatie
    0
    Se califica Steaua sa spunem ca rata Lazio din toate pozitiile,daruire etc si nu ar fi fost acelasi lucru ?! Te prinde BVB,Zenit etc

    Un club care se respecta nu cauta fundas in ultimele zile vezi Planici,nu isi vindea portarul in plin sezon si nu venea cu antrenor din liga a 3 a.
    Asta ar fi cel mai bogat club din Romana care a acceptat 2 mil pe Nita in prima secunda.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #343
    sport legend chinna tm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    REPUBLICA BANAT!
    Posts
    8,955
    Reputatie
    1
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vide...am-533559.html


    Mi se pare jenant.
    Da, Steaua a fost umilita!Dar nu de Dinamo!
    Nimeni nu il suporta pe MM...dar s-a ajuns prea departe.Macar respect profesional!
    Si raman la parerea: daca ai ceva cu cineva, nu te lua de tot neamul!
    "INTERZIS"!

  8. #344
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Gata ? Acum pe cine mai laudam pe GIGISPORT ??? Eu zic sa terminam cu "fotbalul" si sa mai comentam si ceva "bambilici", idiferent ce-o fi acela. FCSB e foarte buna "acasa" cu arbitrii ei. Nu vorbesc vorbe, o sa vedeti in primul meci pe care o sa-l "joace" dupa episodul LAZIO.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  9. #345
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Ce tot o dati cu "au dat de echipa tare"? Lazio e pleasna in cupele europene si nici in campionat nu stau prea grozav in ultima vreme.
    Si cu toate astea, aseara le-ar fi dat si 10 oierilor daca era necesar.
    Ia sa vedeti ca-n optimi Lazio sunt eliminati indiferent de ce adversar vor avea.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #346
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,074
    Reputatie
    0
    Poate nu ptr au picat cu Dinamo Kiev
    Echipa care umilit Steaua a fost M.City acolo s-a vazut ca este o diferenta prea mare intre echipe.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #347
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    2017.09.09 Manchester City 5:0 Liverpool
    2017.09.16 Watford 0:6 Manchester City
    2017.09.23 Manchester City 5:0 Crystal Palace
    2017.10.14 Manchester City 7:2 Stoke
    2018.02.10 Manchester City 5:1 Leicester

    Toate doar sezonul asta.
    City are o medie de aproape 3 goluri pe meci in Premiership.
    Nu exista diferente mari doar intre echipele cu foarte multi bani si echipele din est, ci chiar si intre echipele din acelasi campionat. Au mai fost in alti ani Barcelona, Real si acum City de zici ca-i pe steroizi. O echipa ca asta poate sa dea 5-0 oricui, chiar si lui Liverpool, dupa cum se vede in lista de mai sus.

    Nu as spune ca te umileste City la un 5-0. Eventual poti sa spui merci ca ti-a dat doar 5 si chiar sa fii multumit ca ai scos un 0-1 in retur cu ei.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  12. #348
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,343
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Poate nu ptr au picat cu Dinamo Kiev
    Echipa care umilit Steaua a fost M.City acolo s-a vazut ca este o diferenta prea mare intre echipe.
    City n-a umilit-o tocmai pentru ca diferenta era prea mare. Acolo a fost in schimb o surpriza pentru ca portarul ciobanului a fost in zile mari si n-au intrat de la 10 in sus. Bine, si cetatenii au vazut ca joaca cu copii de mingi si si-au batut joc de ocazii.
    Lazio a umilit-o pentru ca a jucat slab, sunt in forma proasta si s-au oprit la 5-0 pentru ca n-au mai avut chef. S-au gandit sa nu-i faca sa planga.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  13. #349
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    O seara minunata pentru romania. Aproape merita sa astepti un an intreg umilinta din "primavara europeana din februarie".
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  14. #350
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai normal ca merita. altceva ce dracu sa astepti, calificarea propriei echipe???
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #351
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,074
    Reputatie
    0
    Am scos in evidenta jocul,felul cum jucau nu scorul in sine

    City nu ti-a dat sanse nici 5 minute din meci sa crezi ca poti scoate un rezultat mare acasa.
    Lazio este o echipa foarte usor de citit,o echipa cu un antrenor dibaci il blocheaza pe Felipe Anderson si incep sa aiba dificultati,va fi facil pentru echipe gen Atletico Madrid,Zenit,BVB,Sporting...
    Last edited by iulian_1976; 23rd February 2018 at 18:54.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #352
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si acum, sa tragem linie si a facem socotelile.

    Stam prost si se anunta vremuri si mai grele! Ce consecinte are eliminarea Stelei din cupele europene + clasamentul coeficientilor

    daca citim atent, observam ca cei care si-au luat cu adevarat UE, sunt chiar amuzantii care radeau cu gura pana la urechi.
    bine, la ce panarame de echipe sustin, cu coeficient sau fara, tot pe dinafara Europei ramaneau
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #353
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    si acum, sa tragem linie si a facem socotelile.
    Cinciula, de nu-ti mai gasesti caciula!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #354
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    te doare la brebenel. socotelile alea afecteaza doar echipele vii
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #355
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cinciula, de nu-ti mai gasesti caciula!
    Daca facea un englez sau spaniol misto de noi, mai intelegeam.
    Da' cand ii vad pe astia cu echipe desfiintate sau cu un picior in groapa, nu-i inteleg. Ca si cum un somalez ar rade de noi ca ar fi crescut gradul de obezitate in Romania.

    Tu ce-ai prefera Ionele, echipa desfiintata, sau vie dar sa o bata Lazio in primavara europeana?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #356
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Bah, daca ar fi atat de vie sa poata lua toate valorile din fotbalul romanesc, cu precadere cele tinere (cu exceptia lu Ionitza) si sa ia ciunciula de la o echipa buna dar totusi nu din primele 20 din Europa, parca totusi n-as prefera-o tocmai atat de vie!


    Eu am fost singurul care a anticipat ca va lua 5, la toti le-am zis ca intre 3 si 5 dar merg spre 5. Si asa fu.
    Tocmai pentru ca stiu ce spirit de sacrificiu pot invoca astfel de valori care se vand pentru bani si cam atat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #357
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ultima voastra experienta in Europa a fost un 0-4 cu Heerenveen care in sezonul respectiv termina pe locul 8 in Olanda

    In 1994, bateati cu 2-1 in tur pe Eintracht Frankfurt si pierdeati 0-5 returul. Exact aceeasi situatie, victorie la limita acasa si 0-5 in deplasare.

    Corecteaza-ma daca gresesc, dar nici Heerenveen si nici Eintracht nu erau in top 20 din Europa.

    Steaua a jucat 311 meciuri in competitii europene sau mondiale.
    Rapid a jucat 95 meciuri in competitii europene si aici am pus tot, inclusiv Cupa Europei Centrale si Cupa Oraselor Targuri (ca sa vezi ce baiat bun sunt).

    La cat de putine meciuri aveti, ati reusit sa strangeti un numar impresionant de umilinte. 1-6 cu OFK Belgrad, 0-5 cu Leeds, 0-5 cu Eintracht, 1-4 cu Karlsruher, 0-4 cu Heerenveen, ati avut un moment "Boro" cu Anderlecht cand aveati 2-0 la general dupa trei reprize si ati pierdut 2-3, aveti nenumarate eliminari in tutul I si ati pierdut la masa verde cu PSG pentru ca a cazut curentul

    Ar mai fi si altele, dar hai sa zic si ca v-a eliminat Steaua din Europa

    Prea multe batai cu echipa anonime. Ia in considerare faptul ca nu ati jucat cu echipe de top ale Europei cu a jucat Steaua cu Milan, Anderlecht, Bayern, City, Chelsea, Real, Juve, Goteborg, Barcelona, River Plate, etc. Nu numai ca a jucat, pe unele le-a batut si chiar eliminat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •