View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Franta

    1 20.00%
  • Anglia

    0 0%
  • Italia

    1 20.00%
  • Germania

    2 40.00%
  • Spania

    0 0%
  • alta, precizez pe thd

    1 20.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 47

Thread: Euro 2021

  1. #22
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Ghinion pentru danezi, psihic sînt out. Mi-a soptit o păsărică epilată pe FB ca cica Andre Silva, 27 de goluri in Bundesliga, n-a fost chemat la Euro de mosul portughez. Cica nu are tactica potrivita lui, gen Polonia cu virf de careu (cum si Benzema a fost 7 ani in umbra lui CR7 la Real) si nu a avut nevoie de el. De fapt, eu cred ca nu e decit eterna subestimare a Bundesligii (orice poate da 27 de goluri in campionatul germaniei si nu e scula de jucator, vezi exemplul suprem Werner la Chelsea) plus faptul ca "Jota e la Liverpool, sigur chimizeaza bine cu B. Silva, Fernandes si CR7, chiar daca ultimul joaca extraordinar intr-o echipa a lui Juve care nu munceste cum muncea Realul sa mi ti-l scoata regele golgheterilor an de an".
    Last edited by dextercioby; 21st June 2021 at 13:20.

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    E în lot, dar e rezervă, a jucat câte 5-10 minute pe final. Mai surprinzător mi se pare ca Joao Felix nu a prins niciun minut.

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Dembele, accidentat, out pt restul competitiei.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Am pus poll.
    Hai la vot
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    La Belgique c'est chique. Sper, imi doresc, cred ca va triumfa pana la final.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Un Dubel de bine!??!!?!!

    Nu pot sa cred! Halucinatie! Nazaritura! Aratare nefireasca!!!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Iata ca a intrat si mult imbufnatul Andre Silva von Frankfurt, care se credea un Klaus Meine al gazonului. Iar el e vai, dar vai, vai de muortii lui de saracie. Cap la 6 metri peste, nejenat de nimeni. Ratare din 4 metri, singur cu portarul. Oare de cate ocazii are nevoie prostul asta ca sa marcheze? Nu vom afla prea curand, pt ca nu pierdem prea mult timp urmarind comicul campionat nemtesc, unde nu se intampla nimic de vreo 10 ani de zile.

    PS. Sigur, nu mai pare surprinzator ca Felix nu a jucat deloc pana aseara. El e un fel de penis man portughez, vopsit bine pe filiera impresarilor lusitani, o eterna tumora maligna pe obrazul fotbalului.

  8. #29
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca urmare a arbitrajului mizerabil care a calificat Franta de pe primul loc, oferind un adversar accesibil in optimi, gunoiul de Lahoz a fost trimis acasa

    La fel s-a intamplat si cu francezul Turpin, o bovină cu ifose care si-a dat cu tesla in ouă la Danemarca - Rusia.

    Românul Kovacs pleaca si el. Nu ca a gresit cu ceva aici. Au gresit ei de prima data ca l-au chemat

  9. #30
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Sa ma anunti si pe mine capitane cand arbitreaza Hotugan ca vreau sa pariez la cartonase Evident ca Lahoz a fost un nenorocit si merita matrasit

  10. #31
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Deci 3/4 echipe de pe loc 3: Elvetia, Cehia si Ucraina elimina 3 x locul 1 si fac sferturi...

    Jalnic path-ul de jos...

    Anglia joaca cu o Ucraina moarta si apoi primeste pe Wembley pe o echipa ce calatoreste de la Baku la Londra...

    Ar fi o rusine imensa sa nu faca finala...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #32
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,240
    Reputatie
    0
    Pai o sa rămână cu finala. Orice echipa de sus e favorită cu Anglia.

  12. #33
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Plus ca e traditie ca gazda sa piarda finala: ex Portugalia 2004, Franta 2016
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #34
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Urmeaza Romania 2024
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  14. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    In momentul de fata cei mai buni jucatori de la Euro sunt eliminati. Au ramas cele mai bune echipe.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0

    UEFA Euro 2020 Team of the Tournament

    Gianluigi Donnarumma (Italy)

    Kyle Walker (England)
    Leonardo Bonucci (Italy)
    Harry Maguire (England)
    Leonardo Spinazzola (Italy)

    Pierre-Emile Hojbjerg (Denmark)
    Jorginho (Italy)
    Pedri (Spain)

    Federico Chiesa (Italy)
    Romelu Lukaku (Belgium)
    Raheem Sterling (England)
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Deci niciun francez.
    Pai cica erau cacandidati chiar la ballon d'or. Mbappe, Kante etc ...
    Asta e problema cand mai trebuie sa si joace astia. In mod normal trebuia sa le dea trofeul de la inceput si cu asta basta. De aia sunt cotati sute de milioane la transferuri
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Ca sa inchid subiectul, oarecum, sunt multumit ca UEFA ramane la decizia ca editia urmatoare EURO se va desfasura in o singura tara, Germania. Bine ca se termina cu circul asta de tari care organizeaza meciuri peste tot. Cea mai nedreapta editie EURO din istorie.
    A fost o aiureala tampita de la concept pana la realizare. O incercare iesita din vapori de alcool la Platini care se credea deja imparatul etern al fotbalului mondial.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #39
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Gianluigi Donnarumma (Italy)

    Kyle Walker (England)
    Leonardo Bonucci (Italy)
    Harry Maguire (England)
    Leonardo Spinazzola (Italy)

    Pierre-Emile Hojbjerg (Denmark)
    Jorginho (Italy)
    Pedri (Spain)

    Federico Chiesa (Italy)
    Romelu Lukaku (Belgium)
    Raheem Sterling (England)
    Schick ar fi trebuit in locul lui Lukaku acolo, daca tot alegi un sfertfinalist, alege-l pe ala care a facut un turneu de senzatie, nu pe ala care are mereu performante cam la fel.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  19. #40
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ca sa inchid subiectul, oarecum, sunt multumit ca UEFA ramane la decizia ca editia urmatoare EURO se va desfasura in o singura tara, Germania. Bine ca se termina cu circul asta de tari care organizeaza meciuri peste tot. Cea mai nedreapta editie EURO din istorie.
    A fost o aiureala tampita de la concept pana la realizare. O incercare iesita din vapori de alcool la Platini care se credea deja imparatul etern al fotbalului mondial.
    Mah mie mi-a placut conceptul, atrage mai multi spectatori si implica direct si amatori de fotbal din tarile necalificate la turneul final.
    Daca nu se duceau la Baku si Leningrad nu erau distante mari, iar echipele se pregateau mai mult acasa ceea ce e un avantaj.
    Pleci cu 1-2 zile inainte de meci, nu e problema mare sa gasesti cazare ca nicaieri nu e aglomerat precum la turneele organizate de o singura tara, se termina meciul pleci acasa. E ca in calificari.

    Altfel din echipa ideala nu as putea sa-mi lipseasca Chiellini, a precum mascota turneului final, poate singurul memorabil.
    Last edited by Utilizator; 15th July 2021 at 02:48.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #41
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,944
    Reputatie
    0
    Probabil organizatorul a fost Anglia, macar puteau sa o dea pe fata, intotdeauna tara gazda a fost avantajata asa a fost traditia.

    Cateva tari in colaborare pe viitor tot ce este posibil, insa n-am inteles ce treaba are Baku cu fotbalul aici a fost tare dubios

    Globalizarea fortata este o tampenie, multe se fac din cauza banilor...nu are legatura cu fotbalul care este mai mult decat un sport.

    ...va urma Qatar sa va tineti bine
    Last edited by iulian_1976; 15th July 2021 at 05:02.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #42
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Nu poate sa lipseasca Kevin De Bruyne. Parerea mea
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •