Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 86

Thread: [Patinaj artistic] Jocurile Olimpice Pyeongchang 2018

  1. #43
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Multumim AliAle.


    Reluare la tvr2, acum!!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #44
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    [Miafangina: "M-am amuzat foarte tare de Marius Negrea cum nu s-a putut el abtine sa se bucure de greselile celorlalti."]

    Eu n-am vazut dimineata, doar acum, si pe mine Marius Negrea m-a enervat foarte tare cu subiectivismul sau. Practic se bucura cand ceilalti concurenti erau necajiti. In plus au fost cam nevorbiti demult el si Monica Bucur; n-am putut savura nici un program in liniste.

    In alta ordine de idei, Aliona/Bruno au fost superbi.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #45
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    [QUOTE=AliAle;4417629]Eu mi-am facut cont pe Eurosport Player, cam 32RON pe luna, se poate anula oricand. Devenisem super frustrata incercand sa vad macar reluarile, asa că m-am gândit că merită banii de o pizza .

    Super rezultat pentru Aliona si Bruno, au fost în lacrimi de când au terminat de patinat Tarasova/Morozov până la ceremonia de premiere, ce descărcare emotională puternică!
    Dacă s-ar fi putut, as fi vrut să împartă medalia cu Sui/Han, dar Chinezii mai au o sansă peste 4 ani, în fata publicului propriu.


    Total de acord cu tine,pana la urma a iesit bine pentru toata lumea
    Mare dreptate ai in privinta eurosportului,suma nu e mare si daca stiam dinainte faceam si eu,scapam de bulibaseala reluarilor,mai vedeam si ce voiam(curling n-am vazut mai defel,de exemplu)acuma e prea tarziu dar voi tine minte pentru olimpiada urmatoare mentionez ca nu mi-a mers nici un link din cele puse de Flavia,se deschideau cele de la arena dar era skeleton,nu patinaj asa ca am asteptat pana au inceput cei de la tvr,cu un ochi ma uitam la eurosport la schi alpin,pe calculator.Bine ca-s in concediu iar sotul ma lasa-n pace si cu telecomanda si cu mausul,trebuie doar sa nu-mi stea pe traiectorii

  4. #46
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Eu n-am vazut dimineata, doar acum, si pe mine Marius Negrea m-a enervat foarte tare cu subiectivismul sau. Practic se bucura cand ceilalti concurenti erau necajiti. In plus au fost cam nevorbiti demult el si Monica Bucur; n-am putut savura nici un program in liniste.

    In alta ordine de idei, Aliona/Bruno au fost superbi.
    L-am iertat de data asta ca a recunoscut ca e foarte subiectiv dar comentariul a fost destul de slab,e si aiurit,tot zicea la sfarsit ca francezii au bronzul...plus multe altele...
    O sa incerc acuma seara sa vad reluarea eurosportului,sunt curioasa cum a comentat Cornel ca de Yvonne nu mi-e dor defel.

  5. #47
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Anneyeong hasseyo yorobu!
    Sunt asa fericita ca Yuzuru a reusit un program scurt curat!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #48
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pyeongchang 2018
    Figure skating
    Men's event sp:
    1.Yuzuru Hanyu
    2. Javier Fernandez
    3. Shoma Uno
    4. Boyang Jin
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #49
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Fain clasament!O sa vad ce da tvr2 la ora 14 iar de maine fac ce vreau,am eurosport player Multumesc AliAle pentru idee!

  8. #50
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    De acord cu idee cea buna, mersi si eu AliAle pentru idee. Eu am deja 24 de ore de Player. Nu ma puteam nicicum sincroniza cu programele la tv, video ioc, asa ca...Acum vorba Miei fac ce vreau, opresc daca suna telefonul sau se arde mancarea, revad ce-mi place sau daca nu sunt lamurita.... Super!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  9. #51
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Mersi Ade !!! Am vz si eu aseara relaurea la perechi si Alino si Bruno au meritat aurul mult dorit.
    O sa vad si eu care e treaba asta cu playerul de care ziceti, ca nici cum nu ma descurc cu tv-ul.
    Nu am vz nimic de la baieti. Ma pun pe cautat.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #52
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    M-am uitat si eu la baieti.
    SP-ul lui Yuzuru este o bijuterie. M-as putea uita la el de nu stiu cate ori.
    Sp-ul lui Javi este de asemenea super coregrafiat. Si Javi a crescut atat de mult anii acestia si skating skillsurile lui au crescut ....dar parca tot nu e chiar yuzuru....
    Shoma e un patinaotor f bun....nu as putea zice ca ceva nu e excelent la el....si totusi nu-mi place....
    Aliev Dmitri e cam ca apa de la robinet....nicicum
    Pe Boyang nul-am gasit.
    Peste P Chen am trecut de buna voie
    Sunt complet vanduta spului lui Adam ....distractiv si elegant si ma face sa vreau sa dansez si eu cu el...
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #53
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Vai ce m-am enervat......in programul Eurosport era patinaj de la 5.30........si doar la 6.15 a inceput transmisiunea...... au fost sarituri pana atunci
    Si dupa ce ca m-au fraierit astia cu transmisia, am vazut si clasamentul si vad ca Adam R a facut ceva prost pt ca i-au luat-o altii inainte.....grrrrr....
    Acum doar ce l-am vz pe Dimitri Aliev care a patinat execrabil....
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  12. #54
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Ok.....treaba asta cu quadurile nenumarate a devenit pshyco.....eu sunt complet pt a sustine partea atletica din patinaj, dar nu in completul detriment al artisticului.....cand 4 quads intr-un program, ceva totusi e exagerat.
    Boyang J a avut un program in care s-a miscat in colturi alergand dupa quads....
    P Chen a fost un fel de lalaiala, ce-i drept eleganta, pe gheata....
    Yuzuru - chiar si un patinator asa elegant si care zboara pe gheata incepe sa para chinuit cand incearca 4 quads in program.....
    Shoma - tot meah pt mine, cu toate ca omul are o ambitie extraordinara si talent gramada.... Si omul ori nu vedea rezultatul, ori a avut cea mai non reactie posibila la aflarea ca este pe podium...
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #55
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Anneyeong hasseyo yorobu!
    Ureshii dayo!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #56
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Am terminat acum de vizionat transmisia cu ultima grupa din concurs fara sa ma uit la rezultat! (mi-ar fi placut sa inregistreze tot concursul) Sunt multumita cu persoanele de pe podium. I-adevarat ca as fi dorit o alta ordine.....Oricum felicitari patinatorilor si chiar si arbitrilor!
    Last edited by Tracoromana; 17th February 2018 at 09:56.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #57
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Am terminat acum de vizionat transmisia cu ultima grupa din concurs fara sa ma uit la rezultat! (mi-ar fi placut sa inregistreze tot concursul) Sunt multumita cu persoanele de pe podium. I-adevarat ca as fi dorit o alta ordine.....Oricum felicitari patinatorilor si chiar si arbitrilor!
    Ce ordine voiai ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  16. #58
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Fernandez, Shoma, Hanyu.

    @Irina daca intri la Player, am gasit si o inregistrare a intregului concurs, daca vrei sa revezi ceva, Rippon de ex. Eu sunt curioasa de N. Chan.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  17. #59
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Fernandez, Shoma, Hanyu.

    @Irina daca intri la Player, am gasit si o inregistrare a intregului concurs, daca vrei sa revezi ceva, Rippon de ex. Eu sunt curioasa de N. Chan.
    Tocmai ce m-am uitat la Rippon, N Chan si V Zhou......si m-am enervat de nu am mai putut. Programul lui Adam e asa de frumos ......in vreme ce ceilalti doi se plimba pe gheta intre cvadruple....Nathan e cat de cat placut pe gheata, dar Zhou ma zgarie pe circumvolutiuni ..... Inteleg nevoia de performanta atletica, dar totusi niste personalitate si abilitate sa patinazi pe muzica ar fi apreciate..

    Si vorba aceea....ma pun sa ma mai uit o data la Yags
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  18. #60
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Foarte fain articol cu comentariul Tatianei Tarasova: "Ne bucuram de patinajul fantastic al celorlalti. Vreau sa traiesc sa-i vad si pe patinatorii nostri la fel."

    http://fs-gossips.com/tatiana-taraso...ate-like-this/
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #61
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Am revenit si eu, pareri olimpice
    Recunosc ca eu nu pot spune ca m-am bucurat pt aurul Alionei si al lui Bruno (insa as fi dat orice sa-l castige atunci cand patina cu Robin ), dar "hat off" pt ambitie, vointa, efort, dorinta de a-si urmari cu orice pret visul olimpic
    Chinezii au fost superbi la SP, la programul liber mi s-au parut cumva timorati, probabil sub presiunea momentului, dar sunt singura ca va veni si timpul lor, Beijing 2022 ii asteapta
    Culmea canadienii mi-au placut atat la SP cat si la FP, neasteptat chiar si pt mine
    De Egvenia/Vladimir mi-a parut cel mai rau , dar si ei sunt tineri si au tot timpul sa-si ia revansa
    M-am bucurat pt locul 5 obtinut de Vanessa/Morgan, sper ca aceasta performanta sa-i ambitioneze sa mai continue inca un ciclu olimpic
    Mi-au mai placut Valentina/Ondrej ( mai ales la SP) ,dar si canadienii mici

    https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.n...e7&oe=5B00A71B
    https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.n...e2&oe=5B0908E5
    https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.n...fa&oe=5B033A62
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  20. #62
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Rezultate la SD:

    1 VIRTUE Tessa / MOIR Scott
    2 PAPADAKIS G / CIZERON G
    3 HUBBELL Madison / DONOHUE Zachary
    4 SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex
    5 CAPPELLINI Anna / LANOTTE Luca

    Mai-mai......, nu nimeresc niciun campion olimpic....
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  21. #63
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Last edited by Tracoromana; 19th February 2018 at 13:00.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •