Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 86

Thread: [Patinaj artistic] Jocurile Olimpice Pyeongchang 2018

  1. #22
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    @Mia, primele 5 echipe se califica in finala.
    Last edited by Tracoromana; 9th February 2018 at 16:53.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #23
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Eu nu pricep ce-i cu proba asta pe echipe. La ce foloseste ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #24
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Pai uite-asa primeste si Mirai Nagashu o medalie olimpica, de ex.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #25
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Eu nu pricep ce-i cu proba asta pe echipe. La ce foloseste ?
    La palmares ,medalii, audienta si,binenteles,pt binele echipei
    Glumesc, nici nu inteleg rostul probei pe echipe, mi se pare un stres si efort in plus pt sportivi
    Am vazut si ultima grupa a perechilor, din acest concurs pe echipe si contrar tuturor asteptarilor mi -au placut canadienii (oare ce se intampla cu mine ) si binenteles Egvenia/Vladimir ( eu neaparat ii vreau cu medalie in proba individuala, mi s-au parut extrem de siguri pe ei, un program solid,impecabil din pct de vedere tehnic)
    Aliona parca era Marlene Dietrich ,coregrafie foarte buna a programului, dar ceva tot nu se leaga
    De Vanessa/Morgan mi-a parut rau, dar mai bine acum, decat mai incolo

    M-am uitat si la ceremonia de inchidere si pe tot parcul ei m-am intrebat unde e Yu-Na Kim ,nu m-as fi gandit ca ea va fi cea care va aprinde flacara olimpica ( dar a merit cu prisosinta aceasta onoare )
    Frumos spectacolul mi-a placut partea cu traditiile, obiceiurile si animalele mitologice,m-am bucurat sa vad delegatia celor doua Coree defiland impreuna, si m-am intristat sa vad delagatia Rusiei fara steag si fara costumele lor Bosco, viu colorate
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  5. #26
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    Eram sigura ca flacara va fi aprinsa de Yu Na Kim
    Pai, koreeni stiu sa respecte fostele glorii ale JO de iarna! Nu ca rusii! Ca iar imi aduc aminte ca la Sochi nu a fost si Yagudin!

    Anneyeong hasseyo yorobu!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #27
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Deci cand incepe patinajul pe bune...adica probele normale si nu whatever the fuck probele astea pe echipe sunt ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #28
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    Glumesc, nici nu inteleg rostul probei pe echipe, mi se pare un stres si efort in plus pt sportivi

    M-am uitat si la ceremonia de inchidere si pe tot parcul ei m-am intrebat unde e Yu-Na Kim ,nu m-as fi gandit ca ea va fi cea care va aprinde flacara olimpica ( dar a merit cu prisosinta aceasta onoare )
    Nu a fost totusi de deschidere ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #29
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Irina ba da! Nu vreau sa ma gandesc la inchiderea JO!
    Pai cred ca de marti/miercuri incep probele pe bune, cu proba de perechi! Pe 16 e programul scurt la baieti!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  9. #30
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    SP Medvedeva, nou record olimpic 81.06p:

    https://www.youtube.com/watch?v=tmx59dAMoZI
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  10. #31
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Yeey! A castigat Canada!
    Canada
    OAR
    USA
    Italia
    Japonia

    Reluari azi pe Eurosport1 la 9:45, sau pe Eurosport2 la 19:30, sau pe TVR2 azi la 20:10,
    Last edited by Tracoromana; 12th February 2018 at 07:54.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #32
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Am inteles ca a facut triplu axel,e adevarat?n-am prins-o in inregistrari....de Mirai Nagasu zic dar cred ca am uitat sa postez pe forum,nu mi-a iesit replica bine

  12. #33
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Am inteles ca a facut triplu axel,e adevarat?
    Da Mia, i-adevarat si unul foarte frumos. Ieri am prins un filmulet cu saritura dar vad ca se scot imediat videoclipurile.



    Concurs de perechi SP fara mari surprize la varf. Ma bucur sa-i vad particpand si calificandu-se pe cehii Duskova/Bidar; foarte bine clasati nord-coreenii Ryom / Kim. M-am mirat si mi-a parut rau ca nu s-au calificat chinezii Peng/Jin si australienii Alexandrovskaya/Windsor.

    1 SUI Wenjing / HAN Cong CHN 82.39
    2 TARASOVA Evgenia / MOROZOV Vladimir OAR 81.68
    3 DUHAMEL Meagan / RADFORD Eric CAN 76.82
    4 SAVCHENKO Aljona / MASSOT Bruno GER 76.59


    Program & Rezultate: http://www.isuresults.com/results/se...2018/index.htm
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #34
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Saritura 3A a lui Nagashu: https://www.youtube.com/watch?v=4pyV0G7HeEc

    Pe fundal se vede delegatia canadiana, aplaudand si ei performanta.
    Last edited by Tracoromana; 14th February 2018 at 13:57.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #35
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    @Flavia:multumesc pentru filmulet,chiar a sarit foarte frumos.

    M-am trezit dimineata si am vazut intai pe tvr2,ei au dat inca o grupa in plus fata de eurosport dar tot nu i-am prins pe coreeni,ii laudau comentatorii.Voi cum faceti sa vedeti tot concursul?ca eurosportul da doar de pe la 5,30...banuiesc ca va uitati pe linkuri...
    Mi-a placut concursul,toti au mers foarte bine si tin cu chinezii si cu Aliona pentru programul liber.

  15. #36
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Anneyeong hasseyo yorobu!
    Ce frumos program au reusit Vale si Indeed!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  16. #37
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Frumos programul Vanessei si al lui Morgan!
    Pacat ca ea nu a facut tripla!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  17. #38
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Programul liber la perechi a fost Underpressure!
    Aliona/Bruno sunt campioni olimpici!

    1.Aliona/Bruno
    2. Sui/Han
    3. Duhamel/Radford
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  18. #39
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Yuhuu,aur pentru Aliona/Bruno!!!N-am crezut ca se poate si sunt foarte bucuroasa!

    M-am amuzat foarte tare de Marius Negrea cum nu s-a putut el abtine sa se bucure de greselile celorlalti

    Astazi este o zi buna,s-a potolit vantul si vom avea multe concursuri faine. Au castigat "ai mei" si la coborarea masculina
    Last edited by miafangina; 15th February 2018 at 06:46.

  19. #40
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru toate cel 3 perechi de pe podium.

    Marturisesc ca as fi vrut sa castige Sui/Han, dar ma bucur foarte mult pentru Aliona/Robin. Respect pentru Aliona pentru ca a visat sa devina campion olimpic, a crezut in visul ei, a muncit mult si a reusit! Extrem de inspirata alegerea noului partener. Mie mi-a placut de la inceput Bruno, modest, dragut si sarguincios, cu multa grija sa nu o dezamageasca pe Aliona, m-am obisnuit repede cu el in echipa. Mai ales ca au avut un stil diferit fata de Alona/Robin.

    Pentru cei mai putin familiarizati cu patinatorii de perechi sa spun cateva despre diferenta dintre experienta lor olimpica care ii face si mai incredibili:

    Aliona Savchenko, 34 ani, este la a 5-a Olimpiada. A concurat in 2002 la Salt Lake City pentru Ucraina cu partenerul Stanislav Morozov ocupand locul 15. A facut apoi echipa cu Robin Szolkowy si a concurat cu el pentru Germania la 3 Olimpiade; in 2006 au terminat pe locul 6 si apoi au cucerit bronzul de 2 ori in 2010 la Vancouver si in 2014 la Sochi. Ei sunt de asemenea de 5 ori campioni mondiali.

    Bruno Massot, 29 ani, a concurat pentru Franta facand pereche cu Daria Popova. Nu au participat la nicio Olimpiada; au participat la un Campionat Mondial unde au terminat pe locul 14.

    Aliona a facut echipa cu Bruno in 2014 dupa retragerea lui Robin, schimband tot: antrenor, muzica, stil. Au stat un an inafara ghetii si apoi au concurat pentru Germania fiind pe rand; vicecampioni europeni, bronz si argint mondial. Bruno a fost un norocos cu o partenera atat de talentata si de ambitioasa. In viata vietii lui n-a visat ca o sa ajunga pe un podium european sau mondial, dar sa fie campion olimpic ... cred ca e mai presus de orice vis al lui.
    Felicitari Aliona/Bruno!!!


    Ma bucur si pentru bronzul Duhamel/Redford. A incununat o cariera fumoasa.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  20. #41
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Si eu ma bucur pe ALiona si Bruno, chiar daca nu am reusit sa vad inca programul....dar , de obicei, ma bucur pt oamenii muncitori carora le reuseste visul.
    O diferenta la mustata intre ei si chinezi .....
    Oare sunt undeva vids, ca eu nu am gasit.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  21. #42
    incepator AliAle's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miafangina View Post
    @Flavia:multumesc pentru filmulet,chiar a sarit foarte frumos.

    M-am trezit dimineata si am vazut intai pe tvr2,ei au dat inca o grupa in plus fata de eurosport dar tot nu i-am prins pe coreeni,ii laudau comentatorii.Voi cum faceti sa vedeti tot concursul?ca eurosportul da doar de pe la 5,30...banuiesc ca va uitati pe linkuri...
    Mi-a placut concursul,toti au mers foarte bine si tin cu chinezii si cu Aliona pentru programul liber.
    Eu mi-am facut cont pe Eurosport Player, cam 32RON pe luna, se poate anula oricand. Devenisem super frustrata incercand sa vad macar reluarile, asa că m-am gândit că merită banii de o pizza .

    Super rezultat pentru Aliona si Bruno, au fost în lacrimi de când au terminat de patinat Tarasova/Morozov până la ceremonia de premiere, ce descărcare emotională puternică!
    Dacă s-ar fi putut, as fi vrut să împartă medalia cu Sui/Han, dar Chinezii mai au o sansă peste 4 ani, în fata publicului propriu.

    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Si eu ma bucur pe ALiona si Bruno, chiar daca nu am reusit sa vad inca programul....dar , de obicei, ma bucur pt oamenii muncitori carora le reuseste visul.
    O diferenta la mustata intre ei si chinezi .....
    Oare sunt undeva vids, ca eu nu am gasit.
    https://openload.co/f/2xX3Dv4UyVI/OG...9.31_WR_FS.mp4
    Last edited by AliAle; 15th February 2018 at 20:09.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •