Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 132

Thread: CM Handbal Feminin - Germania 2017!

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    CM Handbal Feminin - Germania 2017!

    Campionatul Mondial de Handbal Feminin din 2017 va fi a XXIII-a editie a turneului organizat de Federatia Internationala de Handbal si va avea loc in decembrie 2017, in Germania.

    Germania a mai gazduit turneele finale din 1965 si 1997.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Romania este singura echipa prezenta la toate cele 23 de editii ale Campionatului Mondial.

    Nationala Romaniei a fost repartizata in Grupa A, alaturi de Franta, Spania, Slovenia, Angola si Paraguay.



    2 decembrie
    Romania - Paraguay (ora 15:00, Telekom Sport 1)
    Franta - Slovenia (ora 19:00)
    Spania - Angola (21:30)


    3 decembrie
    Slovenia - Romania (ora 15:00, Telekom Sport 1)
    Angola - Franta (ora 19:00)
    Paraguay - Spania (21:30)

    5 decembrie
    Slovenia - Angola (ora 15:00)
    Romania - Spania (ora 19:00, Telekom Sport 1)
    Franta - Paraguay (ora 21:30);l


    7 decembrie
    Paraguay - Slovenia (ora 15:00)
    Romania - Angola (ora 19:00, Telekom Sport 1)
    Spania - Franta (ora 21:30)

    8 decembrie
    Angola - Paraguay (ora 15:00)
    Franta - Romania (ora 19:00, Telekom Sport 1)
    Spania - Slovenia (ora 21:30).
    Last edited by delaoltenia; 1st December 2017 at 20:33.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Componenta grupelor CM 2017

    Grupa A (Trier): Franta, Romania, Spania, Slovenia, Angola, Paraguay

    Grupa B (Bietigheim-Bissingen): Norvegia, Suedia, Cehia, Ungaria, Argentina, Polonia

    Grupa C (Oldenburg): Danemarca, Rusia, Brazilia, Muntenegru, Japonia, Tunisia

    Grupa D (Leipzig): Olanda, Germania, Serbia, Coreea de Sud, China, Camerun.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Azi incepe da, o gramada de cote de 1.01 azi si maine, le pui toate si faci 10% aprox din banii investiti intr-o zi, jumate! Cu mult mai mult decat iti da orice Wall Street si mai sigur de 10 ori! Si Romania e unu din acele meciuri, ma astept sa le spargem p-amaratele alea la vreo 10 goluri diferenta maine!


    Sunt si 2 cote maricele, bune si aproape la fel de sigure pe care le-am jucat, zic eu, Spania 1.08 si Norvegia 1.25! Capcana ar putea fi Brazilia cu 1.10 de care m-as feri sa joc la sigur, casa nu se pune pe inconstantele alea, trebuie stiut! Atentie la neatentie!
    Last edited by Johnny D; 1st December 2017 at 21:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Yeey - avem thread
    Ma bucura prezenta Romaniei într-o grupă accesibila. Și faptul că echipa este întinerita - chiar daca nu vom avea rezultat acum, e necesar să schimbăm lotul. Îmi pare rau că nu a fost luată și Bianca Bazaliu, dar ar fi fost doar a 3 a opțiune după Cristina Neagu și Cristina Zamfir.

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Avem un lot slab. Fara extreme practic, nu stiu cum de Ambros le-a lasat acasa pe Curea si Chiper. Nici pe pivot nu excelam, in afara de Pintea suntem zero. Tatar si Tomescu nu sunt de natioanala. Cica obiectivul ar fi clasarea in primele 8. Cu ceva sanse poate ajungem in sfeturi, dar mai mult nu cred.

    Norvegia e mare favorita. Dupa aia Franta si Olanda , care nu prea au schimbat mare lucru in ultimii 2 ani.

  7. #7
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Total de acord cu ce ai spus despre lot. La pivot stăm în Pintea. Extreme avem doar pe Aneta ok...

  8. #8
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Au lasat-o pe Sucz rezerva si au pastrat cei 3 pivoti.. ce o fi in capul lui Ambros? Nu vad unde avem nevoie de 3 pivoti...
    Gabriela Sucz era foarte importanta pe faza de aparare.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Avem un lot slab. Fara extreme practic, nu stiu cum de Ambros le-a lasat acasa pe Curea si Chiper.
    N-am excelant in veci la jocul de contraatac, dar macar atunci vreau sa vad DEFENSIVA!Si prin asta ma refer toata lumea sa stea pe semicerc la recuperarea din respingerea portarului sau din bara, altfel esti retard!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Meciul de azi e antrenament. Probabil încă testează ceva scheme azi. Nu o sa joaca titulare prea mult. Victorie la +15 goluri ar fi logic azi.

  11. #11
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Mie nu mi-a placut absolut deloc meciul de azi Prea multe schimbari, incercari esuate. Eu as incerca si cu ambele Cristine interi.. Buceschi e praf.. Ana Berbece cu emotii..Cristina Neagu deloc in forma
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  12. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Adica suntem varza. Stiam Alina.


    Cum ziceam Mork > Neagu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #13
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Slab meci azi. Minute bune in care nu gaseam cum sa marcam cu o echipa de amatoare practic.

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Incep sa cred ca Ambrose Martin e un fel de Daum... nu stie ce e mai bine pentru noi, tot doar noi romanii stim.
    Sper ca nu e asa, dar vorba ta, lasand acele extreme acasa, chiar daca n-or fi ele cele mai bune din lume, sunt cele mai bune ale noastre, cu cine joci pe extrema!?
    Si daca nu esti instare sa faci cea mai usoara faza de gol din handbal: contra-atacul, orice meci e de 2 ori mai greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am fost inspirat astazi sa evit pariurile pe handbal, chiar daca am fost tentat
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #16
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Hai ca au aparut primele bombe. Slovenia a batut Franta. Absolut socant rezultat. Acum 10 zile Franta se distra cu Slovenia intr-un amical.
    Brazila a scos un egal cu Japonia dupa ce a fost condusa 59 de minute. Imi pare rau de japoneze, au ratat o victorie importanta.
    Olanda pierde si ea la Coreea de Sud. Asiaticele au facut mereu o figura frumoasa la mondiale, sunt cam de primele 8 in Europa, dar nu ma asteptam sa le bata azi pe olandeze.

    De urmarit Polonia la acest mondial. Dupa ce s-au distrat cu Romania si Brazilia la Trofeul Carpati, au batut Suedia azi. Sunt in forma buna si cred ca pot sa faca o figura frumoasa din nou la mondial.

  17. #17
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Wow ce surprize azi..
    Eu nu as îngropa Romania inca începem greu..
    Nora Mork < Cristina Neagu all the way and forever :d

  18. #18
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ce surprize - franta, brazilia, olanda, suedia...chiar si danemerca, desi cu muntenegru era derby...(radicevic a dat 12 goluri haha)

    ps: bine ca am debutat cu o victorie.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #19
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Meci mai greu decât m am așteptat. Hai cu Dragut pe dreapta. Și cu Zamfirescu pe apărare

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Zamfir nu stie sa se apere. Totusi ireal cum nu o putem bloca pe Gros. 8/8 are. Dedu nici nu le miroase.

  21. #21
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    As scoate pe Geiger.. as incerca cu Zamfir sau cu Dragut

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •