Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 132

Thread: CM Handbal Feminin - Germania 2017!

  1. #85
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ea a egalat azi când eram conduse cu un gol cu 40 secunde înainte de final. A dat 13 goluri azi.. văzând imagini cu ea plângând, mor de ciuda că fetele nu se pot ridica mai sus. Uita te ce portari are Norway.. ce centru, ce inter stânga pe lângă nora. De aia Cristina nu are performantele norei.

  2. #86
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    repet: norvegia - cehia 34-16, mai mult decat dublu

    norvegia e la ani lumina distanta de romania...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #87
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Rusinos frate. Neagu nu merita aceasta echipa. Cica handbalul sport national si vine o natiune care nu are treaba cu sportul asta si te bate. O echipa modesta de altfel.
    Lot foarte slab, ziceam asta si la inceput, nici nu imi faceam mari sperante la turneul asta, dar sa te bata Cehia!???
    O sa ne ia ceva ani pana facem din nou o echipa competitiva. Poate pana in 2020 la Tokyo reusim.

  4. #88
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nici nu știu dacă după ce Neagu se va retrage daca vom fi competitivi. Parca e situația gimnasticii. Dar mai vedem. Eu as spera sa mai prindă Cristina vreo 10 ani de handbal, dar sunt conștientă că mai mult de 5 -6 nu mai joacă.
    Imaginile de după meci sunt sfâșietoare pentru ea.

  5. #89
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    si evident..in afara de romania..nici o alta surpriza.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nici nu Č™tiu dacă după ce Neagu se va retrage daca vom fi competitivi. Parca e situaČ›ia gimnasticii. .
    ai vrut sa zici: situatia sportului si societatii romanesti. nu-I asa?

  7. #91
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    handbalul din Romania nu o merita pe Neagu. PUNCT. a gresit cand a venit sa joace in tara, asta a fost parerea mea atunci si asta este parerea mea si-acum. trebuia sa mearga la Gyor. Neagu si Gulden ar trebui sa aiba cate o statuie intr-o piata publica din Bucuresti dupa ce se retrag.

    vorba unuia mai sus, atat a putut face spaniolul cu mentalul jucatoarelor, care majoritatea au trecut prin mana lui Ghitza Tadici in diferite etape ale carierei lor. am citit ca pe tampitul ala l-au pus in fruntea unei nationale de junioare. putem de pe-acum sa ne prefacem ca nu exista acea generatie... asta este cand politicul de doi bani isi baga coada peste tot.

    cand te bate Cehia, te duci si te lasi de handbal...

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Ea a egalat azi când eram conduse cu un gol cu 40 secunde înainte de final. A dat 13 goluri azi.. văzând imagini cu ea plângând, mor de ciuda că fetele nu se pot ridica mai sus. Uita te ce portari are Norway.. ce centru, ce inter stânga pe lângă nora. De aia Cristina nu are performantele norei.
    Asta e clar, dar trebuia sa dea gol de la 25-22 la 25-23, n-a dat, la 25-24, n-a dat, la 25-25, n-a dat, si s-a facut 25-26, de-acolo a fost prea tarziu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Da.. nu a dat gol acolo. Dar când nora nu da, oftedal sau kristiansen apar. Asta e diferența. Cristina e in top scorer..ar fi terminat sus. Dar asta e, sper macar cu cam să facă performanță

  10. #94
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sper macar cu nordicele de la CSM, sa faca ceva neagu...poate reusesc sa faca finala mare, desi cu Gyor, Rostov si Vardar va fi f greu.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #95
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Trist sa o vad asa, cred ca doare
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  12. #96
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce nu pot da reply .. comentariul de mai sus este pentru poza cu Neagu trista.
    Sper ca CSM sa faca treaba buna, dar cred ca Neagu is doreste mai mult cu echipa nationala. Poate poare urmatorii ani sa aiba sanse, macar pana la sfarsit de cariera sa aiba inca o medalie, doua dintre care una de aur.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    doua comentarii la care subscriu complet dupa cum deja stiti:

    roadghost • 12 Decembrie 2017, 12:49


    0

    0


    Postat de ray51 pe 12 Decembrie 2017, 12:26

    Oare 'materia prima' din care suntem facuti noi romanii este de proasta calitate?

    O intrebare cu adevarat chinuitoare...la care s-ar putea sa nu vrem sa auzim raspunsul corect...ce e cert e ca pe altii nu o sa-i auzi cu scenarii de genul "unde eram daca meciul de fotbal dura 80 min??"...nu isi pierd timpul si energia cu ipoteze inutile, menite a incuraja autoflagelarea si autocompatimirea...poate explica si chestia asta multe...

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    si datele care confirma materia aia proasta:

    http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/d...me-527923.html

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Da.. nu a dat gol acolo. Dar când nora nu da, oftedal sau kristiansen apar. Asta e diferenČ›a. Cristina e in top scorer..ar fi terminat sus. Dar asta e, sper macar cu cam să facă performanČ›ă
    Absolut de acord cu asta, nici n-are cu cine. Buceschi e geniala uneori, dar sub presiune e scafandru.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #100
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Haideti ma, ce-i cu atatia nervi? Eu m-am convins de nivelul nationalei cand era sa ne-o luam de la Angola saptamana trecuta
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Mentalitatea greu se schimba, cu mici excepții suntem un popor de looseri. Dacă ne bătea o echipa mai buna, da, nu era nimic de zis, dar te bate o echipa mult ca valoare sub tine. E ca și cum am bate noi Cehia la hochei. Ar fi socant.

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Franta e in semi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    cu exceptia romaniei, nu au fost surprize in optimi si se pare ca acum nu sunt surprize nici in sferturi.

    prima semifinala - suedia - franta !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Haideti ma, ce-i cu atatia nervi? Eu m-am convins de nivelul nationalei cand era sa ne-o luam de la Angola saptamana trecuta
    Da dar Cehia sa faca in premiera istorie cu tine, n-a trecut niciodata de optimi decat cand a jucat cu Romania?
    In grupe n-a dat 3 goluri cu extremele, pe noi ne-a infundat! Asta deja e bataie de joc in toata regula.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce face Norvegia! Încă un turneu în care nu pot fi oprite. Ireal nivelul la care sunt.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •