Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 91

Thread: ATP World Tour Finals 2017

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ce-i drept nici adversarul nu e tocmai Djokovic, cum se apropie belgianul sa-nchida un set, cum o da cu mucii in fasole, cu dubla de fileu. E usor fricos si de-aia i-a permis pe undeva salbaticiunii sa-si scoata capul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Zici ca ii place lu Nadal sa sufere, iar nu ataca, iar loveste fara forta, il lasa pe Goffin sa atace, 3bp pt belgian ca-n toate celelalte 3 seturi unde a avut break-uri avans in toate si Nadal in nici unul.


    Iar condus cu break! Nu vrea sa joace bine nici un set pe inceput. Oricat de mult l-ar chema jocul ofensiv, parca tot defensiva e natura lui.
    Si in indoor genul asta de atitudine e fail. Se mai scoate oare si a 3-a oara in meciul asta?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #45
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca e ok genunchiul, nici pe departe.
    In plus, cat s-a antrenat in ultima vreme? Normal, a "pierdut" din loviturile care nu ii sunt cel mai la indemana, BH si mai ales serviciul. Pai daca servea ca la Shanghai/Beijing deja castiga meciul asa varza cum e.
    Cat are procentajul la primul serviciu azi? Dar eficienta? Acum o luna avea 70%+ cu aproape 80%.

    E putin absurd totusi sa crezi ca nu stie juca indoor Si ca s-a prins cum fix acum. Si ba stie cum ba uita.

    Oricum cel mai greu de explicat e cand face tâmpenii gen scurte aiurea, necaracteristice.

    Vom afla dupa meci ce a fost... poate.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Nadal a facut o mare prostie ca a venit la turneul asta. Are probleme vizibile cu genunchiul. Asta ii va periclita sezonul urmator. Sper sa piarda mai repede si sa plece acasa.

    Iar Goffin este un bou. ii loc sa ii scurteze chinurile o da cu bata in balta si prelungeste un meci aiurea. Nu zic, au fost niste schimburi excelente....
    Last edited by lalalilu; 14th November 2017 at 01:40.

  5. #47
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nu cred ca pericliteaza nimic, sa nu exageram, dar a venit la TC cu dureri si sansa porcului de Craciun pentru noi pana la urma. Mie clar nu imi pare rau, chit ca pierde azi

  6. #48
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    O, Doamne, e EVIDENT ca nu poate alerga cum trebuie Rafa Ba chiar schiopateaza cand alearga. Cine nu isi da seama se uita la alt meci.

  7. #49
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bun, am scapat si de Rafa de la TC. Cine va castiga turneul anul asta o va face in lipsa unei competitii adecvate. Oricum sansele ca Rafa sa joace mai mult de un meci erau de 1%. Din pacate pentru el nu l-au tinut genunchii pentru nr.1 ATP plus o sansa la TC. A stiut bine ce face jucând la Beijing si Paris, a ales ce era mai important. Desigur ca Federer i-ar dona bucuros 2 titluri la TC pentru acest loc 1 ATP la final de an.

    Referitor la meci, parca am revazut finala de la AO cu Stan când i-a luat un set accidentat fiind la spate. Doua ocazii in care Rafa a devenit "big hitter" de nevoie si a primit, culmea, si aprecieri . Probabil ca sa lupti in felul asta accidentat fiind este de fapt o performanta mai mare decat sa defilezi catre un titlu in conditiile tale favorite.

    Pe Goffin l-am scos definitiv de la inima. E un spiridus frustrat. Cum sa declare ca a gasit o cale sa il invinga pe Rafa??? Care, sa joace cu el accidentat? Penibil.

    Englezii, alte jeguri. Ce au ei si francezii cu Rafa, nu stiu. Presa lor notează ca la Federer nu existau locuri libere dar la Rafa au fost. Ei compara duminica la prânz in noiembrie cu luni seara. Asta dupa ce intentionat au schimbat zilele in care jucau cei doi ca sa umple arena in ambele zile. Mult succes sa mai joace cu arena mai plina ca azi pana in w/e.

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    A gasit o cale, baga 5/5 prime serve cand servesti pt meci!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Cristi, s-ar putea sa lipsesc de pe forum o vreme. Oricum si tenisul isi ia o vacanta asa ca doar bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    O sa fie trist până în ianuarie

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Trist fara mine sau fara tenis?

    Oricum doar s-ar putea, eu sper sa nu-mi iau vacanta ca si tenisul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Nu stiu la ce a mai venit. Gluma de turneu si asta.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Tocmai de aia! Daca nici acum cand e o gluma, atunci cand?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Nu trebuia sa vina deloc. Pentru ca situatia e dificila pentru Busta acum. Si fac pariu ca fanii prefera sa il vada pe Nadal sanatos si in forma decat jucand si pierzand un meci ca asta.

  15. #57
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Federer are drum liber catre trofeu. Nu vad vreun jucator care sa il incomodeze in vreun fel, sincer sa fiu
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  16. #58
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Slab rau Federer in primul set. Noroc ca joaca Zverev si mai prost.

  17. #59
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Sock-Cilic a fost cam cel mai calitativ meci de pana acum. Asta spune destul de multe
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  18. #60
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Federer nervos azi. Nu vrea si nu-i place sa piarda cu Zverev, jucator care l-a batut deja si care poate sa-l bata oriunde.
    Bine ca tenisul nu e doar ground stroke-uri. Experienta a iesit la iveala pana la urma. Zverev a abondat la un moment dat in setul trei. Chiar si asa, intr-o zi va fi numarul 1 mondial. Nu are mult pana acolo

  19. #61
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Both !
    Cine mai anima forumul ?
    Dar vei lua pauza fericit - fed va lua titlul

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Slab rau Federer in primul set. Noroc ca joaca Zverev si mai prost.
    Nu-i place sa joace cu Zverev, chiar si asa cu tenis categoria "B" Federer castiga meciurile, nu-i place nici suprafata asta, parca sare ciudat mingea, aia dinainte de Londra, la Shanghai sau unde fu i-a placut mai mult.

    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Both !
    Cine mai anima forumul ?
    Dar vei lua pauza fericit - fed va lua titlul
    Spre surprinderea mea nici infractiune n-am luat inca!
    Cine stie, poate scap ca Federer ieri!


    PS: Am stiut ca Sock se poate califica! Va fi foarte interesant meciul cu calificarea pe masa cu Zverev!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A mai fost cineva atat de slab in top 10 de la Melzer? Da, normal ca vorbesc de Goffin.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •