View Poll Results: Ce facem cu pacientul Paul?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Banat definitiv

    0 0%
  • Banat cate 24 de ore la fiecare postare spamm

    2 40.00%
  • Ma numesc Ionel si imi plac animalele, natura, si femeile cu mustata

    3 60.00%
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 161

Thread: Ce facem cu Paul?

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Hai sa nu divagam si sa ne concentram pe Paulici!
    Ce facem?
    Eu am spus. Nu de Paul e vorba ci de comportamentul lui Paul daca e regulamentar sau nu. Azi e regulamentar.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Reactia mea "ilegala" vine ca urmare a zeci de mii de "ilegalitati" ale lui in urma carora multa lume vrea sa-l injure de morti, nu doar eu.
    Reactia ta e ilegala nu a lui. Si nu vad multa lume care sa vrea sa injure de morti asa cum zici tu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #24
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Hai sa nu divagam si sa ne concentram pe Paulici!
    Ce facem?
    cu izolarea n-a mers,frantuzul il tot acopera,s-o tot ia la mwooie vad ca-i place ...nu vad nicio solutie...
    granita la Orsova!

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cip " e multi"?
    Quote Originally Posted by cip View Post
    cu izolarea n-a mers,frantuzul il tot acopera,s-o tot ia la mwooie vad ca-i place ...nu vad nicio solutie...
    Cand vorbim de regulament deci nu vezi solutie?
    E asa cam "eu sa fac dar ala sa nu faca" ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Iti dai pupi cu Paul si cam atat.
    Si eu sunt unul din cei carora le vine sa isi bage diverse cand vad postarile alea demente.
    Treaba cu regulamente noi e vrajeala obosita. Stii bine ca oricat ne-am stoarce noi creierii sa discutam asa ceva, tot Vadim e cel care are ultimul cuvant. Si cum ne-a cam abandonat...ramanem cu Pauliciul pe cap mult si bine.
    Facem ceva sau se apara fiecare cum poate?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #27
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Hingherul esti un vechi nou. Ai intrat intre noi moderatori dupa ce s-a consumat dezbaterea cu eliminat troll din regulament deci de aia nu intelegi ca de acolo a inceput buba. Ce incerci tu este o tactica care a fost chiar inainta sa fiu eu SM pe aici si care a dus forumul aproape de faliment. Adica fiecare bana pe cine dorea pe motiv ca e nociv forumului iar regulamentul nu avea nimic de zis.
    Cand am pus piciorul in prag si am insistat pragmatic pe regulament tocmai prin minune forumul s-a relansat. Cu scantei dar s-a relansat. Azi iar ne ducem dupa ureche si ne concentram pe un user in loc sa vedem la rece ca e problema la baza.

    Si ca sa spun mai direct, daca il banam pe Paul reusim sa nu mai deranjam pe tine, Cip, Novac si probabil Newcool. Pe Sevilla nu-l deranjeaza deoarece ii da ocazia sa se exprime exact cum ii place Dasi? Cu asta relansam forumul

    Rezolvam un dovleac cu propunerea ta.
    Mai bine gandeste-te serios la regulament si aici se poate rezolva mai repede decat crezi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #28
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Acum ceva vreme ai deschis o discutie serioasa pe RA unde erai de acord sa il banezi definitiv. Eu m-am opus. Nici acum nu cer sa dispara definitiv dar trebuie facut ceva neaparat. Mie unul imi este foarte greu sa folosesc forumul. Fiind pe telefon mai mult, ca prima pagina am "what's new". Unde "new"... sunt doar paulisme! Ca sa vad daca s-a mai discutat ceva pe threadurile care ma intereseaza trebuie sa caut special. Si cred ca problema asta o au si ceilalti. Nu are nimeni ceva cu Paul din cauza ca ar fi gelos pe husky-ul lui sau pe cariera lui de pilot de formula 1 sau ce e el. Deranjeaza! Creaza disconfort si transforma o placere intr-o corvoada. Asta e motivul care pe mine ma face sa ma indepartez de forum. Si cum bine ai observat in ultima vreme, chiar m-am indepartat. Potolirea Pauliciului nu are cum sa aduca useri noi, dar macar ii poate pastra pe cei actuali.
    Ocupa-te personal si da-i 24 de ore cum il prinzi ca bate campii. Chiar daca nu o sa il indrepte chestia asta, macar dai o pauza de respiro celorlalti cat e cu dunga rosie.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #29
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cip " e multi"?

    Cand vorbim de regulament deci nu vezi solutie?
    E asa cam "eu sa fac dar ala sa nu faca" ...
    m-ai vazut des injurand useri pe-aici?
    fac pariu ca aproape niciodata...

    l-ai mai vazut pe Hinghi deschizand thd in legatura cu un user,sa-i spunem "special'?

    Sevilla are postari inteligente,presarate cu simtul umorului in multe alte locuri,uneori ma si enerveaza ca e stelist...

    Coolifriciul e utist ,deci teoretic ar trebui sa ma enerveze si el cand il injura...

    chiar asa,am luat-o toti razna si facem regulament special de protejare a pauliffriciului asta?
    da' mai da-l in mm de handicapat...
    Last edited by cip; 28th October 2017 at 01:55.
    granita la Orsova!

  9. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Orice e possibil si m-am gandit la multe solutii deoarece sunt constient de ani de zile ca problema e prezenta. Dar repet doresc sa actionez doar in cadrul regulamentului. Este foarte important pt forum ca regulamentul sa fie in baza actiunilor moderatorilor. Moderatorii nu decid reguli ci le aplica.

    Si ca fapt divers. Ce aveti contra unor propuneri pt un regulament nou?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #31
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nimic. Facem si regulamente noi. Dar asta inseamna timp. Si e nevoie de Vadim...care nu e!
    De aia ti-am zis sa il banezi doar tu. Sa nu crezi ca are cineva vreo placere sa ti-l inroseasca. Da-i mesaj sa isi vada de treaba lui, apoi arde-l cum sare gardul ospiciului!
    Altfel, o sa ajungi sa ne banezi pe noi pentru injuraturi si sa discuti in copy/paste-uri cu Paul!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #32
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Vadim e cand trebuie si e important crede-ma pe cuvant. Daca sunt propuneri serioase in scurt timp si formulam ceva inteligibil in legatura cu problema postarilor spam, troll si alte tampenii care polueaza forumul garantez ca se schimba in maxim o saptamana.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #33
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pai si acum sa rescriem regulamentul cand singura problema si cea mai arzatoare e spammul lui Paul?

    Pur si simplu sa fie adaugat un articol nou. "Fara PAULISME"! Unde sa fie descris si interzis tot ce face Paul.

    Tu nu vrei sa intelegi ca un astfel de regulament l-ar exclude definitiv pe Paul de pe forum? Nu e capabil sa intelega si sa se adapteze. Faptele confirma ce spun. A vorbit chiar si Vadim cu el si i-a promis ca se potoleste. Vezi rezultatele.
    Last edited by Hingherul; 28th October 2017 at 02:11.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    Sevilla are postari inteligente,presarate cu simtul umorului in multe alte locuri,uneori ma si enerveaza ca e stelist...
    I-am vazut limita cand nu a fost in stare sa gaseasca alta solutie la Paul decat sa-l injure la fiecare ocazie.
    Ma asteptam la mai mult. Sa propuna o solutie in regulament, sa propuna o atitudine ignore, sa incerce sa discute cu Paul ... in fine sa ma injure pe mine ... nimic
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    nu trebuie niciun regulament nou,am mai ramas o mana de oameni aici,cei mai multi cu bunsimt...
    dar e asa cum zic si oamenii astia,uneori intru si eu cu chef de harjoneala pe-aici si cand vad ca numai postarile cretinoidului apar in dreapta,mi se taie tot elanul...
    granita la Orsova!

  15. #36
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Pai si acum sa rescriem regulamentul cand singura problema si cea mai arzatoare e spammul lui Paul?

    Pur si simplu sa fie adaugat un articol nou. "Fara PAULISME"! Unde sa fie descris si interzis tot ce face Paul.
    Bun, repet ce am propus ... si mai lasa obsesia Paul, citeste bine si o sa vezi ca suntem de accord.
    Orice post care este in afara subiectului pe thd sau care nu se refera la dialog pe thd chiar si offtopic sa fie interzis de regulament. Practic zis, fara trolling.
    E dificil de acceptat asta in regulament?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #37
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Acum ai tu o obsesie cu trollingul.
    Ce naiba ai putea discuta la subiect la un meci Poli Iasi - Voluntari, de exemplu?

    Trolingul (la a carei scoatere din regulament, cu mandrie am avut rolul meu ) e inofensiv si chiar amuzant daca e facut cu finete. Iar Paul nu face trolling!
    Aici chiar te inteleg, e foarte greu sa gasesti un articol care sa cuprinda exact ce face Paul. Pentru ca ar putea include si alti useri nevinovati in prevederile lui.
    Cel mai simplu e sa ii rupi capul cum iti sugeram si cu asta basta
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #38
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bun, repet ce am propus ... si mai lasa obsesia Paul, citeste bine si o sa vezi ca suntem de accord.
    Orice post care este in afara subiectului pe thd sau care nu se refera la dialog pe thd chiar si offtopic sa fie interzis de regulament. Practic zis, fara trolling.
    E dificil de acceptat asta in regulament?
    este chiar nociv sa bagati asta in regulament,offtopicul daca este facut cu stil poate face lesne sarea si piperul unui thd ...bai dar chiar nimic nu stiti!

    nah,pana mea...ca mi-a luat-o Hinghi inainte si a spus cam aceeasi chestie cu alte cuvinte,n-am vrut sa plagiez...
    Last edited by cip; 28th October 2017 at 02:37.
    granita la Orsova!

  18. #39
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Nimic. Facem si regulamente noi. Dar asta inseamna timp. Si e nevoie de Vadim...care nu e!
    De aia ti-am zis sa il banezi doar tu. Sa nu crezi ca are cineva vreo placere sa ti-l inroseasca. Da-i mesaj sa isi vada de treaba lui, apoi arde-l cum sare gardul ospiciului!
    Altfel, o sa ajungi sa ne banezi pe noi pentru injuraturi si sa discuti in copy/paste-uri cu Paul!
    Si mai ai pretentia sa-mi dai lectii? Esti cumva moderator? Un moderator care se refera foarte des la pretinsa mea "nebunie" ( desi stii foarte bine ca nu este asa), este orice ALTCEVA si in niciun caz nu ar trebui lasat sa modereze. Pentru ca sub umbrela ta actioneaza unii ca sevila, cip, novac , newcool. I-a "remarcat" corect numai Delaparis care-i mai scoate temporar din circulatie. Tu esti obsedat de mine la fel ca "prietenii tai ' care te aplauda frenetic, dar nu vezi mizeriile , laturile , gunoaiele aruncate de astia pe forum. Eu alung userii de pe OLS sau acesti indivizi cu postarile lor infecte?
    N-am nevoie de niciun raspuns de la tine. Mi-e clar ce rol joci pe aici.

  19. #40
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Paul, ce facem cu Hingherul?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Zic sa nu-l eliminam definitiv, desi spammeaza si trolleaza si delireaza din greu. Trebuie lucrat la obsesia "Paul" ( adica eu ) si , mai ales, foarte important, daca nu chiar decisiv , sa-l scoatem din anturajul in care se invarte acum. In rest e baiat bun . Mai ales soacra-sa.

  21. #42
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    I-am vazut limita cand nu a fost in stare sa gaseasca alta solutie la Paul decat sa-l injure la fiecare ocazie.
    Pe bune?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ma asteptam la mai mult. Sa propuna o solutie in regulament
    Trebuie sa ma repet. Cam de cati ani ma rog de tine sa faceti un regulament?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    sa incerce sa discute cu Paul ...
    http://forum.onlinesport.ro/threads/...=1#post4350046
    http://forum.onlinesport.ro/threads/...=1#post4350084

    Nu am incercat?

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    in fine sa ma injure pe mine ... nimic
    Trei ban-uri permanente nu le-am luat pentru ca l-am injurat pe paulica \


    Daca esti serios cu treaba asta, nu trebuie scris un regulament intreg. Incepem cu vreo doua articole, le punem in practica si continuam cu alte articole. Degeaba spui ca se rezolva intr-o saptamana. Vadim nu a mai intrat de 10 zile. Daca trebuie sa-si dea aprobarea, asteptam sa mai intre pe aici. Daca daca intra la intervale mai mari de 7 zile, deja faci promisiuni imposibil de respectat.


    PS: sunt deja cateva articole in Rgulament bune si nici nu cred ca este neaparat nevoie sa mai lucram la ele:

    1.3 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread sau acelasi mesaj cu copy/paste pe mai multe threaduri, numai de dragul de a va creste numarul de posturi.

    1.4 Se admit doua mesaje consecutive doar daca marimea unui mesaj depaseste numarul maxim de caractere permis (5.000 de caractere), daca intre mesaje este un interval de peste doua ore (timpul maxim alocat editarii) sau daca relatati LIVE desfasurarea unei competitii sportive, ori raspundeti unor persoane diferite in cadrul mesajelor.

    Majoritatea postarilor lui paulica se repeta. Sa i se stearga orice postare care se repeta (si aici am eu grija sa le documentez/demonstrez) si sa i se stearga orice postare consecutiva la interval de mai putin de doua ore.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •