View Poll Results: CS U Craiova - FCSB

Voters
5. You may not vote on this poll
  • 1

    2 40.00%
  • x

    2 40.00%
  • 2

    1 20.00%
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 117 of 117

Thread: Etapa 16: CS U Craiova - FCSB 2-5

  1. #106
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    Am pierdut o bătălie, dar Craiova arată că e singura care poate purta războiul. Iar războiul nu e doar pe plan sportiv!


    FCSB se concentrează impecabil când joacă cu Universitatea. Asta e clar. Nici măcar pe Dinamo, o echipă umilă Č™i mică, nu-Č™i doresc atât de tare să o bată. Motivele pentru care fcsbiČ™tii Č›in atât de tare s-o bată pe Craiova Č™i, deocamdată, chiar reuČ™esc asta de cele mai multe ori, izvorăsc din acelaČ™i fenomen. Unul trist pentru fotbalul românesc, dar îmbucurător pentru Craiova, dacă reuČ™eČ™te să reziste Č™i în continuare.

    iar voi fecesebisti care crapati de ciuda ca noi avem o bijuterie de stadion si echipa de fotbal,sugeti-o!
    Liviule, echipa asta mica si umila de care zici tu ii cam executa pe plaiesii ciobanului in ultimul timp si o vom face in continuare, am toata increderea.

    Iti amintesc doar ca voi anul trecut in play-off ati tras pentru cioban si pentru reje, altfel cele 2 puncte pierdute la Severin ne-au facut sa pierdem un titlu care ar fi deranjat prea multa lume

    Am lasat ultima parte a mesajului tau doar sa ii enervez pe fraieri

  2. #107
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Nu am stat sa citesc pomelnicul ala dar cred ca Lord Vader se oftica rau daca a stat sa scrie atata
    stai linistit,il vad in bara pe Sevilla,el e mai rabdatoriu din fire,poate ne face un rezumat...
    granita la Orsova!

  3. #108
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    Momcilovic (Pandurii) a fost excelent, Larie (CFR Cluj) peste nota lui obișnuită, Tănase, Coman și Nedelcu (Viitorul) au arătat fantastic, Gnohere (Dinamo) e cu siguranță un mare vârf, Benzar și Pintilii nici n-au jucat
    Nu stiu cine a scris pomelnicul, dar sigur nu s-a uitat la meci

    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    Sigur, pe teren continuă să ne bată și e pe undeva firesc să o facă. E greu să joci împotriva all star team-ului, mai ales când joacă impecabil și sunt puși în teren foarte bine, cum a fost cazul aseară
    Uite, aici nu pot sa-l contrazic
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #109
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    claule,merci pentru aprecieri dar nu este scris de mine stii ca eu nu folosesc majuscule! adevarat il stiu bine pe ziarist!

    cum ti-am mai spus noi nu am tras pentru nimeni.doar pentru noi.adica pentru suporterii UNIVERSITATII CRAIOVA!
    si ca v-am scos pe voi din lupta pentru titlu si ca le-am dat titlul viitorului-totul pentru suporterii UNIVERSITATII CRAIOVA care mictioneaza pe aceste doua relicve comuniste preluate de mafia post decembrista.
    corect!

    abia acum dupa primul meci sustinut acasa pe noul ion oblemenco vom conta pentru performanta!

  5. #110
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    claule,merci pentru aprecieri dar nu este scris de mine stii ca eu nu folosesc majuscule! adevarat il stiu bine pe ziarist!
    La 3-0 cred ca a aruncat televizoru' pe geam ca nu l-a vazut pe Pintilii cand a intrat


    Apropo, Dinamo, echipa aia mica si umila, a terminat cu 9 puncte peste voi sezonul trecut
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #111
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Lectie de somn cu fundasiii lui Mangia
    Într-un fotbal adevărat, meciul de la Severin ar fi fost echivalent cu o hârjoană copilărească


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PS Doi dintre croaČ›ii prezenČ›i pe teren duminică seară au jucat la cluburi nominalizate de procurorii germani în Dosarul Bochum, exact în perioada în care cei doi fotbaliČ™ti erau legitimaČ›i acolo. Partidele acestor cluburi erau vizate de aranjorii de meci croaČ›i Marijo Cvrtak Č™i Ante Sapina. Evident, asta nu înseamnă că fundaČ™ii Craiovei au trucat meciul cu FCSB. E doar un detaliu din lumea largă a fotbalului adevărat.

    http://blogsport.gsp.ro/costinstucan...oii-de-goluri/

    intr-adevar golurile le-am luat foarte usor,autorii fiind pur si simplu nemarcati.sa tragi 7 suturi la poarta si sa dai 5 goluri...
    daca ne gandim ca regheblat ( sa nu uitam ca madame mop il reprezinta pe oier in relatiile cu jucatorii...) a fost bagat intr-o mare retea de trucare de meciuri,daca pulifricii aia 2 au fost vanduti pe sume uriase la anderlecht,ne gandim ca totul este posibil. croatii au jucat ieri incredibil de prost...
    oricum trebuie sa avem fundasi romani.noul venit popa este o promisiune.

    ps fecesebistule in primul articol nu prea a fost vorba de meciul de aseara.doar de mizeria pe care o reprezinta fecesebeeeul in peisajul fotbalului romanesc.

  7. #112
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    1---->delaparis, Johnny D


    x---->Duba, bubico


    2---->Hingherul



    CONCLUZIE: suferinta mare la nici 24 de ore trecute. Calm baieti, se putea si mai bine, un 10-2 conform cu realitatea din teren.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #113
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    ps fecesebistule in primul articol nu prea a fost vorba de meciul de aseara.doar de mizeria pe care o reprezinta fecesebeeeul in peisajul fotbalului romanesc.
    A fost vorba despre meciul de aseara si viitorul lui CSU.
    Esti un fel de paulica, postezi copy/paste dar nici tu nu citesti ce postezi. Acel prieten al tau chiar a spus multe cuvinte frumoase despre Steaua si anticipeaza o lupta frumoasa in doi sau in trei, in functie de ce face CFR, pentru suprematie pe viitor. Lupta care, potrivit spuselor lui, este buna pentru CSU si pentru fotbalul romanesc.

    Te rog frumos sa nu-i mai bagi vorbe in gura. Doar tu arunci cu mizerii. Acel ziarist a scris un articol de bun simt.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #114
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Una manita ros-albastra pentru Oltenia eterna terra-nova!

    Îi recomand zalauanului Ionica, cel cu o mie si una de echipe favorite , sa scoate unghia din jugulara, iar celorlalti antistelisti sa-si pregateasca in continuare antidepresive, pt. ca vin zile grele pt. ei.

    P.S.
    Meci la discretia super campioanei. Cu un Tanase imperial, cu un Momcilovici aproape de perfectiune, cu o forta a naturii asa cum este Edy Gnohere si cu toti ceilalti stelisti la un potential spre maxim, Steaua a reusit una dintre cele mai bune partide din acest sezon.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #115
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    1---->delaparis, Johnny D


    x---->Duba, bubico


    2---->Hingherul



    CONCLUZIE: suferinta mare la nici 24 de ore trecute. Calm baieti, se putea si mai bine, un 10-2 conform cu realitatea din teren.
    Am sperat si noi, in concurs am jucat X. Era de ales intre X si 2.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Îi recomand zalauanului Ionica, cel cu o mie si una de echipe favorite , sa scoate unghia din jugulara, iar celorlalti antistelisti sa-si pregateasca in continuare antidepresive, pt. ca vin zile grele pt. ei.
    Este ceva mai oribil decat sa-l vezi pe Dubel fericit? DA! De data asta sa aiba si motive reale! In sfarsit magnatul financiar, scarbosenia pamantului romanesc, reuseste sa ajunga pe primu loc dupa atata chin in ultimii 2 ani si jumatate! Fabulos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #116
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    A fost vorba despre meciul de aseara si viitorul lui CSU.
    Esti un fel de paulica, postezi copy/paste dar nici tu nu citesti ce postezi. Acel prieten al tau chiar a spus multe cuvinte frumoase despre Steaua si anticipeaza o lupta frumoasa in doi sau in trei, in functie de ce face CFR, pentru suprematie pe viitor. Lupta care, potrivit spuselor lui, este buna pentru CSU si pentru fotbalul romanesc.

    Te rog frumos sa nu-i mai bagi vorbe in gura. Doar tu arunci cu mizerii. Acel ziarist a scris un articol de bun simt.

    aha! deci ai citit pana la urma pomelnicul hingherian!
    ca intelegi exact pe dos nu este treaba mea.
    atata poti, atata zici

    ps.este greu sa bagi la tartacuta ca echipa se numeste UNIVERSITATEA CRAIOVA. dar tu lingi clona puscariasilor.ce pretentii sa ai! echipa sustinuta de vreo 50 de papagali la severin! ( asta ca spunea milogul ala ca severinul va tine cu fecesebeeeul!
    dar are si el dreptatea lui-peste 6000 de suporteri au venit din craiova.

    ps2 claule, se pare ca este mult adevar cu sintagma umila dinamo!

  12. #117
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce incercati sa vindeti pin media, dar e clar ca meciurile cu fcsb le jucati mult mai relaxat de la rebrănduire incoace. Cu umila Dinamo, pana si spectatorii pleaca ingalbeniti acasa, cu spume la gura, jucatorii pin ambulante, pe la scoala de corectie... Cu căcărezarii bifati aproape 15 meciuri de vasalitate, ori asta nu poate fi lucratură de Universitate craioveană. In conditiile astea, prefer scoala de corectie a lu' Mititelu

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •