Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Lucifer

  1. #43
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Malacule, vrei sa zici! Sa stii ca i se potriveste!
    Cred ca are 1.90, freza linsa in forme ciudate si e tulpina de copac cu ramuri ce inmuguresc cate-un mushchiuletz sfios ici si colo!


    Ce pot sa spun e ca omu' nu e prost. Cum sunt mai toti cei din neamu lui!
    Nu are o viata tocmai usoara intre malacio-cocalari de 2 lei pe care trebuie sa-i impace cumva cu propria lor prostie.
    Esti sigur?

  2. #44
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Da. Amandoi sunteti inteligenti dar pe lucruri diferite si lui mai ales ii place sa-ti bage treaba asta-n ochi.
    E cam scafandru de felul sau, ii place balacareala in kkt o data ce l-a patat cineva cu un firicel.
    In loc sa se spele cat inca e doar putin, sare feiesh cu capu inainte in rahat si face taraboi acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. 17th October 2017, 16:10

  4. #45
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    OK. Ma duc "acasa" sa-ti vad CLAYMORE. Vorbim dupa.

  5. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ce anume ti se pare inteligent la paulica?
    Iti dai seama ca articolele postate cu copy/paste nu sunt creatie proprie cu ce anume te-a impresionat paulica?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  6. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Lucifer reveals himself, no spoiler, just the show begins to show real promise.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    D-aia ti-am pus acel video, nu e neaparat spectaculos, e average pana incepe el sa-si arate fatzaul ala spectaculos.
    Intr-un fel ce-am inteles pana la ep 11 sezonu 2 el incearca din rasputeri sa nu fie Satana cel de care se tem toti, incearca sa fie doar un suflet ce se bucura de lucrurile bune din lume si atat. Desi ii place sa-i pedepseasca pe cei rai, asta nu a fost dintotdeauna ci mai degraba datorita faptului c-a fost fortat sa joace acest rol si s-a obisnuit cu el. Dar el in sinea lui nu se considera rau, chiar daca asta e imaginea lui reala pe care i-a dat-o Taica-so, asa cum se vede in acel scurt fragment. Singurul lucru care atrage la serial in afara acelor scene in care isi releva forma lui reala e caracterul sau mistocar.
    Asa, aici trebuia postat si mai am de adaugat ca fix de aia ii place sa-si spuna Morningstar adica Luceafarul Diminetii, este mandria lui si el inca se vede in launtrul sau asa. Faptul ca a ajuns Regele Iadului nu a fost alegerea lui si d-aia nu si-o asuma ca fiind intru totul identitatea lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #49
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ma uit si eu, mi se pare foarte asemanator cu Mentalist.

  9. #50
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Iti place?

  10. #51
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Da, e amuzant.

  11. #52
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Va exista sezonul 4 din Lucifer?

  12. #53
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    A aparut sezonul 4 cu cele 10 episoade ale sale.

  13. #54
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Am vazut sezoanele 3 si 4 impreuna. Serialul devine din ce in ce mai serios, mai putine scene amuzante, si partea biblica ocupa din ce in ce mai mult din show.
    E vizionabil, mai ales ca Netflix a scurtat mult sezonul 4 fata de Fox, si i-a fortat sa renunte la multele episoade de umplutura. Finalul insa e cam grabit, poate ar mai fi meritat un episod in care sa-i arate pe cei rai in actiune ca sa-i faca mai amenintatori.
    Probabil o sa vizionez si sezonul 5 daca se face (inca nu e decis)

  14. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Ma uit si eu, mi se pare foarte asemanator cu Mentalist.
    Voila! Cu singura deosebire ca ăla avea o nuanta serioasa (subtire) pe arc story, aici e o labareala totala.

    Bai, nu stiu ce sa zic, am primit review-uri negative pana si de la femei deci e ceva in neregula cu serialul asta.

    Am vaut 3 episoade datorita ultimei postari a lui JJ, dar nu stiu daca am rabdare sa ajung la sezonul 3, unde, se pare, se intampla lucrurile serioase. Oricum, pana acum pare un Marvel care incearca sa agate si ceva public serios dar in conditiile astea e foarte greu...

  15. #56
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Capitane, e un serial usor, amuzant, daca vrei ceva dramatic cauta in alt colt marvel, vezi de ex. Jessica Jones.

  16. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Fain s-a terminat sezonu 5, ce zici, Leo?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •