View Poll Results: Cine castiga?

Voters
5. You may not vote on this poll
  • Romania

    2 40.00%
  • Egalitate

    1 20.00%
  • Turcia

    2 40.00%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Superamical: Romania - Turcia

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0

    Superamical: Romania - Turcia

    Nationala de fotbal a Romaniei va juca un meci amical impotriva reprezentativei Turciei in luna noiembrie, pe 10 sau pe 14, pe noul stadion din Craiova.


    http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/s...ut-522981.html

  2. #2
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Sa mai spuna cineva ca nu l-a adus FRF pe Lucescu in Romania!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #3
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nu inteleg ce e super la acest amical
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Pai amandoua echipele au ratat calificarea la Campionatul Mondial din Rusia. Nu e usor sa faci asta.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    E ironica Srdjane! In loc de loseramical a zis s-o puna mai cu stil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    "Sunt mai multe discuții, nu numai cu Turcia. Am discutat cu Mircea Lucescu, dar nu este nimic bătut în cuie. Ne dorim să venim în noiembrie la Craiova cu naționala, dar nu știm adversarul"

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...banie-16765317

    Sunt curios cu ce alte superechipe se afla in discutii
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #7
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    pai asa oras asa superamical...
    sa zica multam craiovenii ca nu i-a contactat Burleanu pe aia de la Lesotho sau Burundi...
    granita la Orsova!

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Romania va infrunta Turcia pe 9 noiembrie, iar pe 14 noiembrie va juca impotriva Olandei, ambele partide fiind programate pe teren propriu.
    Daca data amicalului cu Turcia e batuta in cuie, locatia partidei inca nu se stie, stadionul Craiovei iesind din schema.

    Meciul cu Olanda va avea loc la Bucuresti, pe Arena Nationala.

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Pe 9 noiembrie, ora 20.15, pe stadionul Dr Constantin Radulescu din Cluj Napoca.

    Lista preliminara cu cei 22 de jucatori din strainatate:
    Portari: Ciprian Tătărusanu (FC Nantes, 48/0), Costel Pantilimon (Deportivo La Coruna, 25/0), Bogdan Lobont (AS Roma, 85/0), Silviu Lung (Kayserispor, 3/0)

    Fundasi: Vlad Chiriches (SSC Napoli, 51/0), Dragos Grigore (Al-Sailiya, 30/0), Cosmin Moti (Ludogorets, 11/0), Iasmin Latovlevici (Galatasaray, 12/0), Alin Tosca (Real Betis, 9/0), Cristian Săpunaru (Kayserispor, 22/0)

    Mijlocasi: Răzvan Marin (Standard Liege, 9/1), Eric Bicfalvi (FC Ural, 4/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 31/4), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 17/6), Gabriel Torje (Karabukspor, 54/11), Alexandru Maxim (Mainz, 29/2), Adrian Stoian (Crotone, 1/0)

    Atacanti: Florin Andone (Deportivo La Coruna, 19/1), Claudiu Keseru (Ludogorets, 20/6), Bogdan Stancu (Bursaspor, 52/14), Gheorghe Grozav (Karabukspor, 16/3), Dorin Rotariu (Mouscron, 4/0)

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Greu de anticipat ce va fi in acest meci intre 2 echipe aflate in buza dezastrului. Probabil egal dar se poate intampla orice.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cum frate sa omori tot interesul pentru fotbal timp de o saptamana pentru niste amicale?
    Apoi o sa dea o zapada, se amana o etapa si or sa chitaie ca nu au cand sa o joace...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Vez si tu noile sperantel Moti,Latovlevici,Pintili,Chipciu,Andone.........
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #14
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    A pierdut Mondialul 1986 si Euro 1988 la compromis, trebuia lasat pana la finalul calificarii,ultimul meci cu Austria.
    Juca mult cu baietii lui de la Dinamo,Sportul,Hunedoara prin 1987 cand in Romania era o echipa care era campioana Europei

    Care era problema atunci?
    Nu prea o bagam in poarta.
    ...va suna cunoscut?!
    Last edited by iulian_1976; 9th November 2017 at 01:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Nu prea o bagam in poarta?
    Am batut Spania cu 3-1, Austria cu 4-0 si Albania cu 5-1.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Echipa de start Romania: Pantilimon - Sapunaru, ChiricheS, Dr. Grigore, Tosca - Pintilii, Stanciu - Deac, Budescu, Grozav - Keseru

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu prea o bagam in poarta?
    Am batut Spania cu 3-1, Austria cu 4-0 si Albania cu 5-1.
    In meciurile cu presiune nu marcam am avut cu Irlanda acasa 0:0 pentru 1986,iar in Austria 0:0,in Spania am pierdut 1:0 meciurile ratate, au fost gen Romania:Tara Galilor ptr '94 .

    Super marcatori inainte de '90 nu am avut,dupa '90 foarte putini:

    -Raducioiu un ratangiu notoriu dar cu calitati ajunge la AC Milan si acolo invata maseria de varf.
    -Viorel Moldovan un varf de careu inascut era nativ varf de careu cand a plecat afara stia meserie,la nationala a ajuns tarziu
    -Ad.Ilie si 10 si varf foarte bun a ajuns la Valencia
    -Mutu si 10 si varf,care il stim Chelsea,Fiorentina,Juve
    .-Rusescu care a ajunds la Sevilla.
    In 30 de ani 5 varfuri foarte putin acestia au ajuns la mari echipe de club care si-au ajutat si nationala.

    Dinainte de '90 poate Camataru a avut calitatile fizice dar trebuia sa plece de tanar afara si poate ar fi ajutat nationala in meciurile importante,Piturca de asemenea dar nu erau nativ talentati trebuiau slefuiti afara gen Raducioiu.
    Last edited by iulian_1976; 9th November 2017 at 15:26.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Asta e meci fara presiune, avantaj noi, dar ceva-mi spune ca nici turncii astia n-au venit degeaba p-aici. Greu de zis ce va fi.
    Olanda ne bate aproape sigur, acolo se joaca fara egal 2! Insa aici chiar nu pot sa recomand un rezultat, nu stiu, prea imprevizibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Dinainte de '90 poate Camataru a avut calitatile fizice dar trebuia sa plece de tanar afara si poate ar fi ajutat nationala in meciurile importante,Piturca de asemenea dar nu erau nativ talentati trebuiau slefuiti afara gen Raducioiu.
    Am avut mai tot timpul tot la valoarea lui Raducioiu &co
    Din ce imi aduc aminte in ordine ar cam fi Dudu Georgescu, Raducanu, Mircea Sandu ... apoi Camataru care din cand in cand era inlocuit de Lucescu cu Augustin.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #20
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Turcii au un varf care imi place Tosun nu stiu dca a fost convocat este la Besiktas.

    Poate ca l-am uitat pe Marica totusi nu a aprins un club mare din Europa,in Germania daca esti super jucator pleci la Bayern sau BVB.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #21
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/video/sport-l...plece-16813687

    Nu sunt eu mare fan al Lucestilor, dar il aplaud pentru intalnirea cu Burleanu. Si-a batut pla de el, nu alta. Mi-a adus aminte de Piturca la acea conferinta de presa...

    https://www.youtube.com/watch?v=XkTofDVlVJ8
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •