Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 57 of 57

Thread: Pronosticuri 2017-2018

  1. #43
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Cum bine spune Tracormana, Olimpiada mai e peste 4 ani. Imi incerc si eu norocul.

    Team Event :

    1. Canada (au varfuri in toate probele)
    2. OAR
    3. SUA

    Orice alta echipa pe podium ar fi o surpriza placuta!

    Mai jos, e mai mult un wish list!

    Men:
    1. Yuzuru Hanyu
    2. Javier Fernandez (sau inversare intre 1 si 2 nu m-ar intrista)
    3. Shoma UNO
    4. Nathan CHEN
    5. Jin Boyang

    Ladies:
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Evgenia MEDVEDEVA
    3. Kaetlyn OSMOND
    4. Carolina KOSTNER
    5. Maria SOTSKOVA

    Pairs:
    1. Aliona SAVCHENKO /Bruno MASSOT
    2. Wenjing SUI / Cong HAN
    3. Vanessa James / Morgan Cipres (sper sa se concentreze si asa sa fie)
    4. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    5. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD

    Ice-dance:
    1. Tessa VIRTUE/Scott MOIR (eu pe ei ii vad campioni dar stiu ca P/C au si arbitrii de partea lor)
    2. Gabriella PAPADAKIS/Guillaume CIZERON
    3. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV
    4. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI
    5. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE

  2.  
  3. #44
    incepator tinkerbell's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Team Event
    1.OAR (desi as vrea tare mult sa fie Canada )
    2.Canada
    3.SUA
    4.Japonia
    5.Italia

  4. #45
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Cum bine spune Tracormana, Olimpiada mai e peste 4 ani. Imi incerc si eu norocul.

    Team Event :

    1. Canada (au varfuri in toate probele)
    2. OAR
    3. SUA

    Orice alta echipa pe podium ar fi o surpriza placuta!

    Mai jos, e mai mult un wish list!

    Men:
    1. Yuzuru Hanyu
    2. Javier Fernandez (sau inversare intre 1 si 2 nu m-ar intrista)
    3. Shoma UNO
    4. Nathan CHEN
    5. Jin Boyang

    Ladies:
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Evgenia MEDVEDEVA
    3. Kaetlyn OSMOND
    4. Carolina KOSTNER
    5. Maria SOTSKOVA

    Pairs:
    1. Aliona SAVCHENKO /Bruno MASSOT
    2. Wenjing SUI / Cong HAN
    3. Vanessa James / Morgan Cipres (sper sa se concentreze si asa sa fie)
    4. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    5. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD

    Ice-dance:
    1. Tessa VIRTUE/Scott MOIR (eu pe ei ii vad campioni dar stiu ca P/C au si arbitrii de partea lor)
    2. Gabriella PAPADAKIS/Guillaume CIZERON
    3. Ekaterina BOBROVA / Dmitri SOLOVIEV
    4. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI
    5. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    Sa completez Team Event-ul:

    Team Event :

    1. Canada (au varfuri in toate probele)
    2. OAR
    3. SUA
    4. France
    5. Italia

  5. #46
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,800
    Reputatie
    1
    Pronostic proba pe echipe

    1. Canada
    2. OAR
    3. SUA
    4. Italia
    5. Japonia

    Din pacat Canada nu are numai varfuri in concurs. Se zvoneste ca la FS vor concura Seguin/Bilaudeau, Gaby Daleman e destul de inconstanta, iar Chan n-a fost in forma in acest sezon. Totusi votez cu Canada - aur; ma bazez pe experienta lui Chan.
    Apropos de experienta, Caro a implinit azi 31 de ani.
    Last edited by Tracoromana; 8th February 2018 at 20:15.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  6. #47
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,435
    Reputatie
    1
    Pronosticuri Team Event:

    1.Canada
    2.AOR ( ce ciudat suna!)
    3.SUA
    4.Japonia
    5.Italia

    Restul pronosticurilor le las pe mai tarziu, oricum sunt greu de facut )
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #48
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,800
    Reputatie
    1
    pronostic la JO 2018

    Men
    Oh boy, ....e cel mai greu sa decid la baieti: Yuzuru? nu stiu mare lucru in acest sezon: poate sa straluceasca; sau nu; as prefera sa mai lase si pe altii; Boyang? l-as lasa si pe el pentru Beijing; Shoma? e cam consumat; Nathan? nu-mi spune nimic.; Javier? e asta-mi spune, dar oare e destul? dar mi-ar placea sa fie pe podium, chiar campion olimpic.
    Asa ca am sa-i pun pe cei care au muncit, pe campioni. Deci:

    1. Shoma UNO - aproape campion GPF (la - 0.50p), de muncit a muncit din greu; sa fie si el macar 1 data campion in acest sezon!
    2. Javier FERNANDEZ - campion european
    3. Boyang JIN - campion 4CC
    4. Yuzuru HANYU
    5. Nathan CHEN
    R. Mikhail KOLYADA

    Ladies
    1. Evgenia MEDVEDEVA
    2. Alina ZAGITOVA
    3. Kaetlyn OSMOND
    4. Satoko MIYAHARA
    5. Carolina KOSTNER
    R. Gabrielle DALEMAN

    Pairs
    1. Wenjing SUI / Cong HAN
    2. Aliona SAVCHENKO /Bruno MASSOT
    3. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    4. Meagan DUHAMEL / Eric RADFORD
    5. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
    R. Xiaoyu YU/Hao ZHANG

    Dance
    1. Gabriella PAPADAKIS/Guillaume CIZERON
    2. Tessa VIRTUE/Scott MOIR
    3. Maia SHIBUTANI/Alex SHIBUTANI
    4. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    5. Ekaterina BOBROVA/Dmitri SOLOVIEV
    R. Madison CHOCK / Evan BATES
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #49
    incepator tinkerbell's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    cu cat s-au apropiat mai tare jocurile cu atat a fost mai greu cu pronosticurile....drept dovada am facut praf team event-ul dar ma bucur enorm pt canada...
    Pairs
    1.SUI Wenjing / HAN Cong
    2.SAVCHENKO Aljona / MASSOT Bruno (m-as bucura daca aljona ar castiga aurul mult dorit)
    3.TARASOVA Evgenia / MOROZOV Vladimir
    4.DUHAMEL Meagan / RADFORD Eric
    5.JAMES Vanessa / CIPRES Morgan
    R.MARCHEI Valentina / HOTAREK Ondrej

    Men
    1.FERNANDEZ Javier(pt ca putem spera si visa <3 )
    2.UNO Shoma
    3.HANYU Yuzuru
    4.JIN Boyang
    5.CHEN Nathan
    R.KOLYADA Mikhail

    Ladies
    1.MEDVEDEVA Evgenia( aici si la dans as inversa 1 cu 2 dar arbitrii par sa incline invers..)
    2.ZAGITOVA Alina
    3.OSMOND Kaetlyn
    4.MIYAHARA Satoko
    5.KOSTNER Carolina
    R.SOTSKOVA Maria

    Ice Dance
    1.PAPADAKIS G / CIZERON G
    2.VIRTUE Tessa / MOIR Scott <3
    3.CHOCK Madison / BATES Evan
    4.HUBBELL Madison / DONOHUE Zachary
    5.SHIBUTANI Maia / SHIBUTANI Alex
    R.BOBROVA Ekaterina / SOLOVIEV Dmitri

  9. #50
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,435
    Reputatie
    1
    Pronosticuri JO ( in proportie de 70% sunt asa cum mi-ar placea mie sa fie ):

    Men:
    1.Yuzuru Hanyu
    2.Javier Fernadez ( sper sa castige el )
    3.Shoma Uno
    4. Patrick Chan ( mi-ar placea sa-l vad pe podium )
    5. Nathan Chen

    Ladies:
    1. Evgenia Medvedeva
    2. Alina Zagitova
    3. Carolina Kostner ( inca se poate )
    4. Kaitlyn Osmond
    5.Satoko Miyhara

    Pairs:
    1. Wenjing Sui/Cong Han
    2. Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov
    3.Aliona Savchenko/Bruno Massot ( de data asta nu vreau sa castige aurul )
    4. Meagan Duhamel/Eric Radford
    5. Vanessa James/Morgan Cipres ( le tin pumnii pt o clasare cat mai buna )

    Ice-dance:
    1. Gabriela Papadakis/Guillaume Cizeron
    2.Tessa Virtue/Scott Moir ( sper intr-o minune pana in ultima clipa )
    3. Maia/Alex Shibutani
    4.Madison Chock/Evan Bates
    5. Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev
    mi-ar placut sa fie cel putin 7 locuri pe podium in proba de dans
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #51
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,800
    Reputatie
    1
    JO 2018

    Tracoromana
    Echipe 1,2,3,4,5 = 36p
    Baieti 5 = 5p
    Fete 3,4,5 = 17p
    Perechi 5 = 5p
    Dans 3,4,5 = 17p
    Punctaj = 80p

    Adeline
    Echipe 1,2,3 = 26p
    Baieti 1 = 9p
    Fete 1,2,3 = 26p
    Perechi 1,2,4 = 23p
    Dans 1,2 = 18p
    Punctaj = 102p

    tinkerbell
    Echipe 3 = 7p
    Baieti 2,4,5 = 18p
    Fete 3,4,5 = 17p
    Perechi 5 = 5p
    Dans 4 = 5p
    Punctaj = 52p

    ice girl
    Echipe 1,2,3 = 26p
    Baieti 1,5 = 14p
    Fete -
    Perechi 5 =5p
    Dans 3,4,5 = 17p
    Punctaj = 62p

    Clasament JO 2018
    1. Adeline 102p
    2. Tracoromana 80p
    2. icegirl 62p
    3. tinkerbell 52p

    Clasament general 2017/2018
    1. Tracoromana 598p
    2. tinkerbell 538p
    3. icegirl 469p
    4. maddoc 151p
    5. Adeline 102p
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  11. #52
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Yeeey, am iesit bine la previziuni la Olimpiada! Sunt oricum f multumita de toti medaliatii care au iesit real!

  12. #53
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,800
    Reputatie
    1
    Pronosticuri CM 2018

    Baieti
    1. Shoma UNO
    2. Boyang Jing
    3. Nathan CHEN
    4. Mikhail KOLYADA
    5. Vincent ZHOU

    Fete
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Kaetlyn OSMOND
    3. Satoko MIYAHARA
    4. Carolina KOSTNER
    5. Wakaba HIGUCHI

    Perechi
    1. Aliona SAVCHENKO /Bruno MASSOT
    2. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    3. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
    4. Valentina MARCHEI/Ondrej HOTAREK
    5. Xiaoyu YU/ Hao ZHANG

    Dansuri
    1. Gabriella PAPADAKIS/Guillaume CIZERON
    2. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    3. Anna CAPPELLINI /Luca LANOTTE
    5. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE
    4. Madison CHOCK / Evan BATES
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  13. #54
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,435
    Reputatie
    1
    Pronosticuri CM:

    Men:
    1.Shoma Uno
    2. Nathan Chen
    3. Boyang Jin
    4. Dmitri Aliev
    5. Vincent Zhou

    Ladies:
    1. Alina Zagitova
    2. Kaetlyn Osmond
    3. Carolina Kostner ( doar e acasa )
    4. Satoko Miyahara
    5. Wakaba Higuchi

    Pairs:
    1. Aliona Savchenko /Bruno Massot
    2. Evgenya Tarasova/Vladimir Morozov ( mi-ar placea sa castige ei si sa-si ia revansa dupa JO )
    3. Vanessa James/Morgan Cipres ( go babies, go )
    4. Valentina Marchei/Ondrej Hotarek
    5. Xiaoyu Yu/ Hao Zhang

    Ice-dance:
    1. Gabriella Papadakis/Guillaume Cizeron
    2. Madison Hubbell/Zachary Donahue
    3. Kaitlyn Weaver/Andrew Poje
    4. Madison Chock/Evan Bates
    5. Anna Cappellini/ Luca Lanotte
    4. Madison CHOCK / Evan BATES
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  14. #55
    incepator tinkerbell11's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Men
    1.Shoma UNO
    2.Nathan CHEN
    3.Boyang JIN
    4.Dmitri ALIEV
    5.Mikhail KOLYADA
    R.Vincent ZHOU

    Ladies
    1.Alina ZAGITOVA
    2.Kaetlyn OSMOND
    3.Carolina KOSTNER
    4.Wakaba HIGUCHI
    5.Satoko MIYAHARA
    R.Maria SOTSKOVA

    Pairs
    1.Aljona SAVCHENKO / Bruno MASSOT
    2.Evgenia TARASOVA / Vladimir MOROZOV
    3.Vanessa JAMES / Morgan CIPRES
    4.Valentina MARCHEI / Ondrej HOTAREK
    5.Natalia ZABIIAKO / Alexander ENBERT
    R.Xiaoyu YU / Hao ZHANG

    Ice Dance
    1.Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON
    2.Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE
    3.Madison CHOCK / Evan BATES
    4.Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE
    5.Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE
    R.Piper GILLES / Paul POIRIER

  15. #56
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    565
    Reputatie
    1
    Pronosticuri CM 2018

    Baieti
    1. Nathan CHEN
    2. Shoma UNO
    3. Boyang Jing
    4. Mikhail KOLYADA
    5. Vincent ZHOU

    Fete
    1. Alina ZAGITOVA
    2. Kaetlyn OSMOND
    3. Carolina KOSTNER
    4. Satoko MIYAHARA
    5. Wakaba HIGUCHI

    Perechi

    1. Aliona SAVCHENKO /Bruno MASSOT
    2. Valentina MARCHEI/Ondrej HOTAREK
    3. Vanessa JAMES/Morgan CIPRES
    4. Evgenya TARASOVA/Vladimir MOROZOV
    5. Xiaoyu YU/ Hao ZHANG


    Dansuri

    1. Gabriella PAPADAKIS/Guillaume CIZERON
    2. Anna CAPPELLINI /Luca LANOTTE
    3. Madison HUBBELL/Zachary DONAHUE
    4. Kaitlyn WEAVER / Andrew POJE
    5. Madison CHOCK / Evan BATES

  16. #57
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    6,800
    Reputatie
    1
    Rezultate pronostic CM 2018

    Tracoromana
    Baieti -
    Fete 3,4= 12p
    Perechi 1,2,3 = 26p
    Dans 1,2,5 = 23p
    Punctaj = 61p

    ice girl
    Baieti -
    Fete -
    Perechi 1,2,3 =26p
    Dans 1,2,3 = 26p
    Punctaj = 52p

    tinkerbell
    Baieti -
    Fete -
    Perechi 1,2,3 = 26p
    Dans 1,2 = 18p
    Punctaj = 44p

    Adeline
    Baieti 1,2 = 18p
    Fete -
    Perechi 1,3 = 17p
    Dans 1,5 = 14p
    Punctaj = 49p

    Clasament CM 2018
    1.Tracoromana 61p
    2. icegirl 52p
    3. Adeline 49p
    4. tinkerbell 44p

    Clasament general 2017/2018
    1. Tracoromana 659p
    2. tinkerbell 582p
    3. icegirl 521p
    4. Adeline 151p
    4. maddoc151p


    Asta a fost! Mi-ar fi placut sa fie mai multa concurenta la pronosticuri, la fel ca in anii trecuti. Poate la anu'.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •