Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 183

Thread: Diverse chestii politice. Offtopic fara frontiere

  1. #127
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Serialul de dezvăluiri 'Noi suntem Statul!' - Toate episoadele
    http://evz.ro/noi-suntem-statul-toate-episoadele.html

  2. #128
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Bumerangul binomului Kovesi-Mirică
    https://www.cotidianul.ro/bumerangul...kovesi-mirica/

    Cu toate că DNA si Parchetul General se opun creării unei structuri speciale de investigare a magistratilor, aceasta DEJA există si e în subordinarea procuroarei Florentina Mirică, cea mai bună prietenă a Laurei Codruta Kovesi. Prin această structura Laura Codruta Kovesi controlează penal absolut toti magistratii din România, culmea, prin intermediul procuroarei Mirică Florentina, cercetată pentru abateri disciplinare de către CSM, de mai bine de 2 ani.

  3. #129
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Rusia: SUA, Franta, M. Britanie pregătesc o acţiune 'periculoasă'
    https://www.cotidianul.ro/352367-2/

  4. #130
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    12 aprilie 1989!
    Ceausescu anunta ca a platit toata datoria externa a Romaniei, de 21 miliarde de dolari.
    "De azi inainte, Romania nu mai plateste tribut nimanui!


    13 aprilie 2018!
    BNR anunta ca datoria externa a Romaniei a depasit 95 de miliarde de euro, cu 2 miliarde mai mult fata de decembrie 2017.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #131
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    << Victor Ponta:

    €žÎn fiecare lună ies din tară 1 miliard de euro prin importuri mai mari decât exporturi / în fiecare lună ne împrumutăm 500 milioane de euro pentru finant›area deficitului ( cheltuim mai mult decât încasăm) / în fiecare lună pierdem 100 milioane de euro fonduri europene nerambursabile .... dar Liviu Dragnea s™i Viorica Dancilă ne explică în fiecare seară la acelasi televizor ce bine ne merge dar oamenii răi €śdin afar” nu ne lasă în pace!€ť, a mai scris Ponta, înainte de adăuga:

    Cu Dragnea s™i Echipa de la Teleorman (hot›i s™i incompetent›i) distrugem în 2 ani toată munca noastră de 5 ani s™i ne vom întoarce la anul 2009 - Basescu trebuie să fie fericit că Dragnea îl va depăsii foarte curând! >>


    https://www.hotnews.ro/stiri-politic...-lui-soros.htm

    sanatate maxima!
    Last edited by Novac; 14th April 2018 at 15:39.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #132
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pana nu scapa tara de aceasta kanalie-basescu-cel care a creat statul sekuristic paralel in Romania, cu ok-ul sferelor de interese ueiste,nu va fi pace in Romania.
    si lichelele isi vor mai face de cap pe ols! cu banii de la oengeuri...

    din cei peste 100 000 de manifestanti platiti sa rastoarne guvernul ales democratic si sa se impotriveasca asanarii sistemului judiciar corupt din Romania,au mai ramas cateva sute.nu mai sunt bani sorosisti?!


    There are currently 113 users online. 3 members and 110 guests

    jalnica scadere...

  7. #133
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Cum se face ca toti cu carnet de partid de culoare rosie nu mentioneaza niciodata de vanzarea tarii prin celebrele privatizari pe 1 euro si manevra import/export prin firmele baietilor de casa?
    Cum se falimentau fortat toate companiile de stat pentru a fi vandute cu valiza pe sub masa de Nastase & Co.
    Cum se faceau celebrele exporturi pe preturi de nimic pentru ca apoi sa fie importate aceleasi produse la suprapret, fara ca ele macar sa fi parasit depozitul in care erau.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #134
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cea mai tare gluma pentru romanii prosti

    verner ar putea anunta astăzi o decizie istorică! Mai exact, presul Klaus Iohannis, va sustine luni, 16 aprilie a.c., ora 18:00, o declaratie de presa, la Palatul Cotroceni. Reamintim că informatia declaratiilor de la Cotroceni vine în contextul în care se asteptă ca presul iohsnnis să transeze cazul privind soarta lui covesi la conducerea DNA. Reamintim că ministrul Justitiei a cerut în luna februarie declansarea procedurii de revocare a procurorului sef covesi, după prezentarea a 20 de puncte în defavoarea sa, în urma raportului privind activitatea institutiei pe care o conduce si precizand ca vaca asta a incalcat intr-un singur an de două ori Constitutia Romaniei.

  9. #135
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Draga Uniune Europeana.
    Trebuie sa-ti marturisesc ceva important.
    Acum mai bine de zece ani am dorit sa ma cuplez cu tine.
    Erai plina de promisiuni, prevedeam un mariaj fericit.
    Abia mai tarziu am inteles ce le-ai impus celor pe care i-am trimis se te peteasca.
    Si ceea ce noua nu ne-au spus: ca ne voiai fara industrie, fara agricultura si ca mai voiai ca toate averile noastre sa fie instrainate.
    Fiindca veneam la tine, cea bogata, poate ca am fi acceptat...
    Dar, mai Uniune Europeana, am observat apoi ca esti o curva perversa, ca vrei sa dereglezi mintile oamenilor, ca nu ai nimic sfant.
    Am inteles apoi ca averile tale, care ne-au atras, sunt de fapt furate chiar de la cei care, ca si noi, au crezut ca le aduci fericirea.
    Nu mai vreau cu tine, Uniune!
    Ne-ai distrus,ne-ai adus in sapa de lemn, ne-ai facut dusmani cu vecinii nostri, chiar si cu Sarbii cu care eram cuscri.
    Crezi ca pe noi ne multumeste ca-ti recunosti "greseala" cu Milosevici?
    Tu ucizi si pe urma regreti!
    Ne-ai distrus invatamantul, cultura, ne-ai readus comunismul de care noi fugisem!
    Ne-ai distrus creativitatea si identitatea!
    Esti mai perversa decat Satana, sau esti chiar Satana, stimata Uniune, care te-ai transformat intr-o inchisoare din care nu se mai poate iesi.
    Nu mai pot sa fac nimic, sunt singur si scarbit, o sa dispar si gata. Ma gindesc insa la copiii si nepotii nostri pe care i-am nenorocit, renuntand la identitate, la autonomie, la cultura si la traditii.
    Sub "corectitudinea ta politica" ai introdus rasismul, fiindca numai asa pot sa-mi explic interesul tau pentru decaderea moravurilor si smintirea mintilor europene.
    Ne vom reintalni, Uniune, in campii cu verdeata si vom mai discuta noi, fiindca cine rade la urma, rade mult mai bine!

    se dedica filosofului
    Andrei Plesu...'


    https://www.activenews.ro/stiri/Acto...intilor-150352

  10. #136
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    Scrisa de actorul Florin Zamfirescu. Ar mai fi de spus ca am contribuit si noi prin furt, incompetenta si tradare.
    Respect, maestre!

  11. #137
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    12 aprilie 1989. Ceausescu anuntă că a plătit toată datoria externă a tării, de 21 miliarde de dolari: De azi înainte, România nu mai plăteste tribut nimănui!
    https://www.activenews.ro/economie/1...nimanui-150309

    'România nu mai plăteste tribut nimănui', a spus atunci Ceausescu.

    Peste aproape 30 de ani, România este profund îndatorată. La 13 aprilie 2018, Banca Natională a României a anuntat că datoria externă a României a depăsit 95 de miliarde de euro, cu 2 miliarde mai mult fată de decembrie 2017.

    Martin Armstrong, fostul presedinte al Princeton Economics International Ltd., face o declaratie surprinzătoare în timpul unei conferinte sustinute în Philadelphia, SUA. Ridicând problema politicii împrumuturilor fără sfârsit promovată la nivel global după Al Doilea Război Mondial, un lucru pe care îl consideră foarte straniu, spune următoarele: 'Singura tară care si-a plătit datoria a fost România, în anii '80. Atât. Este singura exceptie pe care am găsit-o!'

  12. #138
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Fost diplomat român despre Ucraina: România să revendice Bucovina de Nord, Herta si judetele de la Dunăre
    https://www.activenews.ro/prima-pagi...pos=8&at_tot=4

    romania-sa-revendice-bucovina-de-nord-herta-bugeacul.jpg


    Fostul ambasador al României la Beijing, Romulus Ioan Budura, a declarat că situatia din Ucraina poate aduce avantaje tării noastre, dar statul român trebuie să revendice Bucovina de nord, Tinutul Hertei si judetele adiacente Dunării( Bugeacul). Aceste teritorii au intrat în componenta URSS după tratatul Ribbentrop - Molotov, ultimatumul 1940 si înfrângerea României în cel de-al doilea război mondial.

    Ulterior, după destrămarea URSS, Ucraina a mostenit aceste teritorii, dar nu a recunoscut niciodată modalitatea samavolnică prin care a ajuns să le controleze.

  13. #139
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    arest la domiciliu in week end-uri. tocmai a trecut legea.

    daca nici p$d nu incurajeaza infractionalitatea...


    tu ce faci? creste pensia, creste?


    Paulicius, sa stii ca nu am cum sa trec cu vedea consecutivele pe care le faci in camera ta daca tot scoti capul intre oameni!
    cred ca o sa vina un bannut curand.
    Esti pe peron sau in lift? Vezi ca aia din Drumu'Taberei si-ai instalat camere video in lifturi. N-as vrea sa-ti vad mutra la tv

  14. #140
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ultimul avertisment!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #141
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Azi nu. Poate maine. Azi mi-a murit cel mai bun prieten. Era unul din cei mai buni pe care-i aveam in escadrila. Cancerul l-a omorat. Mereu imi spunea ca daca o fi sa moara, sa moara in avion. N-a fost sa fie. Il cheama Adrian.

  16. #142
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    si legatura cu threadul asta este..... e Dracnea in faza terminala?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  17. #143
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Esti doar un nimeni. Stii asta?

  18. #144
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Presedintele Cehiei, Milos Zeman, a anuntat miercuri seara ca sediul ambasadei din Israel va fi mutat de la Tel Aviv la Ierusalim, informează agentia Associated Press si site-ul israelian Ynetnews.com.
    http://www.flux24.ro/presedintele-ce...-la-ierusalim/

  19. #145
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Mataluta inculta, continui sa debitezi idiotenii. Abstinenta nu contribuie la raspandirea sidei, ba chiar este o metoda de impiedicare a raspandirii mult mai buna decat oricare alta metoda de contraceptie..
    Am fost clar?

  20. #146
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Scoaterea la iveală (de fapt, doar a unei mici părti a acestora), în ultima vreme, a diverselor protocoale încheiate de Serviciul Român de Informatii, cu diverse institutii-cheie ale Statului român a culminat cu Protocolul CSM-SRI.

    Acesta este de-a dreptul halucinant. Transformă, de fapt, Consiliul Superior al Magistraturii, asa-zisul garant al independentei justitiei, într-un fel de 'U.M. CS', un apendix al serviciului de informatii.

    https://www.cotidianul.ro/justitia-militarizata/

  21. #147
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ca tot nu imi explicam eu de unde simpatia asta intre Timache si mustacios.... acum e clara treaba


    Flausat din Teleorman pe vremea când vindea bere la halbă!

    Cică prima afacere a lui Dragnea ar fi fost o cârciumă de sat, pe care a deschis-o acum 28 de ani. De acolo i se trage si mustata. Fura clientii la halbă, le lipăia spuma când nu erau atenti. La început, clientii mai ageri se prindeau văzându-l pe Dragnea cu mustata aia de spumă. Dar, cu timpul, mustata din spumă a devenit mustată reală, pentru că organismul lui Dragnea s-a adaptat si si-a lăsat singur mustată, ca să nu se mai bungheasă clientii furati.


    oare timache are mustata?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •