Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 183

Thread: Diverse chestii politice. Offtopic fara frontiere

  1. #22
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Aha, tocmai ai realizat ca eu chiar muncesc pe forumul asta si iti simti amenintata pozitia de sm perfect!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #23
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    Tocmai am realizat ca muncesti pe forumul asta deci nu esti amenintat ca moderator
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #24
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Dar si cand or veni alegerile alea de sm....
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Le organizez ... eu
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    ok.jocul continua.hingheru sterge eu postez.
    echipa sorosist neose.curista de pe ols+ziare com.actioneaza.

    sa vorbim despre puicuta dogioaica.sefa lui mariushica.

    DRAGOMIR MAI FACE O ”VICTIMĂ”: IOANA ENE DOGIOIU, INTERVIURI LA SPA DE SUPERLUX

    Fostul colonel Daniel Dragomir își continuă seria dezvăluirilor despre ziariști cu un nou episod, având-o de asta dată drept victimă pe Ioana Ene Dogioiu, senior editor la ziare.com, jurnalista dragă Laurei Kovesi și lui Florian Coldea.



    ”Urmare a “interviului” acordat de SRL Coldea la UM Ziare.com solicit site-ului sa prezinte proba realizarii “interviului” – audio sau video.
    Ca sa stim cu cine vorbim.
    Le atrag atentia sa nu “refaca” interviul dupa aceasta solicitare pentru ca s-ar indrepta spre zona penala.
    In functie de raspuns voi adopta masurile legale care se impun.
    Eu am vorbit public. Live.
    Il invit pe SRL Coldea sa nu se mai ascunda in spatele PR-ului. Sa iasa public live daca are ceva de spus.
    Later edit. Asta daca “interviul” nu a avut loc la Spa la Pescariu. Doamna Dogioiu e favorita pe acolo. Si SRL Coldea, dar din cu totul alte motive. Mai pamantesti” scrie Dragomir, pe Facebook.
    Pentru cei care nu știu, Pescariu Spa (foto) e unul dintre centrele de relaxare cel mai luxoase din România, abonamentele ajungînd și la 1500 de euro. Aici, fericiții posesori de carduri babane pot face dușuri cu cromoterapie și aromaterapie, sauna uscată și umedă, frigidarium, jacuzii, circuit Kneipp și altele.

    http://www.b1.ro/stiri/eveniment/inc...om-198957.html


    U.M.Dogioiu și Rareș Bogdan-TALIBAN sunt 


    U.M.Dogioiu și Rareș Bogdan-TALIBAN sunt trimiși de Noua Securitate, din care fac parte, să atace CCR înaintea Deciziei de azi. Această #SCELERATĂ, care cerea (tot la Bogdan-TALIBAN în emisiune) “arestarea judecătorilor CCR”, e “jurnalista” la care merg Kovesi și Coldea să dea “interviuri”
 Acest #SCELERAT, patriotul închipuit și #INSOLVENT, care se bate pe burtă cu Iohannis, spunea în iarnă că “PSD nu poate scoate un milion de oameni în stradă pentru că n-are atâtea scaune cu rotile”


    Asta e, dragi români, Noua Securitate despre care tot vorbesc! Niște personaje sinistre, cărora au început să le tremure indispensabilii și care, DE FRICĂ, aruncă în luptă toată MIZERIA de care dispun și care îi definește ca_creaturi! S-a epuizat nisipul din clepsidră, securiștilor! “Tic-tac”, cum ar zice colonelul vostru acoperit


    http://liviuplesoianu.ro/2017/09/26/...-taliban-sunt/


    sectiunea politica de pe ols-cureaua de transmisie a infectului ziare.com!
    asta iarna dupa traseele stabilite si de ziaristi de la ziare com gasca lui mariushica de pe ols indemna cetatenii sa iasa in strada si sa dea guvernul jos!
    fapt consemnat si la comisia sri din parlament.
    sa nu uitam campania basista facuta ani de-a randul de aceasta sectiune.cu useri platiti.gasca udrea & anaconda stie mai bine!

    sa mi-o s..eti mariushica&hingher!

    rusine echipei de tobosari ai sectiunii "politica" de pe ols!

    ps.mai stergi o data te bag in p m
    auzisi pulifriciule?


    ps2 pulifriciule,te bag in p.i.z.d.a m. de jigodie se.curista!
    sa-mi s..geti pwuulla!

    ps3 pulifriciule cauti sa duci in desuet un subiect care te deranjeaza.legatura dintre ziare com si gasca lui mariushica de pe ols.toti sorosisti neose.curisti.dupa ce ati fost basisti nenorociti.

  6. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Acuzații grave la adresa unei renumite jurnaliste(???!!!) din partea unui deputat PSD


    Despre ofițerii acoperiți din presă s-a vorbit mult. Câțiva politicieni de top chiar s-au hazardat în a-i arăta cu degetul, însă vorbele nu au putut fi niciodată susținute și de probe. Printre cei acuzați s-a numărat adesea și Ioana Ene Dogioiu, de la ziare.com.

    Aceasta a intrat acum și în vizorul deputatului PSD, Liviu Pleșoianu care a desfiiințat-o efectiv într-o postare pe facebook, numind-o ********ă și talibana sistemului.



    Invitată la Rareș Bogdan, Ioana Ene a spus că i-ar lua pe toți judecătorii CCR cu cătușe.

    Vezi și Atenție! Când se depun actele pentru înființarea Partidului #Rezist

    „E mai bine să luați loc înainte să rulați această înregistrare de câteva secunde. Și pregătiți-vă să distribuiți către toți cei pe care îi cunoașteți


    O știți pe doamna Ioana Ene DOGIOIU, portavocea SISTEMULUI de la oficina SISTEMULUI – Ziare.com? Tocmai a spus (la Rareș Bogdan, Realitatea TV, unde altundeva
) că „Din păcate, nu-i putem lua cu cătușele pe judecătorii de la Curtea Constituțională, pentru că au imunitate. Nu putem, DAR EU ASTA AȘ VREA!”

    
Distinsa DOGIOIU se referea la faptul că cei opt judecători CCR care au semnat Decizia (și Motivarea Deciziei) referitoare la încălcarea GRAVĂ de către DNA a Legii Fundamentale, a Democrației și a Separației puterilor în stat ar trebui ARESTAȚI. 
Tocmai pentru că și-au permis să dea această Decizie


    
Bun. Avem așa:

    1. Orice televiziune care o invită pe doamna se.curistă DOGIOIU – E O TELEVIZIUNE SE.CURISTĂ.
    2. Orice ins care apreciază spusele doamnei se.curiste DOGIOIU – E UN SE.CURIST/SE.CURISTOID.
    3. Dacă mai lăsăm țara asta pe mâna unora care se simt inspirați de personaje precum doamna se.curistă DOGIOIU, atunci suntem NEBUNI DE LEGAT!

    https://www.bugetul.ro/acuzatii-grav...i-deputat-psd/


    Fostul senator Valer Marian: Cumnata Ioanei Dogioiu, de la ziare.com, în cărți pentru a prelua șefia unei structuri din SRI


    Fostul senator Valer Marian, exclus din Parlament și din PSD în urma dezvăluirilor și interpelărilor făcute de-a lungul timpului de la tribună, scrie în Cotidianul despre tribulațiile din interiorul Serviciului Român de Informații.

    Conform fostului parlamentar, actualul senior-editor al siteului Ziare.com, Ioana Ene Dogioiu, are o cumnată în cadrul SRI și persoana în cauză urmează să primească o funcție importantă.

    „Generalul Emilia Cristina Posastiuc a deținut funcția de șef al Centrului de Surse Deschise, denumit și Centrul de Monitorizare Media, unitatea SRI care s-a ocupat de penetrarea, infiltrarea și mani****rea presei din România. Se vehiculează că, după pensionare, în locul său va fi promovată doamna colonel Dogioiu, cumnata patroanei site-ului ziare.com, Ioana Ene Dogioiu, la adresa căreia au fost lansate acuzații că ar face jocurile SRI în presă. Doamna colonel Dogioiu a avut în ultimii ani însărcinări de serviciu în Bruxelles, pe linie de documente”, afirmă fostul senator în material.

    Ioana Ene Dogioiu și site-ul ziare.com au fost acuzați, de-a lungul timpului, de către ziariști precum Ion Cristoiu, că sunt „portavocea” SRI și DNA, a „binomului”.

    https://www.activenews.ro/stiri-mass...din-SRI-145301


    ps.orice site care apreciaza activitatea acestei dudui se.curiste este un site se.curistoid!
    atata timp cat moderatorul marius-slujbasul acestei dudui la ziare com mai este moderator pe ols acest site este se.curistoid!

  7. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Klemm a vorbit despre preocupările SUA în ceea ce priveste lupta anticoruptie si statul de drept în România, despre recenta vizită la Pentagon si Casa Albă, alături de ministrul Apărării, Mihai Fifor, dar si despre protestele de la Bucuresti, de la începutul acestui an. "A fost o minunată demonstratie, nu doar a unei palete de factori de guvernare, ci si a rolului individului, cetăteanului, în sănătatea unei democratii", a afirmat diplomatul american.

    Klemm n-a aflat nici pana acum, desi zace de mult pe Dambovita, ca statul nostru de drept a murit de mult. . Cat despre "minunatele demonstratii" din Piata Victoriei, este clar ca joaca intr-un film regizat de Alfred Hitchcock.

  8. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Liviule - o veste "buna" ( pe dracu). "Prietenul" tau nu iti sterge postarile. Le teleporteaza pe "paulisme". Este threadul preferat al soacrei.

  9. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ministerul rus de Interne a anuntat vineri că Alexei Navalnii, liderul opozitiei din Rusia, a fost retinut de către Politie, pentru că ar fi încercat să organizeze mai multe proteste neautorizate, relatează site-ul agentiei Tass.
    La rusi "a fi retinut" echivaleaza ca deja e in drum spre Cel de sus.

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    imi pare rau ca nu ai fost pe faza.primele 2 postari au fost sterse.
    nu permit unui pulifrici sa faca asa ceva cu postarile mele.mai ales ca au de a face cu legatura dintre infectul ziare .com-acolo unde moderatorul marius scrijeleste si sectia politica a olsului.
    mai ales acum cand stiu 100% cu cine am de a face.

  11. #32
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bun sa inchidem subiectul.
    Eu am avut impresia ca tocmai le-ai mutat la gramada si de aia am reactionat.
    Daca ma insel atunci sorry deoarece nu ma implic mai mult decat imi cere rolul de supermoderator perfect
    In plus nu-mi exprim opinia politica personala pe subiect.

    ba ar trebui... ai condus acest forum si cand putea a basisti platiti ca sa le faca propaganda lor nenorocita.
    ar trebui sa iei atitudine fata de prezenta in continuare peste tot aici a moderatorului marius-cel care scrie rubrica sportiva la ziare com.ziar patronat de infecta dogioiu,cea care vrea sa aresteze judecatorii de la curtea constitutionala.
    iar acest specimen infect-hingheru ii tine locul caldut.
    andrei,nu uita ca ce s-a postat aici in timpul miscarilor sorosiste neose.curiste din ianuarie februarie,instigare la genocid impotriva guvernului si votantilor pesedisti se cunoaste si la comisia sri a parlamentului.legatura cu ziare.com este evidenta.
    si ideea este ca eu stiu cine sunt acesti indivizi.dar asta conteaza mai putin.

    nu mai dau pe aici in urmatoarea perioada,poate doar la fotbal.dar atentie!

    cu bine!

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    cum spuneam,se.curist nenorocit,te bag in p.i.z.d.a. m.
    ai o viata mizera.

    http://www.b1.ro/stiri/eveniment/inc...om-198957.html

    https://gandeste.org/adevaruri/drago...superlux/83061

    http://liviuplesoianu.ro/2017/09/26/...iare-com-sunt/


    ps.nu uita sa-mi s..i pwulla se.curistule!

  13. #34
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Document excepțional în Dosarul Microsoft
    Denunțul lui Gabriel Sandu în care vorbește despre Băsescu, Coldea, Maior și mulți alții


    http://www.cotidianul.ro/denuntul-lu...-altii-307708/



    Denuntul care cutremură lumea politică


    http://www.stiripesurse.ro/denun-ul-...a_1222165.html

    deci cine ne-a indoctrinat cu cultul spagii? marile corporatii.care tot ele prin ambasadorii corupti incearca sa faca legea in Romania.


    faptele acestea se intamplau in timp ce pe ols, pe sectiunea politica, gasca lui marius facea apologia sistemului care a devalizat Romania.
    pe banii lui udrea & anaconda?

    ps.din gasca lui marius au mai ramas 3 talibani.hingheru,sevilla si novac.
    observ ca aceste specimene il categorisesc cu diverse epitete pe cel care a facut eforturi uriase pentru a tine forumul pe picioare-delaparis.care incaseaza injuraturi pe banda rulanta...
    le raspund cu aceleasi consideratii.
    Last edited by Lordliv; 30th September 2017 at 13:33.

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Tu chiar ai impresia ca lui Delaparis ii pasa de astia de care vorbesti?

    Desi chestia ultima a sevilicai depaseste orice abjectie :

    "Sa te fut si pe tine in gura parise. Kaca-m-as in dublul standard dupa care moderezi."

  15. #36
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Independencia
    Referendumul de maine e o chestie politica.
    Attached Images Attached Images

  16. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    mi-au lacrimat ochii cand am mutat peste 4 mii de postari ale Pauliciului ca sa fac curatenie si sa desfund threadurile de pe politica si diverse. daca tu crezi ca o sa las iar sa revina anarhia doar pentru ca a mai aparut unu cu nevoi speciale pe forum care nu stie sa faca diferenta intre threaduri, te inseli

    acum au threadul asta. pot discuta aici si despre desene animate, si despre psd.
    Inocentule, neprihanitule, vrei sa te invat si pe tine ce-i aia manipu.lare? E ceva cu 2 maini si fara creier. Doar sa debitezi tampenii. Decat sa "desfunzi" threaduri mai bine incearca -ti haznaua din fundul curtii. Poate e plina si nu stii.

  17. #38
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Domnule ambasador,

    Consider că iesirile Dvs. publice, partizane si lipsite de o cunoastere profundă a realitătilor românetti, nu sunt compatibile cu misiunea încredintată de fostul presedinte Barack Obama si de actualul presedinte Donald Trump.

    Nu cunosc un alt ambasador american într-o tară membră a Uniunii Europene si a Aliantei Nord-Atlantice, cum este cazul României, care să intervină în viata politică în modul în care o faceti Dvs., mai ales că asa-zisă luptă anticoruptie în România, de care sunteti atât de preocupat, a devenit o perdea de fum sub care se ascund infractiuni niciodată nesemnalate în interventiile Dvs.


    Cazul cel mai recent îl reprezintă denuntul fostului ministru al Societătii Informationale si al Comunicatiilor, Gabriel Sandu, în care doi fosti ambasadori americani în România, Nicholas Taubman si Mark Gitenstein, sunt acuzati că au participat la mega-escrocheria Microsoft, unde statul român a fost păgubit de zeci de milioane de euro, cu complicitatea unor înalti demnitari români - inclusiv a fostului presedinte Traian Băsescu!

    În aceste conditii, dacă tot v-ati implicat în lupta anticoruptie si în apărarea statului de drept în România, lucru nepermis pentru un diplomat străin, asteptam de la Dvs. o reactie pe măsura gravitătii faptelor semnalate în denuntul fostului ministru Gabriel Sandu.


    Domnule ambasador,

    În finalul acestui mesaj, îmi permit să vă întreb dacă Departamentul de Stat, Congresul SUA si actualul presedinte Donald Trump, pe care l-am sustinut personal în campania prezidentială din 2016, au cunostintă despre marile dosare de coruptie în care au fost (sau sunt) implicati înalti oficiali americani si români.

    Cât despre interventiile Dvs. publice, consider că ele alimentează sentimentul antiamerican în România si aduc un deserviciu relatiilor dintre cele două tări prietene si partenere. Mi-am permis să fac aceste observatii din dorinta de a contribui cu un punct de vedere la o evaluare corectă a modului în care vă implicati - poate cu cele mai bune intentii - într-o chestiune sensibilă cum este anticoruptia, dar care îi priveste deopotrivă atât pe români cât si pe americani.


    Cu stimă, Grigore L. Culian
    New York, 29 septembrie 2017

  18. #39
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Document excepțional în Dosarul Microsoft
    Denunțul lui Gabriel Sandu în care vorbește despre Băsescu, Coldea, Maior și mulți alții


    http://www.cotidianul.ro/denuntul-lu...-altii-307708/


    Denunțul care cutremură lumea politică


    http://www.stiripesurse.ro/denun-ul-...a_1222165.html

    aceste fapte se intamplau in perioada cand gasca lui marius facea apologia basismului pe ols.
    pe banii lui udrea si coordonati de anaconda?

    din gasca lui marius au mai ramas 3 talibani.hingheru,novac si sevilla.


    aceasta postare a fost stearsa de laba trista hingheru.o reiterez.

  19. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    pariziene,laba trista imi refuza postarea pe lista rusinii.sterge cu mitocanie.acum ma trimite pe alt thread.
    ia masuri impotriva jigodiei.





    Document excepțional în Dosarul Microsoft

    Denunțul lui Gabriel Sandu în care vorbește despre Băsescu, Coldea, Maior și mulți alții


    http://www.cotidianul.ro/denuntul-lu...-altii-307708/


    Denunțul care cutremură lumea politică


    http://www.stiripesurse.ro/denun-ul-...a_1222165.html

    aceste fapte se intamplau in perioada cand gasca lui marius facea apologia basismului pe ols.
    pe banii lui udrea si coordonati de anaconda?

    din gasca lui marius au mai ramas 3 talibani.hingheru,novac si sevilla.


    aceasta postare a fost stearsa de laba trista hingheru.o reiterez.

  20. #41
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    aceasta laba trista imi muta o postare punctuala pentru ca asa ii vor coaiele lui.
    o jigodie nenorocita.


    Document excepțional în Dosarul Microsoft

    Denunțul lui Gabriel Sandu în care vorbește despre Băsescu, Coldea, Maior și mulți alții


    http://www.cotidianul.ro/denuntul-lu...-altii-307708/


    Denunțul care cutremură lumea politică


    http://www.stiripesurse.ro/denun-ul-...a_1222165.html

    aceste fapte se intamplau in perioada cand gasca lui marius facea apologia basismului pe ols.
    pe banii lui udrea si coordonati de anaconda?

    din gasca lui marius au mai ramas 3 talibani.hingheru,novac si sevilla.
    pe lista rusinii intra si aceste 3 jigodii care an de an si-au facut jocul!


    aceasta postare a fost stearsa de laba trista hingheru.o reiterez.

  21. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    laba trista isi continua labareala de pe sectiunea politica!

    observ ca nu imi mai transfera postarile.le sterge direct.



    Document excepțional în Dosarul Microsoft

    Denunțul lui Gabriel Sandu în care vorbește despre Băsescu, Coldea, Maior și mulți alții


    http://www.cotidianul.ro/denuntul-lu...-altii-307708/


    Denunțul care cutremură lumea politică


    http://www.stiripesurse.ro/denun-ul-...a_1222165.html

    aceste fapte se intamplau in perioada cand gasca lui marius facea apologia basismului pe ols.
    pe banii lui udrea si coordonati de anaconda?

    din gasca lui marius au mai ramas 3 talibani.hingheru,novac si sevilla.


    aceasta postare a fost stearsa de laba trista hingheru.o reiterez.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •