View Poll Results: Pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    2 33.33%
  • 2

    4 66.67%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 65

Thread: Etapa 2 EL: FC Lugano - FC STEAUA 1-2

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Etapa 2 EL: FC Lugano - FC STEAUA 1-2

    Joi, 28 septembrie 2017, ora 20:00.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FC Lugano (ELVETIA)

    Stadion: Cornaredo Stadium (15.000)
    Anul infiintarii: 1908 (109 ani)
    Antrenor: Pierluigi Tami
    Clasare in sezonul trecut: Locul 3
    Valoarea lotului: 13,53 milioane de euro
    Titluri în Elvetia: 3 (ultimul în 1949)
    Cupe ale Elvetiei: 3 (1993)

    Echipa tip: Lugano: Da Costa - Rouiller, Sulmoni, Golemici - Piccinocchi - Mariani, Ledesma, Sabbatini, Mihajlovici - Gerndt, Marzouk
    Antrenor: Pierluigi Tami

  3. #3
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Lugano a avut noroc in Israel, a jucat mult mai prost decat arata scorul. Steaua n-ar trebui sa aiba probleme.

  4. #4
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Lugano este o echipa buna, care s-ar bate in campionatul nostru cu mari sanse la titlu, cum de altfel ar face-o orice echipa din prima liga elvetiana, care in paranteza fie spus are doar 10 echipe. FC Zurich, echipa pe care Steaua a intalnit-o anul trecut in grupe, este acum a doua in clasamentul primei ligi, la 1 punct de lider. Ce vreau sa spun, este ca fotbalul elvetian are un nivel bun spre foarte bun, peste cel de la noi. Steaua va avea un meci greu, rezultatul final fiind f. greu de anticipat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Un meci dubash, ca tot il vad p-aici, nu c-ar fi aia prea buni ca nu-s, dar FCSB in deplasare e carpa!
    Pardon, a fost, acum cu Alibec si Budi treaba s-a schimbat. Sa-l pupatzi in pwla pe Shumudik ca v-a facut jucatorii astia si pe Rapid ca s-a desfiintat altfel nu-i pupati niciodata ba chiar luati viol de la ei in continuu in campionat de exista inca Rapidu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Comentariul de mai sus este al unui taran frustrat, care habar n-are ce inseamna jocul de fotbal. In prostia lui, tipica decedatilor de sub pod, crede ca un jucator sau doi pot castiga singuri un meci. Du-te ma si urala-n tramvaiele din Cluj, pt. ca in afara de acest lucru habar n-ai ce inseamna acest joc.
    Zalau, baga ma la dovleac! Banii lui Becali i-au adus pe cei doi la Steaua. Atat si nimic mai mult. Cat e Becali in floare, nici in p00la nu ne doare! Va f00tem an de an de va-ndoim, prostane!

    P.S. M-ai convins! Nu pricepi nimic din acest joc!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    crede ca un jucator sau doi pot castiga singuri un meci.
    Exact asta se-ntampla bai habarnistule, fara ei nu erati acuma nici macar in grupe!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Zalau, baga ma la dovleac! Banii lui Becali i-au adus pe cei doi la Steaua.
    Am zis eu altceva? E o insulta la adresa bunului simt sa auzi handicapati cum ii numesc pe astia stelisti, n-au nici o treaba cu Steaua, se pisha pe culorile voastre daca le da cineva 10% in plus fata de Becali! Sunt niste mercenari si nimic mai mult, ma bucur ca-n fine mintea ta posomorata a bagat macar atat la cap!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    M-ai convins! Nu pricepi nimic din acest joc!
    Tu nu pricepi nimic din nimic, nu i-a adus banii lu Becali la Steaua, ci la FCSB!
    Dar de pishat cei 2 s-ar pisha si pe culorile stelei pe care momentan le imbracati voi, nu e vreo problema!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Exact asta se-ntampla bai habarnistule, fara ei nu erati acuma nici macar in grupe!
    Persisti in prostie, omule! Afla ca la meciul retur cu Plzen, supraponderalul Budescu n-a jucat 1 minut fiind accidentat, iar Alibec a fost printre cei mai slabi. Texeira, Balasa, dar si Tanase, cu un plus pt. primul, au fost jucatorii care au facut diferenta in acel meci. O partida, insa, o castiga intreaga echipa, asa cum s-a intamplat si in acel meci, si in ultimul, cand cei doi au marcat.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Pai si Texeira pardon, toti 3 erau la Rapid la ora asta daca echipa ar fi existat! Am uitat sa-ti spun asta! Balasa a avut un bulan iesit din comun, n-are nici o treaba asa cum ai vazut in restul meciurilor iar Tanase a dat in piciorul portarului dar doar pt ca Alibec i-a pus-o pe tava, bulan maxim ca n-a ratat ca de obicei faza aia creata genial de Alibec!


    Fara jucatorii lu Shumudik Alibec, Budescu si Texeira ati fi o echipa de pluton, baga bine la scafarlie! Ultimul meci, ala din campionat, cu Viitorul sau cu cine plm ati jucat, ati fost varza doar pt ca nici unul din astia 3 n-a dat randament! De ei depinde viata voastra, ATAT!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Iar ai luat-o razna.

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Tot e bine, ca n-am luat-o Steaua ca Duba care e bolnav pe viata!
    Tare ma tem pentru el ca atunci cand o sa mearga in lumea de dincolo si o sa i se ceara sa spuna rugaciunea Tatal Nostru care o spune mereu inainte de culcare ca sa ajunga in Rai el va spune "Trup si suflet pentru culori/ O echipa ce face furori", si Sfantu Petru ii va spune "Inainte sa te arunc in Iad, ia zi-mi de curiozitate pentru care, FCSB sau SA Steaua? Ca ambele au aceleasi culori!"
    Last edited by Johnny D; 18th September 2017 at 09:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Lugano este o echipa buna, care s-ar bate in campionatul nostru cu mari sanse la titlu, cum de altfel ar face-o orice echipa din prima liga elvetiana, care in paranteza fie spus are doar 10 echipe.
    Da, s-ar bate la titlu in Romania, pentru ca are ceva ce treisferturi din Liga 1 n-are: plateste salarii decente si mai ales la timp. Astea fiind spuse, este una din echipele mai slabe din Elvetia, iar in meciul cu favorita grupei putea sa piarda cu 5-0.
    Steaua ar trebui sa se impuna usor.
    Apropo, si Lugano are etapa intermediara joia asta, deci oboseala ar trebui sa fie cam la fel la ambele echipe.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Nu-l cunosc pe Duba si nici el pe mine. Singurul lucru care mi-a atras atentia este semnatura sa. Adrian Porumboiu stie ce spune.

  14. #14
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cat e Becali in floare, nici in p00la nu ne doare
    Duba ar putea sa devina textierul Copilului de Aur!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  15. #15
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sa-l pupatzi in pwla pe Shumudik ca v-a facut jucatorii astia si pe Rapid ca s-a desfiintat altfel nu-i pupati niciodata ba chiar luati viol de la ei in continuu in campionat de exista inca Rapidu!
    Ce facea Rapidu'? Luau si ei un campionat o data la 30 de ani, cu ce ne incurcau pe noi?
    Iti reamintesc, cea mai mare performanta din istoria voastra in Europa este o eliminare in fata Stelei. V-am violat noi pe voi. Nu ati pus niciodata Steaua in genunchi, dar eu i-am vazut pe ei pusi in genunchi si plangand de cateva ori. Dupa acel sfert de finala si in ultima etapa a sezonului din acelasi an din Divizia A.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Exact asta se-ntampla bai habarnistule, fara ei nu erati acuma nici macar in grupe!
    Fara ei nu treceam nici de Sparta Praga anul trecut... da' de Plzen... nici CCE nu o luam in '86 fara ei.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ce facea Rapidu'? Luau si ei un campionat o data la 30 de ani, cu ce ne incurcau pe noi?
    Nu aveati cei 3 jucatori Alibec, Budescu si Texeira care va fac tot jocul, poate n-am fi luat noi titlu cu ei dar munca CFR-ului era super lejera.

    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    Duba ar putea sa devina textierul Copilului de Aur!
    Copilu de Aur ar fi ceva de genu "Ia canta-mi putin moshule sa prind ritmu!" Duba pe 3 voci, ala e!
    O inregristrare cu el pt youtube ar fi maximum ce o amarata de semnatura aici pe forum ar putea inseamna vreodata!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tu esti bolnav? Ce treaba aveau Budescu si Alibec cu Rapid? Au jucat in Romania pe vremea cand Rapid inca exista si nu s-au dus acolo. De ce presupui acum ca nu ar fi ajuns la Steaua?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Din mana lu Shumudik n-ar fi ajuns la Steaua daca avea alternativa cu bani cat de cat similari, garantat!
    Eu ma refer Rapid ala de dadea salarii bune, nu carpa de echipa din insolventa, aia e cu totul altceva, acolo n-ar fi avut cum ajunge.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Morais si-a luat cetatenie romana si e eligibil pentru nationala Romaniei.

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    UEFA a anuntat brigada care va oficia partida de joi dintre Lugano si Steaua.
    La centru ucraineanul Serhyi Boiko, ajutat de tusierii Oleg Pluzhnyk si Volodymyr Volodin.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Cea mai penibila echipa, numa infrangeri intr-un campionat atat de slab!
    Cum sa ai atat bulan la tragerea la sorti oare!? Incredibil.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •