View Poll Results: Pronostic

Voters
6. You may not vote on this poll
  • 1

    0 0%
  • x

    2 33.33%
  • 2

    4 66.67%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 65

Thread: Etapa 2 EL: FC Lugano - FC STEAUA 1-2

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Avem probleme pe EuROpa?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #44
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Stiu ca esti dinamovist si digeri greu succesele Stelei in Europa, asa ca hai sa-ti spun un banc sa te mai inveselesc

    15 septembrie, prima zi de scoala in Franta... profesorul ii striga pe nume pe elevi:

    -"Mustapha El Ekhzeri"
    -"Prezent"
    -"Achmed El Kabul"
    -"Prezent"
    -"Kadir Sel Ohlmi"
    -"Prezent"
    -"Mohammed Endahrha"
    -"Prezent"
    -" Ala In Ben Oit" Liniste in clasa .
    -" Ala In Ben Oit" Tot liniste.

    Pentru ultima oara: "Ala In Ben Oit". Dintr-o data in spatele clasei se ridica un elev:
    - "Ala sunt eu, dar ati pronuntat gresit, numele meu este Alain Benoit!"
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1


    Lasa ca eu postam in prima repriza acolo unde aveati capul sub plapuma. Dar am vazut ulterior ca ati castigat cu astia nimeni pana la urma. Bravo
    Dar eu zic sa va pregatiti mai serios ca cine stie cu ce echipe serioase picati mai departe. Limassol sau Partizan si cu astia nu e de gliuma la ce jucati
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    kkt de meci, o prima repriza mizerabila, a doua ceva mai reusita dupa schimbarile facute de a2 dica.
    deontologii plli isi dau cu parerea, cica ar fi cam obositi dupa meciul cu ciuca batailor in campionat...
    fmm GgB!

  5. #47
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Am profitat - tot meciul s-a jucat in fata galeriei oaspete. In prima repriza a existat o singura echipa pe teren, putea sa fie lejer 3-0. Noroc cu Nita si cu bara. Pe dreapta Benzar si Teixeira se incurcau reciproc, pe stanga Balasa si Moraes se remarcau pierzand toate duelurile. In fata un singur sut pe poarta, si ala in minutul 35.
    Insa Dica i-a trezit cumva la pauza, si scoaterea lui Popescu cu retragerea lui Teixeira la inchidere a fost o mutare excelenta. Eu l-as fi schimbat pe Moraes.
    A doua repriza a fost a Stelei, Lugano n-a mai miscat nimic pana in ultimele 10 minute cand - boala veche - Steaua a inceput sa dea cu mingile in plopi, ceea ce era aproape sa o coste.
    Cum Lucerna e fata de Lugano cam la aceeasi distanta ca Valcea fata de Bucuresti, atmosfera a fost de meci amical - 6-700 de romani intr-un colt al tribunei a doua, vreo 6-700 de ticinezi in celalalt colt, si inca vreo 1000 de neutri. Noi nu-i auzeam pe ei, ei nu ne auzeau pe noi.
    Pret de-a dreptul obscen al biletelor la un meci de EL cu 2500 de spectatori: 50 de franci. Ieri la Basel-Benfica aveai bilete cu 30 in Muttenzerkurve, la Basel-Manchester incep de la 40...

  6. #48
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Te duci la stadion sa vezi Steaua?
    Ma rog, si eu m-as duce la un PSG - Steaua dar sa vad PSG
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #49
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    de la un PSG - dinamo sa inteleg ca ti-ai luat gandul in viata asta
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    O sa fie ca pe vremuri. Dinamo va elimina in sferturi detinatoarea titlului. PSG
    Probabil la anu' dar nu voi avea timp
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu stiu cu ce ciuperci ai consumat omleta de la micul dejun dar alea nu au fost champignon sigur
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Ai tras la masea?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    nu. deja m-am invatat cu victoriile Stelei. nu mai sarbatoresc chiar de fiecare data
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #54
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Te duci la stadion sa vezi Steaua?
    Ma rog, si eu m-as duce la un PSG - Steaua dar sa vad PSG
    Te rog frumos, am fost si la Basel-Otelul odata, da?

  13. #55
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Stiu ca-i greu pentru unii, dar poate incep si ei sa priceapa unele lucruri.

    1. Bilbao, mare "forta" a Europei, se afla pe ultimul loc in grupe desi joaca impotriva unor echipe al caror nume nici nu-l pot pronunta. Dinamo a fost eliminata de catre o echipa slaba. Au tot ridicat ei Bilbao pe un piedestal, dar nu este cazul.

    2. Steaua pe primul loc in grupa cu maxim de puncte castiga in deplasare in Elvetia jucand 3 meciuri foarte importante in decurs de doar 7 zile, cu CFR, Dinamo si Lugano.

    3. Plzen, liderul autoritar din Cehia, bate campioana Israelului cu 3-1. Plzen nu este o echipa slaba, asa cum s-a spus dupa tragerile la sorti. Steaua i-a batut pe unde i-a prins pentru ca a fost mai buna.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  14. #56
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    ...
    "Ala In Ben Oit". Dintr-o data in spatele clasei se ridica un elev:
    - "Ala sunt eu, dar ati pronuntat gresit, numele meu este Alain Benoit!"

  15. #57
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    4. Man este mai bun decat Ionita. E clar pentru toata lumea? Nr 10 sau nu, Ionita nu are loc la nationala pentru ca avem mijlocasi mult mai buni decat el.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  16. #58
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Stiu ca-i greu pentru unii, dar poate incep si ei sa priceapa unele lucruri.

    1. Bilbao, mare "forta" a Europei, se afla pe ultimul loc in grupe desi joaca impotriva unor echipe al caror nume nici nu-l pot pronunta. Dinamo a fost eliminata de catre o echipa slaba. Au tot ridicat ei Bilbao pe un piedestal, dar nu este cazul.

    3. Plzen, liderul autoritar din Cehia, bate campioana Israelului cu 3-1. Plzen nu este o echipa slaba, asa cum s-a spus dupa tragerile la sorti. Steaua i-a batut pe unde i-a prins pentru ca a fost mai buna.
    1. Printre echipele ale caror nume nu-l poti pronunta se afla Hertha Berlin si Östersunds. Noi astia mai batrani stim cum se pronunta Hertha Berlin de vreo 18 ani, de cand castigau contra unor anonimi gen Milan sau Chelsea in Champions League. Noi astia care am urmarit calificarile de anul asta am invatat sa pronuntam Östersunds din iulie, de cand au eliminat-o pe Galata.
    3. Da, Steaua a fost mai buna in doua meciuri din trei. Oricum astia din Plzen aduna un adevarat complex romanesc - batuti de Petrolul, batuti de Astra, batuti de Steaua.

    Mai adaug eu pct. 4. Desi s-a calificat de mai multe ori contra unor echipe elvetiene, ieri a fost prima oara cand Steaua a castigat in Elvetia.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Ionica, ai curaj sa pariezi pe meciul asta?
    Am pus X2 fara emotii dar am pierdut pe rahatii aia de Bilbao.
    Chiar si MeMel a zis ca astia-s cei mai slabi cu care au jucat vreodata FCSB in grupe in sus.


    Iar eu ai vazut ca am zis acu o saptamana ca FCSB e varza in deplasare, sau mai bine a zis a fost pana in momentul cand si-a adus jucatorii fauriti de Shumudica si in fine treaba se poate schimba in acest meci. Echipa buna de deplasare + adversar varza si dupa 5 ani in fine au batut si astia pe cineva in afara Romaniei. Era previzibil.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    4. Man este mai bun decat Ionita. E clar pentru toata lumea? Nr 10 sau nu, Ionita nu are loc la nationala pentru ca avem mijlocasi mult mai buni decat el.
    Insasi faptul ca insisti cu asta aici desi nimeni n-a mentionat nimic de Ionita arata ca ti-e frica de el. Mie unul imi ajunge! Si nu, Stanciu nu e mai bun decat Ionitza, e o carpa imputzita ce ne-a pierdut toate meciurile cu miza in care a jucat, atat la europene cat si-n calificarile la mondial. Ionitza si de-ar fi jucat fara picioare ar fi facut-o cel putin de 2 ori mai bine in acele meciuri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    1. Printre echipele ale caror nume nu-l poti pronunta se afla Hertha Berlin si Östersunds.
    Nu ma refeream la Herta ca pe-aia ii stie oricine. Inseamna ca te plictiseai teribil daca te-ai uitat la Galata cu Östersunds, mai ales ca la aceeasi ora juca si Astra cu Zira.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Echipa buna de deplasare + adversar varza si dupa 5 ani in fine au batut si astia pe cineva in afara Romaniei. Era previzibil.
    Nu mai repeta ca papagalul pentru ca nu este o afirmatie adevarata. O fi valabil pentru meciurile din grupe, pentru ca in rest am avut victorii tot timpul in deplasare in Europa.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si nu, Stanciu nu e mai bun decat Ionitza, e o carpa imputzita ce ne-a pierdut toate meciurile cu miza in care a jucat, atat la europene cat si-n calificarile la mondial.
    Il tot aduci in discutie si nu stiu de ce. Ultima oara cand i-am pronuntat numele pe forum a fost pe 17 august.
    Omu' a jucat bine pentru Steaua si pe mine doar asta ma intereseaza. Ne-a calificat de unul singur su Sparta.

    Iti place sa vorbesti cu peretii, auzi voci? Am mentionat niste nume de jucatori mai buni decat Ionita, dar nu pe Stanciu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  19. #61
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pt. cei care inca continua sa abereze cum ca Lugano e echipa slaba, le spun doar atat: aceasta echipa, asa slaba cum o considera unii, a terminat la egalitate pe terenul lui Basel, cea care a desfiintat Benfica, 5-0, in CL. Acestor ignoranti le mai spun doar ca elvetieni au un campionat mult mai puternic decat al nostru, in care actuala echipa de pe ultimul loc are buget mai mare decat oricare echipa de la noi, poate cu exceptia Stelei. Le mai spun ca nu mai departe de acum cativa ani, 3 parca, ne-au batut cu 5-2, in min. 57 era 5-0, este adevarat intr-un amical.
    Elvetienii sunt o echipa buna, care, asa cum am mai spus, daca prin absurd ar evolua in campionatul Romaniei s-ar bate fara probleme la primul loc. De aceea va spun si bagati la capatana, victoria de joi seara este extrem, extrem de valoroasa. Victorie pe care doar MAGICA STEAUA o putea obtine. STEAUA, STEAUA, STEAUA! Ceilalti nu conteaza!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #62
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Chelsea l-a trimis pe Michael Emenalo, directorul tehnic al clubului, la partida Steaua- Dinamo de saptamana trecuta.
    chelsea-monitorizeaza-5-jucatori-de-la-steaua-clauzele-fixate-de-becali-ii-sperie-insa-pe-englez.png
    Foot Mercato din Franta scrie ca tinerii Florinel Coman, Dennis Man, Florin Tanase si Dragos Nedelcu sunt jucatorii monitorizati de clubul englez. Chelsea investeste in multi jucatori tineri, pe care ii imprumuta apoi la cluburi partenere din Europa. Cei care confirma sunt adusi apoi in lotul echipei lui Conte, iar asta ar putea fi soarta unuia dintre jucatorii de la Steaua monitorizati de englezi.
    Clauzele fixate de Becali ar putea sa-i alunge insa pe englezi. Sursa citata scrie despre clauza de 50 de milioane de euro a lui Dennis Man sau de cea de 100 de milioane a lui Florinel Coman.
    Becali chiar declara dupa victoria cu Lugano ca ar renunta la Man in acest moment doar pentru 48 de milioane de euro!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Nu mai repeta ca papagalul pentru ca nu este o afirmatie adevarata. O fi valabil pentru meciurile din grupe, pentru ca in rest am avut victorii tot timpul in deplasare in Europa.
    Oricine si-a dat seama ca e vorba de competitie nu de calificarile pentru ea. Doar tu ai simtit nevoia sa clarifici.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Il tot aduci in discutie si nu stiu de ce. Ultima oara cand i-am pronuntat numele pe forum a fost pe 17 august.
    Omu' a jucat bine pentru Steaua si pe mine doar asta ma intereseaza. Ne-a calificat de unul singur su Sparta.

    Iti place sa vorbesti cu peretii, auzi voci? Am mentionat niste nume de jucatori mai buni decat Ionita, dar nu pe Stanciu.
    Eu vorbeam de decari, ca acolo e Budescu si Ionitza. Cei 2 tre sa fie peste Stanciu.
    Ce-a facut acu 2 ani nu conteaza, conteaza ce-a facut de atunci pana azi, ne-a futut in cur cu paru, pardon, cu lipsa sa de calitate mentala. Zero barat. Si nu poti sa bagi o panarama din asta care meci dupa meci la nationaal joaca praf, daca si la echipa de club meci dupa meci e praf si nu mai e nici titular, evident.

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pt. cei care inca continua sa abereze cum ca Lugano e echipa slaba, le spun doar atat:
    Meme Stoica, n-ai nici o treaba!


    Mi-a placut cum i-ai zis-o! Nici eu nu puteam s-o zic mai bine!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •