Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 79 of 79

Thread: Under 21 Campionatul European 2019

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ivan Turbinca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Romania s-a calificat la CE 2019 in detrimentul Portugaliei
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #66
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Inca nu, doar locul de baraj e sigur. Pentru calificare 100% ne mai trebuie un egal acasa cu Liechtenstein, sau ca Portugalia sa nu bata Bosnia.

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Ar fi culmea sa nu facem cel putin egal cu descultii aia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Fu fain la meci, prima repriza jucata cam ardeleneste

  6. #69
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ar fi culmea sa nu facem cel putin egal cu descultii aia
    Mi-am permis sa anunt calificarea inainte,pentru ca am urmarit aceasta campanie si stiu ce poate aceasta nationala
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Era sa fie 1-1 la bara aia interioara nebuna a galezilor.
    Avem obiceiul sa ne inecam ca tiganu la mal, nu e problema, noroc ca n-avem cu cine in ultimul meci!



    Sa faca un egal cand are cota 1.01 sa bata niste desculti doar... Franta poate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Bine ar fi sa faca Romania ca Franta

  9. #72
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Dupa mine dupa meciul de marti as juca cu 90% din jucatorii de la U21 la echipa de seniori,s-ar pune problema varfului Tucudean, Sapunaru, si a celor 2 portari.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Cam da! Sa creasca pe langa ei! Totusi Tatarushinea nu cred ca ar putea sa-i ia fata portarului ce-a calificat Romania cu un penalty parat in Portugalia!


    Acuma obiectivul trebuie sa fie sa nu cazi cu Spania! Daca pici cu aia, n-ai nici o sansa sa iesi din grupa. Portugalia ne-a iertat ca e o echipa atat de tehinica si rapida de e oarba pe alocuri, Spania nu e. Si e si mai buna ca Portugalia! Sa speram ca nu cadem cu Spania, ca suntem ucisi inca dinainte sa-ncepem campionatul.


    E o porcarie sa se califice doar castigatoarea grupei dar asa e la astia mici. Cazi cu un grangur = esti mort. Si e tare greu sa nu cazi cu un grangur, primele 3-4 echipe ale Europei sunt foarte tari, dar nici una ca Spania.


    Ma gandesc ca la Franta nu va juca Mbappe ca ne mananca cu tot cu urechi!
    Sau la Anglia nu va juca Sterling, despre ce vorbim!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Ca sa vedeti cine e Spania U21, cica Spania e singura tara din lume care are 2 echipe in top 10 a valorii de piata! Adica inclusiv echipele mari si U21! Spania are si echipa mare, evident, si echipa U21. Nu cred ca mai e in top 20 vreo echipa U21, nici macar Brazilia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu am vazut Spania,nici Anglia nu pot sa fac comparatii in acest moment.

    La ce am vazut echipa asta isi poate propune lucruri deosebite,un antrenor ambitios poate scoate lucruri mari la Campionatul European dn Italia singurul meu dubiu este Ivan.

    Din punct de vedere a unui meci tare Ivan cred ca cedeaza,in meciul cu Tara Galilor putea usor fi eliminat,cu o simulare si cateva proteste ceea ce s-a si intamplat numai ca arbitrul a fost permisiv.
    Lucrul asta nu este garantat poti prinde un arbitraj super nasol si tendentios,a avut acel gol in deplasare cu Portugalia apreciez asta insa daca nu progreseaza mental nu va face mari purici
    fratii Costea ce jucatori erau si ce s-a ales...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Da, are mecla de Costea, Ivan Turbinca, cel care rateaza tot ce prinde cum a fost in meciul cu Tara Galilor!
    Dar are si niste mari avantaje, poate depasi foarte usor adversarul pe partea lui, cum a aratat in acelasi meci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Avem o nationala u21 atat de valoroasa, ca nu gasesti 2 insi care ar putea juca, maine, in nationala mare. In conditiile cand asta din urma are una dintre cele mai slabe distributii din istorie.

  15. #78
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cel mai de ***** sistem de calificare la un turneu final u21 a fost ãla cand a calificat Piți bãietii mici. Daca pierdeai primul meci -ceea ce s-a intamplat, am jucat cu Olanda lui Makaay, pe Ghencea, jucai pt locurile 5-8. Am mai pierdut un meci pe Lia, 0-1 cu Grecia lui Liberopoulos, apoi inca unul si am luat cu brio ultimul loc. In alta ordine, nu avem nicio sansa de calificare, in afara de o repriza jucata bine cu Portugalia, acasa, n-a mai fost nimic iesit din comun. Doar calificarea, normal

  16. #79
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cicaldau este deja la seniori neoficial,probabil Stefan de la Sepsi si varful si Puscas daca nu ajung acestia 3 la nationala mare este o problma cu selectia.

    Am vazut multe la nationala asta Sanmartea,Rusescu,Budescu nu au prins nationala decat dupa plecarea unor jucatori "grei".

    Acum cateva 6-8 luni se incercau inca Torje,Grozav asa ca nu ma mira nimic pe alocuri este lipsa de profesionlism in urmarirea jucatorilor,ar trebui sa fie eu platit sa le dau ok ptr jucatori si o spun serios.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •