Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 79

Thread: Under 21 Campionatul European 2019

  1. #1
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0

    Under 21 Campionatul European 2019

    Discutii aici despre echipa Under 21 a Romaniei si adversarele ei.

    Liechtenstein U21- Romania U21--0 - 2
    Bosnia-Herzego-Romania U21--1 - 3
    Romania U21--Switzerland U21 --1 - 1

    Adversara cea mai puternica este Portugalia cum spunea si JJ@.

    Portugalia:Tara Galilor--2 - 0.

    Au un coordonator de joc foarte bun Renato Sanches.
    pe stanga nr:23 si 11: Bruno Xadas si Gil Dias.
    varf: Guedes.
    Jocul il face nr.8 si nr 23 au multa libertate de miscare sunt foarte buni,
    https://www.youtube.com/watch?v=U1iskdKE5Rc

    Interesant va fi Portugalia:Romania.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Ne-o da Portugalia de behaim!
    Intrebarea e daca putem trece la locu 2 de Tara Galilor!
    Raspunsul va fi un mare NU, ai sa vezi.
    Dar macar conteaza, adica e bun de ceva locu 2?
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Interesant va fi Portugalia:Romania.
    Poate pentru naivi, noi astia seriosii deja ne-am ipotecat casele si le-am pus pe Portugalia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Imi amintesc c-am jucat in grupe cu Danemarca ca principala favorita la calificare, apoi cu Franta si de fiecare data n-am fost instare nici macar sa-i scarpinam la coaie! Portugalia mes amis face parte din alta categorie decat alea doua, e genul de echipa pe care in momentul asta Danemarca si Franta nu pot s-o scapine macar la outze, de aici rezulta si ce va ziceam, singura noastra lupta e pt locu 2 si nici acolo nu suntem favoriti. Intrebarea e doar daca mai conteaza la ceva lupta asta. Singura noastra sansa sa scoatem ceva cu Portugalia e s-o prindem ca Danemarca pe Polonia, cand e relaxata ca are punctaj arhisuficient.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Niciodata in viata nu trebuie sa pleci la lupta ca o sa pierzi.
    O analiza scurta a Portugaliei ataca in cei 4 jucatori sunt foarte siguri pe ei,foarte important este Renato Sanches.
    Pe faza defensiva o comit nu sunt fara slabiciuni,mai ales pe sus si seminaltime.

    Logica simpla: trebuie sa joci departe de poarta,ca sa poti juca asa trebuie sa fii coordonat pentru off-side si cel mai important fundasi si mijlocasi foare mobili.
    Ai fundasi lenti stai cu fundul in poarta cum a stat si Tara Galilor prinzi eventual vreun contraatac sporadic,in rest in jargon fotbalistic o sa te "calareasca".
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Niciodata in viata nu trebuie sa pleci la lupta ca o sa pierzi.
    Absolut corect. Dar eu nu ti-am spus cum trebuie sa pleci la lupta, doar ce se va intampla.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Posibil sa se intample cum spui Pascanu fundas central este scos din cadrul portii cu o fenta din alergare si gol Elvetia.
    Centrare Ianis si Pascanu doar cu portarul neincomodat rateaza nu stie sa dea cu capul si este fundas.
    In Bosnia a comis-o in minutul 93 insa portarul roman incredibil de bun.

    Andrei Ionut Radu foarte bun in cele doua meciuri trebuie sa ma mai edific,are o intuitie de portar mare,orice iesire din poarta a fost pe minge.
    Totusi nu este inalt din categoria portarilor mici de inaltime.
    Last edited by iulian_1976; 8th September 2017 at 23:48.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Avem si noi echipa buna, daca am fi avut-o cu Danemarca sau Franta credeam, cu astia nici o sansa.
    Ramane intrebarea, locu 2 nu e bun de nimic?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    10/11/17 CEU Romania U21 -Portugal U21 ;

    Un meci foarte important si foarte dificil.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #9
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Am batut Elvetia bre, cu tot cu Oberlin. Oberlin tocmai ce distrusese Benfica fiind coautor la patru goluri.

  10. #10
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Cea mai buna echipa Under21 a Romaniei de cand am avut ocazia sa ii urmaresc,aceea echipa din 1998 a lui Piturca sub ce arata baietii astia.
    Executiile sunt de jucatori foarte mari,baietii de la seniori sunt cu 2 clase sub Under 21.

    Portugalia are in fata 4 piese de piese,m-as bucura sa poata bate Portugalia.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Incredibil, Portugalia a pierdut in Bosnia si inca dupa ce-a condus cu 1-0... incredibil...

    Cristoase ce meci vom avea in Romania, astia vor veni disperati de-a dreptul dupa puncte, mai ales ca trebuie sa ne ajunga pe noi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu imi explic cum a putut pierde Portugalia in Bosnia.

    Echipa noastra are un nivel bun,totusi in defensiva mai scartaie in zona fundasilor centrali,cred ca vor marca un gol,nu stiu cate vor primi,poate nu vor primi gol.
    Last edited by iulian_1976; 11th October 2017 at 01:22.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,607
    Reputatie
    0
    Nimeni nu-i perfect.

  14. #14
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Maine este un meci foarte tare si important,cine are ocazia sa mearga la meci
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  15. #15
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Cat pe ce sa fie 2-0 pt prtughezi in minutu 15, noroc ca mai sunt si ei egoisti!
    V-am zis ca n-avem nici o sansa, astia-s in primele 3 nationale din lume!
    Noi suntem prostii prostilor c-am jucat cu echipe accesibile si ne-am kkt pe noi pana acum, acum vrem sa jucam si am picat cu una din cele mai bune din lume, ca de obicei, prosti de nu mai incape!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    1-0 Portugalia la pauza absolut meritat, noi am avut 5 semiocazii, ei 3 ocazii mari singur cu portaru din care logic au dat un gol. Sa zicem mersi ca inca suntem in meci! Si asta considerand ca cele 2 mari staruri ale lor sunt chemate la echipa mare, pe cand la noi toti au fost lasati la U21. Peste 2 meciuri avem la ei cand cei 2 probabil nu vor absenta, ne rup!

    Puscas ala e varza de nu-i adevarat 3 preluari gresite in prima repriza, ca din coltu blocului sare mingea din el, zici ca e un lemn cu burta!

    Man si el mediocru pana acum, deocamdata nu se compara cu Ionitza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Am scos 1-1 la final! Zici ca Portugalia e Romania in preliminariile astea, dupa ce pierde ca proasta in Bosnia de la 1-0, acum rateaza in prima repriza inchiderea meciului si e pedepsita de adversar, in situatia asta de noi! Cei drept n-am avut o ocazie clara tot meciul doar semiocazii insa din una a lu Man a iesit gol c-a fost deviata in poarta. Si ramanem favoriti la calificare. Interesant. Ce-i drept meritat acest egal, am fost mult peste ei in repriza a 2-a, si meritau pedepsiti ca nu si-au adus starurile in Romania, luandu-ne de sus. Ca e vina aluilalt selectioner nu mai conteaza, e clar ca e vina portughezilor nu a noastra.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ceva comentarii la final?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Am comentat deja. Am o sesiune de vizionat RK imediat, la 9, nu pot s-o tot lungesc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si eu, o ora de golf, de incalzire inaintea meciului Suedia-Italia.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #21
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Rezultat echitabil, nu meritam victoria dupa cum s-a jucat meciul. A facut cateva prostii Nedelcearu pe acolo de aveam impresia ca e un meci de-al lui Dinamo :O Pascanu e interesant la doar 19 ani impliniti. Copilul regelui a jucat cred doar pentru ca e stadionul tatalui sau si sa fie bine pentru toata lumea. Slab, fara forta, om in minus cat a stat el pe teren. A avut o ocazie buna dar a tras peste stadion din 16 metri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •