Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 79

Thread: Under 21 Campionatul European 2019

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Rezultat echitabil, nu meritam victoria dupa cum s-a jucat meciul. A facut cateva prostii Nedelcearu pe acolo de aveam impresia ca e un meci de-al lui Dinamo :O Pascanu e interesant la doar 19 ani impliniti. Copilul regelui a jucat cred doar pentru ca e stadionul tatalui sau si sa fie bine pentru toata lumea. Slab, fara forta, om in minus cat a stat el pe teren. A avut o ocazie buna dar a tras peste stadion din 16 metri.
    Acolo trebuia pasat la omu liber in fata portii!
    Aia ar fi fost ocazie buna, ce-a fost la Hagi a fost doar o semiocazie, ca si toate restul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Ceva comentarii la final?
    Nu am urmarit meciul o sa il urmaresc in reluare daca se poate.
    Rezultatul este bun dupa cum s-a desfasurat meciul
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  3. #24
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Am urmarit meciul:https://www.youtube.com/watch?v=G7rxMhi9MPU
    -probleme in zona fundasilor centrali in general pe partea lui Nedelcearu a ratat 2 ocazii Diego Joda;pe partea cealalta a venit golul sut din unghi gol de portar,de acolo greu dai gol in meciurile de seniori
    -in atac Ianis Hagi foarte slab,cred ca nu ii prieste Fiorentina;toti ii pasau lui din pacate de acolo nu venea nimic;a avut un sut in peluza dezolant.
    -Coman nu sta bine fizic,putea marca in min 10 totusi a dat o pasa senzationala la golul lui Man


    Bine ar fi sa nu piarda in Tara Galilor sa fie echipa care nu a pierdut nici un meci,cred ca daca nu pierd urmatoarele 2 meciuri sunt calificati.Ultimul meci important il au cu Bosnia acasa care a incept sa cat bata tot.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #25
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    1-0 Portugalia la pauza absolut meritat, noi am avut 5 semiocazii, ei 3 ocazii mari singur cu portaru din care logic au dat un gol. Sa zicem mersi ca inca suntem in meci! Si asta considerand ca cele 2 mari staruri ale lor sunt chemate la echipa mare, pe cand la noi toti au fost lasati la U21. Peste 2 meciuri avem la ei cand cei 2 probabil nu vor absenta, ne rup!

    Puscas ala e varza de nu-i adevarat 3 preluari gresite in prima repriza, ca din coltu blocului sare mingea din el, zici ca e un lemn cu burta!

    Man si el mediocru pana acum, deocamdata nu se compara cu Ionitza!
    Radeti ba )))))))))!
    retired.

  5. #26
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu avem de ce sa radem, a comentat urmarind rezumatul de pe Livescore

  6. #27
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Un rezultat slab a Under 21 dupa aspectul jocului si trebuie trinut cont de faptul ca Bosnia a putut bate acolo.
    Isaila a jucat cu 3 inchizatori rezultatul scontat a fost obtinut,eroare dupa parerea mea meciul putea fi catigat facil cu multe suturi din apropierea careului.
    In zona centrala multe probleme a ratat un galez cu poarta aproape goala,in 9 oameni min 80 galezii nu erau in stare sa atace.

    Nu pot sa nu remarc doua minusuri : smecheria lui Marin care a simulat in fata unui arbitru german exigent si irascibilitatea varfului nostru,imi scapa numele,doua rosii meritate.

    Anul viitor va fi un meci greu cu Bosnia cred ca decisiv,din pacate Bosnia a batul Portugalia si Tara Galilor.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Praf si pulbere si U19 si U21, incep excelent si se kk pe ei la final, clasic!
    U17 sunt cei mai castigati ca n-au ajuns la final sa apuce sa se cace pe ei ca si colegii lor mai mari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    tampenia lui Morutan ne-a costat calificarea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Baga-mi-as pla in rasa voastra de fecesebisti de *****, ati futut si calificarea asta!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #31
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Mentalitate tipic pentru noi romanii. Morutan si-a bagat ceva in ea calificare.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Si-ai vazut golu? Cu toata poarta in fata si-n dreapta, el si-a gasit sa dea-n stanga, in portar, cand in portar e mai greu sa dai! Norocu lui ca ii respinsese in picior si-n poarta, putea foarte usor sa sara in afara daca-l lovea sub un alt unghi. Varza! In plus, nu stiu cum poti sa-l scoti pe Matan afara, a fost de departe cel mai bun din teren in primele 2 meciuri chiar daca are freza aia retardata, dar pana la urma la picioare te uiti!



    Mi-a placut stelistu asta analist, Ilie Dumitrescu, cica "I-am laudat foarte mult azi!" desi cu cateva minute mai devreme a zis asta e primul meci al nationalei U19 pe care l-a vazut, asta de azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Morutan e exemplul clar pentru vorba aia: "daca de mic esti prost, cand esti mare numa' te joci" partea proasta e ca au suferit ceilalti copii din cauza faptului ca ala are un IQ subunitar ma rog...fcsb

  13. #34
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    ceva mai romanesc de atat nu am mai vazut.

    ai nevoie de egal...conduci cu 1-0...iei rosu degeaba, si evident apoi gafa de portar...iar apoi ca sa fie si mai romanesc..eternul gol din min 90 +
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    E vina sarbilor, nu trebuiau sa ia gol in prelungiri si eram calificati inainte de meciul asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mizerabilă selectia celui mai iubit jucator de la Rosenborg, geniul neinteles al bacalaureatului, vikinga rațoi mirel@, ajuns antrenor u21 pe filiera stoichita pippi si a milogului de la ovidiu, pt a impuți tarabele pt export cu jucatori afiliati diferitelor grupuri de interese. Un sclav care are impresia ca va ajunge antrenor aparand interese de grup, in locul celor ale echipei nationale.

    Din cei 24 de selectionati, 10 sunt de la fc fcsb sa, cu sediul la Mogosoaia, si viitura ovidiu.

    Bunaoara, a fost convocat pana si Ghita, scarba de la Ovidiu care a luat cartonas rosu dupa 3 minute, pt ca slugarnicia trebuie recompensata, iar regele n-a facut degeaba icter pt a-i fi ' nationalizati' jucatorii. Celebrii Fl Stefan si Ad Rus de la Sepsi au 12 minute in prima liga, toate in dreptul primului. Desigur, suficiente pt un geniu ca Rățoi sa-si dea seama de potentialul incomensurabil al acestui cuplu Dupa un meci jumate in prima liga e convocat si Borta de la clona de pe Jiu, pt ca sangele zaibar nu se face Boboc de la academie, Mățan, care e 0 barat in acest campionat, fatalaul de Yanis , Marco Dulca de la Swansea, Pascanu de la Leicester, Petre de la Esbjerg

    Baga-mi-as **** in selectia *******, sper sa va futa astia in calificari, ca prea sunteti cretini!

  16. #37
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Asta de la Leicester e bun, peste toti ceilalti fundasi de la U21. In rest cam ai dreptate,vom pierde cu brio si calificarea asta din cauza intereselor si mizeriei...stim toti de unde vine

  17. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Si care erau jucatorii de super clasa neselectionati?

  18. 4th September 2018, 18:13

  19. #39
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de super clasa, vorbim despre un fotbal unde campioana sufera cea mai umilitoare eliminare din istoria fotbalului romanesc, iar coeficientul de țară a ajuns sub cel al Lichtensteinului. E vorba despre onestitatea selectiei, o asteptare putin puerila din partea noastra, avand in vedere faptul ca vorbim de un individ care a luat licenta de antrenor inaintea bacalaureatului. Daca l-o fi luat si pe ăsta, desi o brânzică bună inca face impresie puternică in fața comisiei, că profesorii din capitală sunt cam hămesiți, săracii.

    Aici tre sa fii un pic diplomat, ai la dispozitie 22 de locuri, unde 14-16 sunt jucatorii pe care te bazezi pt oficiale, iar restul ii tii in anticamera, experientă, bla-blauri. La cat ma uit eu la fotbal, n-are cum sa fie convocat vreodata Vlad in fata portarului de la U Cluj (care e din academia Ovidiu, dar jos palaria, baiatul are valoare; Dur Bozoanca ii zice, pare un personaj din romanele lui Eugen Barbu, dar e fotbalist). Asadar, convoci scârba asta care n-a mai jucat de 8 luni, iar cand a facut-o a fost de departe prostul prostilor. Iei fundas stanga pe Stefan ăla de la Sepsi (12 minute jucate), dar strambi din nas la Grigore Ricardo, care iti joaca 3 posturi: fundas central, stanga si mijl def. Eu spun ca de la Dinamo, pt pozitiile 16-22 din lot, mergeau Grigore si Sorescu. Partial asa si Moldoveanu, daca ai putina cultura fotbalistica). Iei Ghita si Boboc de la Viitura, că țipă milogul ăla, dar de fapt cine sunt astia 2, ca acum o lună nu existau. Asa puteai sa iei Screciu si chiar Popa de la Csu, jucatori de talie, ambii polivalenti. Nu au jucat in ultima vreme, dar ăsta am vazut ca nu pare un criteriu care s-o deranjeze pe Mirel@. In față nu iei Puscas, pivot, de care o sa ai nevoie cu Bosnia ( cu Portugal e suspendat, dar acolo bagam oricum autobaza), dar iei polile alea de Ivan si Coman, care niciunul nu e varf. Ba, ia-i si p-astia, nu zic nu, dar varf joaca in pola mea cu un varf, nu cu carpeli, sa fie clientii multumiti. Si mai sunt, dar pt moment e suficient.

  20. #40
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Sa-ti dau la mue, bai radoi, futu-ti pe ****** de gunoi!

  21. #41
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Cu dinamovistii sunt de acord si eu.

  22. #42
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    In faČ›ă nu iei Puscas, pivot, de care o sa ai nevoie cu Bosnia ( cu Portugal e suspendat, dar acolo bagam oricum autobaza), dar iei polile alea de Ivan si Coman, care niciunul nu e varf. Ba, ia-i si p-astia, nu zic nu, dar varf joaca in pola mea cu un varf, nu cu carpeli, sa fie clientii multumiti. Si mai sunt, dar pt moment e suficient.
    Coman: Pasa la primul gol al lui Cicaldau.
    Ivan: al doilea gol din pasa lui Man.
    Dar: rosu Nedelcearu, si rosu si Ivan. Mare minune daca pastram avantajul.

    O victorie mai la limita nu se putea. 1-2 in min. 85, dup-aia ia Ivan rosu in min. 90, se dicteaza 9 minute de prelungire, in min. 109 portughezii au penalty... aparat de Radu.
    I-a iesit lui Radoi. Daca batem si Bosnia ne mai trebuie victorie cu Liechtenstein pentru calificare... Desi pana acum n-am castigat deloc acasa.

    Daca facem egal cu Bosnia ne trebuie victorii cu Tara Galilor si Liechtenstein.
    Last edited by JJ; 8th September 2018 at 00:22.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •