View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 40.00%
  • egal

    2 40.00%
  • victorie Muntenegru

    1 20.00%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: Muntenegru - Romania

  1. #64
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Noi nu avem atacanti. Aici s-a pierdut calificarea. Nu avem oameni de gol, e simplu. Apararea a fost decenta.
    Apararea a fost decenta in fata unor echipe cu atacanti la fel de inspirati ca ai nostri.
    Altfel e la fel de mare nevoie de fundasi si mai ales mijlocasi de valoare precum zisasi ca e nevoie de atacanti.
    Cine e frate ala bun din apararea noastra? Checheremeche, ala de la al sarailia sau tashca?
    Jovetic a facut ce-a vrut cu ei azi si au facut otita la meciurile cu polonezii ca fugeau aia prea repede pe langa ei.
    Au fost buni cotnra lui Vosganian si kazmunaigaz altfel orice atacant decent le da vertigo.


    Vad ca Alibec e personaj miraculos care daca intra pe teren facea partie intre munte si negru.
    Asa a fost si la europene mai an, toata lumea striga dupa el.
    L-a bagat in sfarsit nea Puiu, a facut trei pasi si a cazut cu suncile tremurande.
    Cu Sanmartean la fel, a intrat si l-a toropit caldura in 5 minute de a ramas doar morcocul de el precum in povestea cu omul de zapada.

    Romani fiind credem cu tarie in mituri, suntem mereu in asteptarea lui Godot care nu mai vine, personajele lipsa capata proportii gigantice, daca ii baga cineva in seama dadeam de pamant cu cel mai crunt dusman.

    As paria ca Alibec ar fi fost la fel de mana moarta precum a fost Andone pe care toti il cereau vehement pe terent pe cand facea rusha. Na ca l-a bagat si n-a facut nimic nici asta.
    Tot asa era si cu Stanciu, nu-l mai scotea presa din giubaer, nestemata, noul Dobrin+Hagi laolalta. Un zero barat in toata campania.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    In sfarsit am scapat de ... aceasta campanie de calificari !!! Rezultatul - ca toate celelalte din ultimii 20 de ani. "Bravo" baietii !! Orice alt comentariu din partea mea este de prisos.Astept alte campanii de calificare cu alti "baieti" si alte conduceri (FRF, LPF, antrenori, etc).
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  3. #66
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Asa a fost si la europene mai an, toata lumea striga dupa el.
    L-a bagat in sfarsit nea Puiu, a facut trei pasi si a cazut cu suncile tremurande.
    Cu Sanmartean la fel, a intrat si l-a toropit caldura in 5 minute de a ramas doar morcocul de el precum in povestea cu omul de zapada.
    Faptul ca ai avut ocazia in deceniul acesta sa vezi CE Franta 2016 se datoreaza lui Sanmartean,Rusescu,Papp.
    A fost o conjunctura fericita ca erau la Steaua.

    Hai sa nu fim ipocriti Sanmartean trebuia sa fie titular de drept la nationala inca de la Vaslui.
    Budescu inca de la Ploiesti trebuia sa fie titular la nationala.
    Sumudica cu Budescu+Alibec a maturat cu Austria Viena in toamna,ce proba mai indubitabila mai trebuie?

    Cartile au fost facute pentru Stanciu nr.10,Bogdan Stancu numar 9.
    Bogdan Stancu nu a fost titular nr 9 cu Lucescu jr? In ce an?
    Cat de slab pregatit ca staff sa fii sa joci in anul 2014-2016 tot cu el?

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    L-a bagat in sfarsit nea Puiu, a facut trei pasi si a cazut cu suncile tremurande.
    .
    Hagi cand era bagat 10 minute la Real Madrid ce facea?
    Rusescu cand era bagat 15 minute la Sevilla ce facea?
    Adrian Ilie la Valencia cand era bagat de Ranieri 10 minute ce?

    Nimic,esti statutul de rezerva va fi intotdeauna ingrat,nu te inghite antrenorul asta este.Antrenorul isi face planul cu titularii nu cu rezervele.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    ce mai tuna si mai fulgera pe postul national penibilul ala de Prulea cu greselile care nu trebuiau facute la un asemenea nivel...
    pai bai nesimtitule,nu ne-ai mancat tu tineretile cu iesirea aia de gaga la meciul cu Suedia?
    eu cu cip votez.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    E totusi un mister cum se pot degrada in asemenea hal toate meseriile din Romania. Parca nimic nu mai merge normal, a disparut aproape total ambitia, pasiunea, profesionalismul. Sunt altii mult mai saraci, mai corupti si mai oricum vreti fata de noi. Dar la toti mai exista cate ceva care merge. La noi parca nimic nu mai merge cum trebuie.
    bune intrebarile. tare mi-e frica pt ca romanii nu stiu cum sa dea raspuns.

  6. #69
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Faptul ca ai avut ocazia in deceniul acesta sa vezi CE Franta 2016 se datoreaza lui Sanmartean,Rusescu,Papp.
    A fost o conjunctura fericita ca erau la Steaua.
    Poate ca da, poate ca nu dar nu are nicio relevanta in discutia de fatza.

    De dragul discutiei, respecitivii erau in forma atunci.
    As putea spune ca fara golurile "inventate" de Budescu in Feroe vedeam CE Franta la teve.
    Care Budescu a fost introdus de nea Puiu mai mult la presiunea publicului. Pitzi nu vroia sa-l vada desi Budescu era in froma mult mai buna pe atunci, precum era si Sanmartean la Vaslui.
    Sau fara golul lui Marica din meciul inaugural cu grecii ce erau atunci cotati favoritii grupei.
    Ceea ce pot insa spune e faptul ca Pitzurca stia sa faca echipe care sa joace la rezultat. Daum a incercat o strutzo-camila, respectiv sa mai intinereasca echipa dar sa satisfaca si diverse nevoi de publicitate pentru un jucator sau altul.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai sa nu fim ipocriti Sanmartean trebuia sa fie titular de drept la nationala inca de la Vaslui.
    Foarte corect, dar i-a trecut vremea si asta de mai bine de 1 an. Nu mai poate si nici nu mai are chef.


    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Budescu inca de la Ploiesti trebuia sa fie titular la nationala.
    Sumudica cu Budescu+Alibec a maturat cu Austria Viena in toamna,ce proba mai indubitabila mai trebuie?
    de acord ca trebuiau luati la nationala in mod constant inca de pe vremea lui Pitzi si nea Puiu.
    Ma intreb de ce oare nu a fost asa dupa cum ma intreb de ce oare Sanmartean nu a fost luat pe cand era in varf de forma la Vaslui, dupa cum bine spui.
    Pentru aceste meciuri din toamna eu insa nu cred ca ar fi schimbat ceva prezenta lor.
    Desigur ca Daum ar fi trebuit sa incerce diverse combinatii, sa faca mai inspirat selectia, sa aiba ceva mai multe amicale.
    Clar ca trebuia sa incerce mai multe combinatii, dar era la fel de clar ca orice formula ar fi fost contestata in mod aproape egal.


    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cartile au fost facute pentru Stanciu nr.10,Bogdan Stancu numar 9.
    Bogdan Stancu nu a fost titular nr 9 cu Lucescu jr? In ce an?
    Cat de slab pregatit ca staff sa fii sa joci in anul 2014-2016 tot cu el?

    Hagi cand era bagat 10 minute la Real Madrid ce facea?
    Rusescu cand era bagat 15 minute la Sevilla ce facea?
    Adrian Ilie la Valencia cand era bagat de Ranieri 10 minute ce?

    Nimic,esti statutul de rezerva va fi intotdeauna ingrat,nu te inghite antrenorul asta este.Antrenorul isi face planul cu titularii nu cu rezervele
    Nu-mi plac nici Stancu si nici Stanciu, in special cel de-al doilea care e prea prost ca sa devina fotbalist de valoare. Bine, mie nu-mi plac nici Checheremeche si nici Tashca, nu inteleg ce pile are Filip de e selectionat in lotul largit si ar mai fi vreo alti cativa.
    Stanciu e o mana moarta insa trebuie sa recunosti ca niciun selectioner nou nu ar fi putut sa tina pe banca noul giuvaer al fotbalului romanesc care mai era si transferat pe o suma respectabila.
    Budescu putea fi incercat la mijloc in locul lui, mergea si Alibec in lot, retroactiv spun ca nici Hoban nu era rau pe seceta asta desi juca tern in mandatele anterioare. Mai puteau fi si altii...
    Insa niciunul dintre astia nu e jucator de mare clasa ca sa spui ca ar fi facut o mare diferenta. Nu avem atacanti care sa inscrie des, iar aia gen Golofca de o mai fac prin campionat nu cred ca ar putea reprezenta un pariu bun la nationala. De aceea toti selectionerii din ultimii ani insista pe Stancu; prost cum e, e singurul care a tot dat goluri.
    Si sa vedem cine da goluri in Liga 1 sau cine joaca bine in aparare, ca sa nu mai spun de mijlocasi romani care sa aisa constant in evidenta...nu sunt prea multe optiuni dintre jucatorii romani.

    De ex uite marcatorii din capionatul trecut: http://www.romaniansoccer.ro/stiri/6...ul-2016-17.htm
    Albanezul ala de a jucat un tur a ramas primul marcator pana la final.
    In vreo 40 de etape cate au fost, Alibec a dat 9 goluri iar Budescu 6.
    Golgeteri cu pipeta, in alte campionate dau afara atacantii care inscriu sub 15 goluri pe sezon.

    Uite si marcatorii la zi in campionatul asta: http://lpf2.ro/html/clasament_golgheteri
    Gnohere conduce, pe Alibec nu l-am gasit dar eu nu vad prea bine...


    Diferenta putea sa o faca selectionerul, mai precis un selectioner roman care punea autobaza pe teren, urla la ea 90 de min si daca se aliniau planetele sau era voia celui de sus atunci puteam chiar sa si inscriem un gol muncit pe contraatac.
    Credeam ca Daum vine cu un stil riguros, ceva gen Rehagel la greci, si jucam la rezultat cu o echipa disciplinata. Dar el a luat-o relaxat si cred ca a lasat selectia pe seama lui Badea si a conducerii FRF.
    Parca nu numai meseriile se degradeaza la noi, dar si strainii care vin sa lucreze preiau de multe ori prea rapid obiceiele locului.

    Intre noi fie vorba, cred ca si noi puteam aspira sa obtinem rezultatele nationalei in aceasta campanie daca eram selectioneri.
    Cu siguranta ca si noi puteam pierde cu polonezii la scor, si contra Muntenegru in deplasare. Sper ca esti de acord cu asta.
    Egalul din primul meci si victoria din Armenia au tinut mai mult de noroc si forma de moment a jucatorilor decat de indicatiile tactice oferite de pe banca.
    Egalul cu danezii a venit mai mult pe fondul prudentei oaspetilor in fata unui nume care candva impunea respect.
    Intre noi fie vorba, eu cred ca as fi invins in Kazahstan pentru ca ma simt inca norocs si probabil ca bateam si Muntenegru acasa pentru ca nu-mi place Stanciu si cu siguranta puneam pe altcineva sa bata penaltyul din ultimul minut.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #70
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Sumudica cu Budescu+Alibec a maturat cu Austria Viena in toamna,ce proba mai indubitabila mai trebuie?
    ... La CE anul trecut toti stelistii urlau ca Budescu n-are ce cauta in lot, ca e bine ca Iordanescu nu l-a luat. S-a vazut. Budescu a lipsit cel mai mult si la CE, si in calificarile astea, fiind singurul jucator care undeva putea face diferenta.

    Cat despre Alibec... Parca pe an ce trece joaca tot mai prost si marcheaza tot mai putin. Nici la Steaua nu face mare lucru. Sincer, Gnohere arata mai bine acolo in fata, langa Tanase si Teixeira.

  8. #71
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Poate ca da, poate ca nu dar nu are nicio relevanta in discutia de fatza.
    Intre noi fie vorba, eu cred ca as fi invins in Kazahstan pentru ca ma simt inca norocs si probabil ca bateam si Muntenegru acasa pentru ca nu-mi place Stanciu si cu siguranta puneam pe altcineva sa bata penaltyul din ultimul minut.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #72
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu am spus ca e antrenor exceptional. Si da, nu are legatura cu valoarea jucatorilor romani ... slaba
    Urmariti Under 21 Romania:Elvetia o sa vedeti cativa jucatori de exceptie incepand de la portar si terminand cu Puscas.
    Contrazice parerea ta prin felul cum joaca Under 21.

    Prima repriza:https://www.youtube.com/watch?v=a8JxCw58RUM

    In maxim doi ani in mod normal 75% din jucatorii actuali de la Under 21 ar trebui sa fie la nationala mare,eu nu mai vad locul lui Stanciu,Stancu,Chipciu etc
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •