View Poll Results: pronostic

Voters
5. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    2 40.00%
  • egal

    2 40.00%
  • victorie Muntenegru

    1 20.00%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 72

Thread: Muntenegru - Romania

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Daum este un antrenor slab imi mentin parerea,nu are legatura cu valoarea jucatorilor romani.
    Ca antrenor nu stiu cum e, dar ca selectioner e varza rau.
    De aia n-a fost niciodata si nici nu va mai fi, e o functie pt care doar la Romania o va fi avut, sau mai bine zis, doar Romania unica in Universul fotbalului mondial va fi avut un selectioner cu un singur mandat de selectioner in viata lui si ala esec total!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce gol a facut Alivenci, ma? Al Albaniei, sau care? Ai supt de la acelasi uger cu Muironica, ce dreacu' e cu tine? Trebuie sa fii putin atent la discurs, acum esti un punct de reper; un academician

    Adevarul e ca atunci cand nu se joaca pe branza, baetii de la fc transhumanta penduleaza pe podium ca la miss santierul naval. Daum a mers orbeste pe cv-uri vopsite in cocina albanezilor si rezultatul e ca va fi mancat de porci.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #45
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Daum este un antrenor slab imi mentin parerea,nu are legatura cu valoarea jucatorilor romani.
    Nu am spus ca e antrenor exceptional. Si da, nu are legatura cu valoarea jucatorilor romani ... slaba
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Va dati cu curu de pamant si faceti tumbe, pentru ce??!! Nu uitati, traim in Romania anului 2017...a scris Utilizator atat de bine.
    Parca nimic nu mai merge normal, a disparut aproape total ambitia, pasiunea, profesionalismul. Sunt altii mult mai saraci, mai corupti si mai oricum vreti fata de noi. Dar la toti mai exista cate ceva care merge. La noi parca nimic nu mai merge cum trebuie.

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Ce sa cautam noi la mondial?
    mai era si in Rusia iar romanii este stiut ca sunt rusofobi.
    O sa ne ducem la mondiale numai cand or fi organizate de americani.
    Ati vazut ca am rupt norii in '94, la fel va fi si data viitoare. Cand va fi acea data viitoare, peste vreo 10-20 de ani.
    Nu neaparat, vor sa faca si la Mondial mai multe echipe, probabil vor merge primele 2 in viitorul apropiat!
    Cu un antrenor ca Olaroiu care stie face din rahat brici si stie sa joace urat si sa castige puncte poti sa prinzi locu 2 cu jucatorii astia.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Noi nu avem atacanti. Aici s-a pierdut calificarea. Nu avem oameni de gol, e simplu. Apararea a fost decenta.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Avem dar nu-i convocam, tu nu-ntelegi? Tre sa-ti desenez... si nu numai tie.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Avem dar nu-i convocam
    Lasa-ma sa ghicesc. Alibec? ... da
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Toti antrenorii straini devin slabi dupa ce se infecteaza cu fotbal romanesc. E adevarat ca multi vin pe o curba descendenta a carierei, dar cu o bibliografie care ar trebui sa le asigure un trai decent, o batranete linistita. Nimerind insa in evul mediu, unde bugetele se fac pe trocuri cu terenuri, unde se alearga cu punga de tain dupa adversari, unde arbitrii sunt decorati dupa ce au fugit de la serviciu, de catre un infractor chior, a carui familie trebuia sa fie de mult la puscarie, unde cumetriile se tin lant si curlingul e sport national etc, e normal sa dai rateuri. Acum pulimea vrea sange, asa ca va spun din suflet: dati-va-n sange de retardati!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 5th September 2017 at 00:39.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Lasa-ma sa ghicesc. Alibec? ... da
    Tu macar ai fost aici de la inceput, Vadim saracu a prins si el pe parcurs ceva, nu stiu ce, nici el nu cred ca stie.
    Alibec a creat singurul nostru gol din actiune la european in grupe, ma rog faza din care s-a dat gol, are pasa, are sut, are dribling, poate duce fundasii in spate si cel mai important: joaca bine indiferent de adversar sau miza meciului.
    Iar Budescu e jucatorul cu cea mai buna calitate in picior dintre toti, daca te plangi ca n-ai calitate in atac si nu-l convoci, esti doar retard.
    La fel, si Budescu joaca bine in meciuri cu miza, spre deosebire de carpa de Stanciu desi in afara meciului cu Feroe unde ne-a calificat absolut de unul singur, nu am avut ocazia sa vedem macar din ce material e facut in meciuri mai grele, ca nu l-a bagat nimeni pe teren! Jeguri umane cu Iordanescu cu tot in frunte, te califica omu si nu-l duci la european!
    Crapa-o-ar inima-n gunoaiele astea umane paralele cu fotbalul! Dar degeaba, ele conduc desi n-au nici o treaba cu fenomenul asta.
    Last edited by Johnny D; 5th September 2017 at 00:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La care gol din actiune te referi?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  12. #54
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Ala din penalty!

    A fost o actiune creata de el din care s-a dat penalty, de nu dadea pasa aia printre fundasii centrali, verticala pe pozitie viitoare, cea mai buna pasa din fotbal posibila pe care doar super mijlocasii o dau, exact ca si cu Plzen in retur, nu dadeam noi gol in veci.


    Si ala a fost singurul lui meci la nationala in care a jucat titular.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #55
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ca o reparatie morala, eu zic sa sarbatorim in fiecare an, cu doua kile de carnati si 7 beri, pasa lui alivenci de la faza golului din penalty
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Dar aia cu Plzen? Dar invetia absolut SF cu West Ham? Dar ala cu Sporting? Omul e al dracu de bun, doar nu e de nationala. Apropo de invetia aia de trecere cu Sporting, nici Messi cred ca n-a trecut in viata lui in viteza sa ia o minge cu talpa de sus pe langa adversar!
    De C. Ronaldo nici nu mai zic, cred ca nici macar nu s-a gandit vreodata in viata lui sa-ncerce asa ceva... dar Alibec nu e de nationala.
    A fost ceva-n gen Ronaldinho combinat cu Zidane, doar aia 2 aveau destula fantezie sa-ncerce asa ceva si sa le si reuseasca.
    Si-a mai avut Alibec din astea vreo 2, una la Astra si alta la FCSB, amele treceri in careu, pe langa fundasul lateral cu calcaiul. De goluri nu mai zic, are destule din alea, nu 20 ca rahatu de Keseru din 5m cu echipe de Liga a 3-a ca-n Bulgaria, dar are, si cu echipe bune.


    De ce crezi ca acu cateva zile a venit iar o oferta de 10 mil pe el dar Becali nu vrea sa-l dea? Tu-ntelegi ca nu e de nationala daca ACUM IN MOMENTU ASTA VINE OFERTA DE 10 MIL! Dar nu merita convocat ca nu e in forma IN MOMENTU ASTA AL OFERTEI!
    Last edited by Johnny D; 5th September 2017 at 00:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cu Sporting a ridicat jambonul de i-a plesnit apendicita. Fault in atac, dupa care o basina de sut si gol facut cadou de cel mai prost jucator al portughezilor.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  16. #58
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    De-ti facea macar una ca asta Danciulescu in toata cariera lui la Dinamo il pupai si-n cur si-n pwla!
    Dar n-avea cum, n-avea nici 60% din viteza lu Alibec, nici 30% din tehnica lui si nici macar 20% din nebunia lui sa-ncerce macar asa ceva.
    Singurul lucru la care Danciulescu era bun era sa dea-n minge, atat. Asta stiu multi...


    Aaa da si n-avea nici 50% din fizicu lu Alibec, in loc de fault in atac era el faultat si cadea-n mwie singur si nu era nici pe dracu nimic!
    Last edited by Johnny D; 5th September 2017 at 01:05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #59
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cand o da alivenci jumatate din golurile lui Raj, o sa continuam discutia asta jenanta
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  18. #60
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Avem dar nu-i convocam, tu nu-ntelegi? Tre sa-ti desenez... si nu numai tie.
    Da, Alibec. Hai sa nu ne luam dupa scandal, nu are sens. Scandalul are un scop, dar nu sportiv.

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu am spus ca e antrenor exceptional. Si da, nu are legatura cu valoarea jucatorilor romani ... slaba
    Parerea ta o respect insa nu sunt de acord.
    Ca in echipa lui Daum joaca si jucatori fara vointa sunt de acord,ca sunt unii limitati da,exista jucatori valorosi in Liga1 sa bati Muntenegru 100% garantat.
    Nu sunt platit sa muncesc pentru altii

    Cand vrei sa vezi meserie priveste ce joaca Mangia la Craiova,cat or sa il mai tina pe acolo, nu mi-a trebuit mult sa imi dau seama ca stie meserie.
    O echipa care joaca bine poate pierde sunt de acord insa nu poate pierde la infinit cand jocul te ajuta.
    Am dat exemplu unei echipe care a pierdut cred toate meciurile de pregatire.

    Cazul Danemarcei este identic,desi risc ce spun cred ca Danemarca bate in Muntenegru,jocul trebuie sa te ajute nu un rezultat poate inselator.
    Preferam sa vad pierzand Romania la debut jucand cu tineri,sa joaca ceva sa vad o idee coerenta care sa iti dea speranta in viitor.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Sunt mirat de faptul ca dupa calificarea la Euro 2016:
    -Sanmartean nu a fost titular acolo sau
    -nu a preluat stafeta Budescu

    Nu stiu cate diplome de antrenor trebui sa ai,sa iti dai seama ca ai nevoie de un numar 10 in nationala Romaniei.
    Din acest motiv sunt dezamagit si de Iordanescu multe se trag de la Euro 2016 desi a profitat de Sanmartean si Budescu in calificari le-a dat sut in Franta.

    Multi antrenori rautaciosi a avut nationala asta....numai cat ma gandesc la Dobrin.
    Last edited by iulian_1976; 5th September 2017 at 01:41.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De-ti facea macar una ca asta Danciulescu in toata cariera lui la Dinamo il pupai
    Aaa da si n-avea nici 50% din fizicu lu Alibec, in loc de fault in atac era el faultat si ....!
    Au avut 2 pe bune peste Alibec nu ghete de aur inventate: Raducioiu si Viorel Moldovan.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •