View Poll Results: cine se califica?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Real

    11 91.67%
  • Borussia

    7 58.33%
  • Tottenham

    5 41.67%
  • APOEL

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 162

Thread: UCL 17-18 Grupa H: Real Madrid, Borussia Dortmund, Tottenham, APOEL Nicosia.

  1. #43
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Se pare ca nici tu nu ai inteles ce am spus. Am spus ca nu a fost offside ci, implicit. golul trebuia acordat, dar am si subliniat ca regulamentul la offside s-a schimbat des si nu neaparat in bine, crescand gradul de interpretabilitate.
    Exact la asta m-am referit, ca ai zis ca e "interpretabil". Nu e nimic interpretabil la faza aia, e o exagerare sa zici asta (si probabil vine de la faptul ca esti putin subiectiv in cazul asta fiind vorba de Spurs). Faza a fost clara ca lumina zilei. Evident ca fazele care i-au favorizat pe cei care au castigat meciul sunt mai mult discutate decat celelalte. Asta nu inseamna ca n-au fost mai multe greseli, si impotriva lui Dortmund si impotriva lui Spurs. Aici iti dau dreptate, arbitrajul per total a fost mizerabil si cum am spus mai sus a stricat un meci care putea fi frumos.

  2. #44
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata ce am spus:

    Quote Originally Posted by miril View Post
    Am spus ca nu a fost offside ci, implicit. golul trebuia acordat, dar am si subliniat ca regulamentul la offside s-a schimbat des si nu neaparat in bine, crescand gradul de interpretabilitate
    Cred ca este destul de clar ca nu la golul respectiv m-am referit ci la regula offside-ului in general. Si daca tot vine vorba de interpretare subiectiva, poti sa-mi spui si mie de unde deduci tu ca eu sunt putin subiectiv, ca fiind suporter al lui Spurs, in cazul de mai sus? Daca, totusi, este cineva subiectiv nu cred ca sunt eu acela.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #45
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    E destul de groasa treaba pentru Dortmund dacă nu castiga azi.

  4. #46
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Auba beleste-i pe gealati!

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Dortmund :
    Bürki - Piszczek, Sokratis (c), Toprak, Toljan - Castro, Sahin, Götze - Yarmolenko, Aubameyang, Philipp.

    Real Madrid :
    Navas - Carvajal, Ramos (c), Varane, Nacho - Kroos, Casemiro, Modric - Isco - Bale, Ronaldo.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Se anunta un meci interesant
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Se anunta o victorie spaniola.

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1

    Nu stiu. Real e in forma de cozonac dupa o infrangere acasa si o victorie chinuita contra ultimei in campionat iar Dortmund e pe val.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Normal. Uite cum se joaca in primele 10 minute, zici ca o echipa e de CL, aialalta de "B" si-i zice campioana!
    Lucrurile vor deveni foarte interesante daca germanii bat azi si Spurs la fel in aceasta grupa.

    Statistica e covarsitoare in favoarea lui Dortmund inainte de meci: Real nu i-a batut niciodata in Germania!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Giunoaiele astea imputite inca nu s-au saturat sa tot fure!? Incredibil asa ceva...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Coaie, da in plm penalty.....

  12. #54
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ca la antrenamente Real, in 15 minute, a ratat deja cat pentru un meci intreg. Trebuia sa vina si golul, a dominat clar si si-a creat multe ocazii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Niste pasta de dinti ai folosit asta seara?



    2 ocazii mari pe contra-atac in care se-mpiedica aia-n minge in loc s-o bage-n poarta nu se numeste dominat, amice! Te-nvat eu daca nu stii. La a 3-a le-a iesit ca n-a mai fost Penaldo implicat s-o umple de sange.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    N-am mai vazut asa ceva de mult. Spunea si comentatorul, la fiecare faza Real ajunge cu mingea in careu. In ritmul asta Real mai da vreo 4 goluri, o sa vezi.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  15. #57
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nea, refuz sa mai urmăresc ucl pana la introducerea arbitrajului video
    retired.

  16. #58
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Kane infunda Dortmund in clasament
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Pai Spurs era cam pe fata ca bate acolo. Pana si Viitorul i-a batut p-aia!


    In seara asta ne-am convins de ce pe Aubumeyang ala nu s-au facut oferte colosale ca pentru altii si nici nu se vor face.
    Nu l-as da la schimb pe Giroud cu asa ceva, neah, niciodata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Real Madrid nu joaca de rupe gura targului, insa au mare noroc ca Dortmund este praf in momentul de fata. Oricum, trebuiau sa aiba penalty la hent-ul lui Ramos, deoarece a oprit un gol evident.

    Aubemayang ala mi se pare destul de slabut pana acum. Nu l-am mai urmarit de ceva timp, insa deobicei nu are performante impresionante in astfel de meciuri
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Si game over. Se pare ca Realul iar scrie istorie... cu arbitrii, ca de obicei.


    Misiune imposibila acuma pt Dortmund sa se califice mai departe, zicea Yonutzz ca astia vin in EL si ne strica noua sau Milanului calculele!



    E Sevilla aici, ii strica si lu FCSB calculele, si tot iese ceva bun din asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Goooooooool Ronnnalllldo!

    Inca trei goluri pentru Real. Hai ca se poate!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,449
    Reputatie
    0
    Dar 2-0 e cel mai periculos scor, sa vedem. Devine interesant.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •