View Poll Results: cine se califica?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Real

    11 91.67%
  • Borussia

    7 58.33%
  • Tottenham

    5 41.67%
  • APOEL

    0 0%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 162

Thread: UCL 17-18 Grupa H: Real Madrid, Borussia Dortmund, Tottenham, APOEL Nicosia.

  1. #22
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    1 miliard?
    PSG e copil
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    Stai ca ma grabesc, Liverpul strica seara, sa moara reivan de suparare.

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    oricum se duce liverpool..grupa e prea slaba.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Arbitrii de 2 lei..

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    bag pl in ucl. baga in bundesliga arbitraj video da' la ei nu..
    uefa, plm
    retired.

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    rosu in minutu 90. bravo ba, bravo.
    retired.

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    o sa se decida la cine ciupeste puncte realului si desi noi eram foarte buni la asta cred ca bate spurs acasa. un ***** de sezon iar pentru ca insistam cu piszczek. daca nu isi rupe permanent picioru schmelzer o sa o sugem si pe acolo si aubameyang nu mai e ala din sezonu trecut care rata 5 ocazii pe meci. acum nici nu se oboseste sa le creeze.
    burki e mai slab ca tatarusanu.
    retired.

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    tottenham poate incepe cu 6/6...anul trecut au facut 7 toate punctele.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #30
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    am vazut rezumatul...

    la primul gol anulat al lui dortmund nu prea am inteles unde a fost faultul...
    la al 2-lea gol anulat al lui dortmund offside inexistent la auba...

    urat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #31
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Priveam Real la un moment dat erau cu 2 varfuri in 16 metri si 6 la mijloc si cei 2 fundasi centrali erau trecuti in terenul advers 10-15 metri.
    Pana in primavara nu mai este nimic de urmarit interesant.
    Last edited by iulian_1976; 14th September 2017 at 00:30.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #32
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    am vazut rezumatul...

    la primul gol anulat al lui dortmund nu prea am inteles unde a fost faultul...
    la al 2-lea gol anulat al lui dortmund offside inexistent la auba...

    urat...
    Si a mai fost un offside semnalizat total aiurea cand Auba a scapat 1 vs. 1 cu Lloris. Nu prea comentez arbitrajul, dar astia aseara au fost penibili.
    Tottenham sunt slabi. Dortmund i-au dominat total. Daca ii batem pe Westfalen ne calificam.

    Reivan, primele doua goluri sunt ale lui Burki. Primul cel putin...Gol la coltul scurt din unghiul ala...

  12. #33
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Eu mereu am spus ca ala e portar de FC Zurich - nu ma surprinde. Dar piszczek a fost sub orice critica - un amator. Vin la noi Si îi batem doar ca rămâne să scoatem puncte cu real. Apoel nu fura puncte cu spurs desi aia pierd puncte cu echipe mai slabe.
    Morții ei.
    retired.

  13. #34
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Eu mereu am spus ca ala e portar de FC Zurich - nu ma surprinde. Dar piszczek a fost sub orice critica - un amator. Vin la noi Si îi batem doar ca rămâne să scoatem puncte cu real. Apoel nu fura puncte cu spurs desi aia pierd puncte cu echipe mai slabe.
    Morții ei.
    Dortmund ii domina mereu pe Real in UCL )) Important e sa nu se piarda acasa. Faci egal cu Real si dubla victorie cu APOEL si reintrii in carti. Spurs nu cred ca o sa scoata ceva cu Real. Real o sa traga tare sa-si asigure calificare fiindca in ultima etapa(aia de acasa cu Dortmund) vine dupa meci la Bilbao si inainte de meci acasa cu Sevilla. Probabil Zidane o sa menajeze multi jucatori cu Dortmund.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,319
    Reputatie
    1
    N-am inteles niciodata de ce stai cu Burki de vreo 3 ani deja, cand ai atatia portari de valoare la echipe mai mici in Bundesliga, nici nu trebuie sa cauti afara ceva.
    N-are ce cauta la o echipa de cupe europene niciodata.

    Sau adu-l pe Karius inapoi in plm, alt paradox. Mignolet cu zeci de gafe de cand e la Liverpool, ramane cumva in poarta, asta are 2 meciuri proaste dupa ce vine intr-un campionat nou, dupa o accidentare, si freaca banca intens si permanent. Pai da-i in plm 10 meciuri la rand, sa vezi ce ai sau ce nu ai.
    Ala de nu era bulanos si fotbalist(Mignolet), era un vagabond fara job. Cum dracu sa te prezinti cu fata aia la un job interview, nici un om rasarit n-ar fi indoielnic referitor la capacitatea aluia de a stii sa citeasca macar, daramite a altor chestii ce implica ganditul.
    Last edited by A.Puscas; 14th September 2017 at 11:58.

  15. #36
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Si a mai fost un offside semnalizat total aiurea cand Auba a scapat 1 vs. 1 cu Lloris. Nu prea comentez arbitrajul, dar astia aseara au fost penibili.
    Tottenham sunt slabi. Dortmund i-au dominat total. Daca ii batem pe Westfalen ne calificam.

    Reivan, primele doua goluri sunt ale lui Burki. Primul cel putin...Gol la coltul scurt din unghiul ala...
    Vorba lui YoNuTzz, urat. Urat ca unii se uita la rezumat ca sa isi dea cu parerea iar altii vad cu ochelari de cal...ruhrali. Ia spune, de Toljan ce zici? Nu ma refer la el ca jucator, foarte bun, ci la pozitia lui in teren la momentul... crucial. Slaba, slaba, dar la dominarea totala din prima repriza nu au fost ocazii mari de gol pentru Borussia, fundasii adversi curatand mai tot ce avea un potential major de gol. Repriza a doua nu exista pentru unii? Da, golul oaspetilor a fost anulat gresit, asta avand de a face si cu ambiguitatea regulilor de offside, schimbate de la o zi la alta, precum tricourile jucatorilor la sfarsit de meci. Aici ar trebui sa fie alba, neagra, nu si, si, numai asa o faza de joc, unde doi jucatori adversi aflati in pozitie de offside pe directia mingiei, nu este luata in consideratie
    desi acei jucatori pot influenta reactia jucatorilor adversi. Parerea mea, ori se desfiinteaza offside-ul, ori, ca in cazul de mai sus, ori, orice jucator aflat in pozitie de offside pe directia balonului, trebuie considerat ca atare, in offside. La Spurs, in prima repriza s-a vazut lipsa la mijloc a lui Wanyama. Concluzia, Dortmund a dominat mijlocul, superior, in prima repriza, iar Spurs a fost superioara in aparare si a fost eficienta in atac, pe tot parcusul meciului. Ah, nu stiu ce portar ar fi scos sutul cu stangul plasat perfect cu interiorul, sus, sus, acolo unde se... Deci, victorie meritata pentru Spurs care si-a infrant asa zisul factor Wembley. COYS!
    Last edited by miril; 14th September 2017 at 12:02.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #37
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Vorba lui YoNuTzz, urat. Urat ca unii se uita la rezumat ca sa isi dea cu parerea iar altii vad cu ochelari de cal...ruhrali. Ia spune, de Toljan ce zici? Nu ma refer la el ca jucator, foarte bun, ci la pozitia lui in teren la momentul... crucial. Slaba, slaba, dar la dominarea totala din prima repriza nu au fost ocazii mari de gol pentru Borussia, fundasii adversi curatand mai tot ce avea un potential major de gol. Repriza a doua nu exista pentru unii? Da, golul oaspetilor a fost anulat gresit, asta avand de a face si cu ambiguitatea regulilor de offside, schimbate de la o zi la alta, precum tricourile jucatorilor la sfarsit de meci. Aici ar trebui sa fie alba, neagra, nu si, si, numai asa o faza de joc, unde doi jucatori adversi aflati in pozitie de offside pe directia mingiei, nu este luata in consideratie
    desi acei jucatori pot influenta reactia jucatorilor adversi. Parerea mea, ori se desfiinteaza offside-ul, ori, ca in cazul de mai sus, ori, orice jucator aflat in pozitie de offside pe directia balonului, trebuie considerat ca atare, in offside. La Spurs, in prima repriza s-a vazut lipsa la mijloc a lui Wanyama. Concluzia, Dortmund a dominat mijlocul, superior, in prima repriza, iar Spurs a fost superioara in aparare si a fost eficienta in atac, pe tot parcusul meciului. Ah, nu stiu ce portar ar fi scos sutul cu stangul plasat perfect cu interiorul, sus, sus, acolo unde se... Deci, victorie meritata pentru Spurs care si-a infrant asa zisul factor Wembley. COYS!
    Daca tu si la al doilea gol anulat ai ceva de comentat...E rau.
    E normal ca Spurs au avut ocazii fiindca Dortmund, alergand dupa egalare lasau niste goluri uriase in defensiva.

  17. #38
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu e rau deloc. Mai bine reciteste ce am spus, adica fara ochelarii aia. Si de Toljan, nimic? Asta nu-i rau ci foarte rau. Sa inteleg, dupa modul cum gandesti in postarea anterioara, ca Dortmund e slaba rau. Dar sa nu exageram, un meci intens, spectaculos, cu toate ingredientele unui meci de Ch L, la care au contribuit ambele echipe deopotriva. Si, totusi, sa nu uit, Prince Harry, Thx
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #39
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    miril, tu pari o persoana echilibrata, dar ai grija ca dai in genul de bazaconii emanate de Johnny. Ca si fan Spurs te inteleg, la naiba imi place Spurs si mie, dar alea au fost greseli flagrante de arbitraj, atat de evidente incat nici nu merita comentate in detaliu pentru ca nu e nimic de comentat acolo. Ca s-a intamplat sa fie pro-Spurs e mai putin important, se intampla, putea sa fie la fel de usor pro-Borussia, important e ca au fost greseli mari ce puteau fi usor evitate; asta arata starea dezolanta in care e arbitrajul zilele astea si ce usor se poate strica un meci care se putea juca frumos si corect. E cazul ca implementarea VAR-ului sa vina cat mai repede si fluerasii trebuie sa se obisnuiasca cu sistemul respectiv in timp scurt.

  19. #40
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    aici e greu de ales intre Tottenham si Dortmund pentru locul 2 . ramane de vazut .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #41
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    miril, tu pari o persoana echilibrata, dar ai grija ca dai in genul de bazaconii emanate de Johnny. Ca si fan Spurs te inteleg, la naiba imi place Spurs si mie, dar alea au fost greseli flagrante de arbitraj, atat de evidente incat nici nu merita comentate in detaliu pentru ca nu e nimic de comentat acolo. Ca s-a intamplat sa fie pro-Spurs e mai putin important, se intampla, putea sa fie la fel de usor pro-Borussia, important e ca au fost greseli mari ce puteau fi usor evitate; asta arata starea dezolanta in care e arbitrajul zilele astea si ce usor se poate strica un meci care se putea juca frumos si corect. E cazul ca implementarea VAR-ului sa vina cat mai repede si fluerasii trebuie sa se obisnuiasca cu sistemul respectiv in timp scurt.
    Se pare ca nici tu nu ai inteles ce am spus. Am spus ca nu a fost offside ci, implicit. golul trebuia acordat, dar am si subliniat ca regulamentul la offside s-a schimbat des si nu neaparat in bine, crescand gradul de interpretabilitate. Si daca tot se vorbeste de flagrant, am pus pe tapet si faza premargatoare la golul celor de la Dortmund, unde Toljan a fost in offside. N-a fost flagrant, nu asta conteaza ca este flagrant sau nu, ci a fost o faza care trebuia sanctionata si, in consecinta, golul ospetilor nu s-ar fi inscris. Curios, desprea asta nu s-a prea comentat pe forum. Din comentariile de mai sus s-ar deduce ca flagrantul i-ar fi favorizat pe Spurs. Arbitrii nu au avut o zi prea buna, comitand o serie de greseli, dar per total nu au influentat rezultatul final, in opinia mea. Da, VAR-ul i-ar fi ajutat pe arbitrii sa anuleze un gol in prima repriza si sa-l acorde pe altul, in a doua repriza. Pare echilibrat, nu?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    1. tottenham bate pe wembley ?
    2. tottenham bate in UCL ?
    3. kane da goluri in Europa ?

    wtf is happening ?!
    Eu ma asteptam sa-i bata Spurs, au slabit mult.

    Quote Originally Posted by phife View Post
    o sa se decida la cine ciupeste puncte realului
    Ce sa ciupeasca, tre sa-i scoateti din CL! Eu cred ca Spurs termina peste Real, daca Dortmund scoate 4p are sanse si ea!

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    miril, tu pari o persoana echilibrata, dar ai grija ca dai in genul de bazaconii emanate de Johnny.
    Ti-e ciuda c-am avut dreptate si Ings + Negredo n-au fost nimeni cum le-am zis inca de cand s-au transferat la Liverpool respectiv City?
    Last edited by Johnny D; 15th September 2017 at 12:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •