Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 184

Thread: ATP US Open 2017

  1. #85
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    E turneul lui Anderson. Nu e niciun Berdych care sa-l opreasca.
    Il opreste Querrey.

  2. #86
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nu conteaza atata timp cat Busta sau Schwartzman nu ajung in finala. E deja penibil ca unul din ei va fi intr-o semifinala de GS.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    ete na, ce sa spun, numai maciucarii sa ajunga in finala. Lasati locul unor baieti inteligenti

  4. #88
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cum joaca Nadal cu unul care a reusit sa il bata mai mult de o data cum ala e vazut ca "nasul" spaniolului si se presupune ca o sa ii puna mari probleme.
    In realitate Dolgopolov a reusit 2 victorii la limita limitei in doua perioade slabe ale lui Rafa si niciodata intr-un meci de 5 seturi. In rest a pierdut fara drept de apel, inclusiv pe hard.

    Dolgopolov si Fognini sunt doi jucatori atipici cu care lui Nadal nu ii place sa joace.
    Ei puncteaza insa mai mult la impresia artistica, reusesc de multe ori puncte super spectaculoase, zici ca il macelaresc pe spaniol, dar pe ansamblu iau bataie.
    In plus ucraineanul are mari probleme fizice, el are o rata incredibila de meciuri abandonate.

    E de asteptat ca Rafa sa joace mai bine in saptamana a doua.
    Mayer ala a reusit si el un prim set foarte bun, dar a avut si destula sansa sa salveze 6 mingi de break in primul set si inca 7 in setul 2.

    Dolgopolov nu serveste suficient de bine incat sa ii poata pune probleme lui Nadal intr-o zi buna sau macar mediocra a spaniolului.

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Cum joaca Nadal cu unul care a reusit sa il bata mai mult de o data cum ala e vazut ca "nasul" spaniolului si se presupune ca o sa ii puna mari probleme.
    In realitate Dolgopolov a reusit 2 victorii la limita limitei in doua perioade slabe ale lui Rafa si niciodata intr-un meci de 5 seturi. In rest a pierdut fara drept de apel, inclusiv pe hard.

    Dolgopolov si Fognini sunt doi jucatori atipici cu care lui Nadal nu ii place sa joace.
    Ei puncteaza insa mai mult la impresia artistica, reusesc de multe ori puncte super spectaculoase, zici ca il macelaresc pe spaniol, dar pe ansamblu iau bataie.
    In plus ucraineanul are mari probleme fizice, el are o rata incredibila de meciuri abandonate.

    E de asteptat ca Rafa sa joace mai bine in saptamana a doua.
    Mayer ala a reusit si el un prim set foarte bun, dar a avut si destula sansa sa salveze 6 mingi de break in primul set si inca 7 in setul 2.

    Dolgopolov nu serveste suficient de bine incat sa ii poata pune probleme lui Nadal intr-o zi buna sau macar mediocra a spaniolului.
    Pai in afara de mine nu cred ca a mai presupus cineva ca ar putea sa ii puna probleme lui Nadal. Si chiar ma bucur ca m-am inselat. Dar sa recunoastem ca ucrainianul joaca super prost si ca Nadal nu are nevoie decat de jocul B deocamdata. Isi testeaza FH pentru viitor. Cam atat.
    Daca trece azi mi-as dori sa joace cu Goffin. Parca mi se pare mai la indemana.

  6. #90
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Pai in afara de mine nu cred ca a mai presupus cineva ca ar putea sa ii puna probleme lui Nadal. Si chiar ma bucur ca m-am inselat. Dar sa recunoastem ca ucrainianul joaca super prost si ca Nadal nu are nevoie decat de jocul B deocamdata. Isi testeaza FH pentru viitor. Cam atat.
    Daca trece azi mi-as dori sa joace cu Goffin. Parca mi se pare mai la indemana.
    Ei, de fiecare data cand e posibila o intalnire Nadal - Dolgopolov zice cineva ca ar putea avea probleme Rafa cu ucraineanul.
    Sau cand e vorba de "nasii" spaniolului din circuit

    Oricum, Rafa a fost hotarat sa evite orice surpriza astazi si si-a etalat jocul "A" (fara sa forteze insa); daca o tine tot asa doar Federer ar putea sa ii puna probleme.
    Dupa cum observa si comentatorul, Dolgopolov nu este capabil sa joace sustinut suficient de bine incat sa ii puna probleme spaniolului.

    Goffin este intr-adevar un gen de jucator care ii convine mai mult lui Rafa decat Rublev.
    De asemenea Nadal uraste sa joace in premiera cu cineva.
    Rusul nu pare insa pregatit pentru o victorie atat de mare, dar e probabil capabil sa ii ia un set lui Rafa.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Ei, de fiecare data cand e posibila o intalnire Nadal - Dolgopolov zice cineva ca ar putea avea probleme Rafa cu ucraineanul.
    Sau cand e vorba de "nasii" spaniolului din circuit

    Oricum, Rafa a fost hotarat sa evite orice surpriza astazi si si-a etalat jocul "A" (fara sa forteze insa); daca o tine tot asa doar Federer ar putea sa ii puna probleme.
    Dupa cum observa si comentatorul, Dolgopolov nu este capabil sa joace sustinut suficient de bine incat sa ii puna probleme spaniolului.

    Goffin este intr-adevar un gen de jucator care ii convine mai mult lui Rafa decat Rublev.
    De asemenea Nadal uraste sa joace in premiera cu cineva.
    Rusul nu pare insa pregatit pentru o victorie atat de mare, dar e probabil capabil sa ii ia un set lui Rafa.
    Cu Dolgopolov am zis ca erau sanse sa piarda si prin prisma jocului pe care l-a aratat ucrainianul in meciurile precedente. Plus ca nu prea mai poti sa mizezi pe Nadal cu ochii inchisi. De cate ori nu am vazut situatia asta in ultimii trei ani in care trimite totul in careul de serviciu si daca are noroc, castiga la uzura.
    De acord ca nu se simte confortabil cu jucatori cu care joaca pentru prima data. Nu are timp sa isi regleze jocul ca nu e un geniu ca altii. Eu il vad pe Rublev luand mai multe seturi. E genul de jucator foarte ambitios si cu tupeu care nu se lasa impresionat de numele adversarului si care poate sa creeze surprize. Ce era Pouille anul trecut. Un nimeni.

    Altfel ma amuza faptul ca Moya saracu vrea si el sa se bucure si sa il aplaude pe Nadal la cate-o faza mai tare dar o face parca pe jumatate fiindca Toni alaturi nu schiteaza niciun gest de multumire. In meciul cu Mayer au fost multe faze dintr-astea

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Pai in afara de mine nu cred ca a mai presupus cineva ca ar putea sa ii puna probleme lui Nadal. Si chiar ma bucur ca m-am inselat. Dar sa recunoastem ca ucrainianul joaca super prost si ca Nadal nu are nevoie decat de jocul B deocamdata. Isi testeaza FH pentru viitor. Cam atat.
    Daca trece azi mi-as dori sa joace cu Goffin. Parca mi se pare mai la indemana.
    Corect, e dat dracului rusul ala sclepsoid mic. Pe cat de slepsoid mic, pe-atat de atomic joc are, un fel de Davydenko Jr. care l-a batut de multe ori in trecut pe hard pe Nadal! Ce, doar Federer sa aiba adversar dificil in turu urmator, Nadal sa treaca de toti ca prin branza?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Azi Thiem se pare ca se razbuna pe Del Potro pentru infrangerile alea bulanoase unde s-a tot scos cu serva ale argentinianului! Si nu e deloc de mirare, de obicei dupa un meci excelent face unul execrabil Del Potro, chiar zisei treaba asta alaltaieri, m-am obisnuit cu el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Juan Martin DelGOATro Hai, inmanati trofeul, ca n-are rost sa ne jucam degeaba.

  11. #95
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    De la 2-5 a revenit in setu 4? Si a salvat si 2mp la 5-6?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #96
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super Delpo!!!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  13. #97
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Bolovan Thiem. Federer se pare ca isi revine. Finala oricum va fi in semifinale.

  14. #98
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Thiem nu are treaba cu hardul deocamdata... RG va fi al lui cand scapa de Rafa, asta daca nu o sa le faca Nadal o aroganta sa mai joace doar pe zgura inca 5-10 ani

    E momentul sa guste si Fed din doctoria pe care a primit-o Nadal la AO, sa joace vreo 5 seturi si 4 ore in semifinala apoi sa dea de un Rafa care scapa in 2h vineri.
    Bine, americanii sunt mai OK decat oierii de australieni si au grija sa rezolve cu ziua de odihna in plus inca din faza sferturilor.
    Last edited by Cristi; 5th September 2017 at 11:54.

  15. #99
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Hmmmm, eu nu am urmarit Us Openul. Dar asta nu inseamna ca nu simt nevoia sa trollez un pic. Imi place ca citind comentariile toata lumea le canta prohodul lui Nadal si Fed. Iata-i in sferturi. Nu-mi plac sferturile deloc. Mi se pare cel mai greu prag psihic de trecut.

  16. #100
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    S-a vazut ca Nadal si Federer sunt si la 30% randament peste restul plevii din ATP.
    Busta cu Schwartzman si Fed cu Delpo. Ce sferturi echilibrate bre.

    Am dat pe google. Surprinzator, schwarzman asta nu e negru deloc. Si are doar 1m70, cum i-o fi batut pe aia mai inalti, ca uite Simona nu poate...

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Busta= The Man

  18. #102
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Wow, ce umilinta le-au dat Rotec lui Murray si Soares. Doar 3 game-uri au lasat. Urmeaza Kontinen/Peers in semifinale.

  19. #103
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Tecau cu Rojer au ajuns in semifinale,zic si eu .
    Au castigat clar cu favoritii nr 4 Murray si Soares,6-1,6-2.
    Au o serie buna cu 8 partide castigate la rand.
    Se pare ca victoria de la Winston Salem inainte de US Open a picat bine.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #104
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mergea oricum e mai bun ca aia 2 luati impreuna, s-a lasat doar ca s-a saturat si el sa-l tot faca de rusine pe Tecau.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #105
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Corect.
    A castigat si el un meci direct in ATP dupa vreo 10 infrangeri.
    Obiectiv indeplinit ,a putut sa se retraga linistit la turnee futures,challenger .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •