Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 184

Thread: ATP US Open 2017

  1. #64
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ziceam la inceputul turneului, de departe cel mai slab GS din ultimii ani. Wimbledon-ul a fost dezastru, dar se pare ca aici e tragedie si mai mare. Nimeni nu joaca nimic.

  2. #65
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Zverev A. nu-mi place. E inalt ca o prajina si cu un joc de duzina. Faptul ca ia turnee Masters e ingrijorator pentru tenisul actual. Nu exista substanta fara Fed, Nadal, Loco sau Murray.
    Thiem e foarte bun pe zgura. Probabil o sa castige RG-ul multi ani de acum incolo. Pe alte suprafete nu stie cum sa joace si nici jocul lui nu e facut pt asa ceva.
    Lucas Pouille mi-a placut foarte mult. E un jucator foarte inteligent. Din pacate pentru sine pare ca nu are incredere in fortele sale si dupa US Open-ul anului trecut cand ar fi trebuit sa explodeze s-a plafonat anul asta.
    'Sharapovalov' e cel mai bun prospect din tinerimea de azi. Jocul lui este extrem de entertaining si spectaculos. Ii seamana si lui Fed(exuberanta si tehnicitate in joc plus faptul ca e foarte nervos cand nu-i merge -> a trecut perioada asta de cand a avut parcursul ala la Montreal) dar si lui Nadal(ca e stangaci). Are 18 ani si tare mi-e ca acest baiat o sa domine tenisul in 2-3 ani.
    Dimitrov e o speranta eterna care n-o sa miroase sansa de a castiga vreun Slam. A avut nevoie de o conjuctura extraordinara sa ia si el un amarat de Masters.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  3. #66
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Multumim pt analiza, e una ok. Te asteptam si anu viitor cu ulterioare concluzii si predictii.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si cu ce a fost Edmund vinovat?

    Edmund e bun de tot pe hard, nu va avea meci simplu, eu chiar il vad pe britanic usor favorit. E de pus ca ia minim un set.
    3-0 pt Edmund din start, cota 1.25 pe fata!
    Plus un 1.55 la set Omu Negru si treaba e buna!
    Mai degraba e de mers pe stupize la USO asta decat pe favoriti!

    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    La ce a avut ghinion? Ca a avut adversari tari cu care trebuia sa se masoare? Asta nu e ghinion, asta se cheama challenge. Si din pacate nu le-a facut fata.
    Pai la USO in acele 2 SF l-a obosit pe Dkokovic ca Nadal sa aiba sanse mari sa-l bata-n finala iar ibericul s-a cocotzat lejer fara adversar pana in finala! Asta fu ghinion total, daca Djokovic era dincolo atunci Federer ar fi luat acele titluri fara problema. Ghinion mare la tragere acolo!

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Corect; incepand cu 2008 a inceput sa aiba competitie serioasa si pe hard si iarba. Asa e normal, nu cum a fost in 2003-2007 cand a luat usor 11 din titlurile lui de GS.
    Eh, a mai fost un Maarat Safin care l-a oprit o data sau de 2 ori, nu era nici ala chiar degeaba pe teren.
    Plus ca pe zgura era carpa totala, pierdea la Guga in perioada cand nu mai era mare lucru de el sau la Luis Horna.
    Pe cand a invatat sa joace pe zgura, a aparut Nadal si tot degeaba. Asta e ghinion curat.
    Last edited by Johnny D; 1st September 2017 at 21:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #67
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cilic e pe cale sa iasa si el. Deci in partea de jos ajunge in finala unul care inaintea turneului nu era in top 15. Nu credeam ca poate iesi un turneu mai prost ca Wimbledon dar m-am inselat

  5. #68
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    shapovalov in mod normal ar trebui sa faca semifinale daca nu se pierde.Acolo cel mai probabil va da de querrey, anderson sau isner(doar daca trece de zverev mai intai).
    Federer si Nadal joaca slab, pot fi batuti de oricine de pe tablou, deci nu ii vad mari favoriti.Ar fi o treaba sa castige puslamaua aia turneul
    Last edited by Roddicted; 2nd September 2017 at 00:47.

  6. #69
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Trebuie sa fiu 100% de acord cu TenisFan, asa ceva nu s-ar fi întâmplat acum cativa ani
    Exact asta am tot vrut sa zic si eu despre Zverev jr, ca nu are fizic de nr.1 ATP. In era Open nu a dominat vreodată o prajina de genul asta, trebuie mai multa masa musculara totusi.

    Jale la USO anul asta, acum abia vedem consecintele complete ale nesimtirii lui Murray: finala e ca si compromisa, titlul se joaca in semifinala daca nu chiar mai înainte in caz ca ies prematur Rafa sau Fed

  7. #70
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    federer trebuia sa iasa ieri.Noroc ca a cazut fizic rusul.

  8. #71
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Zverev nu are nevoie de masa musculara. Daca face asta isi fute deplasarea. De unde pana unde are el nevoie de asta nu stiu

    Si legat de ambitie, Zverev e foarte ambitios. E serios. Are 20 ani si e deja locul 4 si are turnee de masters.

  9. #72
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    e ambitios, dar are joc de pusher obosit.Serviciul il face sa para mai ofensiv decat este.Are totusi aproape 2m.

  10. #73
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ascultati aici, daca nu-l bate Federer pe Nadal, Nadal ia turneul! Altcineva nu poate sa-l bata acum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    care-i faza cu masa musculara? Djoko e printre cei mai slabi jucatori ever. Ba chiar ma intrebam la un moment dat daca nu cumva asta era cheia succesuslui.

  12. #75
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ce naiba a mai facut don Fabio ).
    Descalificat de la US Open.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ii bun, le face pe toate.


    Del Potro in forma mare, dar la ce-am vazut la el anu asta, intr-un tur e posibil sa distruga pe oricine, in urmatorul tur sa fie lesinat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    S-a jucat in prostie Lopez ia set cota 1.65 ieri, le-am zis ca nu degeaba e cota aia, eu zic ca Federer bate 3-0 si teapa pt ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Carreno-Busta a facut un meci excelent. Imi place de baiatul asta. nu pleaca el ca favorit si nu are cele mai spectaculoase lovituri, dar e serios, joaca cu rabdare si incet-incet, fara sa intelegi cum si cand, castiga. asta a fost cu Shapovalov care a facut show, dar degeaba.

    Nadal cu Mayer a facut iar un meci al nervilor. Setul al doilea pana la 3-3 a fost de un nivel exceptional din partea ambilor jucatori. Mayer a jucat excelent ceea ce a pus o presiune extraordinara pe Nadal mai ales ca pierduse primul set si era obligat sa il castige pe al doilea. Si in conditii de presiune a fost in stare sa scoata lovituri foarte bune si cu reverul si cu FH. Cred ca a avut vreo 12 mingi de break inainte sa reuseasca sa converteasca una. Aveai senzatia ca isi joaca viata la 3-3. Din momentul in care a luat controlul, meciul a basculat in favoarea lui Nadal pana la sfarsit.
    Dar azi se anunta meci foarte greu pentru ca daca Dolgopolov joaca maxim, nu stiu daca Nadal va mai avea forta psihologica sa joace bine in conditii de presiune. Daca in cazul lui Mayer avea un ascendent mental pentru l-a batut de fiecare data si stia ca se poate, cu Dolgopolov situatia e mai echilibrata. Si tinand cont ca ucrainianul a avut un inceput de turneu excelent, e clar mai pe val decat Nadal care se chinuie de fiecare data sa intre in meciuri. Si in ultimii anii (exceptand zgura de anul asta) Nadal nu a mai dominat tenisul, oricine fiind capabil sa il bata. Deci, eu nu mi-as pune banii pe el. E riscant.

  16. #79
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    de-a dreptul jenant ca o gluma precum busta sa faca sfert de gs cu sanse le semifinale.Asa cum ma temeam shapovalov a avut meciul in mana dar a pierdut mental.Querrey sau Anderson in finala 100%

  17. #80
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Anderson cu toate ghinioanele si infrangerile la Berdych in optimi e pe cale sa faca finala de GS

  18. #81
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ori care din astia 4 ajunge în finala e de plans. Jucători de pluton în finale de GS. Sper sa nu ajungă prajinile alea de Querrey sau Anderson.

  19. #82
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    daca ajung aia macar avem o finala care poate avea ceva suspans.Cine sa ajunga?Busta sau Schwartzman care serveste la fel de bine ca halep?

  20. #83
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    E turneul lui Anderson. Nu e niciun Berdych care sa-l opreasca.

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, eu de mult am zis ca e foarte bun, serios. Complex la Berdych dar a muncit mult si merita sa fi scapat in fine si el pt un rezultat mare.
    Nu se-mpiedica el inca o data de handralaul ala american, il executa cu public cu tot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •