View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Barcelona

    7 58.33%
  • Real Madrid

    4 33.33%
  • alta

    1 8.33%
Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 282

Thread: La Liga 2017/2018

  1. #1
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

    La Liga 2017/2018

    Atleti joaca azi la Girona. Barca maine acasa cu Betis si Real la Depor.

  2. #2
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Vad ca n-avem poll, deja se stie cine ia anul acesta . Nu mai are rost sa votam
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  3. #3
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Gironaaaa!!! Frumoase primele 25 de minute. Stuani, n-a mers in EPL, merge in La Liga.
    Last edited by miril; 19th August 2017 at 22:53.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Vad ca n-avem poll, deja se stie cine ia anul acesta . Nu mai are rost sa votam
    Acum avem
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pacat, s-a terminat 2-2, golurile lui Atletico le-au marcat in 10 oameni. Girona a jucat mai bine inainte de eliminarea lui Griezmann. Ce a scos Oblak, in prelungiri!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #6
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Lega a inceput bine,1-0,3 puncte,sperante de salvare.Am stat in peluza unde vin suporterii oaspetilor.Au fost putini (au ogalerie respectabila,dintre cele mai frumoase),nu au rupt niciun scaun
    http://gg.gg/GolLegaAlaves
    Am vazut si prima jumatate de ora din Girona-Atletico.Cat am vazut (am mers la munca),i-au dansat catalanii bine de tot.Am mai aruncat o privire pe telefon si vad eliminare Griezman,zic s-a terminat.Spre dimineata am aflat ca a fost 2-2.Normal.Simeone.

  7. #7
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    sa-i vedem pe barca azi..fara neymar, si azi fara suarez si iniesta...practic e doar messi...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,277
    Reputatie
    0
    2-0 cu Bettis , Real e mare favorita anul acesta dar sa vedem ce mai transfera Barca
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Lupta clar se da intre Real si Barcelona...Real favorita in momentul de fata datorita formei superioare , dar sezonul e lung.Oricum , cred ca e prima data dupa multi ani cand suntem favoriti la titlu in fata Barcelonei la inceput de sezon.

    Btw , imi place cum se misca Andone...a avut 2 ocazii mari la inceputul meciului.Sper sa prinda un transfer bun in viitor.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  10. #10
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Am aratat bine aseara, cu Messi ca fals numar 9. M-am bucurat sa vad ca Deulofeu si Semedo s-au miscat foarte bine, oarecum am inceput sa o luam pe un drum ceva mai bun, insa tot avem nevoie de transferuri. Oricum, la cat de bine a jucat Sergi Roberto aseara, tot ce pot zice este ca transferul lui Paulinho pare chiar si mai inutil, acum
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #11
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Excelent mi s-a parut Eibar,din toate punctele de vedere,fizic,tehnic,tactic.Nu au cum sa aiba emotii la retrogradare anul asta.

  12. #12
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    2-0 barca in meciul 2...2 x messi evident...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  13. #13
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Asensio va fi noul superstar al fotbalului
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #14
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Fuckin defense and feckin Benzema...
    No shit, cat isi mai bate Karim joc de noi?

    Asensio e tare bun. Screamer dupa screamer. Alearga cel mai mult din echipa..
    Pe Bale l-au huiduit astia tare rau de tot ieri.

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Au ratat cat pentru un sezon întreg. Benzema mai ales. Bine ca au venit acum la început aceste puncte pierdute.

  16. #16
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    2-0 barca in meciul 2...2 x messi evident...
    Ia titlul Messi de unul singur, acu ca Realu n-are cum fura ca-n codru 2 sezoane la rand.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #17
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    real e prima favorita.

    bale clar va ajunge la man utd din vara pe 100 de milioane.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #18
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Nu stiu de cand bate Asensio,dar nu ma bag.Copilul are un sut de aur,vom vedea cum il inghit 'rechinii'.Parca imi imaginez niste proleme de vestiar
    Lega,bine.Ca intotdeauna,putina calitate,dar multa consistenta.Adversariiatti,Baptistao,Sergio Garcia,Jurado,Granero,Gerard.Emotii 2,rezultat real 1-4.
    Antrenor de antrenor:Asier Garitano.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    real e prima favorita.
    Prima pe dracu, nu vezi ce carpa de echipa e?
    1-1 din minutu 60 acasa cu varzele de Levante si prima lor ocazie in repriza a 2-a e in minutu 82!
    Ce panarame!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ce echipa a trimis azi Zidane... Nu au tratat meciul serios si încã 2 puncte pierdute aiurea.

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    1-1 din minutu 30 am vrut sa zic, deci rectificare. Si tu ai prima ocazie in minutu 82 in a 2-a repriza!
    N-au nici o treaba daca nu-i ajuta arbitrii sa ia titlul. Anu asta nici prin vise.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •