View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Barcelona

    7 58.33%
  • Real Madrid

    4 33.33%
  • alta

    1 8.33%
Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 282

Thread: La Liga 2017/2018

  1. #85
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    N-avea cum sa castigam cu mijlocul asta in fata lui Atletico, la cum s-a aparat Simeone aseara. Rakitic a fost praf, la fel si Alba pe banda, iar Suarez a fost inexistent in atac, inafara de faza golului. Nu inteleg de ce Denis Suarez nu e titular, cand e cu mult peste orice iti pot oferi Andre Gomes sau Rakitic la mijloc in momentul de fata.

    Pe de o parte e bine ca am obtinut macar un punct din acest meci, deoarece a fost cam al 2-lea sau al 3-lea cel mai greu meci al sezonului din La Liga, insa tare mie ca puteam castiga, daca Valverde gandea meciul mai bine din punct de vedere tactic
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Valentia mia amiga es un grade echipo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Valentia mia amiga es un grade echipo!
    Grande
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #88
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Nu se-ncurca,mai sunt si echipe bune
    Miracolul Lega.
    Demonstrat pana acum,nu?
    Oricum,treaba e relativa,dar vreau sa cred ca Lega e o echipa serioasa
    Repet,e un miracol.Si in spatele acestei senzatii e un om,necunoscut,chiar nu se poate contesta.
    Stie cineva de cine vorbesc?

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1

    test

    test
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    valencia is back ma bucur !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #91
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Valentia mia amiga es un grade echipo!
    Vale...pero porque 'Valentia'?
    Nu e prima oara cand pui 't'.Niciodata n-ai avut curiozitatea sa asculti meciurile echipei favorite in audio original (spaniola/valenciana)?
    E Valen'c'ia,te rog frumos sa ma crezi.

  8. #92
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Grande
    N-am avut cum rectifica, ca nu mergea pagina de forum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #93
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    holy mother of god ce face valencia...

    de la 4-5 goluri in sus in fiecare meci...

    e o surpriza aproape ca leicester, cum si-a revenit valencia, din senin, de fapt cu marcelino

    si sevilla...5 de la rusi, 4 de la valencia.
    Last edited by YoNuTzz; 21st October 2017 at 23:05.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  10. #94
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Valencia e cam singura echipa de pe podium care joaca fotbal la ora actuala, Real cu Barca au doar norocul ca au loturi mai valoroase. Ma uit acum la meciul cu Malaga si sunt scarbit de cat de prost jucam. Pe langa faptul ca a fost penibila greseala de arbitraj de la golul lui Deulofeu, nici n-am incercat sa aratam ca am merita sa castigam.

    Suarez si Rakitic au fost complet pe langa jocul de pe teren. Hai ca "canibalul" mai poate fii decisiv din cand in cand, daca are noroc, insa croatul nu mai are ce cauta nici macar pe banca de rezerve, mai minte in primul 11 la ce forma de joc are. Sunt mai bine de 100 de mijlocasi centrali in lume, care pot sa ofere ce ofera el echipei in momentul de fata
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  11. #95
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Pentru astazi am cateva pronosticuri,la acelasi meci,toate pe Sevilla.Nu stiu cat e cota pe 'Leganes clean sheet' (in Spania Betfair e 'cenzurat',nu e acelasi market ca in Romania,Anglia...),probabil 5,deci inversa ar fi 1,25.As paria 1000 de euro (nu am atat disponibil pentru pariuri,dar atat de convins sunt ca luam gol) ca Sevilla marcheaza.
    Alt pariu,ar fi ca Sevilla castiga (am vazut 1,7 pe undeva).Mi se pare o cota foarte mare si de speculat.
    Leganes e o echipa foarte bine pregatita dpv tactic si fizic,dar nu are nici 10% calitate in comparatie cu Sevilla.Daca Sevilla nu marcheaza in prima ora,cel mai bine e sa cedezi pariul (in pierdere),dar nu cred ca va fi cazul.
    Oricum,eu as castiga,in orice situatie,daca facem egal sau batem,nu ma plang de ce-am pierdut la pariuri
    PS:un pariu pe termen lung;pana in februarie nu mai castigam niciun meci.

  12. #96
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Zaza continua forma buna de joc
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  13. #97
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    daca valencia ia titlul...ar fi exact echivalentul lui leicester
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  14. #98
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nu pot sa cred ca in incepem la mijloc cu Rakitic si Paulinho si cu Sergi ca si fundas dreapta. Il tii pe Semedo pe banca, care a fost constant unul dintre cei mai buni jucatori din echipa cand a fost introdus in primul 11 si nu il bagi pe Sergi la mijloc, acolo unde poate fi un real ajutor pentru jocul de creatie. Rakitic a fost pamant pana acum in acest sezon, iar Paulinho incetineste prea mult jocul, chiar daca poate e eficient in fata portii, nu e ce ne trebuie din minutul 1 la mijloc
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #99
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Nu pot sa cred ca in incepem la mijloc cu Rakitic si Paulinho si cu Sergi ca si fundas dreapta. Il tii pe Semedo pe banca, care a fost constant unul dintre cei mai buni jucatori din echipa cand a fost introdus in primul 11 si nu il bagi pe Sergi la mijloc, acolo unde poate fi un real ajutor pentru jocul de creatie. Rakitic a fost pamant pana acum in acest sezon, iar Paulinho incetineste prea mult jocul, chiar daca poate e eficient in fata portii, nu e ce ne trebuie din minutul 1 la mijloc
    O 'regula de aur' spune ca antrenorul nu-si poate bate fosta echipa.Regula asta nu se poate aplica neaparat,in cazul de fata,pentru ca diferenta dintre cele doua echipe e prea mare.Dar nu crezi ca Valverde cunoaste Bilbao ca pe propriile buzunare?
    Eu cred ca a stiut mai bine ca noi ce trebuie sa puna in teren.
    PS:si mie imi place Semedo si au fost persoane care au spus ca e din alt film,la fel de Umtiti;probabil pentru ca nu au 'sarit' de 100 de milioane...

  16. #100
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    daca valencia ia titlul...ar fi exact echivalentul lui leicester
    Vaya por Dios.Ar fi echivalentul lui...n-am exemplu,dar sa zic,asa,Nottingham Forest,dar pe departe.
    In zilele noastre,daca coboara Dumnezeu pe pamant si e suporter 'che',poate ajung in ultimile etape aproape de titlu (cum a facut Sociedad,nu de mult)
    Etapa viitoare joaca cu Leganes.Daca ne dau de la 3 in sus,poate ma bucur si imi fac iluzii ca mai apare o echipa sa discute LaLiga,dar chiar si asa nu vad.
    Nici n-am vazut meciul lui Lega (la Sevilla),dar iti spun cu multa consideratie,Valencia va schiopata pana la final(nu din cauza noastra,in general).
    Nu au lot sa joace 'in tensiune' 38 de etape.
    Daca se accidenteaza doi jucatori importanti (joaca bine si rezervele),dar dai trei bare si pierzi cu 1-0
    Si 'adios' vise umede.Repet,nu stiu daca o sa fie cu Leganes,dar va fi cu Malaga,LasPalmas,Eibar,Alaves,Coruna,Levante,Espan yol,Celta...

  17. #101
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    "bueno,el cesped,yo no se,yo desde fuera,me ha parecido bien,no voy a poner ninguna queja al cesped,ni al horario,ni al balon de invierno con 25 grados Se juega,se compite,han sido mejores,hemos perdido y ya esta."
    (Asier Garitano)

  18. #102
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Valverde e depasit de tot. Sezonul asta ne tin in viata Ter Stegen, Umtiti si Messi. La Messi nu e nimic nou, dar ceilalti 2, ireali frate. Ce jucatori!

  19. #103
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Da, e clar, romanii sunt interesati de alte campionate. Cel romanesc le pute, in ciuda faptului ca acum se joaca infinit mai corect decat acum 10, ca sa nu spun 20 de ani. In ciuda faptului ca nici arbitrii nu mai sunt butonati cum erau in perioada cand Borcea (stiti voi chestia cu sampaniile, si nu numai), Zamfir de la CFR sau Dinu Vama erau maestrii in arata de a fura cu arbitrii, cand Padureanu le ceda toate punctele mai bine de 10 ani decedatilor de sub pod si multe alte mizerii care se petreceau in acea perioada. Asadar, jocul corect si, spun eu, chiar mai valoros decat in perioada sus amintita, care se practica acum nu mai intereseaza suporterii romani. Ei sunt cool, urmaresc si comenteaza alte campionate. Sa va fie de bine!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Fotbalul romanesc este un fiasco si asta de multa vreme, alta Marie cu aceeasi palarie. Romanii se uita si la alte campionate de cand au aceasta posibilitate dar interesul a fost acolo, dintotdeauna. De cand ma stiu am tinut si tin in continuare cu Progresul, Inter si Spurs si am si simpatii mai in fiecare liga, Valencia in Spania, spre exemplu.Pana acum, Valencia superba pana acum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #105
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Girona intoarce meciul! Oho, ce erotic!

    Valencia se poate gandi sa-si conserve locu 2 pana la final!

    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Zaza continua forma buna de joc
    Numa Eddy-si batea joc de el, ca stie mult fotbal si-si permite!

    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cel romanesc le pute
    Normal ca le pute, o singura echipa are putere financiara mai mare ca toate celelalte din prima liga la un loc, tie nu-ti pute? Unde ai mai vazut asa ceva in alta tara? Normal ca nu-ti pute. Nici macar in Scotia unde Celtic castiga pe banda rulanta campionate aia n-au atata putere financiara comparativ cu restul cluburilor. Lasa ca are supervicecampioana ta care cu toata puterea ei financiara, cea mai mare din Europa comparativ cu liga ei, s-a umplut de kkt si n-a fost instare pe arbitrajele alea corecte de care vorbesti sa castige campionatul in ultimii 2 ani! Cum dracu sa nu le puta, doar tie nu-ti pute campionatu asta infect!
    Last edited by Johnny D; 29th October 2017 at 19:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •