View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Barcelona

    7 58.33%
  • Real Madrid

    4 33.33%
  • alta

    1 8.33%
Page 3 of 14 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 282

Thread: La Liga 2017/2018

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ce carpe imputite sunt Real Madrid astia, cele mai scarboase carpe din fotbalul de top mondial!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    wow..real - betis 0-1...asta chiar e un soc...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Un shoc o pwla, astia nu stiu juca fotbal, un sut bun n-au dat toata seara, numa avioane. Stiu juca doar in deplasare cand nu e presiune si adversarul nu se apara grupat. Cea mai panarama echipa campioana din istoria Pamantului! Cristiano Ronaldo a ajuns un retardat, si o pasa de 3m ii era frica sa dea spre finalu meciului.
    Sa-i mai dea un balon de aur ca n-are nici o treaba. Trei sa-i dea deodata.
    Last edited by Johnny D; 21st September 2017 at 01:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Un shoc o pwla, astia nu stiu juca fotbal, un sut bun n-au dat toata seara, numa avioane. Stiu juca doar in deplasare cand nu e presiune si adversarul nu se apara grupat. Cea mai panarama echipa campioana din istoria Pamantului! Cristiano Ronaldo a ajuns un retardat, si o pasa de 3m ii era frica sa dea spre finalu meciului.
    Sa-i mai dea un balon de aur ca n-are nici o treaba. Trei sa-i dea deodata.
    anul asta e normal sa i-l dea...a luat si Campionatul si UCL-ul, iar in UCL a dat doar hattrickuri...

    si daca real era echipa slaba, nu lua 3 UCL-uri in 4 ani...voi nu treceti niciodata de optimi...
    ps: imi e antipatica real, dar nu putem exagera totusi.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Oricat de slabi am fi noi, atat de penibili incat sa jucam cu o echipa de retrogradare acasa si sa nu fim instare sa-i dam un sut sanatos pe poarta n-o sa fim niciodata, si sa nu ne mai calificam in CL in veci-amin, numa eseuri ba frate din picior de lemn, zici ca toti au fost ori drogati, ori nedormiti de 2 zile. Real are si bulan ca multora le tremura chilotii in CL in fata lor, cum vine una in campionat care joaca fara miza, care are doar de castigat, cum ii fute mufa. 3 la rand pe Bernabeu au reusit asta, si dintre toate doar Valencia care i-a luat si fotbalul Realului a jucat cu-adevarat fotbal, restu doar s-au bagat cu curu-n poarta, iar de-acolo-ncoace n-a mai jucat nimic pe teren propriu madridu, varza total.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #48
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    o sa deschid o petitie online, pe onlinesport, plus ca, o sa ies in strada sa strang semnaturi de la oameni, sa ni se permita sa iti dam ignore pe OLS chiar daca esti moderator. si ce fel de moderator esti tu, care jignesti pe toata lumea si toate echipele/sportivii, care nu iti plac??
    oricum, am inceput sa sar peste postarile tale, insa, cand mai citesc cate una, imi vine sa sar pe geam.

  7. #49
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    JD, Messi cam are dreptate. Nu neaparat care nu-i plac, exceptie Real si Cavani, dar mai ales acolo unde pierde la pariuri. Nu mi se pare normal.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #50
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Real Madrid oricum e o carpa de echipa. Sa faci egal cu Valencia, ma rog, scuzabil ca aia e echipa buna si a facut un meci bun, dar mai apoi in loc sa-ti ceri scuze de la suporteri aratand chiar si mai mult fotbal, tu-ti bati pwla de mecla lor si nu joci absolut nimic, joci ca o carpa ordinara urmatoarele 2 meciuri acasa cu echipe de rahat. Scuza-ma dar Real Madrid e o poshirca ordinara, pariurile sunt irelevante pentru aceasta realitate.
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    si ce fel de moderator esti tu, care jignesti pe toata lumea si toate echipele/sportivii, care nu iti plac??
    Moderator care asteapta de la niste jucatori care se numesc campioni sa stie da-n minge, nu doar eseuri din mingi asezate frumos langa careu.
    Nici in Liga a 2-a din Romania nu vezi asa panarame, daramite niste multimilionari in euro datori propriului public de care-si bat pwla ca de gunoaie! Gunoaie sunt ei! Daca pana si publicu isi da seama si-i fluiera, mie nu-mi poate fi decat scarba totala ca astia se pot numi campioni, campioni ai rahatului poate. Mai mai rahati ca astia nu mi-a fost dat sa vad vreodata, in nici un alt campionat, in nici o alta era fotbalistica in frunte cu rahatul shef Ronaldo si baloanele lui de aur date absolut pe degeaba, ca el baga mingea-n poarta din 5 metrii si echipele lui Real Madrid si Portugalia ii fac tot jocul, ma rog, atunci cand il fac. Nu ca-n astea 2 ultime meciuri ale Realului de pe Bernabeu cand parca doar Ronalzi afoni total fotbalistic au fost pe teren, dar si fara chef de alergare, de efort, au venit la meci ca la distractie in particular, de parca nimeni nu-i vede. Eu i-am vazut, m-am pisat pe ei, am plecat.

    Messi, rahatii de sportivi multimilionari fara respect pentru propria profesie si spectatorii care-i urmaresc si cred in ei nu sunt "toata lumea". Baga la cap.
    Last edited by Johnny D; 22nd September 2017 at 10:25.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Nu neaparat care nu-i plac, exceptie Real si Cavani
    Adica bag deseama ca esti de acord cu mine ca Suarez ala mare e cam pierde vara, nici tu pasa, nici tu demarcare, nici tu 1-2, nici tu nimic, nu ala mic care e cu o clasa peste la ce fotbal a aratat asta mare pana acum! Acu ii va fi mult mai greu ca nu-l mai are pe Neymar care-l punea des in valoare atragand adversarii pe flancul sau si lasandu-i liber flancul opus. Paulinho criticat de multi printre care eu nu ma numar este clar mai bun.
    Cat despre Cavani, nu e varf de primele 4 echipe din lume titular. Oricat ai vrea tu sau altii sa fie. N-am nimic cu el ca si calitati fizice, angajament si demarcari. E doar un ratangiu notoriu si nu-ti poate castiga meciul de unul singur, depinde total de echipa. E supraevaluat, insa in acest moment din pacate pt Barcelona, e peste Suarez. Suarez iti putea castiga un meci cand era Suarez cel adevarat, azi e doar o umbra.
    Eu daca as fi antrenor un jucator niciodata n-ar juca 3 meciuri la rand prost, un meci se iarta, dupa al 2-lea deja titulara e rezerva in meciul 3. Asta cu echipa castigatoare nu se schimba e o prostie, mereu tre sa schimbi elementele care-si bat joc de club, iar cele care nu trebuie sa ramana indiferent de rezultat. Valoarea nu e relevanta decat daca e dublata si de forma, si forma e datoria atat a jucatorului cat si a antrenorului catre club si suporteri, nu poti lasa elemente cu forma precara sa persiste.
    Last edited by Johnny D; 22nd September 2017 at 10:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cand il vezi pe Bale ca nu joaca nimic 2 meciuri la rand (desi deja-s vreo 4 cred), frate, scoate-l. Daca-l scoteai si era altu in locu lui acolo, poate castigai meciul si nu-si batea joc de tine cu calcai din fata portii cand vede orice prost ca echipa e incapabila sa dea gol! Interesul echipei primeaza, cand conduci pe tabela poti incerca si sarituri peste cap si gol cu ceafa, pana atunci tre sa gasesti solutia optima spre gol, altfel iti bati joc de toti ceilalti care conteaza pe tine. Un astfel de om se numeste GUNOI! Nu e o jignire, e o realitate. Si in mod normal n-are ce sa caute titular si in meciul urmator ca sa-si bata iar joc de tine. Ce-i drept nu le mai pasa acu ca-s atat de campioni, c-au furat cu japca si Primera si CL-ul, pot sa-si dea in spectacol adevaratele calitati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #53
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Messi, rahatii de sportivi multimilionari fara respect pentru propria profesie si spectatorii care-i urmaresc si cred in ei nu sunt "toata lumea". Baga la cap.
    asta e tot ce am citit din ce ai scris in cele 3 postari. atata timp cat esti moderator aici, trebuie sa te abtii de la jigniri. cica trebuie sa fii un exemplu pt restul.
    in afara OLS poti sa faci ce vrei, insa aici, ca moderator, nu ai cum sa vii sa ataci unele echipe sau jucatori, in conditiile in care sunt fani ai acelor echipe/jucatori pe care ar putea sa ii deranjeze afirmatiile tale. si unii, scarbiti, ar putea parasi forumul.
    zic si eu... atat cat ma pricep.

    deci, de la tampeniile pe care le debitezi, nu poate nimeni sa te opreasca. insa, aia in functii mai mari decat tine, pe aici, ar trebui sa iti dea niste avertismente. insa, se pare ca aici e ca in jungla.

    in continuare, daca exista un D-zeu pe forumul asta, o sa ne dea permisiunea sa ii dam ignore lu ionel. atunci cred ca ar vorbi singur, din 768768698 de useri nu cred ca ar fi unul sa nu ii dea ignore . insa, putin probabil sa ni se dea voie sa facem asta. cand eram moderator pe un forum de fotbal, pus acolo fara sa vreau, pt ca un amic avea nevoie de asistenta, proprietarul siteului ma apordase si imi spusese sa vin cu niste idei de trafic. probabil, dupa cum am mai zis acuma ceva timp, tu esti pus aici pt trafic. debitezi tot felul de tampenii, lumea se ia de tine si iese traficul . din fericire, vad ca tot mai multi incep sa sara peste postarile tale.

  12. #54
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pe cat de bine jucam in deplasare, pe atat de jalnic jucam acasa. Daca mai pierdem puncte e gata campionatul inca din toamna.

  13. #55
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Morata da hattrick pentru Chelsea , in timp ce noi ne chinuim cu Alaves fara atacant de baza.Bine ca l-am renovat pe Benzema , avem viitorul asigurat.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  14. #56
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    morata intrece orice asteptare in anglia...si real anul asta din 19 meciuri in deplasare face lejer vreo 16/19 victorii...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #57
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Da, Nostradamus!

  16. #58
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Il putem lua inapoi pe Morata?

  17. #59
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pai tu crezi ca mai vrea sa vina ala înapoi? A venit de la Juve sa joace, nu a fost jucat, omul a plecat. Fraier sa mai revină.

  18. #60
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    N-am jucat cine stie ce aseara, insa am stiut sa profitam de ocaziile ce le-am avut. S-a vazut diferenta in jocul de creatie, in a doua repriza, cand a intrat Busquets
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    asta e tot ce am citit din ce ai scris in cele 3 postari. atata timp cat esti moderator aici, trebuie sa te abtii de la jigniri. cica trebuie sa fii un exemplu pt restul.
    Trebuie sa te abtii de la a jigni userii. Dar nu trebuie sa te abtii atunci cand ei isi fac de cap fara sa le faci nimic in prealabil.
    Daca tu consideri ca e o provocare la adresa unor useri sa tratezi jucatorii care presteaza un joc de rahat dupa joc de rahat pe teren propriu desi cica sunt campioni europeni si nationali, treaba ta, mie mi se pare c-am fost obiectiv si nu e nici un fel de jignire. Ei sunt o jignire la adresa propriilor lor suporteri.

    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    tu esti pus aici pt trafic. debitezi tot felul de tampenii, lumea se ia de tine si iese traficul . din fericire, vad ca tot mai multi incep sa sara peste postarile tale.
    Tu insa n-ai reusit, de 2 ori inca. In plus daca userii pleaca, gata traficul.

    Eu n-am nici o legatura cu traficul amice, baga bine la cap, ti-o repet.

    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Da, Nostradamus!
    Nostradamus, nenostradamus dar cred ca si el ca si mine a sesizat ce v-am zis eu tuturor anu trecut Morata > Benzema, de ce dracu cretinu ala-l tot tine rezerva? Exact asa am zis si de Isco si pana la urma si-a dat de rand. Insa se pare ca doar de jumatate. Dar daca-i iese cu gol din offside si rosu pe degeaba cand Bayern te calca pur si simplu in picioare la tine acasa ca si Betis, n-ai ce-i face, e cel mai bun.
    Last edited by Johnny D; 25th September 2017 at 11:17.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Valentia mi amiga! Glorious start of La Liga!


    Zaza superbul, al 2-lea golgeter al ligii dupa Messi care aduce victoria chiar si pe un teren atat de greu ca si cel de la Sociedad!
    6 meciuri, 3 victorii si 3 infrangeri si a scapat de meciuri cu ambii madrizi candidati la titlu! Interesant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Depor intoarce meciul pe final acasa, un meci de care aveau disperata nevoie si se impune cu 2-1 in fata lui Getafe, o contracandidata la retrogradare! Andone intra in ultimele 25 de minute si da golul victoriei cand mai erau cateva minute de joc, mai rar asa ceva, bravo lui. Nu stiu daca a mai dat vreodata gol intr-o victorie a lui Depor pana acum, o performanta foarte rara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •