View Poll Results: Cine castiga titlul?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Barcelona

    7 58.33%
  • Real Madrid

    4 33.33%
  • alta

    1 8.33%
Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 282

Thread: La Liga 2017/2018

  1. #22
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    lotul realului e mai bun decat cel al barcei...dar orice se poate intampla...

    e inca foarte devreme...intr-adevar s-au pierdut 4 puncte, dar eu tot pe real ii vad favoriti.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  2. #23
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Zidane s-a bazat mult pe rotatii sezonul trecut , anul asta se pare ca va face la fel...problema e ca anul asta nu cred ca va mai merge...sunt jucatori care au confirmat mai mult ca altii , si frecatul asta cu un meci da un meci nu nu mai tine.Asensio spre exemplu nu mai are ce cauta pe banca atat timp cat Bale e in teren...Isco la fel.

    Bine ca l-am pastrat pe Benzema care merge spre 30 de ani si e paleta , dar l-am dat pe Morata care inca e tanar si in forma..si de-al casei.

    Bale si Benzema trebuiau vanduti vara asta...hai ca pe Bale iei 100 si la anu sa zicem , dar pe Benzema sa zica astia multumesc daca da cineva 30.Un atacant neaparat vara viitoare...ar merge pustiul ala de la Leipzig , Werner...pare promitator.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  3. #24
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    a luat real multi bani pe morata si james (bine pe james va lua), dar a fost o mare greseala...morata face show in premier league, care e mai greu decat la liga...

    il ai pe asensio, il ai pe isco, era ideal sa il mai ai si pe morata.

    ps - sunt convins ca bale se va transfera la united.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #25
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Messi ramane totusi cel mai bun jucator din lume ... care inscrie din offside
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #26
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Asa se intampla cand renunti la Morata si James care ti-au dat 30 goluri sezonu' trecut si nu cumperi pe nimeni in schimb. Te-ai bazat toata vara ca vine Mbappe, dar cand ti-a zis ala ca vrea garantii ca joaca ca sa vina, i-ai pastrat pe Bale si Benzema...Aroganta asta o sa coste sezonu' echipei. Daca nu joaca Ronaldo tot sezonu' cum a facut-o in ultimele 6 luni, si nu o s-o faca fiindca e imposibil sa rezisti atat de mult la nivelul asta, echipa n-o sa castige nici macar Copa del Rey.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Messi ramane totusi cel mai bun jucator din lume ... care inscrie din offside
    Aici nu conteaza, meciul era castigat oricum, nu se compara el cu Bayern intr-o semifinala de CL cand e pe muchie!


    Am anticipat perfect dupa plecarea lu Neymar, paradoxal echipa e mai buna pt ca acum Messi e mai bun, e singur!


    Sa va traduc daca nu va prindeti, Neymar chiar e superjucator si Messi stia asta, de multe ori era ceva-n gen "Na ma, te du cu ea. Eu stau la o tigarete!" acu e ceva-n gen "am 10 colturi de bloc care mi-o dau inapoi, sunt eu si 11 adversari! Tre sa-i trag in pwla pe toti meci de meci!" Randamentul sau e cu totul altul acum, cum era inainte sa vina Neymar! Messi cel fabulos revine in acest sezon! Gata cu baloane de aur pt gelat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    si eu cred ca messi va face un sezon senzational, si nu trebuie exclusa barca din lupta ptr UCL.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  8. #29
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sezonul trecut a fost unul dintre cele mai bune din cariera lui Messi. si echipa e mai bine sudata datorita lui Valverde care a schimbat putin si sistemul.


    Real e aceeasi echipa cu ploaie de centrari, dar e mai greu cand iti pleaca cei mai buni de pe banca. Am mai spus ca lotul ala urias le-a castigat trofeele sezonul trecut. Zidane la fel de clueless. Cum sa ii pastrezi si vara asta pe Bale/Benzema si sa nu iei nimic... mega fail.

  9. #30
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Bale cred ca pleaca sigur la vara daca nu se intampla vreun miracol si isi revine pe parcursul sezonului...cred ca anul asta a vrut Perez sa ramana doar pentru ca a castigat echipa trofee.

    Intre timp Mariano a dat 4 goluri pentru Lyon , Morata 3 pentru Chelsea...iar noi am ramas cu Benzema.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  10. #31
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    adev e ca real de mult nu a mai bagat bani in echipa, iar echipa (cel putin titularii de drept) este imbatranita.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #32
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Realul o sa aiba mult de pierdut de pe seama vanzarii lui Morata. Au ramas cu Benzema care e mana moarta si cu Asensio care e foarte bun, dar nu e la nivelul lui Morata inca. Ma astept sa aduca un atacant in iarna
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Este ca de fiecare data cand Andone da gol, Deportivo pierde?



    PS: Si eu cand va ziceam ca Morata > Benzema, anu trecut?!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Sa vedem cum roteste Zizou echipa acum cu accidentarea lui Benzema...n-avem niciun atacant 100% in lot in afara de Mayoral.

    Poate-l agatam pe Lewandowski la iarna sau macar in vara...totusi as prefera unul mai tanar , de viitor.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ce gunoi e Suarez ala cand echipa are nevoie de gol, am impresia ca si Cavani ar fi mai bun!
    Nu Denis, sa nu se inteleaga gresit, baiatul asta creste de la meci la meci!


    Paulinho > Suarez!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    RM a castigat ieri un meci la San Sebastian si se mentine oarecum aproape, nu e de colea!
    Astia sunt printre cele mai enervante echipe din lume, bat cand nu te astepti si pierd cand nu trebuie.
    Last edited by Johnny D; 18th September 2017 at 09:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    opaa...s-a accidentat transferul de 150 de m al barcelonei...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Da, nu va fi usor fara el. Pe de alta parte au un avans linistitor in campionat, iar dupa ce le-au tras-o urat si lu Juve in primul meci, pot linistit sa conserve pana la revenire primu loc si-n grupa. Sa castige grupa mai bine zis ca ala saracu nu mai revine pana anu viitor. Mai tre sa si stii niste chestii cum ar fi ca atunci cand meciu e greu si nu poti da gol, il bagi pe Paulinho ca Suarez nici macar o pasa de 10 m pe contra-atac nu e instare sa dea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Messi a avut unul dintre cele mai bune meciuri ale sale din ultimii ani aseara, si chiar nu cred ca exagerez. Valverde a realizat ceva foarte important, destul de rapid: daca concentreaza jocul in jurul lui Messi, golurile vor veni de la sine. Luis Enrique n-a inteles asta, sau cel putin n-a putut sa o faca, deoarece il avea si pe Neymar un lot, un jucator mult prea individualist pentru o astfel de tactica.

    Paulinho s-a integrat surprinzator de bine in echipa si se pare ca stilul de joc al Barcei chiar i se potriveste. Imi place gandul ca avem si noi un "taietor de lemne" la mijloc ca si Real Madrid
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #40
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Suarez e clar sacrificat in sistemul asta cu Messi false 9 din nou si nu imi place. Suntem din nou prea dependenti de el. Vom vedea mai bine in meciurile grele care incep peste cateva saptamani.


    Semedo e epic btw. Noul Umtiti. nu credeam ca mai vad un RB de asa calitate atat de devreme, dupa failurile de Roberto Vidal si zvonurile cu Bellerin.

  20. #41
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    la cat a costat, asa si trebuia sa fie...mie sincer apararea barcei cu alba umtiti pique semedo nu mi se pare deloc deloc rea.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #42
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pai cine a zis ca e rea? Si avand in vedere cat de fututa e piata in ziua de azi, Semedo a fost ieftin. (35 + bonusuri)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •