Results 1 to 14 of 14

Thread: FA Community Shield 2017: Arsenal vs Chelsea

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0

    FA Community Shield 2017: Arsenal vs Chelsea

    Kolasinac a fost excelent azi dupa ce-a intrat, daca am zis ca-n meciu cu Benfica nu m-a impresionat desi a jucat bine si acolo dar mai erau treburi de demonstrat, aici a fost scula. Iese din sfertul propriu excelent cu mingea la picior si iese cu mult tupeu si exactitate pe interceptie asa cum trebuie. Nu stiam daca are viteza dar e decent si la capitolul asta, pare un jucator complet, bun la toate capitolele si nu e orb in fata portii adverse, mental competitional excelent.


    Walcott continua sa fie o panarama, nu-nteleg ce mai cauta la echipa asta.


    Bellerin ma enerveaza la culme si el, zici ca mereu joaca cu ochii inchisi, fara pic de creier. Dupa mine n-are ce cauta titular.


    Am dominat meciul in prima repriza si meritam sa conducem, ei au fost mai buni in a 2-a si-au dat gol repede. Echitabil egalul intr-un final.


    Trofeul se va decide la 11 m.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Se executa pe un sistem nou, 2 cate 2 de la fiecare echipa:

    1-0 Chelsea 1 gol pt ei
    2-1 Arsenal 2 goluri pt noi
    Chelsea rateaza, c-a batut Curtois al 2-lea si-a dat-o-n plop.
    Morata da-n bara, i-am spart, supercupa e din nou a noastra ca urmam noi de 2 ori la penalty!
    3-1 si mai executam o data, sunt ca si sparti!
    4-1 Giroud!



    Comentatorii aia de kkt din studio n-au decat sa-si inghita propriile cuvinte, auzi ca Chelsea e greu de batut de cand a venit antrenoru asta. Noi i-am batut de 3 ori din 4 meciuri, o data in campionat si le-am si luat 2 trofee in meciurile directe, ne-am pisat pe ei de campioni!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Acum il aud pe Naum ce comenteaza, cica noi suntem ca Voluntari ca si aia au castigat multe cupe!
    BAH VARZA, NOI AVEM 6 TROFEE IN ULTIMII 4 ANI, AIA AU 2! 2 =/=6 MUUIE JURNALISTICA RETARDATA SI PROST INFORMATA!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce ziceam de la Kolasinac?

    Courtois a fost ridicol Aproape ca ma simt ofensat, zici ca celsocii au vrut sa ne ia la misto.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce ziceam de la Kolasinac?
    Pai si eu am zis ca pe peste Mahrez atunci, acum rectific si zic ca e cu mult peste!
    Are un fizic fabulos, asta e atuul lui, si mai are si ceva viteza, ceva tehnica, ceva tupeu, ceva interceptie, ceva cap limpede, in PL poate fi un atuu fabulos! Tocmai de aia am zis ca eu nu ma pronunt dupa meciul cu Benfica, in afara ca fu un amical, experienta iti spune ca in general astia mari sunt lenti si antitehnica, nu e cazul lu Kolasinac. Desi gratis asta e un transfer mai bun decat Lacazette pe care daca-l tii doar in careu iti bati joc de el, eu as juca cu Giroud doar in centru si Lacazette oriunde altundeva. Parerea me e ca Sanchez si Lacazette tre sa fie extremele noastre, ma fut in el de Walcott, de Bellerin, de Welbeck, n-au nici o treaba. Lacazette NU trebuie sa stea in careu decat rar, el trebuie sa iasa la constructie intocmai cum o face Alexis. Azi a avut o singura mare ocazie tocmai pt ca la marginea careului nu aveam jucator care sa stie suta, ala care stie suta era incadrat de fundasi! Asta e rolul lu Giroud nu a lu Lacazette.


    Iwobi din nou bun timp de 60 de minute cat a putut alerga! El alaturi de Ox ar fi rezerve f bune pt Lacazette sau Alexis in extrema.
    Dar cu antrenoru asta prost nu prea te poti intelge, chiar si asa vom face treaba anu asta in PL, locurile 1-3 fara probleme acum ca Europa nu mai e decat pt rezerve. Daca am juca insa asa cu astia 3 in atac cum am zis, am avea sanse bune la titlu.
    Last edited by Johnny D; 6th August 2017 at 19:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce treaba are frate Mahrez cu Kolasinac?

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ce treaba are frate Mahrez cu Kolasinac?
    1 vs. 1 ca la baschet. Unu mai bun, alalalt mai slab. Ce treaba are?
    Pe orice pozitie ar juca cei 2, doar unul din ei ar fi mai bun: Kolasinac. Mahrez e mediocru.
    El si Vardy au supraprestat in acel sezon si exact asta ti-am zis acu un an, si asa fu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Compari mere cu pere.

  9. #9
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    nici macar.
    oricum, cupa iepurasul s-a dus unde ii era locul
    retired.

  10. #10
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Daca ar redenumi astia campionatul cumva incat sa includa si cuvantul "cupa", poate l-am lua si noi Daca ii zice English Premier League Cup sau asa ceva

  11. #11
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Măcar atât să pupe si Arsenal niste cupe. Nu prindeti nici sezonul asta top 4. Revenind, nu stiu cum a ajuns Courtois sa execute al doilea penalty...

  12. #12
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Măcar atât să pupe si Arsenal niste cupe. Nu prindeti nici sezonul asta top 4. Revenind, nu stiu cum a ajuns Courtois sa execute al doilea penalty...
    Salty

  13. #13
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Compari mere cu pere.
    Sunt ambii jucatori de fotbal, ambii joaca ofensiv si defensiv la mijlocul terenului cu mingea la picior. Se pot compara. Punct.

    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Daca ar redenumi astia campionatul cumva incat sa includa si cuvantul "cupa", poate l-am lua si noi Daca ii zice English Premier League Cup sau asa ceva
    Am ajuns un fel de Liverpool, trist.

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Măcar atât să pupe si Arsenal niste cupe. Nu prindeti nici sezonul asta top 4.
    Ti-e ciuda ca v-am batut pe unde v-am prins? Lejer terminam peste voi anu asta, voi sunteti niste impotenti daca jucati in CL, pana sa terminam noi pe 11, mai e. ...putin, vreo 30 de decenii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #14
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    arsenal 3/3 FA CUP si 3/3 Community Shield - nebunie totala.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •