View Poll Results: cine se califica?

Voters
12. You may not vote on this poll
  • Steaua

    6 50.00%
  • Sporting

    6 50.00%
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 206

Thread: Steaua - Sporting Lisabona

  1. #64
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    era o capcana pt Sevilla,dar o trebuit sa bati tu toba pe-aici...
    granita la Orsova!

  2. #65
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pai e prietenul meu stelist, adica e ca si cum eu as fi Tom Cruise si el Rain Man, sunt responsabil pentru el, sufera de stelism acut si retroactiv!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #66
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    fmm gigi! ce-ar fi fost ciobane daca echipa asta in pregatirea de vara ar fi avut posturile acoperite, relatii de joc bine definite si multe altele pe care le soptesc la ureche mimi si mache. fmm de prostan grandoman, cu o mana bagi si cu alta distrugi.
    despre meci, placut surprins, in continuare portughezii favoriti la calificare.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #67
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    E nasol cu 0-0 in tur la portughezi.

    In primavara 1983 Craiova, prima echipa din istoria fotbalului roman in semifinale competitie europeana, a obtinut in tur la Lisabona 0-0 cu Benfica. Multa lume zicea atunci ca oltenii nu mai au cum sa piarda calificarea. Dar dupa un 1-1 in retur la Craiova portughezii s-au calificat ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #68
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E nasol cu 0-0 in tur la portughezi.

    In primavara 1983 Craiova, prima echipa din istoria fotbalului roman in semifinale competitie europeana, a obtinut in tur la Lisabona 0-0 cu Benfica. Multa lume zicea atunci ca oltenii nu mai au cum sa piarda calificarea. Dar dupa un 1-1 in retur la Craiova portughezii s-au calificat ...
    care multa lume oltene,eugen barbu cu "m-ai invins rodioane" sau adilica paunescu cu las' ca-i facem noi la masa verde cu stromberg ala?
    ce mere cu pere mai compari tu pe-aici,numai tu stii...recunoaste ca ti-e frica de fcsb in grupe si nu mai da cu petarde pe-aici...
    granita la Orsova!

  6. #69
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Da. Mi-e frica de scorul fluviu in favoarea PSG si starnesc ura impotriva mea pe forum aici. Sa vezi ce ma zboara "astia" de la moderare dupa si raman fara paine
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #70
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    asta nu m-ar mira decat pe jumatate,pai mai antipatic ca tine n-am vazut ...
    esti oltean,ai boxat cu soarele pe piept cand erai mic,primul club comunist din Romania ,acum esti dinamovist...si colac peste pupaza vrei sa dai cu musulmanii tai scor fluviu la cea mai iubita ortodoxa echipa din Romania
    pai oameni rabdatori oameni rabdatori,dar deja nu te mai suportam...
    ca simplu user daca ai posta pe-aici nu zic,am mai trece una alta cu vederea...
    granita la Orsova!

  8. #71
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Stii cum e aia ... "nu ma vreti dar eu va vreau". Nu scapi de mine nici in cel mai oribil cosmar.
    Asa va vreau, rabdatori cum ati fost cu Ceasca timp de 25 ani, sunteti obisnuiti. Ca pe vreme va aduc bunastare, petrol, fotbal si ... sanctiuni
    Oltenii sefi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #72
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    hai cu erata ca prea topai pe aici

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Vorbeam cu Cip.
    Pleci?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.gsp.ro/international/liga...am-518577.html

    Il asteptam pe Contra in fustita

    Ar putea sa apara intr-un kilt si in acelasi timp sa-si tina promisiunea si sa-si salveze si onoarea, da' nu cred ca-l duce capu' asa club, asa antrenor
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  12. #75
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Uitandu-ma pe cotele partidelor de marti si miercuri, Steaua este singura care a produs surpriza. In rest, rezultate normale.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pana la retur. Acolo Contra isi reia pe el pantalonii in ultima clipa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    FCSB-ul asta de azi e penibil pe faza defensiva, de aia nu vor avea nici o sansa. Si mijlocul nu e facut sa faca fata defensiv.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Mai ai putina rabdarica, in mai putin de o saptamana o sa aflii de ce.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sevilla se va convinge la meciul tur, calificarea va fi jucata inca de p-atunci sa nu-l mai streseze prea rau pe el statistica aia cu returul de acasa.

    Inainte de meci.


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vezi de ce nu e bine sa subestimezi FCSB-ul? Sau poate i-am supraestimat pe portughezi, oricum eu am fost usor circumspect.

    Dupa meci se vede mai sus cat de circumspect erai


    -----------------------------------------------------------


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    La calificare are sanse sub 10%, adica aproape nule, nici nu merita discutat.

    Inainte de meci.


    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Sansele FCSB-ului au crescut de la vreo 15% la 30%. Bravo lor, greu de reusit asa ceva fara sa dai macar un gol!

    Dupa meci

    Bun, inteleg gandirea cum am crescut de la 15% la 30% dupa un tur bun, dar cum am ajuns de la sub 10% la 15%?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  15. #78
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Stii cum e aia ... "nu ma vreti dar eu va vreau". Nu scapi de mine nici in cel mai oribil cosmar.
    Asa va vreau, rabdatori cum ati fost cu Ceasca timp de 25 ani, sunteti obisnuiti. Ca pe vreme va aduc bunastare, petrol, fotbal si ... sanctiuni
    Oltenii sefi
    asa o zis si Ceasca,daca tot il pomenisi...
    si tot de la Timisoara i s-o tras si lui
    granita la Orsova!

  16. #79
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    talpane, o justitie de kkt nu a reusit sa stearga istoria si palmaresul din 1947 pana in zilele noastre. un nou record de audienta, inca o data milioane de romani sunt alaturi de Steaua ciobanului.
    FCSB=STEAUA

  17. #80
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Returul dintre Steaua si Sporting Lisabona va fi arbitrat de o brigada din Turcia.
    La centru Cuneyt Cakir. Va fi ajutat la cele doua linii de catre asistentii Bahattin Duran si Tarik Ongun. Cel de-al patrulea oficial va fi Esat Sancaktar, iar observatorul partidei a fost delegat Uno Tutk din Estonia.

  18. #81
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    daca nu cumva miliarde...
    nu stiu altii cum sunt,eu insa am avut de mic o feblete pentru verzi...
    granita la Orsova!

  19. #82
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tuturor ne plac dolarii.

    Io zic ca le dam 2-0. Or sa plece ca si Ajax sau Valencia si Contra isi pune fustita.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Returul dintre Steaua si Sporting Lisabona va fi arbitrat de o brigada din Turcia.
    La centru Cuneyt Cakir.
    Dammit! Io speram ca ni-l dau pe Chivulete
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #83
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    auzisi ma timache, precenul tau s-a dat cu partida verzilor...zice ca s-a dat de mult.
    d-nu Vasile, pt mine calificarea in playofful UCL este un bonus. sunt constient ca o eventuala calificare este un mare bulan si o valiza de parai pt cioban.

    app, precen in "".

  21. #84
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    ...Dammit! Io speram ca ni-l dau pe Chivulete
    ne stie lumea cu astia, deja au rana la gat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •