Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 56 of 56

Thread: CSA STEAUA BUCURESTI (echipa Armatei)!

  1. #43
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    CSA Steaua isi continua pregatirea inainte de startul sezonului de amatori in Liga 4 a AMF Bucuresti cu un amical impotriva amatorilor de la Unirea Izvoarele (Liga 4 AJF Giurgiu, seria Sud). Meciul a avut loc pe terenul 5 din Complexul Ghencea.

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    CSA Steaua – Unirea Izvoarele 4-0

    Meciul a inceput la ora 10:30. Au marcat: Zamfirescu, Predescu (pen.), Paduretu, Mirea
    Echipa de start a CSA Steaua: Iancu-Butoi, Paduret, Sitaru, Grigore – Constantinescu, Curt, Valcea – Zamfirescu, Mirea, Predescu
    La amicalul cu Unirea Izvoarele, steliștii au fost susținuți de câteva sute de suporteri de la Peluza Sud, în jur de 300. De menționat că primul meci oficial pentru CSA Steaua va fi cel cu Venus, de vineri.

  3. #45
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    ... verificati si voi dar eu stiu ca sursa mea

    ie beton

    inghesuiti putin dar asta e, incapeti cu totii

    ma scuzati ca...


    hapciu!


    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    AS Termo – CSA Steaua 1-4
    Au marcat: Predescu 19′, 36′, 60′-pen., Curt 31′

    CSA Steaua: H. Iancu - M. Butoi, Paduret, Sitaru, Grigore - C. Zamfirescu, Constantinescu, Valcea, Curt, Predescu - Mirea

    Echipa de seniori CSA Steaua care evolueaza la amatori are punctaj maxim si doar un singur gol primit dupa patru etape din Liga 4. Urmeaza meciul cu AS FC Dinamo.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Liga a 4-a amatori: CSA Steaua - CS FC Dinamo 8-0


    CSA Steaua: Iancu - Butoi, Paduret, Sitaru, Grigore - Valcea, Zamfirescu, Curt - Constantinescu, Predescu - Mirea

    CS FC Dinamo: Mina - Ciobanu, Dumitrache, A. Vlad, Arsene - Lungu, Bar - Papugiu, Ivan, Magherescu - Panait
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. 2nd November 2017, 23:29


  7. 2nd November 2017, 23:34


  8. #48
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Scrisoare deschisa catre domnul Petrea, comandantul CSA Steaua!

    "Dle Petrea, iata de ce Steaua-Rapid pe Arena Nationala nu poate produce decat profit.

    In primul rand pt ca exista tribuna oficiala. Acolo, dl Dragnea, premierul de facto al Romaniei si patronul Academiei, poate lua loc alaturi de dvs ,un colonel al falnicei armate romane. Ar fi, fara indoiala, o priveliste demna de Coreea de Nord. In al doilea rand, daca arbitrul anuleaza un gol celor de la CSA, puteti intra cu pistolul pe gazon rostogolindu-va de undeva din inalt, dupa cum e pozitionata tribuna VIP. Dvs aveti dreptul de a intra cu pistolul, sunteti oștean. La o adica, puteti intra chiar cu tancul. Mai nivelati si iarba cu ocazia asta. Desi, la greutatea dvs, la propriu, o puteti nivela doar pășind alaturi de Lăcătuș.

    Exista totusi o anumita dezamagire printre suporteri pt ca nu se joaca pe A.N. Sunt zvonuri ca nu se poate juca acolo pt că e ocupata. Dar nu poate armia romana sa elibereze Arena Nationala de sub ocupatia privaților ? A eliberat ea Budapesta in 1919, nu putem interveni cu o divizie de tancuri sa eliberam un stadion ?

    De asemenea exista zvonuri ca vă temeți de faptul că vor veni mai mulți rapidiști la meci. Eu cred ca daca ne tinem cu totii portofelele la buzunarul de la piept, n-ar trebui sa fie o problema asta.

    In alta ordine de idei, cu respect, va reamintesc ca trebuie sa respectati si dvs standardele Stelei, ba chiar sunteti obligat s-o faceti. Si ,daca ma gandesc bine, chiar faceti asta. Ducând numele Steaua in liga a patra, fotbal amator, standardele sunt fix astea: tribune din lemn si jocuri pe terenul de antrenament. Adversar FC Asalt. Prin urmare standarde conform cu nivelul numelui Steaua: check.

    In final trebuie sa spun ca este totusi ingrijorator ca nu ati anuntat inca public stadionul pe care se va disputa meciul cu Academia. Dar…la urma urmei, poate ca ati anuntat in privat, nu ? Poate ca ati anuntat pe grupul dvs de whats app. Poate doriti ca evenimentul sa fie unul intim, intre gradati, membrii de partid, colegi de minister. Ce drept am eu sa va judec ? Eu zic ca meciu’ poate avea loc chiar in sufragerie la dvs acasa. Sau la dl Dragnea, dati cu banu’, va intelegti dvs intre…dvs.

    Cu respect si consideratie, poate ma aveti in vedere pt o functie,
    IO."


    https://m.facebook.com/kala.snikov.77
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  9. #49
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    FC STEAUA, pe vremea ciobanului ortodox, a lasat stadionul omologat, plati la zi, gazon, tribune, vestiare ok. Cei care l-au degradat sunt si acum in scaune, generali, juristi si alti caprari.
    Bai nenorocitilor, stiut fiind faptul ca stadionul va fi demolat nu sunteti in stare sa organizati un meci de adio pentru TEMPLU!

    Traiasca generalii Armatei Romane in frunte cu julistul talpan!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Dragnea, premierul de facto al Romaniei si patronul Academiei, poate lua loc alaturi de dvs ,un colonel al falnicei armate romane. Ar fi, fara indoiala, o priveliste demna de Coreea de Nord.
    A ilustrat perfect situatia. Acolo ne indreptam, spre un campionat cu echipe de partid, cu galeria lui Dinamo membra de partid, cu brand-uri ca Rapid, Dinamo, Universitatea acontate de catre PSD si chiar si Steaua care a redevenit echipa departamentala. Alte echipe sunt controlate de catre primariile locale, iar primariile la randul lor controlate de catre partide. Sectorul privat este in moarte clinica in prima Liga. Totusi, ultimele trei campioane ale Ligii 1 sunt inca in mediul privat. Sa vedem cat vor mai fi tolerate.

    Cand un partid va avea 7, 8 echipe in aceeasi liga, e de ajuns pentru a construi o noua cooperativa. Ei vor decide campioana in viitor.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #51
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    CSA Steaua-Rapid, 14 aprilie 2018, pe Arena Nationala. Inchirierea va costa 50.000 euro, are balta peste!

    Se mai adauga, firma de paza (11.000 de euro), firma de curatenie (9000 de euro), utilitati (10.000). Mizilic!
    Last edited by delaoltenia; 30th March 2018 at 18:34.

  12. #52
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    ACTE | Steaua a plătit 172.000 de lei unei firme de apartament pentru chiria unui teren de pregătire. S-au facturat și 22 ore pe zi, toată toamna. Pe locul respectiv e o parcare. Câți angajați are firma și ce spune colonelul Petrea

    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...lerie-17114806

    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #53
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    licitatia e sursa temerilor mele. la gigi nu cred ca mai vine pentru ca, peleme, nu prea mai are cum. arogante asa scumpe nu face nimeni, important e sa vina cineva cu un minimum de decenta, inteligenta, bun simt si buna credinta. echipa departamentala e doar o faza, speram destul de scurta
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Hai sa vorbim peste inca un an si nici pana atunci nu va fi scoasa marca la licitatie, iti garantez.
    A trecut un an si jumatate de atunci. Nu vreau sa va fac sa recititi toata discutia. Ideea e ca eu am avut dreptate iar phife nu
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  14. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,782
    Reputatie
    1
    gropar
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #55
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    CSA Steaua a ratat promovarea in Liga a 3-a dupa ce a fost invinsa de Carmen Bucuresti, scor 0-1.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Liga a 4-a amatori: CSA Steaua - CS FC Dinamo 8-0
    Mai joaca si la anu tot cu ei, daca le-a placut asa mult! 3 ani la rand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •