View Poll Results: Cine se califica?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Viitorul

    8 72.73%
  • APOEL

    3 27.27%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 59 of 59

Thread: Viitorul - APOEL

  1. #43
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Iar opinia generala printre care si a mea e ca nimeni nu dicteaza sau n-ar trebui sa dicteze opinia unui anume individ decat el insusi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    as impune reguli stricte la astia care vad ca nu puteti sa va suportati. N-ati avea voie sa vorbiti unul despre altul, as cere pm la fiecare mesaj ce se observa ca se discuta unul despre altul fara reply, si direct sanctiune. Si cine primeste primul mai multe sanctiuni e out o perioada, dupa regulament.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Iar opinia generala printre care si a mea e ca nimeni nu dicteaza sau n-ar trebui sa dicteze opinia unui anume individ decat el insusi!
    Da... nu trebuie sa dictam, doar sa fortam lumea sa faca asa cum vrem. E o chestie de nuanta
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pai numa lumea care face prostii pe fata si se jigneste pe motive puierile in mod repetat si sistematic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    APOEL Nicosia - Viitorul Constanta
    Returul in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, de la 20:00, televizat de TVR2.




    Echipele probabile:

    APOEL: Waterman - Milanov, Merkis, Rueda, Lago - Bertoglio, Vinicius, Nuno Morais, Ebecilio - Oar, De Camargo

    Viitorul: Rimniceanu - Boli, Tiru, M. Constantin, Cr. Ganea - Benzar, Nedelcu, D. Lopez - Cicaldau, A. Chitu, Fl. Coman
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    APOEL Nicosia - Viitorul Constanta
    Returul in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, de la 20:00, televizat de TVR2.




    Echipele probabile:

    APOEL: Waterman - Milanov, Merkis, Rueda, Lago - Bertoglio, Vinicius, Nuno Morais, Ebecilio - Oar, De Camargo

    Viitorul: Rimniceanu - Boli, Tiru, M. Constantin, Cr. Ganea - Benzar, Nedelcu, D. Lopez - Cicaldau, A. Chitu, Fl. Coman
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #48
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Arbitrul rus Aleksei Eskov va conduce meciul.
    Arbitri asistenti au fost delegati Dmitri Mosiakin si Igor Demesko, iar arbitru de rezerva Kiril Levnikov.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    V-am zis ca sansele abia au crescut la 50-50, Viitorul s-ar fi calificat daca ar fi avut un varf de calitate mediocra macar.
    Slaban rau ala. Trebuia sa sara in poarta cu mingea in minutu 91. Dar nu numai, tot meciul a fost varza total. Lipsa lu Tzucu-te-ash s-a simtit amarnic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...apoel-16639336

    Hagi i-a invitat pe rivali să facă o paralelă între modul în care au arătat cele două echipe în partidele cu Viktoria Plzen, respectiv APOEL.

    "Cred că suntem o echipă bună, iar în seara asta am demonstrat încă o dată că am meritat să fim campionii României.

    Dacă ne uităm la meciurile jucate până acum (n.r. în cupele europene), i-am bătut iar pe Steaua. Ca rezultat, ca atitudine. Şi de această dată am bătut Steaua."



    Din ciclul "daca taceai, popa ramaneai" sau "cine rade la urma rade mai bine".


    Viitorenii si-au batut joc de avantajul traseului campioanelor, in timp ce Steaua continua traditia Europeana a ultimului deceniu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  9. #51
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Da... nu trebuie sa dictam, doar sa fortam lumea sa faca asa cum vrem. E o chestie de nuanta
    dresam era un termen mai precis. sunt nii pe aici care CHIAR au nevoie de uncoucher





    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pai numa lumea care face prostii pe fata si se jigneste pe motive puierile in mod repetat si sistematic.
    desi'ti suna deranjant in caputzul cela si (probabil) consideri ca iarasi esti jignit, ia de aici o "ajutatoare":


    facem parte/ atinem din clase sociale diferite. Alta LIGA pe intelesul tau





    oN: Bravo Hagi/ Bravo Viitorul - excelent pt o echipa noua!
    Last edited by Novac; 3rd August 2017 at 10:25.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  10. #52
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    cu parere de rau pt Viitorul, n-a fost sa fie. poate un nou titlu ...si ala blatuit...sau??
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  11. #53
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ziceam după tragerea la sorti ca Viitorul nu trece, nu au experienta, o echipa tânără, si asta s-a văzut în ultimii doi ani în Europa. O echipa slaba care a castigat un campionat absolut mediocru.

  12. #54
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    La ce sa te astepti cand rumanii isi dau la gioale unul altuia, iar campionatul se imparte intre latifundiar si slujitorii sai, intre mafia albaneza si puscariabili travestit, intre tepari de sute de milioane si vanzatori de carne vie. Unde-s toti *****ii care aplaudau marea echipa viitoreana, o basina care s-a desumflat cum a iesit din sfera de influenta a comisiilor, a celor 15 penaltyuri facute cadou, a mizeriei in care se scalda acest bordel numit Liga 1.

    Felicitari, gicane, te-ai facat de fecale inca o data! Acum revino la vechea meserie de sluga credincioasa, ca te-a luat ameteala cat ai fost reje!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #55
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    sunt groaznic de surprins ca au stat in ghete aia mici. au stat mai bine decat al de herea. ba, poate rahatu ala pe care-l mananca toata lumea cu juniorii, sa facem, sa promovam nu e chiar atat de fals.
    sau poate e cel mai slab campionat al romaniei de 50 de ani incoa' ..peleme, nush
    retired.

  14. #56
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Tre sa aiba un scop si statul asta in ghete. Scopul academiei e sa vopseasca, sa dea tepe fraierilor. Ce mari jucatori a dat Hagi? Sta vreunul in ghete pe la vreun mare club? Hai, nu mare, pe la vreun club? Puradelul lui Marin? Bulevardul Benzar? Ianis? Florinel Tiganete? P-astia daca-i scoti din lichidul seminal regal, nu sunt cu nimic mai buni decat unii plecati afara de la Gaz Metan si Chiajna. Si atunci ce mare smecherie cu academia asta? 5-0 de la Gent, 4-0 de la Apoel, astea sunt rezultatele care iti spun unde esti. De pupincureli gesepiste sunt satul...
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  15. #57
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Diferenta: Romania califica o echipa din cinci din T3, Cipru califica trei din patru.

  16. #58
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Tre sa aiba un scop si statul asta in ghete. Scopul academiei e sa vopseasca, sa dea tepe fraierilor. Ce mari jucatori a dat Hagi? Sta vreunul in ghete pe la vreun mare club? Hai, nu mare, pe la vreun club? Puradelul lui Marin? Bulevardul Benzar? Ianis? Florinel Tiganete? P-astia daca-i scoti din lichidul seminal regal, nu sunt cu nimic mai buni decat unii plecati afara de la Gaz Metan si Chiajna. Si atunci ce mare smecherie cu academia asta? 5-0 de la Gent, 4-0 de la Apoel, astea sunt rezultatele care iti spun unde esti. De pupincureli gesepiste sunt satul...
    Hai mai da-te-n kakat! Oricum, nu-l am la suflet pe Hagi la momentul asta, da' prea mananci kakat.

    Vorbesti despre o echipa infiintata in 2009 care a promovat in prima liga abia in 2012 si te miri ca idiotu' de ce nu are nu stiu ce jucatori prin Europa. Majoritatea jucatorilor promovati de Hagi abia si-au facut buletinul de cativa ani. Ce rezultate vrei in timpul asta? Uite, Balasa si Tanase formati de Viitorul au marcat saptamana asta in Europa, Tanase a mai dat si o pasa de gol. Si Alibec a trecut pe la Viitorul, dar nu a fost format acolo.

    Dar performanta Viitorului din UEFA Youth League nu o mentionezi? Repet, performanta ce vine la cativa ani de la infiintarea clubului.

    Asa ca nu mai manca tu kakat cu asa pofta. Echipa de kakat este Dinamo, echipa ta. Viitorul chiar merita respect in comparatie cu alte panarame de pe aici.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  17. #59
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Am fost in vacanta postez acum la rece

    Hagi a avut doua probleme care l-au curatat rapid:fundasii centrali Taru si Marius Constantin, au primi 2 din faze fixe asa cum le place romanilor sa primeasca gol.
    Taru a fost slab in fata multor atacanti din Liga1 deci nu poti avea pretentii.
    Marius Constantin un fundas mediu de valoare,nu ceea ce aveau ei nevoie.

    Faptul ca au castigat in tur arta ca au valoare si am vazut ca au presat adversarul tot timpul.
    In momentul cand este nevoie sa se apere in propria jumatate sunt extrem de slabi,Hagi nu a inteles inca ca sunt momente cand esti obligat sa te aperi in propriul careu.
    In definitiv invata sa antreneze pe banii lui,nu poate decat sa se dea singur afara daca doreste
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •