View Poll Results: Cine se califica?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Viitorul

    8 72.73%
  • APOEL

    3 27.27%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 59

Thread: Viitorul - APOEL

  1. #22
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Future castiga meritat. Daca joaca la fel ca-n seara asta, ii calca-n picioare pe rasi etapa viitoare.
    La tucudean se putea da fara nici o problema galben, poate chiar rosu direct. Portarul advers a venit in contact cu talpa lui, altfel nu statea atata jos, nu avea motive, cartonasul rosu era deja dat iar echipa lui era in superioritate numerica.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Viitorul 60 % calificata.
    Al doilea galben deci rosu dat sever la Tucudean desi stelistu' trebuia sa fie mai atent la ambele galbene ...
    Dinamovistu modificat monetar la stelist. Nu toti sunt rapidisti, nu toti sunt incoruptibili, pardon.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Future castiga meritat. Daca joaca la fel ca-n seara asta, ii calca-n picioare pe rasi etapa viitoare.
    Nu prea cred... Dar vom vedea. Au lasat fizic mult in acest meci, nu stiu cat vor lasa dinamovistii maine, ramane de vazut. Cert e ca pt Dinamo e sansa porcului de Craciun, pe cand viitorenii se vor gandi la retur inclusiv in timpul meciului cu Dinamo, e cu totul altceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    La tucudean se putea da fara nici o problema galben, poate chiar rosu direct. Portarul advers a venit in contact cu talpa lui, altfel nu statea atata jos, nu avea motive, cartonasul rosu era deja dat iar echipa lui era in superioritate numerica.
    Ba avea sa traga de timp maxim. APOEL erau sufocati de oboseala si riscau sa mai ia un gol pe final, in orice caz asa era cursul jocului. Nu a fost intrare direct cu talpa ci lateral pe minge. E discutabil
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #25
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A dracului pisicot, nu stiam ca esti de strainezia!
    pai ca traiesti pe alta lume,de aia
    uite,vezi...de aia nici nu-i dai la poarta lui Ruxi,ca nu esti ancorat in lumea reala...
    granita la Orsova!

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Inainte de meci as fi dat 30-70 sanse, acum e aproape de 50-50, nu pot sa-mi dau seama exact. Returul va fi infernal. Comentatorii idioti deja dau calificata echipa hagireana daca va inscrie acolo, nu sunt asa sigur, lu Bilbao le-au dat 3 astia daca tin bine minte! E greu.



    Mai e o gresala mare care o fac astia de comenteaza, ei cred ca daca Viitorul ar fi dat gol in prima repriza, ar fi batut 2,3-0. Ei o pwla! S-ar fi putut termina 1-2, 2-2 linistit ca s-ar fi enervozat astia. Nu e rau deloc asa, cel mai bine ar fi fost un 2-0 pe final dar sa nu maniem pe Dumnezeu. In plus, au avut o ocazie mare de tot ca Plzen, a respins portaru nostru in fata si din 3 jucatori, 2 erau de-a lor s-o bage-n poarta, noroc c-a sarit la al 3-lea, la negroteiul nostru! Rezultatul e bun in ciuda ocaziilor mult mai multe ale Viitorului, putea sa iasa lejer prost la final.




    Mai e o prostie care se vehiculeaza prin studiouri, vad ca deja se dau sfaturi de-a inchide jocul in retur. Fals. In retur trebuie sa dai gol si asta pentru ca nu esti echipa care sa se stie apara, cea mai buna aparare la o echipa ce nu se stie apara dar stie ataca, este atacul, evident.
    Last edited by Johnny D; 26th July 2017 at 23:19.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Postarile lu' Ionel imi par mai lipsite de inteligenta acum de cand am aflat ca are manele pe calculator
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Si cele ale lu Sevilla de cand aflu ca este atat de radical impotriva unui grup de oameni, negociind preemtiv sau preconceput ca daca 10 mii e prosti, toti e prosti.


    Eu consider ca diversitatea aduce cultura, cu cat degusti din mai multe lucruri, cu-atat esti mai cult, inclusiv din manele. Nu toate e proaste.


    Pe de alta parte din ce-am auzit se canta mult pe la nunti, eu nu m-am prea dus pe la asa ceva, Sevilla cred c-a ascultat mai multe manele decat mine daca a fost la 10 nunti in viata lui!





    Ghinion mare ieri si azi la pariuri, ieri am pierdut 13 mil c-a pierdut Ramos 6-7 in tiebreak decisiv(care a avut set avans), azi am pierdut 25 sau 31 de mil tot in tiebreak decisiv pe Guillermo Garcia Lopez(care a avut set si break avans) depinzand daca castiga USA sau nu la noapte cupa cu Jamaica. O seara proasta la pariuri, 2 seri proaste de tot la rand dar salvata de hagirei, bravo lor!
    Last edited by Johnny D; 26th July 2017 at 23:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Fug de nunti ca de dreq. Daca sunt invitat undeva, intreb doua lucruri: se fumeaza si sunt manele? Daca macar una dintre ele este prezenta, eu sunt absent. De ce sa-mi scurtez eu viata sau sa-mi omor neuronii cu manele? Pur si simplu am alergie la astea.

    OT: anu' asta avem doua echipa in grupe in Europa, Steaua si Viitorul
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Stai ca acuma Steaua/FaciCeSpuneBecali nu mai e sigur ca trece de Sfintii Patrick, locu 10 din Norvegia sau de unde dracu calificati pe ochi frumosi si fair play excesiv, adica practic calificati de premiul de echipa pacii! Acu meciu de baraj e echilibrat chiar si cu aia!




    La fel, Viitorul nu e deloc calificata, nici macar favorita inca. Iar daca nu se califica aici, la baraj iar vor prinde o echipa cap de serie, ca acolo nu se mai ia pe ruta campioanelor, ai iesit de pe ruta campioanelor, e doar una si atat = OUT!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Apropo, Johnny... inainte spuneai de trei ori pe postare ca MM si Becali sunt penali... nu te-am mai auzit de mult...
    Are vreo legatura cu faptul ca Messi si tac-su sunt si ei penali acum, ca au pedepse cu inchisoarea cu suspendare?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Pai l-au angajat pe Dica sa fie mai penal decat ei!
    E bun ca om, umil, stelist pana in varful pulii dar slab de tot ca antrenor, deocamdata. Eu nu l-as fi pus niciodata principal.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    O dai in balarii... am inteles, vrei sa eviti subiectul
    Nu mai insist.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Pai ce sa mai zic cand cu ei in inchisoare FCSB joaca ca o echipa normala la valoarea banilor investiti, iar cu ei afara din inchisoare joaca de 3 ori mai prost decat valoarea jucatorilor pe care-i cumpara? Au fost penali, dar sa nu mai fie in veci, libertate pentru ei strigam cu foc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si cele ale lu Sevilla de cand aflu ca este atat de radical impotriva unui grup de oameni, negociind preemtiv sau preconceput ca daca 10 mii e prosti, toti e prosti.


    Eu consider ca diversitatea aduce cultura, cu cat degusti din mai multe lucruri, cu-atat esti mai cult, inclusiv din manele. Nu toate e proaste.


    Pe de alta parte din ce-am auzit se canta mult pe la nunti, eu nu m-am prea dus pe la asa ceva, Sevilla cred c-a ascultat mai multe manele decat mine daca a fost la 10 nunti in viata lui!





    Ghinion mare ieri si azi la pariuri, ieri am pierdut 13 mil c-a pierdut Ramos 6-7 in tiebreak decisiv(care a avut set avans), azi am pierdut 25 sau 31 de mil tot in tiebreak decisiv pe Guillermo Garcia Lopez(care a avut set si break avans) depinzand daca castiga USA sau nu la noapte cupa cu Jamaica. O seara proasta la pariuri, 2 seri proaste de tot la rand dar salvata de hagirei, bravo lor!
    hai cu mine johnny, i-auzi ce zice pentru tine, frumusetea zalaului:
    "stau ca vulturu pe stanca"
    retired.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Ce zice cine?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lautaru' ba incultule.
    retired.

  17. #38
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Baga-mi-as... din cauza ta am dat un search si am ascultat 5 secunde de manele...
    Trebuie sa bag niste Lilium sa fac igienizarea canalului auditiv.

    https://www.youtube.com/watch?v=vcLyC_ElIqs

    asa da...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    lautaru' ba incultule.
    La capitolul asta sunt fara cultura si fara dorinta de-a deveni prea cult.
    Uite-l pe Sevilla cum da serach, cu cata ardoare, poate-l cauti pe el.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ionele, daca vrei sa incerci din toate cate putin, incearca si un pic de lobotomie.
    Exista cultura si incultura, sau mai bine spus anti-cultura. Aia e maneaua.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Exista chiar o si mai mare incultura sau superanti-cultura si anume lipsa de toleranta. Daca tot vrei sa intram in termeni stricti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Asta cam da nastere unui paradox. Tu esti intolerant fata de intoleranta mea... daca tot avem cu totii dreptul la opinie, opinia mea este ca tu nu ai dreptul la opinia ta toti oamenii sunt egali, unii mai egali decat altii. In categoria asta nu intra si "salbaticii nobili".
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •