View Poll Results: Cine se califica?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • CSU Craiova

    4 44.44%
  • AC Milan

    5 55.56%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 83 of 83

Thread: CSU Craiova - AC Milan

  1. #64
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Cum sa foloseasca "Universitatea" daca echipa nu se numeste asa?
    "U" ala din denumire este doar o initiala. FRF a confirmat ca nici o echipa cu numele Universitatea Craiova nu este afiliata.
    Absolut. Stiinta e la Mititelu asa cum e Steaua la armata. FCSB a fost Steaua respectiv continuatoarea Stelei si pe drept purtatoarea acestei denumiri, siglei si palmaresului atat timp cat detinatorul de drept al acestei echipe care este armata a permis imprumutul. Ca orice patron, cand anulezi imprumutul continuatoarea nu mai e Steaua, trebuie sa-si aleaga alta identitate iar palmaresul imprumutat si sigla revin proprietarului de drept. Deci practic CSU si FCSB sunt o gramada de initiale care incearca sa acopere ca nu sunt absolut deloc echipele originale, ci doar echipe nou create. Sa vina Dubel cu Supersteaua lui sau tot felul de habarnisti care sa-mi zica, ca ei cunosc doar o Steaua, ca logica le spune imediat ca ei cunosc doar un ambalaj, miezul e ceea ce conteaza. Si miezul deocamdata nu e la Becali, o instanta definitiva ne va lamuri daca el trebuie sa revina sau nu la Becali. Logica mie imi spune ca nu, ca nu el e proprietarul doar chiriasul. Dar instanta va decide, ma rog va redecide o curte superioara, ultima probabil, instanta curenta s-a pronuntat deja dupa tiparul logicii spuse de mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #65
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip View Post
    te-am sunat inainte de inceperea meciului,sa-ti redau in direct atmosfera

    impresionant gabaritul verisorilor,cred ca erau cu un cap peste sudisti...Milan mi-a dat impresia ca n-a fortat nici macar o secunda.
    felicitari verisorului Dardar!

    PS mari jigodii oltenii care s-au intersectat la OMV cu coloana suporterilor milanezi si le strigau acestora fara nicio noima cu "milan milan vafanculo" si "juve juve"
    Nu am niciun apel de la tine.

  3. #66
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    pai nici n-ai avea cum,ca a intrat mesageria
    sunai chiar inainte de 21.
    Last edited by cip; 28th July 2017 at 15:44.
    granita la Orsova!

  4. #67
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ciudat... am vorbit la telefon abia dupa meciul nostru. In rest am fost ochi si urechi la meci.

  5. #68
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Johnny D "Absolut. Stiinta e la Mititelu"
    cine ti-a zis? presa oierului? pwulla aia becalista, safta?


    https://www.youtube.com/watch?v=vKr5cdRk_8g

  6. #69
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Bine ai revenit, Liviule. Pe unde ai umblat?

  7. #70
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    salut paule! doar in trecere! pe aici ( adica pe ols!).nu puteam sa ratez evenimentul de ieri si sa nu ma umplu cu energia negativa emanata de postacii olsisti ai lui marius! observ ca inca mai modereaza aceasta sectiune jalnic!
    a mai cazut un slugoi al basescului.setesistul opris.


    johnny,nu am pretentia ca pot sa-ti scot cipul cu care esti inoculat in privinta universitatii craiova.dar...

    cand a externalizat activitatea fotbalistica, in 1994, nu inseamna ca CSU a instrainat si palmaresul. si-a cedat doar dreptul de folosinta al numelui, al imaginii, iar cine primeste acest drept, poate beneficia de notorietatea brandului, care e data de istorie si rezultate. palmaresul este legat de brand, nu sunt doua lucruri diferite. Daca nu cumperi cu totul un brand, ci doar il administrezi, nu te poti lauda decat, cel mult, cu perioada in care tu ai administrat brandul, nimic inainte, nimic dupa. clubul sportiv a dat spre folosinta brandul, deci nu avea cum sa cedeze definitiv palmaresul.
    palmaresul pana in 1994 este al CSU. care si-a reinfiintat sectia de fotbal din cadrul institutiei universitare de invatamant in 2013.si de aici drepturile noii echipe care este continuatoarea celei de pana in 1994! simplu the best!

    ne-a adi cu duiumul de procese a tras de timp.inclusiv la amanarea falimentului lui fcu.prin tertipuri avocatesti.chiar a modificat laba leului si a inscris sigla la osim pe numele unei persoane fizice,care nu are de a face cu sigla cu leul creata de csu in 1984 parca...
    dar nu am pretentia ca ma vor intelege feisbucistii fecesebisti. adica decerebrati.
    in septembrie hotararea curtii de apel va fi si definitiva,nu numai executorie cum este acum.adica frf va fi obligata sa recunoasca adevarul si sa modifice backgroundul noii universitati craiova! adica celei vechi!

    ps.ce jalnica lupta au dus ziarele oierului zilele acestea pentru a sterge numele universitatii craiova de pe site-ul uefa la tragerea la sorti iar acel pulifrici ex crainic instigator de pe steaua,aciuat pe la frf dezinformeaza abject corespondentul cancanist al gesepeului italian.
    echipa lui ne-a adi nu s-a inscris in liga a 4.nici nu avea cum.a creat o noua clona dar fcu este in faliment.cu toate problemele ce deriva de aici. cand o rezolva problema juridica,poate sa numeasca echipa lui, fc gogoasa booveni.in niciun caz UNIVERSITATEA CRAIOVA!

    se spune ca oierul puscarias i-a dat pentru inceput lui ne-a adi vreo 50 000 de coco pentru a incerca destabilizarea noii echipe atat de vechi -din 1948- a craiovei!
    ce-i mai curg satanei de la athos balele dupa jucatorii craiovei!
    chiar a optat pentru o ilegalitate crasa-transferul lui vlad mai intai la clinceni,ca acest club sa suporte consecintele ruperii contractului unilateral ( 2 ani interdictie la transferuri!) ,dar speriat de consecinte a platit" amenda" de 400 000 de euro lui rotaru ca sa se musamalizeze faptele!
    Last edited by Lordliv; 28th July 2017 at 18:26.

  8. #71
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    #bilete pentru SAN SIRO

    Suporterii Universității Craiova vor primi inelul 3 – zona „verde”, de la sectoarele 343 până la 360. În total, capacitatea disponibilă este de 5.535 de locuri. Intrarea fanilor se va face pe la porțile 4, 5 și 6. Prețul unui bilet este 110 RON.
    Biletele pot fi achiziționate astfel:
    Începânde sâmbătă, 29 iulie, ora 12:00, la magazinul mobil situat în Craiova, Piața Mihai Viteazul;
    0nline, accesând link-ul: http://www.eventim.ro/…/ac-milan-uni...30;/event.html (Veți primi un voucher cu care veți merge, în ziua meciului, la casa de bilete de langa sectorul oaspeților a stadionului San Siro, unde voucherul se schimbă cu bilet de acces. Fiecare posesor de voucher care dorește schimbarea lui în bilet pentru meci trebuie să se prezinte la Stadionul San Siro cu voucher-ul tipărit și cu un act de identitate valid pentru a putea ridica biletul.)
    IMPORTANT!!!! Joi, în ziua meciului nu se vând bilete. Această zi este rezervată preschimbării voucherelor în bilet.
    Conform legii din Italia, în momentul achiziționării biletului, fiecare persoană TREBUIE să furnizeze următoarele date:
    Nume
    Prenume
    Data nașterii
    Locul nașterii
    Sexul
    Fiecare bilet se ridică personal iar datele dumneavoastră vor fi trecute într-un tabel. Imediat după achiziționarea biletului, este necesar ca numele și prenumele să fie scrise pe bilet cu pixul. De asemenea, este OBLIGATORIU să aveți la dumneavoastră un act de identitate în momentul intrării pe stadion. Pentru orice alt detaliu, clubul CS Universitatea Craiova vă stă la dispoziție.

  9. #72
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    Johnny D "Absolut. Stiinta e la Mititelu"
    cine ti-a zis? presa oierului? pwulla aia becalista, safta?


    https://www.youtube.com/watch?v=vKr5cdRk_8g
    Legea.

    Quote Originally Posted by Lordliv View Post
    #bilete pentru SAN SIRO

    [B]Suporterii Universității Craiova vor primi inelul 3
    Lu CSU! Care nu stiu ce dracu e! U Craiova e la Mititelu, aia e Craiova adevarata, o sa vezi, si-o sa te convingi daca nu stii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #73
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    te-am sunat inainte de inceperea meciului,sa-ti redau in direct atmosfera

    impresionant gabaritul verisorilor,cred ca erau cu un cap peste sudisti...Milan mi-a dat impresia ca n-a fortat nici macar o secunda.
    felicitari verisorului Dardar!

    PS mari jigodii oltenii care s-au intersectat la OMV cu coloana suporterilor milanezi si le strigau acestora fara nicio noima cu "milan milan vafanculo" si "juve juve"
    Curva SUD s-a comportat exemplar. Mai putin la pauza cand au zis ceva de clonati dar m-am facut ca nu aud
    In rest, multa ura din partea unor parapante de peste 40 ani care nu stiau nici macar 2 jucatori de la Craiova dar injurau ca la usa cortului si cred ca erau platite de primarie sa vina la meci.

    Milan a jucat slabut, cum ma asteptam insa important e ca au trecut cu bine de aceasta deplasare.
    Citeam un articol interesant al lui Di Marzio despre meci, orasul Craiova si nu numai: http://gianlucadimarzio.com/it/tutto...cioparticolare

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Milanu cum il stiam, slab spre foarte slab. Abia astept sa jucam cu el in grupe, cap de serie nu mai prinde.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Tu tii cu vreo 14 echipe, specifica si tu cu care dintre ele vrei sa pice in grupe, ca e imposibil de ghicit
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #76
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Erau specificate cele 2 echipe cu care tin, dar mi le-a sters Vadim cu forumul sau nou aberant. Mult mai misto originalul si mai lipsit de erori!
    Si tu tii cu cel putin 2 echipe asa ca n-ai ce baga de vina, doar ca soarta face sa fie din aceeasi tara, ba chiar din acelasi oras si una in conflict cu cealalta. Asa ceva, mai rar. Doar la Dascalescu mai vezi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #77
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    AC Milan - CSU Craiova
    In aceasta seara de la 21:45, transmis de ProTV.


    Echipele probabile:

    AC Milan: Donnarumma - Conti, Musacchio, C. Zapata, R. Rodriguez - Kessie, Locatelli, Bonaventura - Suso, A. Silva, Niang.
    Antrenor: Vincenzo Montella.

    CS U Craiova: Calancea - Dimitrov, Spahija, Barthe, T. Ferreira, Briceag - Gustavo, Zlatinski, Screciu, Mitrits - Baluta
    Antrenor: Devis Mangia.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #78
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    2-0 si Craiova-i gata.
    Andre Silva si Zapata
    granita la Orsova!

  16. #79
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Pana la urma parca mai bine joci cu 65000 de spectatori pe SanSiro decat sa-ti bati joc de sanse cu Olexandria.

  17. #80
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Aceeasi bataie o mananca si unii si altii.

  18. #81
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Slabana Milanu, nici anu asta nu se vor bate la Il Scudetul. Poate sa prinda acolo locurile 3-4, nimic mai mult.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #82
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu cred ca s-a intrebuintat prea mult Milanul cu astia.
    Si oricum, probabil ca nu pun foarte mare pret pe EL.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #83
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cip View Post
    2-0 si Craiova-i gata.
    Andre Silva si Zapata
    Ni Hao! Puteti inchide topicul.
    Pt olteni, vorba ceea: "Baietii au incercat dar n-au putut"
    Mitrita l-a facut pe Do$$al sa merita macar 20k din cei 6 milioane.
    65k de spectatori si peste 2m din incasari. Rotita incepe sa se invarta pentru Milan!
    Dupa ani de suferinta, RR si Conti sunt doi fundasi laterali meseriasi. Astept sa intre usor in ritm si Hakan, A.Silva, Biglia si Leo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •