View Poll Results: cine nu sare, cine nu sare....

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Calificare Bilbao

    4 30.77%
  • Eliminare dinamo

    1 7.69%
  • Fratilor, MACEL!!!

    4 30.77%
  • Calificare Dinamo

    4 30.77%
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 85 to 105 of 108

Thread: Dinamo - Bilbao

  1. #85
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu stiu ca e prost rau, groaznic de prost dar...filip ala nu se simte ma frate si el, nu ii e rusine cu el?
    e asa de mic ca om incat nu simte in pwla mea rusine, nu are simtul penibilului, se mai si lauda..
    retired.

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,504
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    ionica, zcuze, abia acum am vazut si hai sa.ti acord putina atentie.
    bah, cand tu visai cai verzi cu progresul Steaua se pisa pe echipa tiganilor in campionat si uefa. au trecut ceva ani dar vad ca inca te rascoleste. in fine, ciobanul e prostan rau dar va imbraca in bani, si iar doare, nu.i asa?
    cu tine o lungesc prea mult si fara suparare, nu am cu cine. sa ai o noapte buna...si spor la laba!
    Si la laba stam mai bine ca voi asa sarantoci cum suntem. Sunteti niste semiimpotenti care consumati bani si valori si nu dati randament nici 50% din ce dau altii mai saraci din ei. Noapte buna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Va dati seama cat arunca latifundiaru' din tara Bascilor pe sub maibac, daca are asa buget? Si bascii n-au nici tarana, nu mai vii cu destele zdrelite acasa.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  4. #88
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    Ce se intampla cu domnul delaoltenia de a ramas asa cu pla in gura?!
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Aduriz asta sa-l bag ...
    Ce usor le da "bosorogul" cand e in situatie ....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    sfarsit de drum pentru rinamo.
    pacat, maidanezii au jucat senzational, suturi pe poarta din toate pozitiile, posesie zdrobitoare, arbitraj potrivnic...si din pacate d.zeul canin pedepseste potaimea cu un 3-0 mincinos in favoarea bascilor. cata nedreptate, in tara lumea (pardon, potaimea) se revolta, se aud voci care cer iesirea din UE, in bucale grupuri organizate ( a se citi haita) se indreapta spre ambasada spaniei cu surle, trambite si botnite. jegoita/maidanezul alfa regreta deja ca au facut deplasarea, cu banii pe biletele de avion si cazare mai aduceau un jucator liber de contract.

    ...si iar rinamo este rusinea romaniei. mergeti la padoc si priviti la cainele vecinului.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Veni, vidi, ais perdidi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sfarsit de drum pentru rinamo.
    pacat, maidanezii au jucat senzational, suturi pe poarta din toate pozitiile, posesie zdrobitoare, arbitraj potrivnic...si din pacate d.zeul canin pedepseste potaimea cu un 3-0 mincinos in favoarea bascilor. cata nedreptate, in tara lumea (pardon, potaimea) se revolta, se aud voci care cer iesirea din UE, in bucale grupuri organizate ( a se citi haita) se indreapta spre ambasada spaniei cu surle, trambite si botnite. jegoita/maidanezul alfa regreta deja ca au facut deplasarea, cu banii pe biletele de avion si cazare mai aduceau un jucator liber de contract.

    ...si iar rinamo este rusinea romaniei. mergeti la padoc si priviti la cainele vecinului.
    Realizezi totusi ca nu ne-a batut steaua, ci Bilbao
    Iti inteleg bucuria, dar totusi...
    M-as bucura sa fii pe ols si la derby-uri, nu sa ramai in pana de net cum a fost in ultima vreme

  9. #93
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai sa stii ca nu e de gluma cu netul pe valea jiului. Se aduc 3 galeti pe luna si se rationalizeaza. Din respect pt adevar fac aceasta precizare. Altfel, domnul Ni La oltenia e un bun incasator, nu ne putem plange
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #94
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    sfarsit de drum pentru rinamo.
    pacat, maidanezii au jucat senzational, suturi pe poarta din toate pozitiile, posesie zdrobitoare, arbitraj potrivnic...si din pacate d.zeul canin pedepseste potaimea cu un 3-0 mincinos in favoarea bascilor. cata nedreptate, in tara lumea (pardon, potaimea) se revolta, se aud voci care cer iesirea din UE, in bucale grupuri organizate ( a se citi haita) se indreapta spre ambasada spaniei cu surle, trambite si botnite. jegoita/maidanezul alfa regreta deja ca au facut deplasarea, cu banii pe biletele de avion si cazare mai aduceau un jucator liber de contract.

    ...si iar rinamo este rusinea romaniei. mergeti la padoc si priviti la cainele vecinului.
    Te cam lansezi in echilibru aproximativ mandru de turma ta care a jucat cu cea mai amatoare echipa posibila in curul 3 . Vedeti voi in baraj ce inseamna sa joci contra echipe de fotbal.
    Parca va vad in grupe cu Lyon si luati 6-0 si 6-0 sau in grupa CL cu PSG si luati ... sunt decent si ma opresc aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #95
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Te cam lansezi in echilibru aproximativ mandru de turma ta care a jucat cu cea mai amatoare echipa posibila in curul 3 . Vedeti voi in baraj ce inseamna sa joci contra echipe de fotbal.
    Parca va vad in grupe cu Lyon si luati 6-0 si 6-0 sau in grupa CL cu PSG si luati ... sunt decent si ma opresc aici
    apreciez ca esti decent, valabil si pt claudiu. daca doriti o discutie cat de cat serioasa va pot spune ca ati incercat sa jucati ceva fotbal, uneori v-a reusit mai mult. restul a fost si va fi un raspuns dat frustratilor din canalele bucurestilor.

    cat despre Steaua, stiu mult mai bine ca tine care ii este valoarea si cat poate sa incaseze de la o echipa de top. vei avea ocazia sa te bucuri, iti garantez.
    Last edited by delaoltenia; 4th August 2017 at 01:07.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #96
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    apreciez ca esti decent, valabil si pt claudiu. daca doriti o discutie cat de cat serioasa va pot spune ca ati incercat sa jucati ceva fotbal, uneori v-a reusit mai mult. restul a fost si va fi un raspuns dat frustratilor din canalele bucurestilor.

    cat despre Steaua, stiu mult mai bine ca tine care ii este valoarea si cat poate sa incaseze de la o echipa de top. vei avea ocazia sa te bucuri, iti garantez.
    Nu prea aveam cum sa jucam de la egal la egal cu ei, diferenta de bugete (96 vs 5) s-a vazut in teren. La bucuresti a mers totul din elan + ca ei au cazut fizic.
    Echipa e OK, eu sunt multumit si stiu ca joia viitoare sunt in Gruia, probabil cu inca 4-5000 de caini langa mine. Cam asta e farmecul fotbalului

  13. #97
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    mergi acasa la ma.ta
    Iar faci pe fecioara slobozita la drumul mare, pt ca a vrut si ea sa dea gura-n pla cu bagabontii.

    E nivelul la care te cocoti tu sa o iei ca un fraier coclit.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  14. #98
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ni, la rogojina, ma!

    Moment istoric in min 60: Bilbao trage de timp cu Dinamo
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cat au bascii astia buget anual? 95 milioane?
    Pai sa le fie rusine ca strang din c* acum in retur desi conduc cu 2-0
    Au gasit jumatatea plina a paharului si acum
    In alea 60 de minute ati avut o pasa la portar care a intrat la statistici ca sut pe poarta.
    V-au invitat sa atacati pentru a va prinde pe contra, lucru care s-a si intamplat. Se numeste strategie, nu strans din kur.



    Steaua singura echipa care s-a calificat mai departe saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa romaneasca ce a castigat saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa dintre cele 5 romanesti care a marcat saptamana asta in Europa.
    Steaua singura echipa romaneasca ce are asigurata prezenta in grupele competitiilor europene.

    Acum bagati-o pe aia cu "Steaua e in liga a 5-a" sau "va sta bine in veste". Ca doar atat aveti. In rest, ciocul mic.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  15. #99
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    am dat ckick pe dinamo a cu m, cand se termina meciul?

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  16. #100
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ce nu ne omoara ne face mai puternici.

  17. #101
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Ce nu ne omoara ne face mai puternici.
    pai normal,e o amarata de triula asta...bine ca n-ati luat vreo cincila sa va demoralizati dreq...
    granita la Orsova!

  18. #102
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mare forta Bilbao astia... Steaua nu ar fi avut nici o sansa.

    Tur: Sparta Prague 3-1 Athletic Bilbao
    Retur: Athletic Bilbao 0-0 Sparta Prague

    http://www.uefa.com/uefaeuropaleague...ort/index.html

    Tur: Sparta Prague 1-1 Steaua
    Retur: Steaua 2-0 Sparta Prague

    Bilbao 4-1 Dinamo...

    Last edited by Sevilla86; 5th August 2017 at 18:14.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  19. #103
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ce argumente aduci! Compari rezultatele al unor echipe din editii diferite ca sa-ti iasa ecuatia. E ca si cum dinamovistii ar spune ca Steaua a pierdut la Middlesbrough, o echipa din League One. Oricum, Atletico Bilbao are un palmares international mai bun decat Sparta Praga, daca e sa comparam ceva ce poate fi comparat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #104
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    doar nu ai vrea sa aminteasca de meciurile lor cu aia din liga a doua elvetiana, nu mai departe de anul trecut. Incearca sa se simta bine, face tot felul de comparatii doar sa para ca ai lui sunt mai buni.
    Logica e simpla, daca vrei sa compari A cu B, compara-le direct. Dar ultimii 2 ani de meciuri directe nu prea il favorizeaza

  21. #105
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    nu-l favorizeaza nu-l favorizeaza...dar trebuie sa recunosti ca si voi sunteti cam praf in europene...si am zis "cam" doar pt ca mi-am luat caine si mi-e rusine de moapsa asta mica...
    altfel va spuneam pe sleau cum sunteti de fapt in Europa...
    Last edited by cip; 5th August 2017 at 19:45.
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •